Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gave


Gave
addikt

Kivancsi leszek az E7200-akra ,ha alapfeszultseggel jol teljesitenenk tuningban akkor olyan <25k korul jo vetel lehet. Egy tesztet is neznek E7200 VS E4600/700.

[ Szerkesztve ]

(#2) anulu


anulu
félisten

hát, finoman szólva is a béka hátsó fele alatt vannak az 1GPU-s csúcs VGA árak :) ...és még mindíg nem bántam meg, h 60ért megvettem használtan a 8800GTX-em :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) H.O.D. válasza anulu (#2) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Lassan közelítik felülről a reális értéküket, pláne, ha az értékállóságot tartjuk szem előtt.

Where do you want to go today?

(#4) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Hűűűű de tetszenek ezek a T szériás Samsung monitorok!....Még mindíg a Samsung a király az LCD-ben :K

(#5) hzcs


hzcs
senior tag

látom az asus is beállt a színes-szagos notik előállításába.

(#6) munky válasza anulu (#2) üzenetére


munky
őstag

és ez Magyarország külföldön még olcsóbb minden...

Galaxy 8800GT-kel voltak gondok úgy láttam a kártya topicjában. :(

[ Szerkesztve ]

(#7) MegalodonS válasza Sandormaster (#4) üzenetére


MegalodonS
őstag

Viccnek szantad hogy szep a Samsung ugye?? ;)

(#8) Gave válasza H.O.D. (#3) üzenetére


Gave
addikt

A realis ertekuket ameg megfelelnek az aktualis jatekokban nem fogjak megkozeliteni , szerintem. Azonban ,ha ez a tendencia folytatodik ,hogy az 1gpu-s h-end vga-k 50-60e huf korul alakulnak majd , nem sokkal indulas utan, az mar fejlemeny.

javitva a szelsoseges kifejezesek

[ Szerkesztve ]

(#9) Gave válasza MegalodonS (#7) üzenetére


Gave
addikt

Nem mondta ,h szep . azt mondta neki tetszik.

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Az F8 az korrekt kis noti.

(#11) anulu válasza MegalodonS (#7) üzenetére


anulu
félisten

nekem Samsung 223BW-m van, és szerintem szép. nekem legalábbis :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) CséZé


CséZé
őstag

Ez a Silent Galaxy vajon milyen lehet hűtés szempontjából?

(#13) Gave válasza CséZé (#12) üzenetére


Gave
addikt

Elsosorban ,halk. :D . Mereseket nem talaltam rola eddig.

(#14) jorden06


jorden06
senior tag

A 8800GTS 512MB tényleg elfog tűnni a boltok polcairól és kivonják? :O Pont most gyűjtöm rá a pénzem....

(#15) munky válasza jorden06 (#14) üzenetére


munky
őstag

kell a hely a 9800-nak... :O

(#16) Alvin_ti4200 válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Itt van nálam az F8SG tesztre (T8300-zal és 9300M G-vel), nem rossz kis cucc enyiért, bár a VGA-t elnézve sokallom az árát (gyakorlatilag egy 8400M GS 80 nm-en):(

[ Szerkesztve ]

(#17) Dashes válasza Sandormaster (#4) üzenetére


Dashes
őstag

2253BW-re sokan panaszkodnak a bleeding (bevilágítás) miatt.
Igaz a többiről jobbakat hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#18) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tetszik, hogy az acer htpc ára gyorsan esett vagy egy 100-ast. így már közelít a reálishoz, ami szerintem egy 150-170k lene. én most dobtam össze egyet, elég jó cuccokból, 120-ért....
scythe
- himoro hdd hűtő, hangfogó
- s-flex 12-es 8db-es ventik (150.000! óra élettartam....)
- mini ninja cpu coller (féig passzívan, egyik házventi ráfúj)
- leadtek pvr3000 hardveres rec mpeg2 tuner
- e1200 dual celeron (7k-ért...) 1600@2600 alapfesz
- gigabyte GA-73PVM-S2H ( int. 7100: hdmi, dvi, hang: opt + 7.1 analóg....)
- 2 gb csxo 800
- egytányéros segate 250
- pio 115d
meg ilyenek....

htpc a magnó fölött...

hangja alig, nem fogyaszt, és szabályosan hideg levegőt fúj ki. még nem próbáltam telejesen passzívan. nem dicsekedni akarok, hanem aki ezek után 80-ért merevlemezes dvd írót, vagy 200k fölött htpc-t vesz, meg is érdemli.
játék kivételével mindent visz. ráeresztettem a teszt mkv-t: 1080p 50 perc, 8 giga, planet earth. simán viszi.

Enszuke fórumtársunknak egy kis reklám. (ha előbb észreveszem, nem építgetek, hanem megveszem ezt....)

tuti htpc

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) skylaner


skylaner
senior tag

"Legkisebb tagja a T190, amiről nem túl nehéz kitalálni, hogy képátlója 19 hüvelyk. TN+Film paneljének felbontása 1440x900 pixel, fényereje 300 cd/m², kontrasztaránya 1000:1, de dinamikusan egészen 20 000:1-re ugrik, ami elsősorban LED-es háttérvilágításának köszönhető. "

Ez nem elírás véletlenül?
T széria LED-es lenne? Sztem akkro jóval drágább lenne.

(#20) Geller72


Geller72
veterán

Végre reálisnak tartok egy 8800-as kártya beszerzését. Vagy a 9600.

(#21) rudi válasza skylaner (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nézz utána, hogy mit jelent a LED-es háttérvilágítás TN+Film panelnél, és mit az OLED panel...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Champipi


Champipi
senior tag

Azért a videókártya áraknak ne nagyon örüljetek! Melyik fogja High Detail-en futtatni a mai játékokat egy tipikus 22"-os monitoron 1680×1050 felbontáson?

Egy 8800Gt egy régi 17-19" monitort még ksizolgál, de kell az erő a 22-24" monitoroknak, és ez nyomja le szerintem az árakat. Pár éve még tökéletes volt az 1024×768, de ez jócskán megnőtt mára.

(#23) lorcsi


lorcsi
veterán

ha így folytatódik a vga áresés nyárra beszerzek egy normálisabbat
jó lenne mostanában egy átfogó proci teszt, kezdenek bejönni az újak és jó enne képben lenni mi mennyit tud

(#24) Solten válasza munky (#6) üzenetére


Solten
addikt

Igen, több felhasználó panaszkodott erre:

Olcsó húsnak híg a leve... :D

Saor Alba

(#25) .mf válasza Gave (#8) üzenetére


.mf
veterán

Ezzel azért nem értek teljesen egyet.
Kicsit kapkodva már a GT2x0-széria megjelenése előtt elkezdték agresszívan csökkenteni az árakat, hogy azoknak már meglegyen az árkategória-helyük a felsőkategóriában.
Az eddigi majdnem-hivatalos specifikációk szerint a GT280 igazi szörnyeteg lesz:
- 240 sp (méghozzá a gyorsabb, továbbfejlesztett fajta - ld. 9600GT, ami fele sp-vel csak utánakapott a 8800GT-nek)
- 512 bites membusz, 1GB GDDR3
Ez a kártya, mint 8800GTX óta az első igazán új felsőkategóriás kártya, visszatér az 1-gpus felsőkategóriás árhoz, ~$600-at tippelnek rá, ami nálunk ~150k fölött lesz. Ennek a kicsit lebutított verziója (GT260: 192sp, 448 bit, 896MB?) is sztem 90k fölött fog kezdeni.

Más:
- valahogy nekem nem tetszik ez a trend, hogy most már az amd-s lapok is utolérték az inteleseket árban. Nemrég az SLI-s lapok már 20k alatt kezdődtek, most meg 30k?
- már alig várom a Q4x00 vagy Q7x00 szériát :DDD ha már kétmagos celeron is van, jó lenne valami négymagos olcsóbb proci is
- problémás Galaxy 88GT? Mindjárt utánanézek, de most már mégse fáj a szívem annyira, hogy nem vettem meg amíg olcsó volt :)) Csak azt sajnálom, hogy a ref-nyákosak fesszab-hűtése nehezebb, és általában quimonda ramokat használnak, ami szar.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) t72killer válasza .mf (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, elég valószínű, hogy újrajátszák a 8800GTX bevezetésekori forgatókönyvet. Persze az árak alakulásába most reméljük erősen beleszól majd, hogy hogy alakít az amd rv770-r700 :))

#23: adott órajelen kb ugyanannyit tudnak, mint az elődök - lévén arcitektúraváltás nem történt, kivéve az SSE 4.1 optimalizált dolgokat. Viszonyítási alapnak nyugodtan használhatók a korábbi c2D/phenom/x2 tesztek, az újabbak max 10-20%-kal jobban húzhatók, szerencsés esetben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) nyunyu válasza t72killer (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszonyítási alapnak nyugodtan használhatók a korábbi c2D/phenom/x2 tesztek, az újabbak max 10-20%-kal jobban húzhatók, szerencsés esetben.

E4xxx nem egy tuningbajnok szeria, 3200-3300MHz max.
Ha 10%-kkal lenne jobban tuningolhato, akkor meg mindig csak az E6xxx szeria tuningpotencialjanal tartanank, nem az E8xxx-eknel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) dezz


dezz
nagyúr

"Szürkéből szürkébe 2 ms alatt vált, ez 5 ms-os teljes válaszidőt sejtet."

Bocs, de asszem, itt valami tévedés lesz. A mai overdrive-os paneleknél nagyjából ugyanannyi idő a g2g váltás, mint a teljes. Gondolom, az okoz félreértést, hogy a szokásos válaszidő-adat valójában szabvány szerint két váltás (fekete->fehér->fekete v. fehér->fekete->fehér, panelfajtától függően) összege.

(#29) rudi válasza dezz (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Két dologból sejtem, hogy a full váltás 5 ms lehet. Az egyik hogy a Samsung hasonló kategóriás, más családba tartozó paneljei ilyenek. A másik meg az, hogy ha a full váltás is 2 ms lenne, akkor a Samsung oldalon vastag betűkkel írnák. Persze, ettől még lehet 2 ms a teljes váltás, csak nincs leírva oda, ahol én néztem (samsung oldal, prad.de).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

remélem lesznek tesztek 9600GSO-ról.. kíváncsi lennék a Galaxy változatára, 26k-ért egész szép :)

(#31) .mf válasza dezz (#28) üzenetére


.mf
veterán

Akkor nézz teszteket, ajánlom pl. az xbitlabs monitor-tesztjeit :P
A 2ms-nak hirdetett monitorok tényleges teljes váltás-idő átlaga általában a duplája-triplája...

Szerk:
Blood Mage, nézz 8800GS teszteket, mert 9600GSO = 8800GS, csak a neve más (na jó, meg asszem a mag- és memóriafrekvenciát változtatták 50-50MHz-cel ellentétes irányokba).

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) ]Phobos[ válasza nyunyu (#27) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ezt csak viccnek xántad ugye? Főleg a megjelenéskori árak figyelembe vételével... E4300 rula! Jah, hogy van újabb, perxe lex is...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#33) dezz válasza .mf (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Akkor tisztázzuk, mit is értünk "teljes váltási időn"... Ugyanis a TN (és a VA-k) fullos, azaz fehérből feketébe, ill. feketéből fehérbe éppen hogy jóval gyorsabban váltanak, mint két közbülső árnyalat között.

Vonatkozó rész az x-bit labs 2264DX-es tesztjéből (ennél nem g2g, hanem a szabványos Tr+Tf van megadva a gyári specben, 5ms-nek -- ebben a monitorban nincs overdrive):

"The response time average (for all the columns of the diagram) is 15.2 milliseconds (GtG). It is three times as high as the specified value of 5 milliseconds. Why? Because the measurement methods differ. The official 5 milliseconds is the sum of two transitions, from black to white and back into black. As you can see in the diagram above, the columns corresponding to the transitions into white (the farthest row, painted yellow) and into black (the nearest, red, row) are the lowest, i.e. the fastest."

Akkor most nézzük a 2232BW-s tesztjük vonatkozó részét (itt a gyári specben 2ms g2g van megadva, rendelkezik a monitor overdrive-val):

"The response time average is 5.4 milliseconds (GtG) with a maximum of 19.3 milliseconds. The 2232BW is not the fastest monitor available, yet it’s far faster than RTC-less models."

Mint láthatod, a fullos váltások ideje nem sokat változott az overdrive hatására, és mindkét esetben elég alacsony (főleg fehérből feketébe, pontosabban szubpixelenként 255-ből 0-ba), az overdrive (más néven RTC, Response Time Compensation) csak bizonyos g2g váltások idejét tudja jelentősebben leszorítani.

Szóval, lehetséges, hogy cikkbeli monitor ISO (Tr+Tf) válaszidő-adata 5ms lenne a gyári specben, de ez nem egy fullos váltás ideje, hanem egy igen gyors fehér->fekete és egy szintén nem lassú fekete->fehér váltási idő összege. És mint láthatjuk, tök mindegy is, hogy ez mennyi, mert sokkal fontosabb, hogy a váltási variációk összességében mi az átlag-idő és a leglassabb idő.

Ezek után már csak az a kérdés marad, hogy honnan szedte a Samsung azt a 2ms g2g időt. :D Talán a leggyorsabb váltás, ami csak előfordul, és aminek egyik vége sem fehér v. fekete. :P De ez már egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#34) dezz válasza skylaner (#19) üzenetére


dezz
nagyúr

Csak nem mindegy, hogy van néhány LED a CCFL cső helyén a panel alján/tetején (nem keresztben van, mint sokan hiszik), vagy éppen ennek sokszorosa mátrix szerűen a panel mögött, egyenként kapcsolhatóan, mint egyes újabb LCD-tévéknél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) zlin


zlin
tag

Szépek a samuk, a 7xxx -ről meg majd remélem lesz itt egy teszt :K

"Nancy baba, kapok egy kis sört ?"

(#36) AS


AS
félisten

Nekem már Samsung T220 monitorom van!
És élőben csodálatosan néz ki. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#37) mirrmur válasza zlin (#35) üzenetére


mirrmur
aktív tag

nálam van egy E7200. Előtte egy E8200 tekert a masinában. 3,8GHz-en mind a kettő, igazából a superpin kivül nincs különbség. Ami a szépség a dolgok mögött hogy egy Passziv Galaxy 9600GT melett van vagyis a hiradagból mindjárt két alany van a gépemben... :)
a vga hűtése eléggé frankvó, terhelve nem megy 70 fok fölé zárt(ám jól szellőző ) házban (a proci negy Zalman CNPS9500 van ami a táp felé fujja a levegőt a táp meg kiszivja a házből és egyutal a vga passzivról is huzza a meleg levegőt. Természetesen van még egy 12Cm-es venti a ház hátulján, így teljes a kép :)

A 9600GT egész kellemes teljesitményt nyom. Első körben 740/2000-en csont nélkül hazsnálom.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#38) nyunyu


nyunyu
félisten

Ezek a csodalatos LED-es hattervilagitasu monitorok vajon mennyivel fogyasztanak kevesebbet, mint az aramzabalo fenycsovesek?

Iden le szeretnem vegre cserelni a 21"-es CRT-t, de ahogy elnezem a 24"-es TFT-k se fogyasztanak kevesebbet :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) Geller72 válasza nyunyu (#38) üzenetére


Geller72
veterán

..ne hagyd figyelmen kívül, hogy a te 21"-os crt monitorodnak majd a 19"-os lcd felel meg valós képméretben. Egy 22"-os lcd már simán nagyobb. Ha neked ekkora elég, nem feltétlenül kell 24-est venned. Szvsz egy 24-es lcd előtt ülni fél méterre is már finoman szólva túlzás, messzebbről filmet nézni ok, de hogy napi akár 8 órát üljek közvetlenül előtte?..ehh, nem hiszem...aki meg azzal jön, hogy akkor messzebb teszem..nahh..hagyjuk.. :D . Sógorom 2 méterre ül a 32"-os tv-je előtt, számítógépezve... :DD :DD ...

(#40) szab.tam válasza Geller72 (#39) üzenetére


szab.tam
nagyúr

24" 1920x1200 és 32" 1360x768-nak kicsit teljesen más a képpont mérete, így összehasonlíthatatlan.... persze, hgoy más távolságról kell nézni őket.
egy pc asztalon kb 80-100 cm még egy ideális, még megoldható táv: 26" 1360x768, vagy 37" 1920x1080 ajánlott méret, iletve hozzá tartozó felbontás. ilyen fullhd tv-ket már 200k-ért kapni, ezért egyre többen veszik pc monitornak is. (és csak az mondja, hogy nem jó, aki még nem próbálta....)
a 32" 1360x768 már nagy képontméret, valóban messzebb kell ülni.

most 2 db. 22"os előtt ülök, de ha lenne pénzem, lecserélném 3 db. 37"-os fullhd-re, és nem ülnék be a szoba másik sarkába, hidd el.... ja és lenne terülj, terülj windows aszatalkám! :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41) nyunyu válasza Geller72 (#39) üzenetére


nyunyu
félisten

Haaat, most 80 centire van az orromtol a 21".
Igazabol semmi bajom nincs vele, csak az, hogy tul nagy helyet foglal az asztalbol.
Gep elott vacsikor ez hatrany, illetve olyankor rendesen az asztalhoz ulve tenyleg tul kozel van a monitor (40 centi), hatrebbrakni meg nem tudom, mert fal van mogotte.

Ezert gondoltam TFTre, mert akkor nagyobb hely maradna az asztalon, de mikor kiprobaltam faterom Samsung 910T-jet, hatarozottan elveszett a tavolban, amikor felvettem a szokasos ergonomikusan gepezo poziciomat. (borfotelben hanyatt, labak az asztalra, billzet olbe.)
Atlagosan 100-120 centi tavolsaghoz mar siman elkel a 24".

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) glutamin


glutamin
őstag

Ezek az új Samsungok nagyon szépek küllemre. Még akartam várin kicsit ezzel a monitorvásárlás dologgal, de lehet, hogy még a nyáron lesz belőle valami :D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#43) Geller72 válasza szab.tam (#40) üzenetére


Geller72
veterán

Ne haragudj, de képméretet írtam, nem felbontást. Tisztában vagyok a felbontással.A többi jogos.. :D . Azért annyira csóró nem lehetsz, ha két db 22-es előtt ülsz és gondolom, olyan kártyával is hajtod, ami ilyen felbontásokat tud.. :D :D . Innen már nincs messze a 37"... :DDD .
Üdv:
Geller

(#44) szab.tam válasza nyunyu (#41) üzenetére


szab.tam
nagyúr

vigyázz a 24"-ossal, mert nagyítás nélkül a kis képpontok miatt nagyon kicsik lesznek a szöveges karakterek 1 m-ről. (szerintem...)

Geller_1972: :K nyárra tervben van a samsung le37m87. de most tényleg nincs rá léééém :O (és csak gyűlnek az mkv hd-im....)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) orbano válasza szab.tam (#44) üzenetére


orbano
félisten

feltalálták a nagyítást ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) G. Dealer válasza MegalodonS (#7) üzenetére


G. Dealer
tag

Nekem Samsung tv-m van és szerintem a Samsung szép

(#47) MegalodonS válasza G. Dealer (#46) üzenetére


MegalodonS
őstag

Samsung TV szerintem is nem rossz, de most monitorrol beszelunk es abban azert nem igazan jo.Mindenki elobb utobb el kezd valami jatekot regit vagy ujat es akkor jo a "GHOST" :)

(#48) szab.tam válasza MegalodonS (#47) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nah, ezaz! ezért kell bő 200k-ért 37-es s-pva panales tv, montitornak.... :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#49) MegalodonS válasza szab.tam (#48) üzenetére


MegalodonS
őstag

:R Majd kulon 1 nagyobbat 42" 50" most mar barati aron kaphatokak :)

(#50) rudi


rudi
nagyúr

Javítottam a Samsung T sorozattal kapcsolatos LED-es háttérvilágítás kérdését. Tényleg nem LED-esek, csak valami "LED fényerő vezérlés" szerepel az adatlapjukon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.