Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengwin


pengwin
addikt

munkahelyi és életvezetési tanácsadókká lépnek elő

Üdv, pengwin

(#2) hallador


hallador
addikt

Nemcsak arról van szó, hogy a helyesírásunkat javítja az alkalmazás: magában a szöveg megfogalmazásában is segíteni fog (a Wordben egyelőre csak angol, spanyol, francia és német nyelven). Előfordulhat ugyanis, hogy nem jut eszünkbe az adott kontextusba illő, megfelelő kifejezés. Ilyenkor az érzékletesebb, érthetőbb szövegezéshez a Word javaslatokat kínál fel a szövegírónak.

Jobb is így, ha csak azokon a nyelveken marad meg ez a dolog, mert vannak nyelvek, ahol az ilyen funkciók több problémát okoznak, mint amennyit segítenek. Idegesítő tud lenni, ha egy nyelv annyira től van bonyolítva, hogy nem szánnak annyi pénzt a ezekre a funkciókra, hogy használni is lehessen.

(#1) pengwin

:D

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Inkább azon a cirka 4 éves problémán dolgozzanak, hogy a Teams ne f@ssa össze magát jelszóváltoztatásnál....
AI...az.

Romani ite domum.

(#4) zolee001


zolee001
őstag

Az eddigi Microsoft 365 -nek (Windows bérlés ) mi az ángyikája lesz a neve?
Az MS-nél a nevek,design meg a logók a legfontosabbak a szoftvereik minösége meg le van.....

(#5) pzstm válasza ZCoyote (#3) üzenetére


pzstm
titán

1. A Teams most volt 3 éves
2. napi szinten használom. 3 tenantban van accountom és négy helyen vagyok a saját céges accountommal guest. Mindegyikben havi jelszóváltásom van, sosem volt még ilyen problémám, de ügyfél vagy kollega sem jelezte. 2 éve pedig durván aktív nálunk a Teams.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Nekem az is elég lenne, ha az asztali outlook nem csak villogna ha bármi történik és ne nekem kellene kinyomozni, hogy mi az. Illetve a megosztott email fiókok üzeneteiről is értesítene pl egy üzivel a sarokban ami addig maradna ott amíg ki nem ikszelem.

[ Szerkesztve ]

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

engem azért érdekelne, hogy ez a sok mesterséges unintelligencia szolgáltatás hogyan történik? fut az azúrban valami ai, és minden mozdulatomat elküldi neki a szoftver?

halmazati kérdés: maradt még olyan cikk a gdpr-ban, amit az ms nem sért? oké, a 99-est leszámítva, ami a hatálybalépés idejét tartalmazza...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) UnA válasza zolee001 (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

A marketinges team elfelejtett home office-ba vonulni, és gyorsan meg akarták lépni ezt, mielőtt az egészccsapatot elviszi a koronavírus... ;]

(#9) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Kb. 1994 óta használom az MS Office-t, és igazából mindig is tetszett, érezhető volt, hogy folyamatosan reszelik és egyre hatékonyabbá is vált, persze eközben az útkeresés (és mellékvágányok), a sosem kihaló és újonnan bekerült hibák, illetve az értelmetlenül / marketing-kényszerből / szükségtelenül belezsúfolt funkciók is végigkísérték.

Problémái ellenére, mivel pár éve párhuzamosan a LibreOffice-t is használom, így van összevetésem, hogy mennyivel átgondoltabb és kiforrottabb a vele való munka, ill. u.azon feladat elvégzése mennyivel nehézkesebb a free alternatívában (ez persze nem degradálja a LO-t semmilyen módon, csak látszik azért, hogy sok év és sok pénz azért tud javítani egy terméken).

Ugyanakkor a mostani AI-integrációt nem (ill. sem!) érzem olyan előrelépésnek -pláne annak erős nyelvi és egyéb korlátaival-, amely miatt a jól bejáratott nevet dobniuk kellene és a cégnévvel összemosható, jövőben csomó zavart okozó névre cserélni (a marketing osztálynak gratula!).

A #1 hozzászóló frappánsan rávilágított a mostani AI-hullámra a köznevetséggé lett Office Segéd beidézésével, hogy mi történik, ha -akár akarata ellenére- megpróbálunk segíteni a felhasználónak és e szándékunk erősen félrecsúszik. Emlékszem, hogy annó az első dolog volt minden gépen kikapcsolni eme remek funkciót és az sem véletlen, hogy abban a formájában ki is került...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#10) Rage47


Rage47
veterán

Akkor ezért váltott "working on it"-be a Live Photo támogatás is. Csak 5 év kellett.
[link]

(#11) Süvi válasza pzstm (#5) üzenetére


Süvi
őstag

Végre egy aktív Teams használó :)
Webinarra használjátok?
(Office 365 A1-es fiók van a munkahelyen, de sajnos tervezett meetinget nem tudtam még tervezni :( )
Köszönöm

(#12) pzstm válasza Süvi (#11) üzenetére


pzstm
titán

mindenre is. Live event és meeting is. Napi 4-6 van csak nekem meetingből.

bár Enterprise licenszek nem educationok.

Teams-ből bal oldalt van calendarod? ott a legegyszerűbb ha nincs Outlookod

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13) Süvi válasza pzstm (#12) üzenetére


Süvi
őstag

Sajnos nincs Calendar
Outlook beépülő van, de nem működik a tervezés.

A fiók, amihez a licensz jár nem Exchange fiók :(

(#14) pengwin válasza pzstm (#5) üzenetére


pengwin
addikt

A Teams most volt 3 éves

És végre idén, talán lehet belőle több ablakot nyitni...
Teli van pakolva funckiókkal amiket gyakran párhuzamosan szeretnék használni (chat+meeting/event+office online/sharepoint integráció), de egyszerre csak egy lehet előttem.
Talán belekerül egy ilyen high-tech feature, mint a többablakos mód, mire belekényszerítik a teljes üzleti felhasználóbázist (jövő év közepe, ha jól emlészem).
Egyébként nagyon szeretem, de nagyon látszik rajta az újabban divatos és őrjítő, "majd mi megmondjuk, mire van igényed"-fejlesztési irányzat.

(#13) Süvi
Szerintem a kolléga a teams-en belüli oldalsávra gondolt

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) Süvi válasza pengwin (#14) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, én is arra gondoltam.
Nincs sem oldalt, sem a további alkalmazásoknál :(. Online felületen sem
Pedig jó lenne, ha tudnánk ezt használni a hallgatókkal, 1 alkalmazással ki tudnánk váltani a Zoomot, Classroomot stb.

[ Szerkesztve ]

(#16) Silεncε


Silεncε
őstag

AI, az kell mindenbe is :W

(#17) Stanlee


Stanlee
őstag

A nevvaltoztatas helyett arra is kolthettek volna a penzt, hogy a sharepoint-ra mutato linkek nem 5 sorosak, hanem egy egyszeru ikon plusz filenev megjelenik. Ennyi ido utan meg ezt se tudja magatol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#18) Rage47 válasza Stanlee (#17) üzenetére


Rage47
veterán

majd 20 év múlva :D

(#19) Stanlee válasza Rage47 (#18) üzenetére


Stanlee
őstag

Az MS magus nalunk azt javasolta, hogy van ra workaround, meghozza irjam be en a szoveget amit akarok, aztan menjek a sharepointra fel, masoljam ki a linket, majd Teamsben a szoveghez illesszem be a linket.

Igen, ez egy jo megoldas, de azert ennel tobbet varnek el MS-tol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20) pzstm válasza Süvi (#15) üzenetére


pzstm
titán

nincs exchange online fiókod vagy nincs aktiválva.

Ha nem a telepített outlook kliensről nézed a dolgokat hanem OWA-ból ott sem tudsz csinálni Teams meetinget? Channelben meet now így nincs is nálad?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21) Süvi válasza pzstm (#20) üzenetére


Süvi
őstag

Amihez jár az Office 365 az nem Exchange (én is pont erre a következtetésre jutottam a fórumokon olvasottak alapján, köszönöm a megerősítést).
Webes felületen sincs Teams meeting :(
Chanelben van Meet now. De sajnos nem tudok tervezni, nem tudom előre kiosztani a meghívókat :( Órarend miatt fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22) pzstm válasza Süvi (#21) üzenetére


pzstm
titán

ha van desktop outlookod akkor mennie kéne amúgy a Teams meeting Add-in-el a meghívózásnak

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23) Süvi válasza pzstm (#22) üzenetére


Süvi
őstag

De látod, hibát ír ki (a webmail-es email fiókhoz nincs naptár, szerintem ezért nem tudja az outlook).
Próbáltam a MeetnoW-t, ahogy írtad, de szerintem borzalmas a hangminőség más alkalmazáshoz (pl. zoomhoz képest).

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ajjaj, ez már megint mindent jobban akar tudni a júzernél... :(

(#25) benedekco válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


benedekco
addikt

Persze. Még pár év és a titkárnők helyett Word fogja írni a leveleket, Outlook az üzeneteket.
AI... aztán az egész emberiség elmegy nyugdíjba és a Microsoft rendszere elbeszélget magával a háttérben, hogy miről az kérdés.
Már azt se szeretem mikor a Google felajánlja, hogy mit válaszoljak a bejövő levelekre. Alapvetően nem lenne baj, még egyszerűbbé teszi az életet, de cserébe még lustábbá tesz bennünket, illetve még kevésbé fogjuk használni az agyunkat. Elbutulás el csökevényesedés. Aztán lehet hogy helyette mással lehetne fejleszteni az agyunkat, de perpill ott tartunk, hogy ma nincsenek annyi jó műtőorvos mint 30 éve mert abbahagytuk a kézírást, nem tanítjuk már, nem tudunk kézzel írni így nincs kézügyesség. De amúgy az is mindegy mert pár év és robot fogja bevarrni a sebet. No problem? Nem tudom.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) hallador válasza benedekco (#25) üzenetére


hallador
addikt

Ez ma is lehetséges, csak finnül, japánul, vagy magyarul. Mert ezek a nyelvek bármilyen AI van a háta mögött nem nagyon működik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) ZCoyote válasza pzstm (#5) üzenetére


ZCoyote
őstag

1. Tényleg, ne haragudj, rosszul emlékeztem.
2. Most hagy ne linkeljek 40 ezer találatot a "teams password change" problémákra.
Mi csak fél éve használjuk. Mindenkinek csak egy accountja van de örülnék neki ha az legalább jól működne.

Romani ite domum.

(#28) pzstm válasza ZCoyote (#27) üzenetére


pzstm
titán

Elhiszem, de most nagysagrendileg is osszeszamolva tobb mint 15000 userrol tudok ahol nincs ilyen problema. Durvan kulonbozo infratruktura van mogottuk...6-8 fele verzio. Ezert nem ertem hogy lehet ilyen es valamelyik mernokunk tuti ranezne 😁😁😁

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

offtopic, de megkérdezem,mert látom itt hozzáértők gyűltek össze :C
Sima office 2016 ból asztali outlook van, és mindig becsukom véletlenül. megakadályozható ez valahogy ?

(#30) MrPetya19 válasza pengwin (#14) üzenetére


MrPetya19
addikt

Használj Teams-t hogy legyél produktívabb, és tényleg vannak benne jó dolgok, de a UI miatt ez az egész értelmét veszti. :(((

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#31) szabonagyur válasza zsolt_64 (#29) üzenetére


szabonagyur
félisten

Outlookot megnyitod majd Windows+L billentyűkombó ;)

Új Válasz 2020-03-31 22:27:05 (#27) ZCoyote mire gondolsz, hogy lehal a pwd csere után? Itt is kb ~20.000 felhasználó van és nem volt ilyen konkrét gond, max hasonló amire tudok tippelni majd ha kifejted

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32) ZCoyote válasza szabonagyur (#31) üzenetére


ZCoyote
őstag

pzstm-nek is: GPO-ból kiküldött jelszóváltoztatás után a Teams nem lép be hanem fehér képernyő jelenik meg, ami mintha csinálna valamit. De nem lép be az accountba.
Ezután rossz e-mail címet és pass-t kell beírni, hogy visszadobja a bejelenkezési ablakot. Ha idáig eljutsz utána be tudsz jelentkezni. Ha nem, akkor hitelesítési adat törlés és/vagy teljes Teams mappa pucolás után van esélyed.

Romani ite domum.

(#33) pzstm válasza ZCoyote (#32) üzenetére


pzstm
titán

erre ránézetek, thanks az infót.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34) ZCoyote válasza pzstm (#33) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nincs mit.

Romani ite domum.

(#35) viktorhu válasza pengwin (#1) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez egy tökéletes nyitás volt :)

(#36) lugosi válasza pzstm (#12) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szuper lenne ez a Teams, de ha a nagyon alap dolgok után jobban ki szeretném használni az alkalmazást, akkor falakba ütközök. A beállítása nagyon nem felhasználóbarát (webes felületen kell sok dolgot beállítani, nem az alkalmazásban). Néhány dolog érthetetlen limitáció miatt nem működik. Ha ez nem így lenne, szerintem sokkal elterjedtebb lenne, mert amúgy azokra a dolgokra, amikre én szeretném használni, igazi telitalálat lenne.

(#37) pzstm válasza lugosi (#36) üzenetére


pzstm
titán

ami webes felületen állítható csak az user számára nem férhető hozzá csak adminnak.

Milyen limitációkra gondolsz? Tényleg érdekelne pár példa :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) MrPetya19 válasza lugosi (#36) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ugyanez.
A megosztott fájlt pl nem lehet egyből programban megnyitni, hanem le kell tölteni, amit csak a letöltések mappába tud megcsinálni.
Ja és egyszerre csak egy dolgot lehet nézni és a csoportok közötti váltásnak muszáj a teljes ablakot elfoglalnia természetesen.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#39) lugosi válasza pzstm (#37) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Guest felhasználó által nem nézhető vissza a felvett értekezlet. Ez nekem most nagyon kellene.
Amennyire utánaolvastam, 2017-ben kezdték a felhasználók kérni ezt a funkciót, 2018-ban elkezdték fejleszteni, először 19-re, aztán 2020. második negyedévére ígérték, jelenleg ha jól látom idén utolsó negyedévre van betéve. Nem tudom miért, biztos hozzáférési jogok miatt, de nehezen képzelem el, hogy mi ebben olyan nehezen, évek alatt lefejleszthető funkció.

[ Szerkesztve ]

(#40) MrPetya19 válasza lugosi (#39) üzenetére


MrPetya19
addikt

A kamera alapértelmezett kikapcsolását már évek óta kérik, mint azt is hogy ne a meet now gombot is nevezzék át, mert szar hogy ott lehet későbbre is beállítani megbeszélést.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#41) pzstm válasza MrPetya19 (#38) üzenetére


pzstm
titán

jobb katt és egyből desktop appban nyitod meg. IGen, nem állítható be hogy bal gombbal egyből desktop app nyíljon meg

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42) bolvar válasza pzstm (#5) üzenetére


bolvar
senior tag

Pedig nálunk is ez van. Jelszó váltás után szinte mindig elhasal, amíg nem lépsz be valamelyik office termékben ahol figyelmeztet erre addig jó eséllyel nem fog belépni.
Bosszantó hiba.
De most már kezd használható lenni, bár a recording funkciója még mindig borzasztó vagy megy vagy nem, 2 órás felvételek ugranak és semmi mód hogy megkapd...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#43) MrPetya19 válasza pzstm (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem működik mindenre, de soknál működik.
Köszi :R

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44) szabonagyur válasza MrPetya19 (#40) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kamera sem indul alapból, legelső használatnál ha rányomsz csatlakozásnál, hogy kikapcsolva legyen utána már nincs gond vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45) Stanlee válasza bolvar (#42) üzenetére


Stanlee
őstag

2 hete kellett volna felvenni egy oktatast cegen belul, nem ment. A heten meg megint mukodott a felvetel funkcio. Mi nem az ingyenes valtozatot hasznaljuk, hanem fizetunk erte, es ezt kapja az ember.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46) viktorhu válasza Stanlee (#45) üzenetére


viktorhu
veterán

Én letiltottam szervezeti szinten a felvételt. Nem lehet, hogy nálatok is ez volt a gond?

(#47) szabonagyur válasza viktorhu (#46) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ez egy general probléma mostanában, hogy pl hang van de a megosztott képernyőt vagy egyáltalán a képernyőt nem veszi fel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48) Stanlee válasza viktorhu (#46) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehet, nem tudom, mivel az IT nem kozol velunk ilyen dolgokat, ahogy irtam is, egyszer volt aztan meg nem volt bent a lehetoseg, most megint ott van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#49) lugosi válasza MrPetya19 (#40) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor számíthatok arra, hogy év végére, amikor már totál irreleváns lesz az adott funkció, megjelenik a programban? :F

(#50) bolvar válasza Stanlee (#45) üzenetére


bolvar
senior tag

Hát szerencsére a vizsgáknak köszönhetően csak 30 licence csengetünk a nagyja "ingyen" van, de bosszantó hogy nem megy... És olyan update jönnek legtöbbszőr ami totálisan useless, ha felbukkan 1-1 hasznos imát mondunk :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.