Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41635072


#41635072
törölt tag

A pigment tinta egy nagy fos.
MP610-em ben is olyan a fekete, és elég gány, halvány. Ezért is használja csak szövegre a pigment feketét gondolom.

A 2pl az angy pontosság? :F
MP610 1pl-es. :U És azért nem ez a kategória. Főleg hogy az multifunkciós.

Az egyetlen jó dolog ezekben a nyomtatókban, hogy sok alapszín van. Bár nem értem miért kéne külön fekete a matt és a fényes lapokra. :F De egy fotóművész biztosan tudja...

(#2) varga911


varga911
senior tag

160000Ft-ból durván 320db 30x20cm-es színes hívás jön ki, amik minőségben odavernek bármilyen otthoni nyomtatónak, nem beszélve arról hogy ennyi pénzből csak a nyomtatónk van, a demópatron pikkpakk kifogy. A tinta pedig nem olcsó mulatság... Nem beszélve arról ha elromlik egy fej, stb...

(#3) #41635072 válasza varga911 (#2) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én pl szebb nyomatokat készítek, mint előhívásal. :U
Ugyanolyan képeket kinyomtattunk, és előhívattunk, és mindenki szerint az otthoni sokkal jobb.
Amúgy meg ha jó utángyártott tintát találsz bele, akkor már sokkal olcsóbb. Én pl találtam, és nagyon kicsi a minőségromlás. Ezt is csak én veszem észre, aki a hibákat hajkurássza, de megy átlag embernek nem tűnik fel. Ha nem a monitor előtt ülök, és hasonlítgatom a kinyomtatott képpel, nekem sem.

(#4) glutamin válasza varga911 (#2) üzenetére


glutamin
őstag

Egyetértek. Az esetek többségében sokkal egyszerűbb és olcsóbb előhivatni mint otthon szarakodni vele.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5) #41635072 válasza glutamin (#4) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nah ja, csak valakinek a minőség többet ér.
A másik, hogy nem kell szarakodni vele.... Csak elindítod és kiveszed amikor kész.
A 3. ok, pedig hogy bármikor azt nyomtatod ki ami kell. Pl, ha nagymami kér még1et, akkor kinyomtatod 20mp alatt... Meg nincs olyan, hogy hú, ebből kellett volnamég, vagy még ez is kellett volna.

(#6) Picturemaker válasza #41635072 (#5) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Elég rossz helyen próbáltál előhívatni.
A nagyinak hirtelen tényleg jók ezek a nyomtatók, de egy egy jól laborált képhez köze sincs.
Másrészt 3-szor annyiba kerül egy kép.
Ott szóltad el magad, hogy utángyártott tintát használsz. Azok kb. (mindegy milyen márka) xart sem érnek az eredetihez képest. Nagyon-nagyon jó esetben talán egy 90% minőséget elérhetsz, de az nagyon ritka.
Játszani tényleg jók a Pixma nyomtatók, de az itt említett kategória arra is drága.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#7) glutamin válasza #41635072 (#5) üzenetére


glutamin
őstag

Azt elismrem, hogy nagyon kényelmes, hogy azonnal kész. De meg kell venned előre a fotópapírt, meg a relatív drága színes tinta, amit egyébként ritkán használ az átlagember.

Esetleg akkor lehet még előny, ha valami olyasmit nyomtatsz, amit nem akarsz kiadni a kezedből.

Másolószalonokban meg tetszőleges méretben, akár 2-3-mat kicsiben, 4-5-öt nagyobban stb relatív olcsón és nulla bajlódással készítenek. Még olyan megoldás is látezik, hogy neten feltöltöd a nyersanyagot és futár kihozza a "végterméket":D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8) tsii_H


tsii_H
tag

hat nem vagyok fotos, meg semmi ilyenek, de kivancsi lennek hogy milyen kepet nyom egy ilyen professzionalis cuccos. mar csak azert is mert most vettunk a tescoba 12k-ert egy pixma mp190-et, ami nem ugyan ez a kategoria, de csak ugy probakent nyomtam vele egy natur A4-es lapra egy kepet, hogy milyen minosegbe rakja ki, es en mar azon amultam bamultam. sztem nagyon faszas kep lett belole. bar biztos az en igenyeim kicsit, meg hat viszonyitasi alapom sincs hogy milyen egy profi nyomat, de minosegben sztem egy 12k-s gep is boven megfelelo, ha valaki otthon akar nyomtatgatni. majd kiprobalom a fotopapiron is, sejtem az meg szebb lesz.

(#9) #41635072 válasza Picturemaker (#6) üzenetére


#41635072
törölt tag

1. Mindegyik helyen kb ugyanaz a minőség...
2. Olcsóbb, mint előhívatni.
3. Ez az általános duma, hogy az utángyártott xar. Csak jót kell venni, pl Orink-et, amely a Canon eredeti tinták gyártója.

(#10) #41635072 válasza glutamin (#7) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, meg kell rendelnem a netről. :D

"Esetleg akkor lehet még előny, ha valami olyasmit nyomtatsz, amit nem akarsz kiadni a kezedből."
Több éve nyomtatok otthoni családi fotókat, és anno az iskolámnak is mindig én nyomtattam dolgokat.

Általában mindig ugyanolyan méretet szeretnék nyomtatni... Jah, futár kihozza pár misiért.

Tudom, hogy nehéz elfogadni egyeseknek, hogy otthon igen is szép, akár szebb fényképeket lehet nyomtatni, mint fotólaborban, de így van. :))
Próbáljátok ki ti is, és hasonlítsátok össze mind a minőséget, mind az árat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.