Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Én nem értek ezekhez ,hogy hogyan mivel melyik jó stb.
De ha van egy procim ami DDR4-es ramot támogat és oda van írva hozzá hogy ddr4 support 2400mhz (csak hirtelen írtam valamit) akkor az ilyen 2400+ 3200 és 3400 MHz-es ramok már nem is jók hozzá vagy egyszerűen felesleges amellé a proci mellé rakni vagy hogy van ez?

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Gerr'y válasza Crytek (#1) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Menni fog a nagyobb Mhz-es Ramokkal is (ha támogatja az alaplap) de csak a csökkentett alap frekvencián. Ha ki akarod használni a memória magasabb órajelét akkor a CPUt is tuningolni kell.

(#3) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Kíváncsi lennék, hogy mennyi értelme van a megahertzeket így növelni, ha közben a késleltetés ilyen nagy lesz... :F Mert nekem ezek az értékek elég soknak tűnnek, hiába 3000mhz..

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nem értem, minek a ventillátor pluszba hozzá...
Az, hogy a DDR1 RAM 3V körül fűtött mitn kazán, ok... az hogy a DDR2 memória is még elég meleg volt 2,2-2,4V-on, még az is rendben van.. na de könyörgöm... 1,35V-ról beszélünk... minek ventillátor? :F

(#5) total90 válasza bacsis (#4) üzenetére


total90
veterán

Mer vilagit oszt gemer :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) malomkaorm válasza total90 (#5) üzenetére


malomkaorm
tag

:C :C :C

Üdv.: Dani

(#7) seniman válasza total90 (#5) üzenetére


seniman
addikt

+1 :K Nem egy láma usert rá lehetne beszélni még vízhűtőblokkra is :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#8) keIdor válasza bacsis (#4) üzenetére


keIdor
titán

Ez nem így működik.
Régen egy CPU alapfesze is lehetett 1,6V, ma már közel sincs ennyi, inkább 1,1V, ha felemeled azt már csak szárazjéggel vagy LN2-vel tudod hűteni ennyin. A csökkenő csíkszélesség is befolyásolja ezt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) bacsis válasza keIdor (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Há persze... hiszen több tranzisztor, nagyobb mag méret stb... kisebb feszültségen is lehet nagyobb hőtermelés...
NA de ne akarják már beadni nekem, hogy közel harmad akkora feszültséggel is (DDR1-el szemben mondjuk) még mindíg ugyanannyi a hőtermelés :DDD :N

(#10) dobobazsy válasza bacsis (#4) üzenetére


dobobazsy
őstag

elhiszed, hogy vannak olyan emberek akik amiatt veszik meg? :))

[ Szerkesztve ]

(#11) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Olyan béna ragasztott matricásak ezek a ramok.
Ha már űbercsúcskategória legyen már egy kicsit több külsőre is, mint a többi kit.
Mart fém feliratok, és egyéb nyalánkság...

(#12) #52815360 válasza Olajka02 (#11) üzenetére


#52815360
törölt tag

Arra ott az Avexir.

(#13) bacsis válasza dobobazsy (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mondjuk... én is simán megvenném miatta :DDD
csak én tudom hogy értelme 0 :DDD

(#14) dobobazsy válasza bacsis (#13) üzenetére


dobobazsy
őstag

DDR2-nél még haszna is volt a dolognak, most meg könnyebben el lehet adni jópár usernek :)
ekkora órajeleknél szvsz. tuningolni is fölösleg. nemhogy hűtőt tenni rá

(#15) bacsis válasza dobobazsy (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó lesz majd 10 év múlva is ;]

(#16) dealerman


dealerman
senior tag

"Az időzítés a lassabb modell esetében CL 15-15-15-35, míg a gyorsabb megoldáson CL 16-16-16-36 lesz."

biztos,hogy jól van ez írva ? :U

underground techno will never die

(#17) malomkaorm válasza dealerman (#16) üzenetére


malomkaorm
tag

Gondolom a gyorsasaggal az orajelre gondolt. Nem feltetlen helyes igy az info, de ez van.

Üdv.: Dani

(#18) dobobazsy válasza dealerman (#16) üzenetére


dobobazsy
őstag

igen :K

(#19) babkukta válasza dealerman (#16) üzenetére


babkukta
senior tag

Ennél a résznél egy pillanatra én is megálltam :) Aztán leesett, h az egyik 3200 Mhzes, a másik 3400, így kijön, hogy melyik melyikhez illik :)
Nekem elég egy jó db-ig a ddr3. Vmelyik még abban is elég drága. De örülök, h egyre több ddr4 jelenik meg. Csak az elterjedés lesz lassú egy picit

Üdvözlettel, Tibi

(#20) TESCO-Zsömle válasza seniman (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A vízhűtés az más. Olyat csak akkor vesz az ember, ha eleve van hova bekötni. Egy vízhűtéses házban nem biztos, hogy van annyi és olyan légmozgás, amit négy heringként összezsúfolt és szénné tuningolt RAM-modul megkövetelne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Geri Bátyó válasza keIdor (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez pontosan így van! :K Ettől függetlenül a ventilátornak szerintem sincsen létjogosultsága ezeken a ramokon! A nagy méretű hűtőborda bőven elég.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) #65675776 válasza Akos1994 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem késleltetés (delay), hanem időzítés (timing). És önmagában nem jelent semmit, mivel órajelciklusban van megadva. 3200MHz esetén 15 órajelciklus 4,6875ms. Az nem olyan sok. Kérdés mihez akarod hasonlítani. DDR3-1600 CL7,5, vagy DDR2-800 CL3,75, esetleg DDR-400 CL1,875. Ezek mind ugyan ekkora CL ciklusidőt adnak. Még így is soknak tűnik? A felsorolt értékek mind jobbak az átlagosnál. És a DDR4 így indul, azaz fog még ez csökkenni. A fenti értékek meg kb a csúcsot jelentik a korábbi szabványoknál. Nem sok DDR-400 CL1,5-es vagy DDR2-800 CL3,5-es vagy DDR3-1600 CL7-es RAM volt.

Geri Bátyó: Igazából már DDR2 esetén is szinte teljesen felesleges volt a nagy hűtőborda.

[ Szerkesztve ]

(#23) TESCO-Zsömle válasza #65675776 (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annak idején X48-as deszka alá és AMD vasakhoz voltak 1800MHz CL7-7-7-20-as ramok, csak épp azoknak 1.9v kellett. Aztán az Intel kitalálta, hogy a memóriavezérlő ugyanazon a feszültségen fusson, amin a RAM is, és akkor jött egy nagy teljesítmény-esés, ami majd csak most a DDR4 fog talán beérni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyan nagy volt az a "teljesítményesés", hogy kb semmiben sem lehetett kimutatni. Eleve csak akkor van értelme érdemben foglalkozni a RAM-mal, ha az ember AMD APU-t használ, de azoknál is csak aktív IGP esetén. Egyébként kb jelentktelen kérdés.

(#25) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én a Nehalemnél láttam először ezeket a dögöket. Majdnem vettem is egy Mushkin tri kit-et 7-7-7-18 1600 1.9V, csak nem jött össze a 1366 platform. De állítólag van CL6-os is belőlük.

Én X48 időkben nem nagyon láttam ilyeneket, eleve ritka volt a DDR3-as lap. Meg értelmetlen. AMD meg akkor tolta a PhenomII sorozatot talán, azok meg 1700-nál többet alig mentek. Bár nem is az a lényeg, 1600-on ilyen ram tudna CL6-ot is, odapöccinteni az L3/imc-nek egy kicsit. :P
Nem mintha számítana annyira a ram. Prescott óta kb mindegy. Kivéve az apukat, fent említve.

[ Szerkesztve ]

(#26) Geri Bátyó válasza #65675776 (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem DDR 2-ből 800-as Corsair RAM-jaim voltak és kétségtelen, hogy alap beállításon csak langyos volt, de egy kis tuning esetén már jól jött volna a nagy borda. 900-on már eléggé meleg volt, bár kétségtelen, hogy nem forró.

(#25) Baltoafarkas: "Én a Nehalemnél láttam először ezeket a dögöket. Majdnem vettem is egy Mushkin tri kit-et 7-7-7-18 1600 1.9V, csak nem jött össze a 1366 platform. De állítólag van CL6-os is belőlük."

Volt abból jobb is.

Értelem szerűen az XMP-1600 rublika az, ami a modulok gyári értéke és ezt simán tudja is.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) ViZion


ViZion
félisten

a gémer ramok után lassan jöhetne a main stream... ócóc ramok, ócó deszkák, h lehessen váltani anélkül, hogy az ember otthagyja agy kisebb afrikai ország egész éves GDP-jét... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) Crytek válasza ViZion (#27) üzenetére


Crytek
veterán

Az olcsóbb DDR4-es intel procik is jöhetnének már.Mert ha jól láttam 2 db i7 már van 150 és 300 ezerért.
Én most már megvárom a Skylake-et abból is az olcsobb i5-öt.Addigra ugyis kint lesznek az új AMD vgak és már atomjaira lesz tesztelve.Így nyugodtan lehet csemegézni milyen gépet rakjon össze az ember.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#29) ViZion válasza Crytek (#28) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem proci árban nem lesz változás nagyon, amíg AMD nem dob ki egy DDR4 szériát. Attól tartok az is csak APU vonalon lesz. Szerintem idén nem is kell agyalnom DDR4-re váltáson. Mondjuk semmi nem is indokolja. Veszek egy nagyobb VGA-t, kész. Az a durva, h nekem ez mindenre sok is mostmár, gyk. otthonra net+film+játék maradt, nem sok motivál a fejlesztésre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) Crytek válasza ViZion (#29) üzenetére


Crytek
veterán

Lesz olcsó i5 mint eddig mindig is volt a kezdetektől.A csúcs i7-ek meg ugyszintén túlárazottak voltak a kezdetektől.Én várok ,mivel ddr2-ről valtok majd nem akarok "régi ocska" ddr3-at venni ha már itt a DDR4

Next PC Upgrade: 2022

(#31) Picturemaker válasza Geri Bátyó (#26) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nekem Geil CL4-es ramból volt 4 modulom, tettem rá aktív hűtést, mert kb. majdnem elolvadt olyan meleg volt. A DDR3-as ramok viszont még csak langyosnak sem mondhatók. Nem hiszem, hogy az új lapkák melegednének.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#32) #Morcosmedve válasza Picturemaker (#31) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

DDR3 1866CL9 4x4GB Corsair LP kitet vizhuto mellett hasznaltam, eleg druvan melegek vtk jatek utan, nem tudtam kivenni a slotból! pedig azert volt legaramlat a hazban! Szoval kell azért a jó borda... DDR4-nel nem kell ennel nagyobb mar, azaz a legkavaro "gamer butito" huto se.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33) Picturemaker válasza #Morcosmedve (#32) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nekem DDR3-ból G.Skill volt 4 modul egyszerre (1600CL7-es 4x2GB, azután 1600CL94x4GB), de max. langyos volt komoly használat mellett is.
É is a "pörgettyűt tartom feleslegesnek az újabb ramokhoz.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#34) D1Rect


D1Rect
félisten

1,2V-nak aztán kell hűtés... Szerintem kicsi a borda is rajta.

(#35) scope2007


scope2007
addikt

pofás anyag!

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#36) Geri Bátyó válasza Picturemaker (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem is 4 modul volt, de még összezsúfolva sem volt forró (800MHz CL5 1.9V).

(#32) hpeter10: Sok gyártó csinálta, hogy 1333-as CL 8-9 modulokat toltak ki 1866-os órajelen. Azok tényleg melegedtek. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

De minek? :) Idén még simán kihúzom a DDR 3-mal,söt lehet még jövöre is!Majd ha már nem arany áron adják váltok! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#38) #Morcosmedve válasza Geri Bátyó (#36) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az lehet...

(#37) Szabikaa20: azért elég komoly a sebességük X99 alatt, szóval ilyet nem állítanék, de szerintem madj mint a Sandy Bridge-nél, itt is majd akkor tájt lesz jó ár/érték és kiforrott a téma! :)

© asszongya'hogy

(#39) Szabikaa20 válasza #Morcosmedve (#38) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mit állítok? :D Én nem mondtam,hogy nem gyorsak!Csak azt hogy jelenleg arany áron adják...Mostanában nemigen játszom szóval idén még biztos nincs rá szükségem...Söt ha lehet,akkor még a Win 8-at is elkerülöm messziröl! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#40) #Morcosmedve válasza Szabikaa20 (#39) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem is játéknál jön ki. Azt állítottad nemes egyszerűséggel, hogy minek :DDD
De szerinem is érdemesebb kivárni.

© asszongya'hogy

(#41) Szabikaa20 válasza #Morcosmedve (#40) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát nekem minek...másnak jól jöhet... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#42) #Morcosmedve válasza Szabikaa20 (#41) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Áhá :) :R

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.