Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Mi a helyzet a sima i3-9350K processzorral? Olyan lesz, nem lesz, mi lesz? :)

(#2) DanD88


DanD88
tag

Még majd a végén veszek egy 9350kf-et, ha elég olcsó lesz...

Lesz, lesz, majd valamikor q1 2019, ez a hír csak arról szól hogy az olyan hibás chipeket is beveti az intel a hiánykezelésre ahol a cpu magok teljesen jók, csak az igp hibás.

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

Tudom, rosszmájú vagyok, de kicsit azért jól esik nézni az intel vergődését 😃

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Korábban is voltak IGP nélküli opcióval desktop CPU-k, azokat "p" utótaggal jelezték és csak OEM-nek árulták.

Lehet hogy ez sem fog direktben a vásárlókhoz kerülni, csak konfigurációban.

[ Szerkesztve ]

(#5) h_143570


h_143570
addikt

Az F jeloles erdekesnek tunik. [link]

Ha nem hasznaljak ujra akkor kb ez lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6) tibaimp válasza #16939776 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, pont ezt akartam írni, de megelőztél. Szóval volt már korábban is ilyen akció. Most csak az a kérdés, hogy a DIY piacra is kerül vajon ezekből a cpu-kból.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Busterftw válasza Pete55555 (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Szanaszet roskadnak a gyartosorok a kereslet miatt, szerintem minden ceg igy szeretne vergodni.

(#8) #16939776 válasza h_143570 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elég valószínűtlen dolog ráépíteni, egy, az LGA 1151 tokozással összemérhető méretű csatlakozót a CPU-ra.

(#9) -KP- válasza Pete55555 (#3) üzenetére


-KP-
addikt

öööö, ezt most nem értem. Nem tud annyit gyártani, mint amennyit kellene. Plusz még a selejtet is értékesítik. Nem látom itt hol a vergődés :F

(#10) westlake válasza Pete55555 (#3) üzenetére


westlake
félisten

Cseppet el vagy tévedve, ha abban a tudatban vagy, hogy az Intelt ez bármennyire is zavarja. Csilliárdos nyereséggel minden bizonnyal vergődnek.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11) Norb79 válasza Pete55555 (#3) üzenetére


Norb79
őstag

Van még egyáltalán vki, aki figyeli mivel kamuznak/vergődnek? Szerintem már mindenki a zen2-t várja, hogy a 6700k-7700k és alatta lévő prociját arra cserélje. Én legalábbis tuti.

(#12) DraXoN válasza -KP- (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mert nem azért nem tud annyit gyártani mert nagy a kereslet (és elszámolták) hanem mert nem jöttek be a 10nm-es tervek, így minden "összecsúszik". és lehet többet is el tudna még adni, de "elszúrta" ...

és kicsit off de ha amd tervei jövőre azok lesznek mint amit pletykálnak, akkor kb. felmossa a padlót intellel... a most megjelent i9 a ryzen 5 3xxx-ekkel fog versenyezni...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) schawo válasza DraXoN (#12) üzenetére


schawo
titán

Igen, mert nem működnek a 10nm-es sorok. De korábban megvolt 14 nanón is, most meg már nem elég a kapacitás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) Busterftw válasza DraXoN (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, amit 10nm-en akart gyartani azt 14nm-en gyartja, ezt elszurta, de attol meg a mennyiseg sokban nem valtozik. Nyilvan a kapacitas veges, de a kereslet nem csokkent, ergo $$$$$$$. Marha szar nekik.

(#15) -KP- válasza DraXoN (#12) üzenetére


-KP-
addikt

A marketing és a berögződések sokkal többet számítanak, minthogy pillanatnyilag ki gyártja a jobb terméket.

Rengeteg ilyen beszélgetést hallottam már: " kéne egy jó ár/érték arányú gép" "vegyél amd-t" "nem akarok amd-t" "miért nem?" "nem tudom, de nem kell és kész"

Aztán ne felejtsük el az előre lekötött szerződéseket, manipulációkat, amibe nagyon tapasztalt az intel.

Szóval ha jók lesznek az új amd-k nyilván fognak új piacokat szerezni, vagy részesedést növelni, de padló felmosás? hát szerintem az nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezek az átalakítások észszerűnek tűnnek. A vezérlő híd eddig is mehetett volna 22 nanón és akkor most nem lenne gyártási nehézsége. Az IGP nélküli pedig - ahogy egy fórumozó is említette már - készre szerelt konfigokba simán mehet, ahol alapból van videóvezérlő.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) worxland válasza Norb79 (#11) üzenetére


worxland
addikt

"Szerintem...mindenki..."="...Én..."
Segítek. Nem mindenki olyan, mint Te.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ha a friss pletyka igaz - Zen2 16 mag / 32 szál, 4,3GHz, 499$-ért - akkor az Intel keserves napok elé néz...
Hogy kapkod, az már látszódik, semmi új tokozás :O Na jó a HEDT-nél, de az nem a mainstream. Azzal nem illik bántani Őket :K

Míg egy AM4-es foglalatú alaplap tulaj, lelkesen BIOS-t frissít - már ma, hogy a Nagy Napon formában legyen - és amikor eljő az Idő, egy laza csuklómozdulattal megsoxorozza a gépe teljesítményét :B

Igen, ők nem kapkodnak. Azt meghagyják a Core i architektúra gyártójának - félreértés ne essék, akkoriban nagyot mentek!! - akik 10 gen alatt addig lassították a fejlődés ütemét, hogy a tikk-takk-takk... meg is állt.

Azaz nem! Várom a Hírt, hogy újra 22 nm-en gyártják a Celeronokat és Pentiumokat :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#19) Duddi válasza -KP- (#15) üzenetére


Duddi
aktív tag

Sajnos egyetértek veled.
Az emberek fejében dől el a dolog, ha meg sem akarja fontolni az alternatívát akkor nincs esélye bármilyen jó is legyen a termék. Sokan arra várnak, hogy ha majd az AMD versenyképes lesz akkor majd amit venni akarnak Intel vagy Nvidia majd olcsóbb lesz. eszükbe sem jut a versenyképes alternatívát venni.

Ha jól emlékszem az Athlon 64 korában mindig az volt hogy az Intel gyorsabb órajelben. Aztán jött a Bulldozer és a Piledriver amik magasabb órajelen jártak mint az intel (igazezek már gyengébbek voltak) ekkor a régi órajel narratíva megszűnt és hirtelen az IPC lett a király. És most amikor megjött a Zen, ami IPC ben majdnem utolérik az Intelt de a több mag miatt volt ahol nyert is,visszajött a régi mantra dehát az Intel órajele mennyivel jobb! Az elején próbálták a kevesebb de gyorsabb mag elvét és lejáratni a másikat #glued together . A Zen+ al már az órajel és IPC nagyon közel csúszott egymáshoz a középkategóriában ezért nekiálltak a több mag gyorsabb mag terjesztésének. És ugye láttuk az Intel 28 magos 5Ghz processzorát élőben. Viszont ha AdoredTV hírei hitelesek a Zen2 nél megint ki kell találniuk Inteléknek mitől ők a királyok.

Intel bekiabál: A fekete az új pink! és mindenki átöltözik A magenta az új fekete! és mindenki öltözik.

Addig amíg ki nem ábrándulnak valami miatt a favorit cégből az emberek nem fognak váltani ez olyan mint egy lapősföldhívőt meggyőzni arról hogy nincs igaza.

(#20) Duddi válasza Vitamincsiga (#18) üzenetére


Duddi
aktív tag

AdoredTV Amúgy a fazon elég pártatlan állásponton már a megjelenése előtt mondta hogy a vega csalódás lesz megjósolta a Zen és Zen2 csipletjeit. Elég jó kutatómunkát végez és nem fanoskodik sokat.

(#21) h_143570 válasza #16939776 (#8) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban. Visszont a konkurens jovo ev kozepere hoz egy CCIX es PCIE 4 kepes consumer platformot amire max ezzel fognak tudni valaszolni.

(#22) DanD88 válasza Duddi (#20) üzenetére


DanD88
tag

Mégsem lesz 5ghz-re húzható 4 magos zen amd proci 60 dolcsiért, de ha csak a fele bejönne ezeknek a "jóslatoknak" akkor már jól járnánk.

(#23) prabhu válasza Pete55555 (#3) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha nem lenne árduplázás emiatt, akkor egyet is értenék. De így megint a vásárló szív.

(#24) Duddi válasza DanD88 (#22) üzenetére


Duddi
aktív tag

:DD

(#25) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Tervezési hanyagság megmarad? persze
Ár nőni fog? persze
A biztonsági frissítések hónapról hónapra lassítják? persze
Fűteni fognak mint a disznó mert 14+++++++++++nm en kínlódnak ? persze
HT? Tiltani kell ne legyen átjáróház a géped? persze

A minőséget az állandósággal szokták jellemezni

EZ egy minőségi cucc lesz :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#27) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ha az AMD leakek igazak akkor ez édeskevés lesz 2019 elején.

(#28) DraXoN válasza #32839680 (#26) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

előbb-utóbb lejárnak az intel mennyiségi szerződései, és akkor szabad lehet az út (ha nem hosszabbítják meg az oem-ek, a korábbi feltételek alapján).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) -Solt-


-Solt-
veterán

[link]

www.smart-bus.hu

(#30) kovászos válasza Duddi (#19) üzenetére


kovászos
tag

A föld banán alakú csak szólok...

(#31) #04430080


#04430080
törölt tag

Már követni sem bírom ezt a sok termékvariációt és számozást, de szvsz ők sem.

(#32) Kvg válasza Pete55555 (#3) üzenetére


Kvg
senior tag

Még ezután jön az igazi pofon az AMD től Ryzen 3000 szériával. Nem értem őket a régi magas bányász árakat akarják behajtani még mindig.

(#33) ncc1701 válasza Duddi (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

A fogyasztást kifelejtetted. Ha az amd fogyaszt többet, az űbergáz, akkor az egy kazán, ha a zintel, az nem probléma, mert azt a havi 500ft-ot ki nem xarja telibe? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Szeretnék én úgy vergődni mint az intel 😁

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#35) Duddi válasza #32839680 (#26) üzenetére


Duddi
aktív tag

Én hobbiból építek gépeket barátoknak és ismerősöknek. Ez egy kikérdezéssel kezdődik: mekkora a keret, mire akarod használni, és hogy van e perferált gyártója. Ezt gyakran rám bízzák mert úgy is jobban tudod. De nem ritka a kijelentés miszerint neki csak Intel vagy Nvidia kell. Ha elég nagy a kerete nem érdekel megkapja a legjobbat ami belefér, viszont amikor amikor kicsi a költségvetése de köti az ebet az I7 hez meg a 1070 hez mert azt látta a neten és alig lehet megmagyarázni neki hogy a keretébe pont ez a két alkatrész fér csak bele.
Akkor néha nehéz akár csak olcsóbb alkatrészt is ajánlani nem hogy másik gyártót.

(#30) kovászos: :Y :Y :Y ez új de tetszik :D

(#33) ncc1701: +1
Ez onnan ered hogy 2006 környékén [link] elterjedtek a videók ahol egy futó Athlonról ha levették a hűtőt az elfüstölt, míg a p3 és p4 nem.
Ezzel próbálták meg igazolni hogy az Intel jobb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) WZP válasza Busterftw (#14) üzenetére


WZP
aktív tag

Ja. Nyilván annak is örülnek hogy emiatt nem kevés piacot veszítenek, mert minden CPU amit nem tudnak eladni mert nincs legyártva, azt eladja az AMD a usernek.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#37) Fecko_78 válasza WZP (#36) üzenetére


Fecko_78
tag

Az Intel idáig kb. 30% piacot vesztett. Jövő év közepéig ez kb. 50%-ra fog emelkedni. Valamit ki kell, hogy találjon, mert ez már elég komoly veszteség. Gyorsan váltják a nem túl jól sikerült X299 szériát is.

(#38) kovászos válasza Duddi (#35) üzenetére


kovászos
tag

https://www.youtube.com/watch?v=NEg6UjVqhFE

(#39) MPowerPH válasza Pete55555 (#3) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol van itt a vergodes? Mert a cikkbol is nyilvanvalo, hogy nem gyozik gyartokapacitassal, nem tudjak kiszolgalni a piacot, akkora a kereslet a cpu -k irant.

Vergodni esetleg akkor fognak, ha megjon a Zen2, es tenyleg azokkal a parameterekkel, ami a diakon szerepel. De az AMD fele hireket is illik fenntartasokkal kezelni... Minden egyes uj vga generaciojuk uttoronek van kikialltva, a 'jovo vga -ja'. Aztan megjelenik, es a kutyanak nem kell, mert a csucs lapkajuk is max, kozepkat, az is dragan. CPU fronton is azert jobb a helyzetuk, mert az Intel elkenyelmesedett az evek alatt, es megragadt csikszelen nyomta kifele a kozel ugyan olyan teljesitmenyu cpu -kat, kisebb rancfelvarras utan. Meg ugye beutott a sebezhetoseg is, ami javitasat kovetoen a HT -s teljesitmeny visszaesett.
Egyenlore meg sajnos nincs gond, de jonnek azok a sotet felhok, kerdes hogyan ernek ide.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#40) #25068288 válasza MPowerPH (#39) üzenetére


#25068288
törölt tag

"...Mert a cikkbol is nyilvanvalo, hogy nem gyozik gyartokapacitassal, nem tudjak kiszolgalni a piacot, akkora a kereslet a cpu -k irant..."

Ezt te konkrétan hol olvastad?
...a többiek, akik ezt állítják, honnan szeditek ezt a marhaságot?

Egyáltalán nem az a helyzet, hogy a hatalmas kereslet miatt nincs elég gyártókapacitás! :D

Még a szó, önmagában is jelzi...gyártókapacitás!

Azért nem tudják a piacot kiszolgálni, mert átálltak volna 10nm -re , de ez besült.
Azóta pedig olyan egyéb gondok akadtak, hogy nincs megfelelő, elegendő gyártósoruk, hogy kiszolgálják a FIX(lefixált) megrendeléseket....pont az átállásokból eredő ...és egyéb vállalaton belüli problémák miatt.

Ez semennyire sem igazolja az általatok terjesztett bullshitet!
Épp arról van szó, hogy igenis rengeteg problémával küzd az intel, kár ezt fényezni.

[ Szerkesztve ]

(#41) Pete55555 válasza MPowerPH (#39) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem csak neked, de nincs kedvem egyenként válaszolni.

Attól, hogy szénnékeresik magukat, és mindent eladnak, még vergődhetnek. Nem azt írtam, hogy szarul áll az intel, és mindjárt csődbe megy, hanem azt, hogy vergődik.

De hát ugye szöveg értelmezés nulla, valaki rosszat mondott az imádott gyártóról, és már ugrunk is habzó szájjal védeni.

(#39) BMW001

Az AMD híreket bezzeg illik fenntartásokkal kezelni (persze, mert náluk vannak jó hírek is, nem úgy mint intelnél) Ja, mondjuk intelnél az a jó hír, hogy az eddig selejtnek kidobott lapkát is el kell adni (vajon eddig miért nem árulták?).

AMD-nek.....CPU fronton is azert jobb a helyzetuk, mert az Intel elkenyelmesedett az evek alatt

Jaja, így van, az biztos nem számít semmit, hogy rengeteget fejlesztettek, és gyak a semmiből előálltak egy intellel teljes mértékben versenyképes technológiával.

Intelnél beütött a sebezhetőség
Be, mert így tervezték meg, azt ne mondd már, hogy nem tudtak róla...Majd megsajnálom őket, ha lesz egy percem.

Mellesleg az AMD HT-je a sebezhetőségek javítása előtt is hatékonyabb volt, mint az intelé.

Egyelőre már régóta gond van, mert nem tudnak eleget gyártani. Az, hogy mindent eladnak, és dupla áron nagyon jó, rövid távon. Csak azt nem látjátok, hogy ha nem tud eleget szállítani az intel, akkor piacot fog veszíteni. Jelen helyzetben, amikor van versenyképes alternatíva, ez még nagyobb probléma.

(#40) Jack-666
Ez pontosan így van, csak nem akartam mégegyszer én is leírni...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#42) MPowerPH válasza Pete55555 (#41) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nem imadom a zintelt, sot... :U Akkor magyarazzad meg, mit ertesz vergodes alatt. Az teny, hiany van a cpu -kbol, nincs meg a kello mennyiseg. Piacot majd akkor fog vesziteni, ha a masik fel vegre betalal, es olcsobban adja azt, amivel az Intel egyelore a csucson van. Mert akkor gondban lesznek, leven a nagy kenyelemben elmaradtak a magokkal. Nem lesz olyan egyszeru nekik consumer vonalon egy 16 magos cpu -t hirtelen kipattintani. A kovetkezo evre is csak egy 10 magos van a lathataron, es ezzel kifujt. Ezzel a gyartastechnologiaval nem lesz tovabb, a Cannon Lake meg meg messze van. Tehat baj az van, szerintem mar latjak, csak valaszolni nem fognak tudni, foleg ha lesz 16 Core 5GHz-s boost -al, 500 juroert.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#43) Tidus válasza Pete55555 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Ha ilyen a véleményed, ráadásul az ellenkezőjéről van szó, akkor miért használsz Intelt.

(#42) BMW001: Pedig annak idején a Sandy Bridge topikban aktív résztvevő voltál te is, velem együtt.

[ Szerkesztve ]

(#44) hahakocka válasza MPowerPH (#39) üzenetére


hahakocka
senior tag

Most ha igazak a pletykák kapsz majd 80-90e ft ért egy GTX1080-RTX 2070 értékű AMD VGA-t. Azért az nem rossz! Januárban kiderül a hivatalos dolog!

(#45) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Vagy csak azért, mert az IGP ket már nem nagyon akarják fejleszteni...
Az UHD 630 óta semmi előrelépés és azért 3D ben még mindíg nem túl izmosak.

Tehát lehet hogy AMD GPU kerül mellé vagy ilyesmi. Ami lehet jó lenne, lehet nem...
Engem simán érdekelne az a Lenovo gép amiben Core i3 8127U volt aszem és egy Radeon 530-as.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#46) worxland válasza hahakocka (#44) üzenetére


worxland
addikt

persze. bili. kéz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#47) Ragnar_ válasza Busterftw (#14) üzenetére


Ragnar_
addikt

Egy cikkben olvastam, hogy Németország legnagyobb webshopjában előző hónapban 2x annyi AMD procit adtak el, mint Intelt. Az majdnem mindegy, hogy azért, mert hiány volt Intelből, vagy mert már direkt AMD-t kerestek a vevők. Ha kijön a Ryzen2, a teljesítményketegóriák még közelebb kerülnek egymáshoz, (sőt ahogy írták előttem is az R5 lehet 8c/16t@4.8Ghz ami jelenleg kb. az Intel i9 teljesítményszintje) az Intel a jelenlegi áremelésével gyakorlatilag a tájékozatlan és berögzött vevőkkel fizetteti meg azt az innovációt aminek hiányában jelenleg nem tud 10nm-en gyártani. Jah és egy ismert sebezhetőséggel ad ki új modelt i9 Spectre still inside kupakforrasztás mint innováció... Mindezek fényében nem csillog jelenleg olyan szépen az az Intel logó mint 5 éve. Nyilván nem kell temetni a céget, de azért vannak apróbb gondok. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#48) kovászos válasza Ragnar_ (#47) üzenetére


kovászos
tag

Az a kupakforrasz sem sikerült valami jól Intelnek.

(#49) Lalikiraly válasza Ragnar_ (#47) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

És mint már többször írtam, az IGP fejlesztés jelenleg totál leállt náluk. Azért AMD ék meg rendesen rajta vannak. Szóval tényleg nem fogom csodálni, hogy AMD videókártya lesz az integrált az Intel procikban.

A sebezhetőségek, bár az AMD nem veri a palávert elvileg rá is vonatkoznak... Csak nem köpik szembe a vásárlókat, hogy lassul a proci majd a javítás miatt. Én mint ahogy egy cikkben nemrég volt, nem kérném a javítást aztán jóccakát. Az én gépem azt felőlem reggel délbe este feltörhet, annyit nem fog találni rajta, hogy semmit :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50) Ragnar_ válasza Lalikiraly (#49) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mondjuk igazából nincs nagy esély rá, hogy bárki gépét feltörjék a Spectrén keresztül, és amennyire tudom AMD procin nehézkesebb is lenne kihasználni a Spectrét, de a 'Spectre still inside' tök jól mutat az Intel logó és árcédula melett ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.