Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Kíváncsi lennék a számítási teljesítmény/watt-ra, mert oké, hogy hűdegyorsnak mondják, de felvesz akár 370 wattot folyamatosan, gyanítom, hogy csúcsban ennek a másfél-kétszeresét is.

(#2) Süvi válasza mad823 (#1) üzenetére


Süvi
őstag

Keveset is fogyaszt
Teljes cikk.
"M1 Ultra has a 64-core GPU, delivering faster performance than the highest-end PC GPU available, while using 200 fewer watts of power."

[ Szerkesztve ]

(#3) mad823 válasza Süvi (#2) üzenetére


mad823
őstag

Aha. Tehát a CPU eszik 60, a GPU 100 wattot, ami folyamatosban akár 370 is lehet. Hááát. Nem azt akarom mondani, hogy szar lenne az egész úgy ahogy van, csak nem jön ki a matek, illetve almát :DDD hasonlítunk a körtével, mert ég és föld a két architektúra, és nyilván az optimalizálás is. És ugye az A1-es GPU nem igazán jöttek közelébe egy PC-s GPU-nak, de az is tény, hogy a fogyasztás sem volt ugyanaz. Arra akarok csak kilyukadni, hogy bármennyire is hangoztatja, de nem találta még fel az Apple a perpetuum mobile-t.

(#4) h-yle válasza mad823 (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Meg kell várni a review-kat. Nyilván okosan a preziben mac-hez hasonlították amikben 1-2-3 mittomén, hány gennel régebbi cucc van. De a GPU elvileg alázza a radeon 6900-at brutálisan, tehát ha a valóságban nem is akkora a különbség azért egy elég durva teljesítménypluszra lehet számítani. Mindez 370W-ban kicsi pici házban, nyilván nem olcsón, de ezen a szinten az x86-os PC megoldás se olcsó.

Ha a prezihez közeli szintet tényleg tudja a cucc, akkor nagyon össze kell szednie itt magát minden gyártónak, amiu jó hír mert így mi csak jobban járunk. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) koby11h


koby11h
aktív tag

Jó kis cucc, csak én nem keresek hozzá eleget :)

És igen, minden fejlesztés jó, ami versenyt generál!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#6) Süvi válasza mad823 (#3) üzenetére


Süvi
őstag

Az ultra az kb. 2db M1 MAx.
Amiket én olvastam/láttam M1, M1 max, M1 Pro teszteket, azok alapján volt köze a valósághoz a bemutatóan kivetített ábráknak, nem csak "katalógusadatok".
(Nekem sajnos Microsoft 365 alkalmazásokban nem jön ki a gyorsaság, az alkalmazások elmaradnak a Windows-os változattól, így még M1, M1 Pro gépekre se tudok váltani, hiába vennék olyanokat szívem szerint)

@kpbendeguz pontosabban leírta :)

[ Szerkesztve ]

(#7) #54625216 válasza mad823 (#3) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az M1 Max-es Macbook Pro tesztekben (valós feladatokon) az M1 Max GPU erőben kb. az RTX3070 szintjét hozta és egyes speciális esetekben elérte az RTX3090-et (speciális eset pl. amikor a szűk keresztmetszetet a ProRes videó encode-decode jelenti, amire a Max-nak dedikált hardvere van).
Az M1 Ultra gyakorlatilag két összeragasztott M1 Max, innen nagyjából lehet következtetni, hogy kb. a dual 3070-es rendszerek teljesítményét fogja hozni, illetve azoknál valamivel többet, mivel a 128GB ram-ból kb. 120GB vramként is funkcionál (ha levonjuk a rendszer és a szoftver ram igényét), így a vram-igényes alkalmazásokban nem ütközik olyan hamar memória limitbe, mint a 8-11GB vramos grafkártyával szerelt PC-k.
Ami a fogyasztást illeti, az M1 Max csúcsra járatva 110W-ot fogyaszt, ezt megduplázva tehát az ultránál 220W lesz valószínűleg a maximum.
Ehhez képest egyetlen rtx 3070-nek 200W a csúcsfogyasztása.

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

"Az új SoC-t természetesen nem szatyorban fogják árulni"

Pedig mi pénzt elkérhetnének a szatyorért!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) IgorKGB válasza #54625216 (#7) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

na ne széditsd a világot, van 200 GB/sec memoria sávszélessege, nvidianal meg 1 terabyte/sec körül mozog már

az intel új 24 magos processzora is kenterbe veri ezt az új "csoda" chipet

(#10) kalimist válasza IgorKGB (#9) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az Ultranál már 800GB/sec a memória sávszélessége. A két GPU transzparensen egynek látszik rendszerszinten. Az UltraFusion összeköttetés 2.5TB/sec sebességét még ha összeadva is vesszük akkor is 1.25TB/sec sávszél áll rendelkezésre egy irányban ami jelentősen meghaladja 1db GPU "belső" sávszélességét. Eddig ez még egy gpu gyártónak sem sikerült.

(#11) IgorKGB válasza kalimist (#10) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

(#12) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem olyan kérdésem lenne, lehet e tudni hogy a Mac Mini-be bekerül e esetleg az M1 Max vagy Pro valamikor?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) Noukoum válasza Raysen623 (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Mac mini átlagfelhasználásra van, nem valószínű.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) JKJ420 válasza mad823 (#3) üzenetére


JKJ420
tag

Minden termék bemutatásakor az hangzik el, hogy "nagyon jó". Ez teljesen alap marketing.

Te ezt úgy értelmezed (rosszul), hogy ez a legjobb a világon. Ezt senki nem írta/mondta. Félreérted és utána elkezdesz nyilvános fórumon hülyeségeket írni. Miért jó ez neked? Mindenki azt látja, hogy vagy fogalmad sincs róla vagy csak szimplán Apple utáló vagy.

(#15) szarka996 válasza Raysen623 (#12) üzenetére


szarka996
tag

Ennek a Mac Studio-nak az alap konfigurációja M1 Max-al jön.
Az M1 Ultra feláras, pontosabban majdnem dupla áras, az alap M1 Max-hoz képest.

(#16) headhunter


headhunter
addikt

[link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) kalimist válasza IgorKGB (#11) üzenetére


kalimist
aktív tag

"The combination of six NVSwitches and third- generation NVLinks enables individual GPU to GPU communication to peak at 600 GB/s". Ez nem 2.5TB/sec de az 1.25TB/sectől is messze van.

(#18) weberzolee válasza IgorKGB (#11) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Hogy jön egy 200k USD -s AI rendszer egy maximum 8k USD -s asztali gép GPU teljesítményéhez? :U

(#19) sityak válasza Noukoum (#13) üzenetére


sityak
tag

semmi

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#20) Noukoum válasza sityak (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

M1 van benne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#21) sityak válasza Noukoum (#20) üzenetére


sityak
tag

igen, közben rájöttem, hogy én olvastam félre

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#22) IgorKGB válasza weberzolee (#18) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

csak érdekességképpen megmutattam hogy a konkurencia mennyivel az apple fölött all,

az apple chip gpu része nagyon buta, mihelyt kap egy bonyolultabb shadert, drasztikusan visszaesik a teljesítménye, ezéert példaul mai jatékokat nyögvenyelősen vinné, pláne ha bekapcsoljuk a raytracinget :)

(#23) kalimist válasza IgorKGB (#22) üzenetére


kalimist
aktív tag

Én pedig nem a GPU sebességéről hanem a két GPU összekötéséről beszéltem. Itt az NV két GPU esetén 600GB/secre képes az UltraFusion sávszélessége 2.5TB/sec.

Nem játékplatform.

[ Szerkesztve ]

(#24) mad823 válasza JKJ420 (#14) üzenetére


mad823
őstag

Olvasd el a #2-ben linkelt cikk címét, aztán a hozzászólásomat. Majd a sajátodat.
Aztán mondd meg, hogy melyik kettő között van összefüggés és hogy melyik kettő között nincs.

(#25) arn válasza IgorKGB (#22) üzenetére


arn
félisten

Azert az megvan, hogy ez egy unified architektura, es proci memszavszelessege is 800gb/s, es van benne 2 dedikalt encoder es 4 dekoder? Outofthebox os/sw tamogatassal, nem csak teoretikus flopsokkal? 4000 dollarert megkapod 64g rammal.

Lesznek olyan feladatkorok kreativoknak ahol konkretan alternativaja sincs igazan.

Az apple meglepte azt, amit mar egy ideje irogatok, hogy kellene egy igazan power soc egyket szaz wattig. A pcn meg eppen azzal vannak elfoglalva, hogy mennyibe keruljenek a 250 wattot kezelni tudo lapok, es hogyan bovitsek a tapkabeleket a 600 wattos gpukhoz. Koszi, de ez mar sok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) arn


arn
félisten

Ez az uj monitort nem tudom kinek csinaltak… 27 col, se magas frissites, oled, stb? A gep bitang jo lett, de ezt nem tudom hova rakni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) #54625216 válasza IgorKGB (#22) üzenetére


#54625216
törölt tag

Senki sem állította, hogy az Apple a világ összes GPU megoldása fölött állna.
Az M1 Max tesztek az RTX 3070 szintjét hozták, annak pedig 448 GB/sec a memória sávszélessége. [link]

A játék teljesítmény meg teljesen irreleváns egy dedikáltan tartalomfejlesztésre szánt eszköznél.

(#28) strogov válasza IgorKGB (#22) üzenetére


strogov
senior tag

Mac-et szerintem senki sem vesz játszani. Ha a legújabb pc-s játékokhoz akarnak gépet készíteni, szerintem te leszel az első akihez fordulnak ... vagy nem.

Az eddigiek alapján nagyon jól átgondolt az összes m1, és a piac is díjazza. Tavaly 22,5 millióról 29 millióra nőtt a leszállított mennyiség mac-ből.

A mac studio doboza kb. akkora, hogy egy hasonló teljesítményű pc tápja se férne el benne.

(#29) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ezt a minden másnál gyorsabb gpu-t már egyszer eljátszodták az M1 max-el és akkor sem volt igaz.

A max 128gb ram azért nagyon szűkös egy munkaállomásba, látszik hogy ez még mindig egy mobil/laptop architektúra elsősorban.

(#30) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Az ugye megvan hogy jön még egy erősebb pro gép is? :DDD

(#31) SidCorky válasza Mr Bond 007 (#30) üzenetére


SidCorky
senior tag

Áhh, pedig erre a mondatra én is felfigyeltem, bele is akartam írni a cikkbe. :D Most pótoltam.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#32) #54625216 válasza Kristof93 (#29) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ezt a minden másnál gyorsabb gpu-t már egyszer eljátszodták az M1 max-el és akkor sem volt igaz. "

Nem volt szó "minden másnál gyorsabb" gpu-ról, hanem a többi laptop gpu teljesítményéhez hasonlították azonos fogyasztás mellett, ami ugye egy mobil SoC-nál alapvető szempont.

"A max 128gb ram azért nagyon szűkös egy munkaállomásba, látszik hogy ez még mindig egy mobil/laptop architektúra elsősorban. "

Kreatív munkaállomásba nem nagyon raknak több ramot, az átlag manapság a 64GB, csak pár éve kezdtek el átállni 128GB-ra, ráadásul a memória használat az architektúrának köszönhetően teljesen más a PC-hez képest, így kevesebb ramból is képes a rendszer közel azonos teljesítményt kihozni.
Szimulációkhoz, mérnöki és matematikai számításokhoz persze n+1 TB-ig is fel lehet menni, de az egy másik piac.
A 128GB ram pedig vram is egyben, a gpu intenzív alkalmazásoknál (ami a kreatív munkaállomásokban kritikus) pedig újabban az a szűk keresztmetszet, nem magában a system ram.

(#33) Parallaxis válasza arn (#26) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez az uj monitort nem tudom kinek csinaltak…

Annak aki dolgozni veszi..
Közel hasonló sincs a konkurenciáktól ennyiért.

(#34) Felesbandi válasza IgorKGB (#22) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Mar ha ez konkurencianak nevezheto, mert teljesen mas celt szolgalo eszkozt mutattal teljesen mas arsavban. Es ha jol lattam, meg fizikai meretben is joval nagyobb. Kicsit olyannak hat ez az osszehasonlitas, mint amikor valaki azzal jon, hogy egy MacBook Pro araert milyen fasza gamer asztalit tud osszerakni es mennyire alazza le jatekban.

Ott, ahova ezt az Apple szanja gyakorlatilag nincs konkurenciaja. Vagy ami van, az is jo nagy lemaradasban. Ne haragudj, de ez most egy esz nelkuli Apple gyulolo frocsogesnek tunt.

(#35) énvagyokAdam válasza mad823 (#3) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Én ezt egy kicsit megforgatnám. A termék ugye egyértelműen munkagép, szóval inkább azt kérdezném, hogy az adott folyamatot (legyen az render, fordítás, stb) gyorsabban, csendesebben, kevesebb áramot bezabválva végzi-e el, mint bármi egyéb. A marketing azt mondja igen. Kíváncsi leszek mit mondanak a valós tapasztalatok (nem a benchmarkok, hanem a felhasználók). Egy biztos: a marketing szöveg alapján ígéretes termék.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#36) BurgBurg


BurgBurg
tag

Megvehetnem de inkabb nem. Nekem teljesen jo az M1 mac mini.
Amugy a korabbi Mac Prot ezzel kihereltek?

(#37) sityak válasza BurgBurg (#36) üzenetére


sityak
tag

azt igen, de jön az új macpro is, gondolom ugyanez 4x-6x nagyobb kakaóval

http://legipanorama.hu

(#38) mad823 válasza énvagyokAdam (#35) üzenetére


mad823
őstag

Én is ezt szeretném megtudni. Alapvetően nem vagyok kibékülve az fűtésre használt CPUk, GPUk koncepciójával, ezért vagyok kíváncsi, hogy milyen teljesítményfelvétel mellett mi jön ki belőle - és ez az a pont, ahol a 370 watt első blikkre picit ijesztőnek tűnt.

(#39) Kristof93 válasza #54625216 (#32) üzenetére


Kristof93
senior tag

Nem, egyértelműen desktop 3080 meg hasonlók mellett mutogatták, és nem csak fogyasztásban.

Kreatív munkaállomásba nagyon is kell, attól függ mit csinálsz. Itt nálunk nem egy van 256gb fölött. Az előző Mac Pro-ba is lehetett terabájtokat rakni.

Ezt az elméletet is hallottuk már, hogy kevesebb ram kell mert egységes vagy gyors meg minden más, de a gyakorlatban még nem vált be PC-n.

(#40) ANT81 válasza mad823 (#38) üzenetére


ANT81
csendes tag

Tekintsunk el attol, hogy nem tul gyakori allapot az, amikor a cpu is, es a gpu is - szo szerint - fullra van jaratva.
De ezt a 370 wattos max fogyasztast szerintem paran "kicsit" felreertik.
Egeszen biztos hogy a soc 300 watt kozeleben sincs mikor maxon porog, inkabb azert van az a 370 watt, mert mondjuk a thunderbolt es usb portokat is meg kene hajtani valamivel, ha az ember hasznalja is...

(#41) Noukoum válasza mad823 (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a “vicc” hogy sz@rráoptimalizált szoftverek alig használják ezeknek az M1 chipeknek a hardverét. Úgy pedig fogyasztás sincs.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) hallador


hallador
addikt

A bővíthetőséggel kapcsolatban van előrelépés? Vagy ez is agyonforrasztott hardver, és előre meg kell venni, ha nekem a legjobb kell?
Azt láttam, hogy 1999$-nál indul, ami 64 GB memóriát, meg az M1 Max processzort tartalmazza? Mennyi SSD-vel?

Ez az ár nem is rossz, de ha a szokásos, garancia, és bővíthetőségi opciók vannak, akkor azért meggondolandó annak aki nem kifejezetten pontosan tudja mire akarja használni a gépét, ha ennyi pénzt kiad rá.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) arn válasza hallador (#42) üzenetére


arn
félisten

menj el az apple oldalara, es latod - vannak europai arak. 2300 eurotol indul.

a bovithetoseget felejtsd el, olyan ahogy megvetted. manapsag mar notebookban is ritka, amit lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) hallador válasza arn (#43) üzenetére


hallador
addikt

Ok, de itt WS van emlegetve, illetve annak a teljesítménye, na a WS sokmindenről híres, de főleg arról, hogy majdnem mindene bővíthető.
Szóval, akkor ez egy nagyon erős Mac Mini ha jól értem?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) arn válasza hallador (#44) üzenetére


arn
félisten

Az… macmini pro gyk uj nevvel. Amugy, de ennyiert nehez potensebb workstationt osszerakni gyari konfiggal adobe csomagokra, videoszerkesztesre, etc. A bovithetoseg kutyat nem erdekel, vesz egy masikat ha mar keves, mint a telefonnal, laptopnal, stb.

Aki meg bovithetni akar, vegyen pct.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) #54625216 válasza Kristof93 (#39) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem, egyértelműen desktop 3080 meg hasonlók mellett mutogatták, és nem csak fogyasztásban. "

Mármint ki mutogatta? Az Apple vagy youtuberek?

"Az előző Mac Pro-ba is lehetett terabájtokat rakni. "
Ezt nem a Mac Pro kiváltására tervezték, hanem egy köztes kreatív workstation, nagyjából az iMac Pro szintje. Oda is van árazva.

"Kreatív munkaállomásba nagyon is kell, attól függ mit csinálsz. "

Nem az a kérdés, hogy lehet-e olyan feladatot találni, amihez 128GB-nál több ram kell, hanem hogy mi az átlag felhasználói elvárás ebben az árkategóriában.

"Ezt az elméletet is hallottuk már, hogy kevesebb ram kell mert egységes vagy gyors meg minden más, de a gyakorlatban még nem vált be PC-n."

Melyik típus és milyen feladatra?

(#47) Busterftw válasza #54625216 (#46) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Apple footnoteban 3090 volt:

Persze itt ugye a kiemelt reszen van a hangsuly, nem raszter teljresitmenyen.
Az is erdekes, hogy a 12900k-hoz viszonyitottak a fogyasztas diat, de a turbo 241W fogyasztast vehettek alapul, ugy jon ki a -100W kulonbseg (140W), mert 125W base-nel ez 25W-os M1 ultra fogyasztast eredmenyezne, ami valljuk be kb lehetetlen.

(#48) #54625216 válasza Busterftw (#47) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez volt az eredeti felvetés:

"Ezt a minden másnál gyorsabb gpu-t már egyszer eljátszodták az M1 max-el és akkor sem volt igaz. "

A "már egyszer eljátszották" legfeljebb a Macbook Pro-ba szánt M1 Max esetén történhetett, azt pedig nem a desktop, hanem a laptop gpu-khoz mérték.
Az általad linkelt footnote viszont a Mac Studio-ról és az M1 Ultra-ról szól, ami értelem szerűen desktop kategória, tehát ahhoz is kell viszonyítani.

Ami a fogyasztást illeti: mivel nyilván az 12900k turbó teljesítményét vetették össze az M1 Ultráéval (aminek nincs turbo módja), így értelem szerűen az ahhoz szükséges fogyasztást mérték.

(#49) Chibass


Chibass
tag

A HDMI gondolom még mindig 2.1 alatti...

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#50) vicze


vicze
félisten

A gyengébbek kedvéért aki nem képes elolvasni a kisbetűket az összes teszt paramétere:
"1. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre-production Mac Studio systems with Apple M1 Max with 10-core CPU and 32-core GPU, and pre-production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra with 20-core CPU and 64-core GPU. Performance measured using selected industry‑standard benchmarks. 10-core PC desktop CPU performance data from testing Core i5-12600K with DDR5 memory. 16-core PC desktop CPU performance data from testing Core i9-12900K with DDR5 memory. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio.

2. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU and 32‑core GPU, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU and 64‑core GPU. Performance measured using selected industry‑standard benchmarks. Popular discrete GPU performance data from testing Core i9-12900K with DDR5 memory and GeForce RTX 3060 Ti. Highest-end discrete GPU performance data from testing Core i9-12900K with DDR5 memory and GeForce RTX 3090. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio.

3. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10-core CPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16-core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27-inch iMac systems with 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with pre‑release Houdini FX 19.0.524 using a narrow band FLIP simulation scene. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

4. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64-core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32-core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM, AMD Radeon Pro W5700X graphics with 16GB of GDDR6, configured with Afterburner and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with Affinity Photo 1.10.4 using the built-in benchmark version 11021. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

5. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre-production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10-core CPU, 32-core GPU, 64GB of RAM and 8TB SSD, as well as production 3.6GHz 10-core Intel Core i9–based 27-inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with Topaz Video Enhance AI 2.6.3 using a 30-second H.264 video, at 1920x800 resolution and 24 frames per second, upscaled 200% with the Artemis MQ model. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio and iMac.

6. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32‑core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD. Pre-release Final Cut Pro 10.6.2 tested using a 1‑minute picture-in-picture project with 18 streams of Apple ProRes 422 video at 8192x4320 resolution and 30 frames per second, as well as a 1‑minute picture-in-picture project with 9 streams of Apple ProRes 422 video at 8192x4320 resolution and 30 frames per second. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio.

7. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 64GB of RAM and 8TB SSD. Tested with FIO 3.27, 1024KB request size, 150GB test file and IO depth=8. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio.
Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU, 128GB of RAM and 8TB SSD, as well as production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with pre‑release DaVinci Resolve Studio 17.4.4 using Magic Mask and a 12‑second UHD project at 3840x2160 resolution and 24 frames per second. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio and iMac.

8. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested using NACA 0012 project with 2,000 iterations. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

9. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16-core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with 128GB of RAM and 8TB SSD. Adobe Photoshop 23.1.1 tested using Color Range, Lens Correction, Bas Relief, Glass and Perspective Warp filters. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

10. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10-core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with Vectorworks 2022, using the Publish command to export sheet layers with Renderworks-rendered 3D viewports to a 7‑page PDF document. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

11. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10-core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with Affinity Photo 1.10.4 using the built-in benchmark version 11021. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

12. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32‑core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM, AMD Radeon Pro W5700X graphics with 16GB of GDDR6, configured with Afterburner and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Pre‑release Final Cut Pro 10.6.2 tested using a complex 5‑minute project with 8K ProRes 422 media. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

13. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32-core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM, AMD Radeon Pro W5700X graphics with 16GB of GDDR6, configured with Afterburner and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Pre‑release Compressor 4.6.1 tested using a 3‑minute clip with 5K Apple ProRes RAW media, at 5760x3240 resolution and 24 frames per second, transcoded to Apple ProRes 422. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

14. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32‑core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM, AMD Radeon Pro W5700X graphics with 16GB of GDDR6, configured with Afterburner and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with Boris FX Sapphire 2022.01 plug‑in and Adobe After Effects Beta 22.3.0 using a video project containing ten compositions with various effects applied. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

15. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32‑core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM, AMD Radeon Pro W5700X graphics with 16GB of GDDR6, configured with Afterburner and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Cinema 4D R25.117 and Redshift 3.0.65 tested using a 1.32GB scene. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac.

16. Testing conducted by Apple in February 2022 using pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Ultra, 20‑core CPU, 64‑core GPU and 128GB of RAM, and pre‑production Mac Studio systems with Apple M1 Max, 10‑core CPU, 32‑core GPU and 64GB of RAM, each configured with 8TB SSD, as well as production 3.2GHz 16‑core Intel Xeon W–based Mac Pro systems with 192GB of RAM, AMD Radeon Pro W5700X graphics with 16GB of GDDR6, configured with Afterburner and 4TB SSD, and production 3.6GHz 10‑core Intel Core i9–based 27‑inch iMac systems with Radeon Pro 5700 XT graphics with 16GB of GDDR6, 128GB of RAM and 8TB SSD. Tested with pre‑release DaVinci Resolve Studio 17.4.4 using a 10‑second UHD project at 3840x2160 resolution and 24 frames per second. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of Mac Studio, Mac Pro and iMac."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.