Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ideje volt már az AM4 kompatibilitásnak!

(#2) Duddi


Duddi
aktív tag

"a jóval barátságosabb 16 GB/2666 MHz-es változatért körülbelül 150 dollárt kell kiadni."

Ez vajon CL14 vagy 16 ára lesz ?

(#3) PuMbA válasza Duddi (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen mindegy. A CL maximum 1-2 fps különbséget okoz, amit szemmel nem veszel észre :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Eugene Roe válasza PuMbA (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A Mhz is pontosan annyit hoz a konyhára. :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én most vettem egy 2400 mhz es-t.(4 gb =12 ezer)A pentium g 4560 procim szagatva,de már így is elviszi a Gétéja 5 öt igp-vel meg evvel az egy rammal:DDD Jó kis cucc,és még jól is néz ki.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6) PuMbA válasza Eugene Roe (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Kivéve IGP esetén :)

(#7) rodrigez: 1000MHz különbségnél már tényleg meglátszik, még Intelen is. A nagy CL különbségek nem hoznak annyit, mint a MHz :K

[ Szerkesztve ]

(#7) rodrigez válasza Eugene Roe (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

Azért ez erős túlzás. Alkalmazása és játéka válogatja, de egy 2133-as modul és egy 3200-as között sebességben lehet elég komoly eltérés, elég ha a hónap elején elstartolt Ryzen-re gondolunk. Sokszor 15-20 fps többletet is mértek. Intel esetében ennyire nem volt komoly a gyorsabb ram hozadéka, de ott sem 1-2fps-ről volt szó. :)

@ PuMbA: pontosan, ott meg aztán óriási különbségek is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#8) zzola válasza rodrigez (#7) üzenetére


zzola
félisten

Kaby annyira nem érzékeny, ellenben a Ryzen valóban szereti a gyors modulokat....:)

(#9) Zotya84


Zotya84
őstag

Az AM4 kompatibilitás nem annak köszönhető, hogy tesztelték vele, hanem hogy kimondottan amiatt csináltak 1R modult belőle. Mert az elődje, a HX426C15Fx/Y szintén megy 2666MHz-n, a baj csak az, hogy a Zen vezérlője a 2R modulokkal nem megy, csak 2400MHz-n.

Ezen modulokat meg direkt úgy csinálták meg, hogy biztosan lehessen velük hozni PnP módon a 2666MHz, ne kelljen hozzá semmi hókuszpókusz. Ezért lett ez 1R, és kicsivel magasabb késleltetése. Ja, és oda kell figyelni, mert elvileg csak két modul esetén tudja meghajtani a maximum órajelen, 3-4 modul esetén esik a max órajel. Ezen modulok típusjele így alakul: HX426C16Fx2/Y

De itt egy részletes lista a Zenhez valókról. Értelemszerűen a Coming March 20-asok azok.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) Johnnyxy27 válasza Duddi (#2) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

a fekete 16 GB 2666 mhz változatom van, minimális fesz emeléssel stabil 2933@C14 időzítéssel

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#11) kromatika


kromatika
veterán

AM4 kompatibilis. :K

(#12) , válasza rodrigez (#7) üzenetére


,
addikt

RAM sebességet ha méred pl. Aida64-gyel, ott valóban jelentős különbség van. De pl. Firestrike vagy játékok alatt én semmit sem vettem észre 1600 MHz-es DDR3-as és 2666 MHz DDR4-es gép között. A processzor és a videokártya ugyanaz volt (i7-6700, GTX 1060).

(#13) Dedicted


Dedicted
tag

Ezeknél adhatnának még részletesebb leírást,mert egy alaplapgyártónál belefutottam olyan kérdés/válasz hiba orvoslásba ahol olyan paramétert neveztek még meg kritérium ként amit se az alapgyártó nem specifikált se a memória gyártó a még forgalomban lévő ddr3-asokkal 1600-al ,szörnyű .Sokszor felmerül a kérdés hogy meddig bizhat az ember vakon azokban ahol csak a bevétel motiválja az eladókat és nem a korrekt teszt ...

(#14) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Jaj, hát persze hogy csak 1-2 fpst-t hoz, meg a proci tuning is csak 1-2 fps-t hoz, meg a grafika tuning is 1-2 fps-t hoz, de könyörgöm, hát pont ezen múlik, ezért vesszük ezét akarjuk, ezért van keletje. Ördög legyen az a gémer akinek mindegy hogy az adott játék 38 vagy 45 minimum fps-el fut :N

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#15) PuMbA válasza Cyberboy42 (#14) üzenetére


PuMbA
titán

Lejjebb venni egy kicsit a grafikát, hogy meglegyen a kívánt fps szám szerintem sokkal könnyebb megoldás, mint ilyenekkel foglalkozni, ha a gépünk kicsit is felül van a program által kínált minimum gépigénytől :) A tuningolás mindenképp egy mélyvíz kategória.

[ Szerkesztve ]

(#16) , válasza Dedicted (#13) üzenetére


,
addikt

Mi volt az a paraméter?

(#17) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Nem úgy volt hogy hiány van a dramból? :DDD

(#18) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Csak az olcsóbbakból van hiány :p

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#19) erer1000 válasza Eugene Roe (#4) üzenetére


erer1000
őstag

[link]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#20) zozoz1 válasza Acélfarkas (#18) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Mindegyikből hiány van....

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#21) TomMusic


TomMusic
őstag

Van esély arra, hogy a régebbi memóriák, konkrétan ennek ára: [HyperX 16GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT ] lejjebb megy? :F

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#22) , válasza TomMusic (#21) üzenetére


,
addikt

Nincs. Durva áremelkedésről szólnak a hírek sajnos.

(#23) Vigneau


Vigneau
félisten

Örömmel látom, hogy 1db XMP profilt sikerült kapnia ennek a szériának. Nem úgy, mint a DDR3-as Fury verzióknál. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) Scholes9 válasza PuMbA (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) ncc1701 válasza zozoz1 (#20) üzenetére


ncc1701
veterán

Bemegyek a bótba, és van. Milyen hiányról beszélsz? :)

(#21) TomMusic: Új DDR3 már csakis felfele fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#26) Duddi válasza Johnnyxy27 (#10) üzenetére


Duddi
aktív tag

Köszi! Zen gépet tervezek építeni és keresem a hozzá passzoló gyors ramot amire nem megy rá a gatyám is :D

(#27) TomMusic válasza , (#22) üzenetére


TomMusic
őstag

+ ncc1701, hát akkor lehet tényleg nem kéne halogatni. Vagy használtan...

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Már vártam, mikor lesz Fury DDR4 fehérben. ;] :R

(#29) Dedicted válasza , (#16) üzenetére


Dedicted
tag

a memória gyártónál . [link]..mostan hírtelen ezt leltem meg ˝ Frequently Asked Questions
Featured Questions ˝ résznél ,
Why is my new DDR3 memory not working in my computer even though it matches the same specifications as my old memory?

It may be due to chip density, especially if you have an older DDR3 based system. Your system may require 2Gbit (Gigabit) density DRAM chips and the memory you have installed uses 4Gbit density chips, which are not compatible. Not to be confused with the term Gigabyte, which refers to memory capacity, DRAM chip manufacturers are no longer producing 2Gbit chips. Therefore we're unable to manufacture compatible modules.
FAQ: KTM-073115-DTN-01

(#30) carl18


carl18
addikt

King harag hyperX! :) Hát nekem ez a dizájn annyira nem jön be, esetleg a következő! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#31) zozoz1 válasza ncc1701 (#25) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Bemegyek a bótba, és van. Milyen hiányról beszélsz?

Nem úgy értem hogy hiány van. Hanem világgazdasági szinten.
Ha az olajból kissebb a kínálat mint a kereslet, akkor az olaj hordónkénti ára az egekben van. Attól még a benzinkutaknál van üzemanyag.
Ramot is kapsz ha bemész a bótba. Csak nagyon magasan van az áruk, mert hiány van a piacon. Nagyobb a kereslet rá mint amit előállítanak... :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.