Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) eazypeezy válasza #20749568 (#1) üzenetére


eazypeezy
tag

Csúcskategória ≠ csúcs videókártya. Ez egy üzleti gép, egyáltalán nem kell bele dedikált GPU.

(#3) tserrof77 válasza #20749568 (#1) üzenetére


tserrof77
senior tag

Itt a hordozhatóság/teljesítmény/nagy akku idő a lényeg. Ergo ez nem gémer. Én a méret/súly értékekhez képest elégedett vagyok a konfigurációkkal, más kérdés, hogy az árazása nekem egy kicsit túlzottnak tűnik, de nem én vagyok a gép egyik leendő megvásárlója.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#4) Graphics válasza #20749568 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Üzleti kategóriáról beszélünk, nem játék.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Raymond


Raymond
félisten

"...az U937-es alapgép 1900 euróról indul majd."

Ehez kepest sikerult csak 4GB RAM-ot raragasztani az alaplapra es meg mindig van HDD-s verzio is a kinalatban, de hogy minek?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Graphics válasza Raymond (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tök egyszerű a válasz.

m.2-es foglalatba megy az SSD, gondolj azért bele, hogy a gyártók nem az SSD árával szokták növelni az SSD gépek árait.

Egyszerűbb ha belepattintasz otthon egyet.

Amúgy akinek kell tárhely, annak pont ez az ideális választás, hogy van HDD + SSD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) BoC1ka válasza Graphics (#6) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Elobb irtad uzleti. Ergo kb 3-5% hasrautesszeruen a consumr piac. Ezt cegek veszik, es az it csapat nem fog egyesevel plusz ssd-t belepattintani..Es ne gondolj kisebb kft-kre, egyik se fog ilyen draga notit venni.

YNWA

(#8) nemlehet válasza Graphics (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha már üzleti, ha már csúcsgép és ha már 1900 euróról indul akkor te elfogadhatónak tartod azt mondani hogy "Majd a vezérigazgató úr belepattint egy SSD-t!" ?

Persze senki sem hal bele ha így van, de ha már prémiumnak árazzuk, pozícionáljuk és kommunikáljuk a termékünket akkor legyen is olyan minden szempontból. Ez az SSD-n való szarrágás a gyártók részéről érthetetlen, főleg ebben a kategóriában...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) Graphics válasza nemlehet (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, bocs, akkor belepattint a Fujitsu, látom nem a dolog lényege jött át, hogy van egy noti, amibe lehet HDD + SSD is... Kiforgatni azért csak sikerült a mondandómat.

Amúgy nem értelek, miért szarrágás, ha adott egy opció? Nem kötelező HDD-vel megvenned, mindössze lehetőség.

Ha meg nem lehetne HDD benne, akkor meg az a baj... Gondolom... Nem mindenki fér el 120-512GB-ig SSD-n...

A prémiumnak árazás és az üzleti mivolta között azért van különbség...

Hol kommunikálták Prémiumnak ezeket a notikat kérdem én, adj már erre vonatkozó linket?

Az fel sem tűnik, hogy nagy aksis, optikai meghajtó helyére is lehet aksit tenni.. Csak az örök elégedetlenség...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Raymond válasza Graphics (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Ebben az arkategoriaban nem is kene ennek letezni hogy HDD is van benne, folg nem akkor ha max 1TB a meret. Kell tobb tarhely? Akkor legyen bele vagy egy nagyobb M.2-es vagy ha mindketto megy bele akkor egy 2.5" 500GB vagy 1TB, mert talan EUR 100-200 difirol van szo ami egy ilyen arban leveszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) nemlehet válasza Graphics (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Egy 13,3-as ULV notin, dedikált VGA nélkül mit akarsz csinálni amire nem elég egy 512-es SSD? Tényleg érdekelne.
Ez tipikusan manager és üzletkötő gép, oda egy 250-es valószínűleg, de egy 500-as SSD tuti bőven elég. Ha meg nem akkor a cég majd vesz szépen cloud tárhelyet, vagy van hálózati meghajtó amit VPN-en keresztül is el lehet érni.

Ez tipikusan olyan, hogy miért nem lehet porsche-val nehéz utánfutót húzni. Simán ráférne a nagyobb vonóhorog...

Nem akartam kiforgatni a mondandódat, de ha egy vállalat veri a tamtamot, hogy ez az új csúcsgép és minden IT-s kapjon nerdgasmot tőle és javasolja a főnöknek akkor 600k-s induló árnál nem a 60k-s SSD-n kéne spórolni. Valószínűleg gyártóként ennél jelentősen olcsóbban kapják...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Graphics válasza Raymond (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

@Raymond:

Nézd meg a specifikációkat, ott van.

Amúgy meg a Fujitsu ha még nem jött volna le az üzleti szegmensbe szállít, így tetszés szerint egyedi konfigokban is kérhető.

Mi a kérdés?

@nemlehet: Ha megnézed, az egyik modell csak SSD-vel kapható.

A másik modellnél pedig megsúgom, hogy az SSD-s ár megegyezik a HDD-s árral, nem értem akkor, hogy mi a probléma.

Tehát a legkisebb SSD modell ára annyi, mint a HDD-s ára. Ezen kell fentakadni? akkor veszed az SSD-s modellt és kész...

Lásd pl más Fujitsu modelleknél is. Mi a probléma akkor? Vagy kérdés, miért kell nekem esned?

Kiszállok, mert ilyen f.szságon pörögni valahogy nincs idegrendszerem, amikor egy nem létező problémát kell elmagyarázni... Végülis akkor eljutottunk oda, hogy szar a Fujitsu? Mert kínál még HDD-t... Vicc.

Hogy mire nem elég? 250GB-os SSD-vel és 1TB-os HDD-vel dolgozok, és kevés... Szóval hidd el, van ahol nem elég.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Raymond válasza Graphics (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Nem latom hogy ott lenne - "protokol, meret, formatum" formaban van leirva, azt latom ott hogy az S-nel a 2.5" HDD mellett csak M.2 SSD-t kinalnak (SATA csatoloval). De lenyegtelen, ha nem igy lenne mert ott mondjuk a 2.5" SSD is opcio, akkor is hanyagold a HDD meg opciokent is egy ilyan kategoriaju es arazasu gepen. Itt egyszeruen nem arrol van szo hogy "lehessen valasztani", van ahol mar ez nem a legjobb dolog es a "less is more" ervenyesul. Ez tipikusan ilyen helyzet.

Szerk:
"Végülis akkor eljutottunk oda, hogy szar a Fujitsu? Mert kínál még HDD-t... Vicc."

Ezt nem irta senki, csak lehet valami brand/marka husegbol beleolvastad? A gepek nagyon jol neznek ki es kategoriajukban az arazas is normalis, ezt nem kifogasolja senki. Itt arrol van szo ahogy paran leirtuk hogy necces ebben a kategoriaban HDD-t mint opciot kinalni mert a nyugon (hang, mozgoalkatreszek, lassusag) kivul nem ad semmit.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Graphics válasza Raymond (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kiszálltam, úgy van, ahogy írod..

Hiába vannak érveim, még én vagyok hülye.

:)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) nemlehet válasza Graphics (#12) üzenetére


nemlehet
őstag

Én értem és tudom is, hogy van olyan ahol nem elég, de gondolom te sem nem 13-as ULV-s notin dolgozol és gondolom nem marketing manager vagy vagy üzletkötő. Pl az NN-nél az ügynökök már nem is kapnak laptopot, hanem csak tabletet, mert az ő munkájukhoz az is elég. Nekik elég a 64 GB-os tárhely is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) dementor


dementor
senior tag

Brutális ára van, viszont szerintem a legjobb minőséget képviseli a gyártó manapság.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) Graphics válasza nemlehet (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltehetőleg mindennek van piaca, nem véletlen van a kínálatban.

Ha nem fogy, akkor majd kiveszik, szerintem kicsit túl van pörögve ez a HDD téma...

Feltehetőleg az értékesítők sem HDD-vel fogják kiajánlani, de mint mondtam, nem lehetetlen, hogy valahol kelleni fog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) TomMusic válasza dementor (#16) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyetértek. FSC Lifebook széria eléggé kitűnik a sok gagyi megoldás közül. Minőségben még a ROG laposok vannak ott, de az teljesen más kategória.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#19) Graphics válasza dementor (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én már sokszor leírtam, pedig most csak A555-esekkel dolgozunk, hogy minőségben jelenleg minden konzumert elver, miközben már alapkiépítésben 125-130 ezerért SSD-vel kínálják.

Viszont az is biztos, ha következő körben kell új termékeket venni, akkor csak Fujitsu jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Tuttu


Tuttu
csendes tag

Sűrűn látok jó terméket és ahogy olvasom arra jutok, hogy "ú nekem kell egy ilyen..." :Y aztán a lap alján látom, hogy mit kérnek érte és már nem is olyan jó! :F
:D

(#21) rudi válasza Raymond (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Gondolom ezek azért vannak, hogy ha valami tenderen végérvényesen a legjobb árra mennek rá, akkor lehessen mutatni valamit. Plusz az SSD-k és a RAM is elég szépen drágult most, sőt talán nem is a drágaság, hanem a nehezebben beszerezhetőség a nagyobb para. Más gyártóknál is említették már, hogy a HDD+TN modellek kb. azonnal vihetőek, míg az SSD+IPS verziókra kell várni +2 hónapot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza Tuttu (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem azért nem az előző generációs Lifebook S-van az asztalom sarkán bedokkolva, mert a Stylsitic R726 jobban illett az elvégzendő feladatokhoz :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) dementor válasza Graphics (#19) üzenetére


dementor
senior tag

Kétség sem férhet hozzá, hogy nem lehet egy lapon említeni consumer gépekkel. Viszont még mindig sokan keverik a Fujitsu-Siemens időszakkal, bár az az ő gondjuk.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#24) oszi666


oszi666
őstag

lehet ilyeneket kapni itthon használtan? Dellt meg lenovot egy csomót találok mindig de fujitsut nem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#25) Graphics válasza oszi666 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel most jelent meg, így nem.

Amiket Te írsz Dell és Lenovo időszakában a Fujitsu még a Siemens-szel kooperált, így abból az időszakből nincs "minőségi használt üzleti laptop"

Vársz pár évet, és majd ezek.

Amúgy Lifebook szokott fent lenni szinte mindegyik notisnál, de azok mellett a T4xx és Txx szériák jobb vételnek számítanak.

@dementor: E571, igen ,arra gondoltam, na azok még jó gépek :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) dementor válasza oszi666 (#24) üzenetére


dementor
senior tag

Nálam szokott lenni E751 gyönyörű állapotban.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#27) Raymond válasza rudi (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Az lehet, persze azt a par $ es meg tobbet megkapsz mint engedmenyt enelkul is ha van ajanlat a minimum elvart 2 masik szallitotol es ott a zsiros support contract is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) #06658560 válasza BoC1ka (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bepattintja a Fujitsu, amikor megrendeli a beszerző a száz darabot.

(#29) buherka


buherka
addikt

tenyérvéna-szkenner...megoldás higiénikusabb az ujjlenyomat-olvasónál

Uhhh...mekkora hülyeség ez. Oké...meglóbálom a tenyerem a szkenner felett a bejelentkezéshez és ez után hogyan tovább?
Billentyűzetet hogyan fogom használni?...lóbálom felette a tenyerem, vagy kesztyűt húzok mielőtt gépelni szeretnék rajta???
Lol... :o

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#30) dementor válasza buherka (#29) üzenetére


dementor
senior tag

Lehet, hogy pontosabb mint az ujjlenyomat olvasó?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#31) Graphics válasza buherka (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És biztonságosabb is. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) duke válasza Graphics (#31) üzenetére


duke
aktív tag

Azert egy flopi meghajto igazan beleferhetett volna az arba. :)

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Nekem tetszenek.Mondjuk 13,3 colon semmi értelmét nem látom a QHD felbontásnak,és szerintem nem is jól használható a gyakorlatban.

(#34) buherka válasza dementor (#30) üzenetére


buherka
addikt

Látom nem sikerült értelmezni a hozzászólásom...sebaj...fuss neki még egyszer. :B

(#31) Duliee...gondolom már sok év óta használod eme újítást és tapasztalatból írtad ezt.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#35) ReFleXx válasza buherka (#34) üzenetére


ReFleXx
addikt

mar nem workstationt hasznalsz? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#36) Graphics válasza buherka (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Legalább annyi ideje, mint Te :)) Most erre amúgy mit írjak szerinted? :U :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) dementor válasza buherka (#34) üzenetére


dementor
senior tag

Óriási tévedésben vagy! Teljesen érthető volt a hsz. Viszont te az iróniát nem értelmezted az én hozzászólásomban. :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#39) ge.k.ko válasza Raymond (#5) üzenetére


ge.k.ko
tag

Mert pl adatintenziv alkalmazások megölik az SSD-t. Nagyon nem mindegy, mennyit áll csere miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.