Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Teljesen jó, ha otthon 5.1ben akarom tolni... :R

(#2) luw2win


luw2win
őstag

Ezt a cikket láttam reggel is csak aztán nem tudta megnyitni és eltünt :)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Én semmi újat nem látok, még a dizájn is egyre gyengébb. A következő hangszettem már Logitech lesz, nem Creative.

(#4) bsh


bsh
őstag

faszán szólhat egy fából készült 5,25" mélysugárzó.

(#5) #06658560 válasza bsh (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

az anyaggal, vagy a merettel van gondod?

(#6) Sonja


Sonja
veterán

Igazán lehetett volna nagyobb kép is róluk, meg a termékek oldalára is egy-egy link. :)

T6200: Link, KÉP!

T3200: Link, KÉP!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kár hogy mire ideér addigra dupla ennyi lesz majdnem... :(((

...

(#8) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

én elégedett vagyok a mostanimmal. Két jó öreg bazi nagy videoton hangfal a szekrény tetején két kisebb autós hangfal meg két szarcsimbók aktív hangfal a képemben. Panelban nem kell több, bár lehet a nappaliban lévő két 50W-osóriás Oriont is rákötöm a gépre :DD

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#9) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Ezekkel a kisteljesítményű 2.1-es meg 5.1-es megoldásokkal már tele van a padlás. Bármely más gyártótól lehet kapni olcsóbban ilyeneket vagy még jobbbakat. Inkább fejlesztenék ki az 500W-os Megaworks(5.1) meg a 700W-os Gigaworks(7.1) méltó utódját. Az ilyen 20W körüli mélynyomó adatok elkeserítenek. Kiadhatnának egy ütős 2.1-es szettet is. De mondom az ilyen 1x20W+5x6W-os cuccokból már nagyon sok van, nagyon sok gyártótól. Oké, játékra elmegy, de aki zenét akar hallgatni torzításmentesen nagy hangerőn? Nekem még mindig a Z-2300 meg a Z-5500 jön be Logitech-éktől. Csak lenne rá pénzem! :W

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#10) Ndruu válasza bsh (#4) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Halkan jegyzem meg, hogy a Logitech Z3-ban és Z4-ben is pontosan ekkora méretű hangszóró van. Valamint az X-230-ban, X-530-ban, Creative P380, T3100... stb. stb. stb.

Ebben az árkategóriában ez a költséghatékony, a láda mérete sem lesz tőle szekrény méretű, tehát kompakt marad. Átlag felhasználónak, átlag felhasználásra tökéletesen elég szokott lenni...

Harrrr!!!!

(#11) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Sztem teccetős cuccok,meg van ezeknek is a célközönsége.
Átlag felhasználónak, átlag felhasználásra tökéletesen elég Ott a pont!
Aki meg komolyabban akar zenét hallgatni az vegyen hi-fit/decket külön erősítővel és ehhez való hangfalakkal.

(#12) Johnny Cage válasza Ricco_hun (#9) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Engem az keserít el, ha valakit még mindig meg lehet etetni a hatalmas számokkal. Hidd el, hogy ez a 20W úgy megdörrent egy átlagos méretű szobát, hogy azt a szomszédok nem köszönik még és ez erre is lett kitalálva, nem csarnokokba, nem aulákba, hanem szimpla otthonokba.

A gond inkább az, hogy a Creative nem fejleszt, sem dizájnban, sem semmiben.

(#13) cucka válasza Ricco_hun (#9) üzenetére


cucka
addikt

Ugye tudod, hogy a watt-ok és a hangminőség nem igazán függnek össze, főleg úgy nem, hogy mit hazudnak össze a gyártók az átlagfelhasználóknak.
Z3-as hangszóróm van, de eddig csak anyagi megfontolásokból nem cseréltem le. Persze, vehetnék helyette mondjuk z2300-at, de az pont ugyanilyen szar, csak háromszor hangosabb, alapszintű hifi rendszer meg 50 ezertől kezdődik..

(#14) User64476


User64476
őstag

Igen igen, már múltkor is észrevettem, a csillogós porvédőkupak visszatér!!! Mert az retró!!! :D

(#15) Archer válasza cucka (#13) üzenetére


Archer
őstag

Azért nem olyan szar a Z-2300. Most vettem egy ilyet és szerintem nagyon jól szól. Persze nem lehet és nem is kell egy komolyabb sztereó rendszerrel összehasonlítani de az árához képest nagyon is jó.
A Creative meg már kiadhatna valami ütős 5.1-es szettet mert akárki akármit mond, nem hiszem el, hogy egy ilyen 70 wattos cucc hitelesen vissza tudja adni mondjuk egy akciófilmnek az audio élményét. Félreértés ne essék, nem vagyok watt mániás, nekem is van két kétutas Videoton hangfalam, "csak" 60W körül van a kettő de azokkal le lehet bontani a szobát, de az nem "kínai watt" mint ami ezekre a szettekre van írva. Volt már ilyen olcsóbb 5.1-em 150 wattos de a két Videoton állva hagyta (volna ha éppen akkor lett volna hozzá erősítőm). Szvsz jó játékra meg zenére csak pont arra nem amire kitalálták.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#16) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én pár évvel ezelőtt, még a "SUILINET" keretében vettem egy 7.1-es Creative Inspire-t.
Valóban nem zenehallgatásra való.
Aztán egyszer elnémult. Magam szerettem volna megjavítani, gyári támogatással. Nem sokra mentem velük. Mintha csak felibe-harmadába olvasták volna az e-mail-emet, biztattak olyan mérésekre, aminek az eredményét már megírtam nekik.
Aztán amikor kapcsolási rajzot kértem, szajkóvá változtak: küldjem márkaszervizbe a kütyüjüket.
Annyira azért nem jó, hogy érdemes lenne rá költeni.
Ezt a márkát azóta kerülöm.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17) Johnny Cage válasza mezis (#16) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Az ilyen online ügyfélszolgálatoktól (főleg ha worldwide) ne várj sokat... minden leveledre más alkalmazott másolja be a sablonválaszt, ezért van az, hogy hiába írsz le 5000x mindent, ők 5001-edszerre is leírják ugyanazt.

Jó tapasztalataim eddig csak a Logitech ügyfélszolgálattal voltak, nekik van itthoni képviseletük.

(#18) Ndruu válasza mezis (#16) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

OFF OFF:És mi lett vele? "Kuka" vagy porosodik valahol?

Harrrr!!!!

(#19) cucka válasza Archer (#15) üzenetére


cucka
addikt

Hát nem tudom, a Z3 nekem egyre kevésbé tetszik. Igaz, hogy üvölt a basszus, rezeg tőle az asztallap, de egy normálisan szóló basszus vagy elektromos gitárt még nem hallottam rajta, ha a dobos veri a cintányérokat, akkor az egészből csak egy nagy kása hallatszik.
Namost a z3-hoz képest a z2300 nagy újítása, hogy kétszer akkora a mélynyomója. Kösz, nem kérek belőle. Teknóra biztos jó, sajnos én főleg extrém metál stílusokat hallgatok, amihez kénytelen leszek valamilyen egyszerűbb hifi rendszert összeállítani.
(A hifi projekt folyamatban van, elsősorban az anyagiak korlátoznak :) )

Az akciófilmek audio élménye például nálam inkább irritáló. Elmész a moziba, beszakad a dobhártyád a robbanásoktól, rezeg a gatyád széle, ha elmegy egy autó, ha meg esetleg szeretne mondani valamit a szereplő, azt alig hallod. Ugyanez az "élmény" a Z3-al filmet nézni, csak kicsiben.

(#20) Ricco_hun válasza Johnny Cage (#12) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"meg lehet etetni a hatalmas számokkal"
Nem nem lehet megetetni, csak nekem senki ne mondja, hogy kis 13 cm-es mélynyomó majd normális mélyet produkál. Hallgattam már én 30cm-es 15W-os régi hangszórót és az sokkal jobb basszust adott ,mint ezek a modern tucat-rendszerek. Ezért lennék kíváncsi, hogy milyet szól pl egy Z-5500. Tudom stúdióminőséget egyik sem fog produkálni, de ki arra megy? Bírom, hogy mindig rögtön előjön ez a téma, hogy akkor építs magadnak erősítőből meg hangfalakból házimozirendszert. Hát kösz nem (nem is lenne rá keret), ekem csak egy erősebb "PC hangszóró" kéne ami jobban betölti a szobát.
"Hidd el, hogy ez a 20W úgy megdörrent egy átlagos méretű szobát..."
Hát pont nem. Az én 2.1-es rendszerem mélye 25W-os (igen írok Wattokat, mert valami alapján csak kell dönteni és a Z-5500 25cm-es mélye csak jobban szól mint ezek a 13cm-esek) és a megfelelő hangerőn már torzít a mély mert "nem bírja a tempót". Szóval nem hifi minőségre törekszem csak egy normális teljesítményű rendszerre, aminek a mélye fél hangerő fölött nem kezd el puffogni, mert már nem bírja szuflával és ehhez nekem tökéletesen megfelelne egy nagyobb teljesítményű 2.1-es rendszer pl. Z-2300. Errefel a Creative itt dobálja kifelé a low-end 5.1-es szetteket, ahelyett, hogy kihoznának egy nagyobb teljesítményű és minőségibb rendszert.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#21) Archer válasza cucka (#19) üzenetére


Archer
őstag

Nem tudom milyen a Z3 de szerintem a Z2300-nál a szateliteket is mások mint a kisebb testvéreinél. Szerintem zenére nagyon jó, filmre és játékra már korlátozottabban. Nem csak annyi, hogy dübörög mint a barom hanem elég tisztán is szól. Valahol láttam már 26k körül, így kb. 10-el drágább mint a Z4, biztos vagyok benne h. megéri a különbözetet. De ha mondjuk megveszed 26k-ért és veszel hozzá két Magnat Monitor 110-et, akkor 40k-ból lesz egy pöpec rendszered. Ennyiből már lehet h. kijön egy használt erősítő+hangfal páros, el kell dönteni melyik éri meg jobban.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#22) mezis válasza Ndruu (#18) üzenetére


mezis
nagyúr

Off Off. Porosodik. de még nem adtam fel.

OFF OFF:És mi lett vele? "Kuka" vagy porosodik valahol?

mezis

(#23) mezis válasza Ricco_hun (#20) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csak a hangszóró, az erősítő is, tápegység is fontos a jó hangzáshoz.

Jobb cégek kisebb hangfalakkal is tudnak jó hangzást produkálni, de a nagyobb méret biztatóbb.

Bő 30 évvel ezelőtt a hazai piacon megjelent egy "Minimax" nevű, gumimembrános hangfalacska, csodálatos paraméterekkel, karakterisztikával. Kutyagumit sem ért.

"Hidd el, hogy ez a 20W úgy megdörrent egy átlagos méretű szobát..."
Hát pont nem. Az én 2.1-es rendszerem mélye 25W-os (igen írok Wattokat, mert valami alapján csak kell dönteni és a Z-5500 25cm-es mélye csak jobban szól mint ezek a 13cm-esek) és a megfelelő hangerőn már torzít a mély mert "nem bírja a tempót"
.

mezis

(#24) Ndruu válasza mezis (#22) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Csak azért kérdeztem, mert egyik napról a másikra teljesen nem szokott megmukkani. Vagy ha meg is teszi, akkor az nem jelent komoly gondot. Erősítőből IC több van benne, szinte lehetetlen, hogy egyszerre haljon meg mind. Tápegység vagy biztosíték hibára saccolnék, de se szervizes, se szakértő nem vagyok.

Harrrr!!!!

(#25) cucka válasza Archer (#21) üzenetére


cucka
addikt

A Magnat monitor beszerzése jó ötletnek tűnhet, de
- attól még nem lesz jobb sem az erősítő, sem a hangfal
- sem eszközeim, sem kedvem nincs ahhoz, hogy a frissen vásárolt hangfal kábeleit szétvagdossam.
- egyáltalán nem biztos, hogy jobban fog szólni

Egyébként meg mondjuk elektronikus zenénél a "tisztán szól" dolgot viszonylag egyszerűbb kivitelezni, mint az általam preferált zenei stílusoknál. Konkrétan a fajsúlyosabb extrém metál zenék meglehetősen sűrű, zajos hangzással rendelkeznek, gyenge minőségű hangrendszeren ebből lesz a nagy kása. Kevésbé extrém zenéknél sem olyan könnyű a helyzet, amint mondtam, a Z3 sem egy normális elektromos gitárt, sem egy szépen tisztán hallható basszusgitárt nem tud normálisan megszólaltatni. Nem vagyok vájtfülű, nálam a referencia hangzást a sennheiser hd465 és hd515 fülesek jelentik, szóval semmilyen csúcsszuper igényeim nincsenek..

(#26) Archer válasza cucka (#25) üzenetére


Archer
őstag

Hol írtam, hogy tuc-tuc zenét hallgatok? Többnyire én is hangszeres zenéket szoktam hallgatni (rock, metál, reggae) és nálam azokra is megfelel. Persze nem 128-as mp3 számokat kell hallgatni vele mert az szörnyű, nagyon kiérződik a rossz minőség de mondjuk a 320-as vagy a cd minőség már nagyon jól szól (hozzá teszem az én füleimnek). A szatelitek rca csatlakozósak (8 ohmosak) szóval barkácsolás nélkül is rá lehet kötni más hangfalakat. Ugyan nem próbáltam de állítólag elég túlméretezett erősítő van benne szóval gond nélkül meghajtja a Magnatokat is. Biztos jók az általad említett fülesek de én nem szeretem az ilyen füleses zenehallgatást. Persze buszon meg vonaton hallgatok így zenét de azt más. Összegezve csak arra akartam kilyukadni, hogy ennyi pénzért (~30k) jó vétel lehet azoknak akiknek nem kell ötpontegy és kicsit minőségibben szeretnének zenét hallgatni. Persze zenére az erősítő+hangfal duó a legjobb de csak egy jobb erősítő többe kerül mint 30k.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#27) Skizz


Skizz
addikt

Ha a T6100 mélyét örökölte a T6200, akkor megvan róla a véleményem. Alacsony hangerőn gyenge, trutyi, ha feltekerem akkor meg pufog meg kopog össze vissza. A szateliteknél se látok különösebb újítást, eddig a két elülső hangszóróban volt 1-1 dóm a közép-magasok mellett, most ha jól látom mindegyik hangszóró kapott egy dómot, a rendes hangszórójuk meg gondolom lement középbe, biztos van bennük valami sávszűrő. Ha a táphoz és az előerősítőhöz se nyúltak, akkor elég nagyot csalódtam ebben a márkában...

(#28) Skizz válasza Johnny Cage (#12) üzenetére


Skizz
addikt

A "26" W-os T6100 féle mélynyomó egy 8nm-es szobát képtelen volt torzítás nélkül beszólni egy X-Fi gamerrel. Lőttem össe-vissza az EQ-t, meg mindent, de sehogysem akart menni. Tuctuc zenével teszteltem a mélyet, kopogott, krahácsolt, kiegyensúlyozatlan volt. Metál zenénél a magas túlharsogta a mélyet, ráadásul torzított mint állat. Tudom, hogy 12k és nem kéne többet várnom tőle, de a 8nm az 8nm. Minden lehetőséget "megadtam" neki, hogy kinyomja magából a maximumot, de nem sikerült neki.

(#29) Skizz válasza Ricco_hun (#20) üzenetére


Skizz
addikt

Az a 13 cm még peremmel együtt sincs 11. Ha valaki nem hiszi, küldök egy képet (T6100)

(#30) Skizz válasza User64476 (#14) üzenetére


Skizz
addikt

Az porvédő? Tök olyan, mint egy dóm...

(#31) Johnny Cage válasza Skizz (#28) üzenetére


Johnny Cage
addikt

A családomban van zenész, mégis elégedett a füle, amikor az én hangcuccomon hallgat zenét vagy néz filmeket (P5800 / Audigy2 ZS / Youp-Pax 2.32). Ugye nem gyári Creative drivereket használsz...

(#32) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#31) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Kiegészítés: a mélynyomó mindössze 22W-os, mégis elégedett mosollyal figyelik a poharukban a vizet a diszkó zenét hallgató ismerőseim.

(#33) Skizz válasza Johnny Cage (#32) üzenetére


Skizz
addikt

Viszonyítási alap hijján eleinte nekem is tetszett. :)

mod: a P58/T59-esekben nem 16-os (valójában 14,5-ös) hangszóró van? Akkor teljesen másról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#34) audi100td


audi100td
nagyúr

Kiváncsi vagyok szebben szól-e mint a Logi X-230/530, de nem hiszem. :U

(#35) User64476 válasza Skizz (#30) üzenetére


User64476
őstag

Nem hinnen hogy a KEF-tol veszik a hangszorokat :) Az porvedo... :)

(#36) norbert087


norbert087
csendes tag

Nekem van egy régebbi revox cuccom jbl esc 200 hangfalszettel, egyszerű, szerintem jól is szól, bőven meg vagyok elégedve vele! De ez Creative Inspire T6200 ez meg a T3200 tényleg visszafele fejlődés főként dizájnban! Wattokat hagyom inkább amennyi termék annyi szórás...

JBL:

http://www.bidorbuy.co.za/user_images/919/286919_11.jpg

Egy csomó olyan segédeszköz létezik, amivel a nők szexuális kedve növelhető. Itt van például a Mercedes-Benz 380SL.

(#37) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Keresnék Creative Gigaworks G500-hoz vezérlőpanelt. Ha tudtok segíteni akkor pls.. :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#38) Meglon válasza Johnny Cage (#31) üzenetére


Meglon
csendes tag

,,A családomban van zenész, mégis elégedett a füle, amikor az én hangcuccomon hallgat zenét vagy néz filmeket (P5800 / Audigy2 ZS / Youp-Pax 2.32). Kiegészítés: a mélynyomó mindössze 22W-os, mégis elégedett mosollyal figyelik a poharukban a vizet a diszkó zenét hallgató ismerőseim.''

Hát igen. P5800 van az én tulajdonomban is. A kis mélynyomó valóban nagyot tud szólni, és nekem is zörög a szekrény a szobám túloldalán. Csak az a probléma, hogy nem csak az zörög. A mélyláda reflexcsöve nagyobbacska hangerőn fura hortyogó hangot hallat. A légmozgás külön produkciót ad elő a csőben, ami nagyon rontja a hangzás összképét, na meg persze az én véleményemet erről a kis cuccról.

(#39) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Hello!
Havernak van egy Creative Soundblaster 5.1 live digital hangkarija, azt szeretném kérdezni lehetséges e nála driver hack, vagy csak fogjuk és tegyük fel simán azoldalon található legfrisebb drivert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.