Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deicide


deicide
veterán

Úgy nézem, ez pont az, amit már hónapok óta árulunk és személy szerint használok is 3db-ot raidben nagy megelégedésre.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2) shteer válasza deicide (#1) üzenetére


shteer
titán

akkor már van ft-ban meghtározott ára is :)

..szerintem jónak tűnik

(#3) deicide válasza shteer (#2) üzenetére


deicide
veterán

Tévedtem, mi a 30 és 60GB-st áruljuk, ezek pedig 32 és 64gb-sek, ezek tényleg vadiújak... :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4) Killing


Killing
addikt

Hiába gyors az SSD,de az USB 2.0 tényleges adatátviteli sebessége ezekhez képest elég gyatra.Talán majd az USB 3.0-val lenne ez nyerő.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5) shteer válasza Killing (#4) üzenetére


shteer
titán

minek egy ilyet usb-n használni? (néha jól jöhet valóban de) pendrive-nak azért drága mulatság

..szerintem jónak tűnik

(#6) Márton


Márton
nagyúr

"nem adott ki információt a sebességükről, de az USB csatlakozó miatt viszonylag alacsony tempóra lehet számítani"

Ez mekkora LOL!
Nyilván az USB-n 28-30megára lehet csak számítani mint bármely usb rack-kel, de
ez miért zárná ki azt hogy satán keresztül viszi a 120-130megát is?
(amit tapasztalatból mondok) :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) deicide válasza Killing (#4) üzenetére


deicide
veterán

Csak az USB csatolón keresztül lassú, ha SATA-val használod, akkor ugyanolyan gyors, mint bármely átlagos MLC-s SSD.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) Márton válasza deicide (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

nem-nem, nekünk is a 32 Gigabyte-os van, gondolj bele
32 xxx xxx xxxx byte, vagyis ugyanez.

30 Gigabyte-os nem létezik, az ne vezessen félre hogy az xp mit mond ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) Killing válasza deicide (#7) üzenetére


Killing
addikt

Tudom,az USB csatlakozó ezen "csodán" elég nagy hülyeség.Manapság kinek nincs már pendrive-ja?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10) Morden24 válasza shteer (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csak ennyi, hogy néha jól jöhet :)
Az enyémen (G.Skill) is van, teljesen jó dolognak tartom, bár tény, hogy én sem sűrűn gondoltam még a használatára.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az USB csak egy extra rajta, néha tényleg jól jöhet (pl. vinyócserénél nem kell külön rack-et venni, hanem csak usb-n áttolod a cuccot rá, és kész).

[ Szerkesztve ]

(#12) deicide válasza Márton (#8) üzenetére


deicide
veterán

Buffalo disztribútorként megkérdeztem direktben tőlük,de a neten is meg lehet találni. Ezek tényleg új drive-ok, amit mi árulunk az SHD-NSUM30G és SHD-NSUM60G, ezek pedig SHD-NSUM32G és SHD-NSUM64G-k és a buffalo is külön cikkszámon árulja őket.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13) Márton válasza deicide (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

de az enyém akkor is 32gigás! :)
ezek meg már 34-esek? :U
vagy nekem is már a legújabb lenne? amit nem hiszek.
na jó, ne lovagoljunk ezen a lassan ezer éves mértékegység vitán

hiszek neked, ezek újak!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) redgold


redgold
tag

Tudomásom szerint ezen fajta USB csatlakozások az SSD-ken inkább a firmware frissítésére szolgálnak, mint tényleges adatátvitelre.

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#15) Márton válasza redgold (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

ezen pedig müködik a 30MB/sec-es adatátvitel mind olvasás mind írásban :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) Fecogame


Fecogame
veterán

Ejj, csak ne lenne ilyen drága.... :))

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) waterman_


waterman_
aktív tag

szerintem nagyon ötletes, hogy van rajtuk usb csatoló is. például ha az életútja vége felé egy hurcolászós külső winyó lesz belőle, akkor nagyon is kapóra jön. vagy ha valamilyen okból laptophoz kéne csatlakoztatni. vagy esetleg archivál rá az ember és csak addig kell bedugva lennie, míg rátölti az adatokat. végső esetben egy jó sokszor újraírható pendrivenak is lehet használni. vagy például nem akar valaki fél kilós winyót hurcolni a zsebében, de jó ha nála van a teljes munkája. usb-n még egy netbookhoz is könnyedén csatolható, nem kell neki kiegészítő áramforrás, akár a hegy tetején is lementhetem a digit fényképezőről rá a lépeket.
ha veszek biztos, hogy usb csatolóval szereltet keresek majd.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#18) bteebi


bteebi
veterán

"A Buffalo egyelőre még nem adott ki információt a sebességükről, de az USB csatlakozó miatt viszonylag alacsony tempóra lehet számítani"

Na ez így ebben a formában mindenképp hülyeség. Ha lassú lesz, az nem az USB miatt lesz, de ha még gyors is lenne, akkor is simán lehetne rajta USB, "viszont így akár külső adattárként is használhatók lesznek, ami mindenképpen hasznos funkció" - háááááááááááátt... nevezhető hasznosnak, de amúgy hülyeség. Egy ilyen drága ketyerét nem pen drive-nak vesz az ember :U. Akkor már inkább egy 250-320-500 gigás 2,5"-os winchester, lassabb az se lesz :D, igaz, kicsit hangosabb, ugyanakkor jóval nagyobb és csak a töredékébe kerül egy ilyen SSD-nek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Márton válasza bteebi (#18) üzenetére


Márton
nagyúr

nem hülyeség.
képzeld én vettem, köszöni jól van, és ha úgy adódik csak kikapom és
másik gépen usb-n pendrive-ként használom. Nincs 20-30gigás pendriveom igy nagyon jól jön nagy fileok másolásakor. És szeretem hogy nem érzékeny az apróbb ütődésekre, koccanásra. Vinyónál mindig a hideg kirázna.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) rebugra


rebugra
aktív tag

Nagyon bejönnek ezek az SSD-k csak már jó lenne ha az én gépembe is lehetne 1 ilyen...de az még arrébb van, mikorra megfizethető lesz.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#21) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hehe, én januárban még, ha jól rémlik 18k-t adtam a 32Gb-osért.
Ez meg milyen hülyeség a cikkben, hogy azért, mert USB csatlakozója is van, már biztos hogy lassú lesz? SATA-II is van rajta, és azon át eléggé sebes olcsó MLC-hez képest. Nálam ATTO szerint itt-ott megcsípi a 180Mb/s olvasást (de 150 felett van), és 90 körül írkál. (most nem vagyok otthon hogy megnézzem, de kb. ennyi rémlik)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.