Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hajbel


hajbel
addikt

A H500P-vel ellentétben ez egy jó kis ház.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#3) arn


arn
félisten

nem latom a monitort, mert elvakit a haz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Senki se használ már optikai meghajtót?

(the cake is a lie)

(#5) erer1000 válasza Mostly Harmless (#4) üzenetére


erer1000
őstag

de, én

de csak rám nem lehet piacot építeni :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) antikomcsi válasza erer1000 (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is láttam a mostani új házakban előlapon helyet. Pedig kettőre nekem is szükségem van. Erre mondják, hogy óriási a választék, keressünk mást, de lassan nem lesz miből választani.

Üveg és RGB világítás az van, lassan már a sata meg a táp kábel is RGB-s lesz adatmennyiségtől és áramfelvételtől függő színekben pompázva.

(#7) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

14 kilós ház, te jó isten!!! ez még az enyémre is rácéfol (Zalman GS1000) és átkozom is magam érte, bármikor ha cipelnem kell :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#8) king.mp


king.mp
aktív tag

Pofás darab, az nem kérdéses.

(#9) plömplöm válasza Mostly Harmless (#4) üzenetére


plömplöm
őstag

Senki se használ már hajlékonylemez meghajtót?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10) antikomcsi válasza plömplöm (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Hiába a cinizmus, ha nem is a többség, de még ma is vannak szép számmal, akik igénylik az előlapi bővíthetőséget. Egy 5,25-s rekeszbe nem csak optikai meghajtót lehet szerelni. Van aki igényli, van aki nem.

És nem az a baj, hogy ilyen házak jönnek sorra, hanem az, hogy kevés alternatíva jön mellé, hasonlóan modern, praktikus, esztétikus belsővel, külsővel.

(#11) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Most vettem egy h110 es lapot,egy g4560 al + egy 4gb ddr4 el.Az egész volt 45 újonnan boltból.Úgy érzem nem én vagyok ennek a háznak a célközönsége :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#12) plömplöm válasza antikomcsi (#10) üzenetére


plömplöm
őstag

nos én valóban cinikus vagyok, ráhibáztál, viszont én vagyok az, akinek a ládájában ott figyel bekötve, még ha nem is minden nap használva, de nem véletlenül bekötve egy 3.5" fdd. jaés egy odd is.

az előző megboldogult alaplapomra 3db odd és egy 5.25"-es pata mobilrack volt kötve, +1db thermaltake kiegyenlítő tartály és +1db mindentől független cpu-blokk hőmérő. ez 6db 5.25"-es hely, és ha nem halt volna meg az az alaplap, talán még mindig azzal dolgoznék.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13) total90 válasza antikomcsi (#10) üzenetére


total90
veterán

Rákerestem az egyik shopban, több mint 300 féle ház van 5,25" hellyel. Ha az nem választék, akkor semmi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) snecy20


snecy20
veterán

Minden RGB-s averzió ellenére ez a ház jól néz ki. Vagy legalábbis ez a marketing-kép...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) hajbel válasza Cobra652 (#2) üzenetére


hajbel
addikt

Ebben pont az a jó, hogy mesh előlappal rendelkezik out of the box.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#16) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Pofás kis ház, főleg a gép eleje azzal a bafom nagy ventikkel.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#17) Segal válasza snecy20 (#14) üzenetére


Segal
veterán

Max ph-n újdonság ez a ház mert idén a ces-en már mutogatták. Millió videó is készült róla.
Én eredetileg a P változatát terveztem az új gépemhez de úgy voltam vele ha addig megjelenik az M akkor természetesen az lesz. Mivel a Z390 még sehol a ház meg hamarosan jön így egyértelmű hogy ebben a kuckóban fog lakni :D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon jól néz ki, de mióta megvan a kocka házam azóta el sem tudnék képzelni álló házat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) antikomcsi válasza total90 (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor hát válogass belőle kedvedre!
Az ilyen 90 dekás fólia vastagságú anyagból készült ipari hulladékok nem nevezhetőek háznak. Valóban tele van olcsó szeméttel a polc, de köszönöm, abból nem kérek.

Egyébként pedig arról lenne szó, hogy listázd ki mondjuk a 10 utolsó házakról szóló hírt, ami itt megjelent, és nézd meg, hány háznak van 5,25-s bővítési lehetősége.

Ne legyen már baj, ha valaki szeretne egy ilyen házat. de elég lenne bele egy nagy venti előre és pár bővítő rekesz.
Igen, értem én, hogy egyre kevesebbeknek van erre igénye, de ettől még azokat is meg lehet érteni, akinek lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20) Sanchez638 válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Sanchez638
addikt

5.25-ös venti vezérlőt kiváltottam egy pwm elosztóval. 6+1 ventit vezérel a proci csatija róla.

Optikait már régen nem használok, vagy ha igen, akkor usb-set.

Viszont én is fölöslegesnek tartom, csak el veszi a helyet. Olyan mint az Igp a procikban, ott van akkor is ha nem használod.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) Segal válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Segal
veterán

Ezt a házat akkor neked találták ki. Tudásra kb ugyanez de ott az 5.25 hely rajta ;)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#22) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Az optikai meghajtót akkor kukáztam, amikor az Ivy-s lapomon már nem volt pata. Mondom, csak ezért nem fogok venni egy új odd-t, szóval el lett pakolva a szekrénybe (Pioneer 110D). Azóta átköltözött a nas-ba.
Ventivezérlő. Lehet, csak én vagyok így vele, de én nem szeretem piszkálgatni a gépet használat közben (amúgy is 3 méterre van tőlem). Ha nagyon kell tweakelgetni a fordulatszámokat, akkor ott a speedfan (ettől még tény, hogy barón néz ki egy-egy ilyen cucc)
Vizes dolgokban nem vagyok otthon, csak annyit mondhatok, hogy a képeken általában a dupla radiátorok is benyúlnak az odd-k helyére, tehát nem igazán tudom, mit lehet oda pakolászni még ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#23) antikomcsi válasza Jesus_Shaves (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is dupla radiátor van, de bőven van ott hely, akár csuklós busszal megfordulni is. :)

Nekem speciel az előlapon van kijelezve a ház belsejében lévő hűtőlevegő hőmérséklete, illetve a feteké, és a memóriáké, valamint a fogyasztás kijelzés. Innét vezérlem a már említett fet és memória hűtést. A többit én is szoftveresen vezérlem, de ezek nálam nagyon fontosak, különösen a fetek, mert amikor etetik a procit nagyon el tudnak szállni. Ez nekem mindig szem előtt kell legyen anélkül, hogy valami programban kéne matatnom.

Aztán van kártyaolvasó és sata adat és táp csatlakozó.

Plusz van egy optikai meghajtó, amivel szerintem még egy lemezt sem írtam meg magamnak, de szívességből és ajándékba rengeteget.

Én teljesen megértem azokat, akiknek nincs szüksége ezekre a helyekre, mert az optikai lemez szerintem teljesen kifújt PC-s szempontból. A többi meg elég speciális igény, de attól még létezik, csak nem ők a célpiac.

(#21) Segal

Nincs az a Tt ház, amit nekem találtak volna ki. ;] :DDD

(#24) scope2007 válasza Cyberboy42 (#7) üzenetére


scope2007
addikt

Én most költöztem ország másik felébe, 18kg volt csak a ház üresen, megpakolva sztem 30 lehet.
Eddig sosem kellett mozgatni, most megtudtam milyen ;]

Ezen 5.25" hely 5 db is van :)

Amúgy a mutatott cm ház nem rossz

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25) tailor74


tailor74
őstag

Ez egy szép ház, bár az én igényeimnek feleslegesen nagy. Tehát nem én vagyok a célközönség. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Jónak jól néz ki, de nekem óriásai. Ha fele ekkora lenne, akkor már jöhetne.

(#27) Flynth


Flynth
tag

En ezen a hazon gondolkodom vagy pedig a Meshisy C-n, mivel a stock huto a 2700x-en keves, ML240R AIO lesz, amihez jar egy aRGB hub, ezen pedig aRGB a nagy 20cm venti elol, mig a H500R Mesh-en "csak" rgb :D

Az egyetlen dolog ami szerintem "rossz" ezen a hazon, hogy felul (ahova az AIO kerul) nincs racs, csak egy plexi lap, az oldalso szellozes ez erosebb huzas utan lehet mar keves a vizhutesnek.

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#28) Segal válasza antikomcsi (#23) üzenetére


Segal
veterán

Válogatós vagy akkor keress magadnak házat :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#29) Cicero válasza snecy20 (#14) üzenetére


Cicero
őstag

Szerencsére van rajta RGB off gomb. Sajnálnám kidobni azt a két nagy ventit csak a világítása miatt.

(#30) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Remek háznak tűnik, de nem közel 70-ért bakker... :(((

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#31) Segal válasza YellowFlash (#30) üzenetére


Segal
veterán

Vedd a P változatát gyakorlatilag ugyanez 4x000-ért.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#32) icp1970


icp1970
senior tag

Nekem tetszik. :K

(#33) exedoc


exedoc
senior tag

Amindenit. Nekem nagyon tetszik. Bár nem cserélném le a CM StormTrooper-emet, de nem azért mert az jobb, hanem azért mert rohadt drága volt anno az is, ahogy most ez is. :D

(#34) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ha egy ilyen házat leselejtez az ember, akkor a MÉH telepre vigye, vagy az üveg-visszaváltóba? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35) Sanchez638 válasza macilaci78 (#34) üzenetére


Sanchez638
addikt

És a madzsar tezstvírek egyenként kitörik és viszik?:DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36) tibaimp válasza antikomcsi (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kötekedés képen, de nézd meg ezt. Ha a HAF 932-es házam behalna (de miért tenne így) tuti ilyet veszek következőnek:

trooper-se - baszó

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) Cicero válasza tibaimp (#36) üzenetére


Cicero
őstag

Nem kötekedésképp, de mi hal be egy házon?

(#38) Sanchez638 válasza Cicero (#37) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha annyira tönkre vágja, túl húzza acsavarokat. Agyon van karcolódva. Másra nemtudok gondolni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39) tibaimp válasza Cicero (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért írtam: "miért tenne így..."
Pontosabban fogalmazva, ha megunnám. A HAF932 esetében a 23cm-es ventikkel lennék bajba így hirtelen, mert a cm is már csak 20cm-es ventiket forgalmaz (ha jól láttam, mondjuk annyira nem néztem utána, mert nem kell még(

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) Rusher4587 válasza Mostly Harmless (#4) üzenetére


Rusher4587
tag

Hát én sem lennék hajlandó kidobni a BD írót, sem másik dobozban tárolni, azért vesz ekkora házat az ember, hogy minden egyben elférjen. Valahol, valamilyen módon egyetlen szerencsétlen ODD férjen már el rajta! :F
Amúgy gyönyörű, rettenetesen tetszik a ház (CM 690 II után hogyne :D ), de nevetségesnek tartom, hogy még mindig csak egyetlen Type-C árválkodik, mutatóba odahányják, hogy ne lehessen a teljes hiányába belekötni.

Ja, a házak nyilván nem maguktól, de amúgy könnyen tönkre mehetnek, a szegecselés enged, ill. egy apró horpadás a szerencsétlen helyen, és többé nem illeszkedik, nem zár rendesen valami, ilyen esztétikai hibát meg én sem tűrnék meg, ha már ilyen házam van.
Ez meg nem is horpad, hanem törik, ha úgy alakul!

Si vis pacem, para bellum!

(#41) Menthirist


Menthirist
veterán

Tetszene, de ez a 2 db 3.5" meghajtóhely kevés. Már a Define S-emben is csak 3 volt (+2 ssd), ez még épp elég, de jó lenne ha lenne egy olyan odd-less ház, ami hasonlóan jól néz ki mint ez, de hdd 3.5-es hellyel.
A ventik vezérlését meg úgyis egy Grid+-ra bíztam.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43) Menthirist válasza Cobra652 (#42) üzenetére


Menthirist
veterán

az Accessory alatt nem találtam 3.5"-os drive cage-et, csak 2.5-eset.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45) ProNoob válasza hajbel (#1) üzenetére


ProNoob
tag

Mi a különbség a két ház között?

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#46) hajbel válasza ProNoob (#45) üzenetére


hajbel
addikt

0 az airflow. A Mesh verzió már sokkal jobb ilyen szempontból. Igazából a sima H500P-re is vehető mesh front panel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#47) ProNoob válasza hajbel (#46) üzenetére


ProNoob
tag

Köszi! Azért kérdeztem, mert nagyon megtetszett. És akkor már olcsóbb venni egy mesh verziós régi típust. Most néztem 44 ezer forint, nem pedig 69 ezer, mint az új

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#48) hajbel válasza ProNoob (#47) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem is jobban megéri a H500P Mesh, mint ez. Én azért mindenképpen rákérdeznék a házas topikban, hogy van-e valami hasonló, vagy jobb ház annyiért.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#50) ProNoob


ProNoob
tag

Feltöltöttem egy képet, amin összehasonlítottam a különbségeket a két ház között. Javítsatok ki, ha valamiben tévedek vagy ha valamit kifelejtettem!

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.