Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BlackPriest válasza ViZion (#50) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha a mozgó alkatrész nélküli eszköz nem menne tönkre, még mindig működne az első ssd-m, de "szektorhibás" lett. az is elhasználódik ugyanúgy, mint a memória. attól, hogy nem egy lemezt pörget egy motor, még a memória tartalmát írni kell, meg törölni, ez ugyanúgy elhasználja a chipeket. vajon az ssd élettartamát miért írási ciklusokban adják meg, ha nem használódik el? biztos ott is leszakad a nyákról a memória x írás után ;]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#52) 7time válasza ViZion (#50) üzenetére


7time
senior tag

Egyrészt neked is igazad van, a memóriákra nem akár miért adnak 99 év garanciát vagy a Samu új SSD-re 10 évet vagy más gyártók ötöt, én még nem láttam HDD -t 10 éves garival, sőt már csak 2 évet adnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#53) sb válasza Vicoo (#16) üzenetére


sb
veterán

Már írták, de legtöbbször nem így romlik el gép. Sokkal többször kell ventit cserélni vagy épp csak simán kifújatni. Rosszabb esetben a vga-t is a megdöglött venti miatti túlmelegdés nyírja ki.
Plussz komponens, plussz fogyasztás. Csak a baj van vele. :)

(#54) AusWolf


AusWolf
őstag

1 modulos processzor 65 W-os TDP-vel, új vezérlőhíd PCI-E 2.0-val... mi van itt, gyerekek, április 1? :O

A 9xx sorozatot, és az FX-eket leváltó új vezérlőhíd/processzor mikor lesz már? :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#55) 7time válasza AusWolf (#54) üzenetére


7time
senior tag

2016-ban.

(#56) mcs


mcs
veterán

Egy újabb gőzgép fogyasztású traktor az AMD-től. :R

[ Szerkesztve ]

(#57) ielektros válasza pakriksz (#23) üzenetére


ielektros
senior tag

A problema itt kezdodik:

"Nem, nem szervízben dolgozom, de megfordult már pár gép a kezeim között, és mindig a már említett mozgó alkatrészekkel, kondikkal, vrm-kkel, és a nagyobb méretű nyomtatott áramkörökkel volt gond (hőingás, nyomás miatti megtörés), hibás chipet még csak gyári hibásat láttam, viszont évtizedig használt memóriát (ami elavultság miatt volt lecserélve) sokat láttam."

Az, hogy szamodra nem mozgo alkatresz az nem jelenti azt, hogy nem mozog. Csak olyan szinten "mozog" amit el sem tudsz kepzelni.

Adja a teremto, hogy akik elolvassak a hozzaszolasaid olvassak el a tobbit is mert van mar eleg mondvacsinalt szakember aki osztja a hulyeseget megallas nelkul. Ha legalabb iskolad lenne ezen a teren vagy dolgoztal volna elismert mikroelektronikai muszereszek vagy ne adja vilag tervezomernokok mellett akkor tisztaban lennel vele, hogy amit itt ecsetelsz az butasag. Bocs de mar igazabol sokkal tobb mint butasag.

[ Szerkesztve ]

(#58) Móci válasza pakriksz (#23) üzenetére


Móci
addikt

Elnézést, nem szeretnék sem személyeskedni, sem beszólni, de ezen rohadt jót röhögtem. Igen, a végén már kínomban.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#59) #65675776 válasza BlackPriest (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt Ő sem tagadja, hogy a memóriamodul, vagy a memória alrendszer hibás lehet. A hiba oka az, ami nem mindegy. Mert egy modul nem attól szokott hibás lennei, hogy a memóriachipek halnak meg, hanem a körítés. Ahogy VGA-k esetén is ez szokott lenni. Ezt mondjuk leírta már legalább kétszer, csak elfelejtettétek megérteni.

Párhuzam gyanánt: ha nem megy az autd vagy Suzukid, akkor egyből az a következtetés, hogy a motor halt meg benne?

(#60) ViZion válasza #65675776 (#59) üzenetére


ViZion
félisten

@23 "Én még nem láttam működő majd később magától meghaló rendeltetésszerűen használ memóriát, csak gyári hibásat. És bizonyítékot sem láttam még az előbbire csak bemondást."
Modulról beszél, nem IC-ről, ahogy nem is szoktunk rá máshogy hivatkozni szerintem. De ezek szerint egy új nyákon mindegyik szaladna tovább... :) Persze, gyakoriak főleg a régi HW-on a mikrorepedéses-kontaktos hibák, de kijelenteni, hogy
"egyszerűen azért, mert ha a gyárból működőképesen kerül ki egy chip, és fizikai sérülés nem éri, nincs benne semmi ami tönkremehet, sem mozgó alkatrész, sem elektrolit, sem nagy áramerősség vagy feszültség." kicsit több, mint merész. Vagy ezt kezelhetjük tényként? Van itt egy Cerka vagy pentium valahol, felajánlom ingyen, mert amúgy sztem rossz. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61) DraXoN válasza ViZion (#60) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk volt már olyan géphez szerencsém ami sehogy se volt stabil idős korára, időnként random kékhalálozott (egy kb 6 éves gép volt).. ki lett cserélve már szinte minden, már a proci és az alaplap maradt csak (minden volt nekem otthon régi gépekből). Na .. gondolkodtam, hogy van egy kb 100MHz-el erősebb procim megnézem azzal mielőtt elkönyvelem az alaplapot, hogy rossz.. na, kicserélve a procit minden jó lett, sehogy se borult meg a rendszer... visszaraktam az eredeti alkatrészeket és akkor is jó volt.. kb 2 napom ment rá (pontosabban egy hétvégém), bár ebből 1 nap a tesztelés volt a proci csere után, hogy "komolyan?" ... visszarakva a másik procit újból random jött kékhalál.. érdekes, hogy előbb jött a halál mint, hogy az orthos pl kiakadt volna hibára...
A gép sose volt tuningolva, kérdezve a tulajt "régen jó volt" ... így találtam én már idővel tönkremenő procit is.. még megvan a fiókban.. egy 900MHz-es Cerelon (socket1 verzió még csak nem is solt1 nyákos, hogy a nyákra lehessen fogni).

de .. most kapcsolok, hogy már nagyon eltértünk a témától, részemről befejeztem.. :)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#62) gliga69 válasza pakriksz (#23) üzenetére


gliga69
csendes tag

Egy másik topikban linkelték elrettentésnek az írásod.
Kérlek olvasd el ezt. Ha kérdésed van szívesen válaszolok.

(#63) f27 válasza pakriksz (#23) üzenetére


f27
aktív tag

Aztaaaaa :Y
Ez a het tudatlansagi megjegyzese volt!
Ennel nagyobb baromsagot meg nemhallottam!
Bga nem mehet tonkre?

Tessek,ezt mind a sajat szorakoztatasomra csereltem ki :DDD
Oda adjam? Leteszteled oket hogy mind halott? :DDD

Memoria nem mehet tonkre? Szazaval csereltem mar!
Teszteltem e? Nem,minek? Kicsereltem mukodott a gep azonnal!
Szukseges megkerdojelezni a hibas alkatreszt hogy jo e? Doncsd el magad :DDD

(#64) JSHammer válasza ViZion (#50) üzenetére


JSHammer
tag

Példaképpen javaslom utánanézni a 20gb maxtor athena esetet... 100ból 10 újonnan kibontva hibás volt, kezem között is meghalt kb 80 db, 100/100 as sentinel melett , kövi újraindításkor se kép se hang:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#65) Hunter2 válasza pakriksz (#23) üzenetére


Hunter2
addikt

finoman szólva ennyi baromságot életemben nem láttam egy hsz-ben pedig egy ideje olvasgatok szakmai fórumokat.
Az hogy jött össze hogy a GPU nem tud tönkremenni mert "sem nagy áramerősség vagy feszültség"
Akkor szerinted azt a 2-300W-ot mi nyeli be egy közép-felső kategóriás kártyán?

(#66) JSHammer válasza f27 (#63) üzenetére


JSHammer
tag

Esküszöm olyan mintha gyűjtenéd!!!:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#67) ielektros válasza JSHammer (#66) üzenetére


ielektros
senior tag

Mert gyujti is, hogy ilyen fontos esetekben kiborithassa az asztalra :DDD

:C Koszonjuk neked f27 elvtars! :C

[ Szerkesztve ]

(#68) KillHates válasza ielektros (#67) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :D :DDD (látom, hozod a formád! )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#69) f27 válasza JSHammer (#66) üzenetére


f27
aktív tag

Aa sok esetben a kuncsaftok elkerik kulcstartonak stb...
Ez kb 5%-a annak amit lecsereltem az evtized soran :DDD
Meg a mehtelepen sokat adnak kilojaert ezert is gyujtom.
Csak nehezen jon ossze egy kg :))

(#70) JSHammer válasza f27 (#69) üzenetére


JSHammer
tag

Pedig pont ,kérnék énis kulcstartónak , lehetne ez olyan kulcstartó szimbólum mint a szabad kőmüvesek szimbólumaXD

Csak sajna ha sok embernek ilyen a kulcstartója azthiszem h ezzel foglalkozik és akkor az failXD

nah jó nem szentimentáliskodomXD

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#71) BlackPriest válasza #65675776 (#59) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, az égésnyomot kérdezte. de mégegyszer mondom, hp szervizben dolgoztam, több ezer gépet javítottam és igenis volt több hibás memória. a memtest, a beépített tesztsem nyák hibát ír ki. de a sajátszektorhibás ssd-m sem nyákhibás lett, mert akkor egy egész chip nem működne, nem csak bizonyos részei. és ha feljebb is olvastok, a chip ha nem is a hagyományos értelemben, de ugyanúgy mozog, ahogy egyik állapotából a másikba billen, ezáltal elhasználódik. tehát az, hogy szerinte meg más szerintegy chip nem megy tönkre egy magánvélemény és annak is hibás.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#72) 7time válasza BlackPriest (#71) üzenetére


7time
senior tag

a memtest, a beépített tesztsem nyák hibát ír ki. de a sajátszektorhibás

A memória tesztnek fogalma nincs hogy nyák hiba vagy forrasztás egyszerűen annyit tud hogy nem jó a modul mert hibádzik a paritás, az esetek nagy százaléka forrasztási vagy nyák hiba, egy csip sokkal nehezebben megy tönkre ha mégis az vagy túlfeszültség vagy túlmelegedés miatt van.

(#73) BlackPriest válasza 7time (#72) üzenetére


BlackPriest
őstag

ne kezdd már te is. ha van három crc error egy chipen, akkor mégis milyen forrasztási hiba lenne? :W

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#74) 7time válasza BlackPriest (#73) üzenetére


7time
senior tag

Nem arról van szó hogy a csipek nem hibásodhatnak meg de alaplapon- VGA-n a nyákhiba forrasztási hiba sokkal gyakoribb (forrasztási hiba úgy értve hogy elválik megreped a különböző hőhatásokra), a memóriákra meg azért adnak 99 év garit mert nagyon ritkán mennek tönkre.

(#75) ielektros válasza 7time (#74) üzenetére


ielektros
senior tag

Vagy egyszeruen leterdel a chip es cserelni kell. Es orom es bodotta. Hidd el ebbol is van sok. Csak sok mokamester bemeseli, hogy forrasztasi hiba es jol berakja a sutobe 5 rugoert. Aztan 3 honap mulva ismet rossz .. Persze mert elvalik a paneltol. "Tudom"

[ Szerkesztve ]

(#76) 7time válasza ielektros (#75) üzenetére


7time
senior tag

Minden valamire való "mókamester" tudja hogy a sütős forrasztás már nem lesz a régi, én életembe még 2 hibás procit nem láttam pedig naponta javítok cuccokat, azok is azért sültek meg mert tulfeszelték őket, mivel a CPU nem forrasztva van könnyű eldönteni hogy mi hibásodott meg.

(#77) ielektros válasza 7time (#76) üzenetére


ielektros
senior tag

GPU sot CPU-t is latok rendszeresen hibasat. GPU hegyekben es koze nincs a tulfeszhez. Nem fogok leallni vitatkozni. Ennel tobbre tartom a szakmat. Ezek igen is olyan alkatreszek amelyek kepesek amortizalodni es idovel feladni a harcot. Ez nem jelenti azt, hogy mindegyik tonkremegy hanem azt, hogy messze nem csoda szamba kell venni ha elpukkan. Teljesen normalis es hetkoznapi hiba. A valosag inkabb az, hogy az a csoda lassan, hogy ezek mukodnek. Reszemrol ez lezarva mert itt mindenki szerelo a 10 millio muszereszek orszagaban es mindenki a sajat tapasztalati alapjan azt mondja, hogy ez meg az nem letezik. Az a szerelo aki csak es kizarolag a sajat tapasztalataira alapozza a tudasat az nagyon le van maradva...

[ Szerkesztve ]

(#78) 7time


7time
senior tag

HDD -SSD meghibásodás:

[ Szerkesztve ]

(#79) ielektros válasza 7time (#78) üzenetére


ielektros
senior tag

Ennek mi koze az egeszhez? Faja kis Intel marketing. :DDD SSD mennyi van a piacon jelenleg a HDD-hez kepest? Ha azt is hozzavesszuk szazalekosan akkor mar nem ilyen szep am a helyzet. Amelyik szervizes meg ilyenekre alapozza a tapasztalatokat hat sok szerencset.

Inkabb erre olvasgass ne csak a grafikonokra mozdulj ra.

[ Szerkesztve ]

(#80) 7time válasza ielektros (#79) üzenetére


7time
senior tag

Kicsit visszavehetnél ez itt egy fórum és senki sem az inasod.

(#81) ielektros válasza 7time (#80) üzenetére


ielektros
senior tag

Ez tenyleg egy forum jol mondod. Ami arra van, hogy megvitassunk dolgokat es ne vakon osszuk es eroltessuk a butasagot nevtelenul! Erzesem es tudasom szerint nem mondtam semmi butasagot. De ezt akar szemelyesen is megvitathatjuk skype-on vagy akar eloben.. Az en elerhetosegeim nyilvanosak nem ugy mint azoke akik ontjak a hulyeseget. Ha ez ilyen erzekenyen erint akkor egeszen komolyan bocsanatot kerek toled. "Neha" kicsit karcos a stilusom de ezt nem tudom mindig levetni. Nem is mindig akarom... Viszont azon meg ne haragudj meg kerlek, hogy ha hulyesegeket beszel valaki es meg erolteti is akkor masok kicsit indulatosabban reagalnak. Nagyon ellenzem azt ha valaki szakmai stilusban erosen valotlant allit es raadasul kitartoan. Ez vezeti felre a kezdoket vagy a tema utan erdeklodoket tomegeben. Reszemrol Game Over :DDD

(#82) BlackPriest válasza 7time (#74) üzenetére


BlackPriest
őstag

de, az általad véett "kolléga" pontezt állította. és ha 99 év garit adnak? attól még tönkremegy, de egyrészt jól hangzik, másrészt 5 év után elenyészően keveset használnak, kisker gari után minimális mennyiségű ember gariztat, mert drágább, mint másikat venni. nettó hülyeségeket írtok egy szakmai oldalon...

mod.: részemről ennyi, ez már az értelmes szint alatti vita...

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#83) jacint78 válasza pakriksz (#23) üzenetére


jacint78
addikt

Megkérdezhetem, hogy ezt hány évnyi szervíztapasztalatra alapozod? :F

type your text here..

(#84) KillHates válasza ielektros (#81) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudod; hülyeség-> leránt-> rutin-> legyőz....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#85) ielektros válasza KillHates (#84) üzenetére


ielektros
senior tag

Az mondjuk jogos volt, hogy nem "otthon" vagyok es kicsit nagy volt a szam. Ok. Aki nem ismer annak tenyleg sok"k". De te ismersz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86) gliga69 válasza 7time (#76) üzenetére


gliga69
csendes tag

Újonnan 70k-s notebookban lévő Amd apu-t nem láttál még ezek szerint. Bga formában panelre ültetve, egyébként Intel régi ulv-s procik is mind BGA tokozásúak.

(#87) gliga69 válasza ielektros (#85) üzenetére


gliga69
csendes tag

B@szki nem vagy te sok csak itt alacsony az ingerküszöb ;)

(#88) KillHates válasza ielektros (#85) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy tanult kollégánk mondaná; " f@szomatmáááá' "

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#89) ViZion válasza 7time (#76) üzenetére


ViZion
félisten

Ok, akkor pl. pendrive mitől megy tönkre? Túlfeszeli az USB? Rálépnek? Van egy fél szatyor hibás pendrive is, letesztelhetitek... OK, lehet pár darab ami user error, de mi van a többivel? :U
JAh és jössz az SSD halálozással... akkor ott is mindenki tükközik, leejti, vagy elengedi a forrasztás akinek beszarik?

Szeretnék én is ilyen boldog lenni, hogy veszek valamit, ami az örök életig tart. :DDD

(#70) JSHammer: nekem eprom volt a zipzár húzókája... kicsit nagy, meg tüskés, de menő :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#90) Hunter2 válasza ViZion (#89) üzenetére


Hunter2
addikt

[L:http://prohardver.hu/dl/upc/2014-08/26/51734_ilqctham6cillq60_nvidia.jpg][link][/L] ;]

(#91) ViZion válasza Hunter2 (#90) üzenetére


ViZion
félisten

ííííííííííííííí... :R
Nekem valamelyik dobozban van, ebben a korban má' annyira nem díjaznák a cégnél sztem. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#92) ielektros válasza gliga69 (#87) üzenetére


ielektros
senior tag

Jolvanna. Itt senki nem tudja, hogy titokban a szerelok egyutt isznak online :DDD

Igazad van mert a kuszob meg azert van, hogy atlepjuk nem azert, hogy megbotoljunk benne.

[ Szerkesztve ]

(#93) JSHammer


JSHammer
tag

Szóval ahogy látom sikeresen teleoffoltuk :D

A tragédia tényleg "összehozza" az embereketXD

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#94) ielektros válasza JSHammer (#93) üzenetére


ielektros
senior tag

sikeresen :DDD :Y :C ezt is. En ma mar vertizzadok egy Apple fronton mozgo "topikban". Nagyon termelekeny voltam ma. [link]

[ Szerkesztve ]

(#95) JSHammer válasza ielektros (#94) üzenetére


JSHammer
tag

mibe másztál???:XD

Jó nekik a fuji is, acer is...legalább több munka van:)

Nálunk is van apple mackós osx, is meg linux is meg win is, sőt android mini pc is, így én nem fogok állást foglalni platform térenXD midnegyiket valamiért szeretem:D:D:D

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#96) ielektros válasza JSHammer (#95) üzenetére


ielektros
senior tag

ahh hallod nem tudom :D de az ilyen csapdakba mindig beleesem. Azert a hosszu posztomban van am munka. :DDD igy fel ot tajan 6. sornel tartani erzesem szerint becsuletes allaspont. :DDD Ma szabin vagyok felig. Koltozik a muhely.

[ Szerkesztve ]

(#97) JSHammer válasza ielektros (#96) üzenetére


JSHammer
tag

Nagyobb helyre költöztök?:)

Énis szeretnék már egy legalább félprofi műhelyt de egyelőre csak a helyiség van meg, rendbe sem hoztam mégXD Slussz poén még áram sincs bennt szóval a műhely erősen alakulás előtti fázisban vanXD

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#98) ielektros válasza JSHammer (#97) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezz be a mi topikunba. Pont most tettem fel kepeket a tervekrol.

[ Szerkesztve ]

(#99) Francia91 válasza kcsa (#2) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem is ez volt a legelso gondolatom...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#100) Francia91 válasza pakriksz (#20) üzenetére


Francia91
veterán

Hat ezt rosszul tudod, igenis szokott GPU elromlani. Remek pelda erre az nVidia Quadro NVS140M es Quadro FX570M. Az nVidia rossz BGA tokozassal adta ki ezeket a GPU-kat, es rengeteg elpusztult, kuka volt az alaplap is, javithatatlan. Annak ismeros ez a szeria, akinek ThinkPad T61-ese volt. De a ThinkPad T42-es ATI kartyai, es a T60-as ATI X1400-asai is szerettek levalni az alaplaprol, szinten a GPU gyarto hibaja miatt. Pedig a TP-k hutese elsorangu, igy nem lehetett arra fogni a dolgot. Persze, megpusztulhat a memoria is, de ugyanakkora esellyel a GPU is.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#101) 7time válasza Francia91 (#100) üzenetére


7time
senior tag

De a ThinkPad T42-es ATI kartyai, es a T60-as ATI X1400-asai is szerettek levalni az alaplaprol, szinten a GPU gyarto hibaja miatt.

Kis zavar az erőtérben, a forrasztási hibák, leválások nem megfelelő forrasztóanyag használat nem GPU hibának számít, az a GPU hiba ha maga a csip halálozik el.

(#102) KillHates válasza 7time (#101) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább a flipchip-el vannak a problémák... Az meg gyártástechnológiai probléma!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#103) Hunter2 válasza 7time (#101) üzenetére


Hunter2
addikt

és ha a szilicium lapka válik le a hordozóról az chip hibának minősül? csak mert az említett sorozatoknál ez szokott bekövetkezni. Ha ez nem így lenne akkor egy reballozás tartósan javítaná az nvidia gpu hibás lapokat de a tapasztalat azt mutatja hogy az ilyen hibás gépek még mennek utána max. 1 hónapot és visszatér a hiba.
Ennyi idő alatt meg nem hal meg a forrasztás.
Érdekes módon chipcsere után nem jönnek vissza a gépek pedig 6 hó garral javítjuk őket.

(#104) 7time válasza Hunter2 (#103) üzenetére


7time
senior tag

Persze vannak elrontott sorozatok minden gyártónál de (ritka), általánosabb hogy a VGA gyártók nem tartják be a paramétereket mert olcsóbban jönnek ki és "mindenki jól jár" kivéve a vásárlót.

(#105) gliga69 válasza 7time (#104) üzenetére


gliga69
csendes tag

kérlek konkretizáld ezeket a paramétereket

(#106) 7time válasza gliga69 (#105) üzenetére


7time
senior tag

Mit kell ezen konkretizálni, ha a csip belsejében megy tönkre valami úgy hogy a hűtés 100% működőképes akkor a gyártó a hibás, a többi összes körülmény a VGA-alaplap stb. gyártóra hárul, még az is ha kicsi rajta a borda vagy a köztes réteg az alaplapon nem vezeti el a gyártó által megadott hőt, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#107) ViZion válasza 7time (#106) üzenetére


ViZion
félisten

tehát ref VGA nem mehet tönkre. Boldogság. :D
...nekem is kellene valami jó cucc, hogy oda repüljek, ahol az IC-k a végtelenig élnek, meg tovább.
Már leírta párszor fentebb egy kolléga, hogy ott bizony kemény delej száguld keresztül, nagyon kis területen. Az anyag folyamatosan változik, amúgy nem nagyon lehetne használni több millió tranyót, ha örökké csak 0 lenne vagy 1. de ehh, fanatikusoktól nem is lehet várni, h megértsék.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#108) 7time válasza ViZion (#107) üzenetére


7time
senior tag

Miért ne mehetne tönkre, a kérdés az arányok, hány % megy tönkre a csip és hány % a nyák és egyéb tartozékok, de nem kell ehhez nagy tudomány mert amíg egy VGA-n van 1000+ alkatrész ami mind forrasztva van és +1 hiba lehetőség addig egy csipben csak a túlmelegedés vagy a túlfeszültség tehet kárt, esetleg tervezési hiba de ezek hamar előjönnek (lásd Intel csipkészlet a SATA-s visszahívások).

[ Szerkesztve ]

(#109) ViZion válasza 7time (#108) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ez egyel elfogadhatóbb, összekevertelek :B , a másik jóember állította, hogy azok sohadesenem halnak meg, amiben nincs mozgó alkatrész. Nem kell félteni a mérnököket, sztem akkor is beadnák a cuccok a kulcsot, ha vitrinben, vákumban tartanánk mindet... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#110) KillHates válasza gliga69 (#105) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúúú... jajnekem :O

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#111) 7time válasza ViZion (#109) üzenetére


7time
senior tag

Minden tönkremegy ami csak megteheti de egy nyák között meg egy csip között az a különbség hogy egy jól megtervezett csip nem tartalmaz forrasztásokat amíg egy alaplapon minden ellenállás, kondi, dióda min 2 forrasztás, az egyéb elemek meg több forrasztást vagy hibát tartalmaznak, minden forrasztás egy hibalehetőség amellett hogy jelentős áramveszteség is ez nem jelenti hogy csipek nem hibásodnak meg de jelentősen több a forrasztási hiba, a kici koreai vagy kínai (főnök) nem mindig érti mit miért kell csinálni ez saját tapasztalat, egy csip belsejébe nincs beleszólásuk vagy emberi hiba okozta meghibásodás.

(#112) KillHates válasza 7time (#111) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát....

Szerintem ezt (természetesen akkor amikor még működött) nem egy remegős kezű Tyimpáű forrasztotta. :D :D

Hidd el TÖKÉLETESEN legyártott chip nincsen! Már "null-kilométeres" korukban hibásak, csak az a lényeg, hogy a normának megfeleljen, és már mehet is gyártásba a vastagréteg hordozóra.

Erre nagyon jó közérthető példa a processzor gyártás. Biztosan feltűnt, hogy a Pentium processzor ugyanúgy néz ki mint egy Celeron. (főleg mobil chipeknél látszik, mert ott nincsen "kupak" a "magon") Ennek az az oka, hogy a félvezető gyártó EGY féle CPU-t gyárt az adott munkafázisban, és attól függően, hogy a waffer-ből honnét emelik ki a chip-et úgy lesz pontosabb a rétegek közötti átkötések így határozódik meg, hogy "mennyit tud majd" a már legyártott chip. Ezt utána a CPU-k fenekén lévő "kondenzátorokkal" véglegesítik az alaplap számára, hogy milyen mikrokóddal kommunikáljon az IC, tehát milyen procit ismer fel az alaplap. Jól példázza, hogy anno grafitceruzákkal lehetett tuningolni az AMD Semptron-okat Athlon-ná.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#113) 7time válasza KillHates (#112) üzenetére


7time
senior tag

Ennek az az oka, hogy a félvezető gyártó EGY féle CPU-t gyárt az adott munkafázisban, és attól függően, hogy a waffer-ből honnét emelik ki a chip-et úgy lesz pontosabb a rétegek közötti átkötések így határozódik meg, hogy "mennyit tud majd" a már legyártott chip. Ezt utána a CPU-k fenekén lévő "kondenzátorokkal" véglegesítik az alaplap számára, hogy milyen mikrokóddal kommunikáljon az IC, tehát milyen procit ismer fel az alaplap. Jól példázza, hogy anno grafitceruzákkal lehetett tuningolni az AMD Semptron-okat Athlon-ná.

Ezt természetesen tudom de még mindig nem tántorít el attól hogy a hibák legalább 80% a csipen kívül van, a hibás csipeket meg kiszűrik a folyamat során és úgy osztályozzák ahogy le is írtad.

Nagyker ahol feltüntetik a hibás alkatrészek hányadát, miért jóval kisebb az eladott hibás CPU mint bármilyen alaplap vagy VGA?

(#114) KillHates válasza 7time (#113) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen egyetértek Veled, de a degradálódás folyamatát is vedd figyelembe; új chip 100%-osan jó (ahogy mondtad), aztán idővel lefelé skálázódik... Én már nem is tudok működő RS460-asról :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#115) Francia91 válasza Hunter2 (#103) üzenetére


Francia91
veterán

Azert irtam ezt a szeriat, mert ha sikerul is reballozni, nem lesz hosszueletu.
Nem vagyok IT szakember, mint az itt jelenlevok kozul nehanyan, en CNC-s vagyok, ezert probalok ovatosan fogalmazni. En csak hobbi szinten csinalgatok notikat addig a szintig, ameddig elég vagyok, ha ennel problemasabb dolgokba utkozok, akkor kuldom fel KillHates kollegahoz.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#116) gliga69 válasza 7time (#113) üzenetére


gliga69
csendes tag

Minden mai bga tartalmat forrasztást. Olvasd el a pdfet amit belinkeltem neked. Azért kértem hogy konkrétumokat írj mert azokat nélkülözve okoskodás amit csinálsz.

(#117) 7time válasza gliga69 (#116) üzenetére


7time
senior tag

A csipen belüli forrasztás teljesen más technológia és jóval megbízhatóbb de szerintem ez a topik nem erről szól, menj be egy nagykerbe és nézd meg hogy amíg a hibás VGA-alaplap tornyokban áll addig alig találsz hibás CPU-t vagy memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#118) dystopia válasza Abu85 (#44) üzenetére


dystopia
tag

Ha ez a helyzet, akkor az gyakorlatilag árukapcsolás és tisztességtelen piaci magatartás. Kicsit rafkós kiadásban, de attól még egyáltalán nem etikus, nem éppen normális (/normakövető), és nem is biztos, hogy jogilag támadhatatlan, hogy drágábban adja az AMD a CPU/APU-kat, ha nem veszel tőlük elég dVGA-t.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#119) 7time válasza dystopia (#118) üzenetére


7time
senior tag

Hu-ha így a fél ország börtönben ülne, hány helyen is hirdetik nyilvánosan hogy minél többet veszel valamiből annál olcsóbban kapod, a VGA-t meg nyilván muszáj megvegyék mert különben mit érnek az egész platformmal ami nem ad képet.

(#120) gliga69 válasza 7time (#117) üzenetére


gliga69
csendes tag

A forrasztások minőségéről honnan szàrmazik az információd? Villamosmérnökķént kíváncsi vagyok az infód forrására, hálás lennék ha tudnál linkelni tudományos cikket vagy affélét ami alátámasztja a véleményed. 8 éve szervizeléssel foglalkozom és az eddig általad írtak kimerítik a tapasztalat nélküli okoskodás fogalmát.

A topikhoz: amd apu architektúrájába azt fedeztem fel hogy esetenként nem a cpu hanem a dh tartalmazza a gpu-t. Ha pontosabban érdekel valakit előkeresem hogy konkrétan melyik chipekről beszélek.

(#121) dystopia válasza 7time (#119) üzenetére


dystopia
tag

A mennyiségi kedvezmény nem tisztességtelen, az árukapcsolás igen.

A szomorú az, hogy valóban ez az egyetlen épkézláb magyarázat van arra, hogy egy irodai megoldásból miért hiányzik az IGP.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#122) ielektros válasza gliga69 (#120) üzenetére


ielektros
senior tag

" A forrasztások minőségéről honnan szàrmazik az információd? "

:Y :Y :Y :Y Szerinted? Sehonnan. Vagy max forumokbol ahogy olvasom... Mivel eddig egy komolyabb informacioforrast sem sikerult megjelolnie annak erdekeben, hogy megalapozza a "szakmai" allitasait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.