Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SaGaIn válasza Legyes (#49) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Én helyükben felvásárolnék egy csomó régi intel processzort majd gyártatnék belőle kulcstartót és ingyen osztogatnám :D

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#53) Gyuri27 válasza Legyes (#49) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ők keresik az újabb sebezhetőséget az intel procikban: ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#55) hokuszpk válasza Legyes (#49) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mar nincsenek marketingesek, atigazoltak az Intelhez.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#56) Krend válasza wwenigma (#8) üzenetére


Krend
csendes tag

Virusírtót én sem futtatok.

uBlock és az alap windowsos elég

R5 2600x, R9 290

(#57) s.bala31 válasza MPowerPH (#9) üzenetére


s.bala31
őstag

"Es megjott az elso Ryzen tulaj."
Intel cikkek alá 90%-ban AMD tulajok írnak :) De itt ph-n ez már teljesen '"normális" dolog.

(#58) Interceptor válasza MPowerPH (#9) üzenetére


Interceptor
addikt

Persze mert a mezei júzer nem tárol még véletlen sem olyan adatokat a gépén amit nem szeretne megosztani másokkal. Sorry, de ez nem egy követendő hozzáállás amit képviselsz. Amúgy nem vagyok ryzen tulaj de még lehetek, főleg más okok miatt. Az is jó nagy bugyutaság ahogy felfogod a dolgokat, ha valaki becsmérelni meri az egyik oldalt az a másik oldal fanatistája lehet csak? Azt vedd amelyik jobban megéri neked omg.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#60) Xmister válasza s.bala31 (#57) üzenetére


Xmister
senior tag

Asztali gépemben 2500k van, laptopomban i7-7500U, van egy szerverem is Xeon E3-1240 V2 -vel, aminek az alaplapjához nincs "javított" BIOS még meltdown-ra sem.

Ha tehetem elkerülöm az Intelt ezentúl.

Felejtsük már el, hogy csak az látja mennyire gáz ez, akinek AMD-je van.

(#61) koko52


koko52
veterán

Mikor felraktam a win 10 1809-et és a spec, melt, mikrokódok elhozták a 10% FPS esésemet (és nem érdekelnek a fizetett YouTube-os cáfoló videók), majd jött 50%-os áremelés, na akkor váltottam Ryzenre. És nagyon jól tettem. Intel majd ha hoz egy normális ár/érték arányt és minimum 2 évig nem jönnek a lassító javítások akkor foglalkozom egyáltalán mint alternatíva vele.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#62) Interceptor válasza Viktor77 (#37) üzenetére


Interceptor
addikt

Biztos? Még ki sem jött.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#63) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A legtöbb helyen semmi lassulás, de van ahol 10-20%...

(#65) andy19770128 válasza MPowerPH (#18) üzenetére


andy19770128
aktív tag

hát barátom még hogy nincs alternativa???? 2 évvel ezelőttig igy volt. de lehet átaludtad

(#66) Duddi válasza SaGaIn (#45) üzenetére


Duddi
aktív tag

Nehezemre esik eldönteni hogy amit írtál az hány % ban komoly és hány % ban vicc vagy szarkazmus.

Ami a barátoknak adott tanácsokat illeti. Olyat én is adtam többször is. Majdnem minden ismerősömnek én építettem a gépét. Van Inteles Nvidia és AMD alkatrész, Gigabyte, Corsair, Asus, MSI, márka is benne.
Amikor megkapták a gépüket mind örült és elégedett volt mert azt kapták amit kértek és ki tudtak fizetni.

Nem fogok és nem is kell bocsánatot kérnek az intel vagy amd procikért amiket 5 éve tettem egy gépbe.
Én inkább amd párti vagyok voltam de vegyesen használok mindent. És amikor buldózer procim volt és mindenki mondta hogy szart sem ér egy I7 ellen nem álltam ki a fórumra fikázni minden cikket ami megemlítette.
Van annyi hitem önmagamban és a döntésekben amiket hoztam, hogy nincs szükségem a fórumok megerősítésére hogy jól tudjak aludni.
Viszont zavar, ha valaki vakon támad mindent ami egy kicsit is kilóg az ökoszférájából és fenyegetve érzi magát és személyes sértésnek vesz mindent ami nem az ő igazát támogatja.

A professzionális rész más kérdés annak van súlya ha tényleg 150 millióért vesztek szervert és a főnök kiborul ott lehetnek gondok. (van IT haver aki ebben utazik nála a főnöknek fogalma sincs arról mit csinál egy szerver vagy mitől jó vagy rossz amíg minden jól megy nincs kérdése)

Katika meg egy casual mobile gamer peasant. Ne is törődj vele!

Ha továbbra is félsz tükörbe nézni csak vess egy pillantást a fórumokra az emberek milyen erővel védik az Nvidia 1650 es karit! Meríts erőt belőle és tudd nincs olyan hogy rossz választás legyen az bármilyen gyenge termék lesz aki az élete árán is védeni fogja. :D

(#67) SaGaIn válasza Duddi (#66) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Természetesen vicc, remélem senki nem veszi ennyire komolyan a dolgokat... :D
Mint egy Kafkai novella...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#68) Duddi válasza SaGaIn (#67) üzenetére


Duddi
aktív tag

Pedig Jól megtudnád írni.

"Az egy hívő kálváriája" címmel

Jól be tudnád mutatni a meghurcoltatást és a társadalmi kirekesztettséget.

Ha megírod én megveszem :)

(#69) ricsi99


ricsi99
addikt

Most komolyan kérdem... a víruskergető progik nem fogják meg ezt a dolgot? Sehol nem látok róla infót.... nem erre vannak kitalálva?
Lassan nekem tele van a hócipőm a win10 frissitgetési mizériával.... visszarakok egy win7-et oszt joccakát...
Ez mind otthoni környezetben lenne kis netezgetős gépembe...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#70) SaGaIn válasza Duddi (#68) üzenetére


SaGaIn
senior tag

:D Igazából ez igaz bármilyen, hívőre intel helyére be lehet írni bármit focicsapatot, pártot, polgármestert bármit...

… Ahogy szépen lassan tűnnek el az intel poszterek az irodád faláról... A gyereknek computexről hozott intel-es sapkáját a kukában találold… szomorú dolgok ezek... A régen büszkén felragasztott intel inside matricát a gépedről lassan szomorúan, szégyenkezve lekapargataod… Előkeresed a szekrény mélyéről a kollegáktól szekálásból 6 éve kapott AMD-s bögrét... A megcsalt szerető érzése... :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#74) jokeph válasza MPowerPH (#18) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K

Magam részéről a HT tünet nem érint, mert nem használok olyan alkalmazásokat, amelyek ebből profitálnának... ;]

Magán a Windowson nem vettem észre, hogy HT OFF-al lassabb lenne bármiben...

Az egy G4560 Pentium-os gépen nem lőttem ki a HT-t eddig, a többin OFF (i3-7350k, X5677 XEON, E5-1650v2 XEON) az OC miatt, többek között.

G4560-at meg hamarosan cserélem i5-6600k-ra, a fő gépben meg i5-7600k van, no HT amúgy is.

Én a HT előnyét eddig egyedül CB15-ben vettem észre, azaz max munkánál tudom elképzelni, hogy jó valamire, játéknál (szerintem) a HT kofalárma, azaz régen rossz, ha ezen múlik a min FPS. :DDD

(#71) arty :

Meglepően korrekt nekifutás az Intel részéről, jár a keksz. :K

A PH!-s cikk szerintem sem részrehajló, én tárgyilagosnak nevezném.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79) carl18


carl18
addikt

Micsoda hír!!! :D Meg se lepődök, nem véletlen jelent meg a 9700K HT nélkül :D Intel lehet előre tudta "More ebbű baj lesz" HT nélkül dobjuk piacra. 8/8 szál :D Szóval az intelnél már teljesen megszokott hogy jön folyton az új sebezhetőség... De várjunk csak lehet így akarják növelni az eladásokat. :DDD Ezzel a régebbi I7-et is könnyedén le gyilkolják teljesítmény ügyileg.

A Zen 2-nek minden összejön majd, náluk nincs sebezhetőség az ára is jó lesz és a teljesítmény. Aki meg használja az agyát ezek után a bakik után elvből nem váltana megint intelre. Fél évente jön egy új intel sebezhetőség. 1 hónapon belül a Zen 2 Fixálja ezeket a hibákat, lehet rájuk váltani :D

Én is világ életembe intel hardver használtam, jelenleg egy Ivy Bridge I5-3470-et használok ami még mai napig is szépen tartja magát. Ki gondolta volna hogy a védelmi javítások fogják főként legyilkolni a hardverek élet tartalmát? 2017-ig volt a nagy intel elvakultságom. Az új AMD Ryzen inteles szemen keresztül is simán vállalható alternatíva. Szerintem az AMD teljesen jól halad, és az intel meg hibázik és tököl a 14 nanométeres gyártó sorral. Csak azokat az embereket nem értem akik ennek a cikknek a hallatán felháborodnak, és nem akarják elhinni a tényeket. Egy otthoni gépre is ugyan úgy fontos a védelem, főleg a pénzt is mozgatsz vele online.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#81) Puma K válasza poci76 (#40) üzenetére


Puma K
veterán

Zen 2 Faster than i9 9900K at Half the Power.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82) -vitya- válasza dagonya (#80) üzenetére


-vitya-
őstag

jó, én meg utoljára leírom, hogy sem én sem sokan mások nem látjuk a részrehajlást, főleg ebben a cikkben nem. De javaslom, nyisd fel a szemünket idézetekkel a cikkből, és ehhez kapcsolódó módosítási javaslatokkal, amivel rámutatsz, hogy hol volt részrehajló, és hogy lett volna korrekt!

Mert te most érzelmekről (a saját érzéseidről) beszélsz, az meg könnyen megcsalhat...

-=Витя=-

(#83) hokuszpk válasza Puma K (#81) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csak vard ki azt a CES-t, amin bejelentik.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#86) spyboy88 válasza sixpak (#36) üzenetére


spyboy88
csendes tag

Azt is meg kell venni, ami még meg sem jelent. :C

(#87) tomazin válasza Apollyon (#48) üzenetére


tomazin
veterán

elég nagy probléma lenne, hogyha kiesne az intel mint konkurencia...

(#88) SaGaIn válasza -vitya- (#82) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hagyd úgy sem tudod meggyőzni... Ha ettől jobban érzi magát gondolja azt hogy részrehajló...

De sajnos a tények makacs dolgok...

Na b@zmeg csak megírta az index is :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#89) koko52 válasza tomazin (#87) üzenetére


koko52
veterán

Az AMD pont ugyan úgy Faxra húzna az árakkal mint Intel és fejlesztés sem lenne mint Intelnél.
A legjobb egy 3. fél lenne mint a szexben. ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#90) Puma K válasza hokuszpk (#83) üzenetére


Puma K
veterán

Az AMD marketingből elég sz@r volt, de ez a két gépes összehasonlítás eléggé megalapozza a bizalmat, hogy ez jó lesz jó lehet.

A több éves tetszhalott időszak után a Ryzen 1000 széria a "Végre!", a Ryzen 2000 széria a "Na hajrá!" kategória volt részemről.

Remélem a Ryzen 3000 a "Na ez az!" kategória lesz. A valós magokból 10-nél alább nem adom ha váltok a mostani 4c/8t-ről.

Idén készülök megépíteni a vizet a gépbe... a táp platinum minősítésű 850W-os... teljesítményre vágyom és a többi nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91) Zotya84 válasza koko52 (#89) üzenetére


Zotya84
őstag

Azért ezt a kommentet ne nagyon mutogasd asszonynak... :)) Bár ki tudja... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#92) bot1978


bot1978
senior tag

Magyarra fordítva:

Bejelentette az Intel, hogy újabb ürügyet szolgáltat az MS-nek, hogy tovább lassítsa a régi processzorokat, hogy többen vásároljanak újat.

Az első ilyen "biztonsági rés" hány évig is nem zavart senkit? 20?
Bocs ha minden ilyen MS frissítést mellőzök és ha a háttérben valahogy felküzdik a gépemre, akkor leszedem.Ez van.
Nem kell új CPU. Minek? Életemben nem hagytam még ki ennyi generációt, de ha egyszer nem kell akkor nem kell.
Ha nem ugyanazt a grafikus teljesítményt akarnák eladni 3 éven át, akkor talán lenne már 4K VR és az ahhoz való VGA-hoz kéne.
DE nincs. Kevés az ultra, aki így is vesz új hardver, hát akkor vetessünk a hülyékkel.

Valaki komolyan elhiszi, hogy pénzért kap olyan rendszert, amiben nincs rés?

(#93) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Amíg működik az inSpectre, addig nincs gond. :)
Mostmár nincs az az Isten, hogy ha procit újítanék két éven belül az Intel legyen...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#94) janeszgol válasza carl18 (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

Par ev es a marketingesek majd ehezo gyerekekkel es kutyakkal reklamozzak a procikat, hatha ugy megveszik.
Aztan johet az ado 1%-a, majd zaras.
Na jo, eleg a hulyesegbol. :)

(#95) keembo válasza bot1978 (#92) üzenetére


keembo
tag

Ezt nem ilyen okból tette, hiszen egyértelműen megindult már a tömeg az AMD fele, Thinkpad is jött ki AMD procival. Persze aki nem követi a híreket, csak azt látja, hogy lassul a gépe az talán "beszopná" így az újabb Intel procit, de nem hiszem, hogy az Intel ezekre a vásárlókra építene csak és kizárólag.

(#96) bot1978 válasza GodGamer5 (#93) üzenetére


bot1978
senior tag

AMD ugyanúgy érintett, de még ha maga lenne a csoda egy Ryzen egy Ivy i5-i7 után, mint ahogy azt beállítják még akkor is mire megyek vele ha pénzt költök rá? Nem kell erősebb proci se dolgozni, se játszani. Minek? Spórolni 2-3 percet?
Olyan is hányszor van, hogy az USB3-as HDD-re a kettesben másolom rá a 16GB-os filmet, mert akkor veszem észre a sávszélt, amikor már másolja és lusta vagyok újból kezdeni. Otthagyom a csába.

Az MS hiába küldözgeti ezeket. A módszer a hogyanra teljesen mellékes, kigyomlálod az MS vackait és pont.

(#95) keembo

Tömegével jönnek hozzám a melóban, hogy kéne lassan már egy új notebook... az átlag usereknél ez tökéletesen működik. De gamer srácok is simán tuningolnak idősebb "K" CPU-t úgy, hogy fenn van az MS lassítása és közülük is sokan vesznek újat úgy, hogy előtte nem nyomják ki az MS vackait. Szóval ez így megy és ami pénzt hoz, amíg megy az menni is fog.

[ Szerkesztve ]

(#97) wwenigma válasza bot1978 (#96) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Érintett? Miben?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#98) carl18 válasza bot1978 (#92) üzenetére


carl18
addikt

Teljesen reális feltételezés! Egy régi 2011-es I7-2600K tunningolva 20 fps-el hoz kevesebbet mint legújabb I7-9700K az assasin alatt. De egy RTX 2080-at 1080P alatt elég szépen meghajt a régi I7 is. Máshol előjöhet nagyobb különbség is, de közel se használhatatlan. 60 fps mindenhol meg van lazán, ami az emberen nagy részének elég. [link]

Elég szépen teljesít a régi Sandy Bridge is, szerintem nincs miért szégyenkeznie! 1080P alatt jött össze a teszt egy RTX 2080-al. Nyilván magasabb felbontáson csökken a különbség.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#100) Puma K válasza carl18 (#98) üzenetére


Puma K
veterán

Hát... ha megnézet a framrate-et, akkor lehet látni, hogy darabos a játékélmény a 2600K-val... átlag 75FS-ről beszakad 40-re... azt megérzed játék közben, hogy valami baromira nem kerek.

Persze van az a szint aki ezt észre sem veszi... de az nem 9700K árú CPU-kat szokott nézegetni rendszerint... a 2600K sem volt olcsó darab. Egyszerűen aki anno beruházott egy jobban húzható példányra, az még mindig el lehet azzal a CPU-val, de már erősen cserés.

Én is azért várok a 4790K-val a gépben ezekre az AMD CPU-kra, mert váltanék már... újabb címeknél 80-90%-on pörög a 4790K fixált 4,4GHz-en.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.