Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tidus


Tidus
addikt

Az Asus lap hűtőbordái nagyon dizájnosak, és az alaplapok sem rosszak, de asszem maradok a R.o.G.-nál.

(#2) hfrankee


hfrankee
senior tag

Vajon az AMD mit szól ehhez,hogy már feláras extra funkció lett az alaplap gyártóknál ez a mag aktiválós megoldás.Mert evvel pénzt veszít.

[ Szerkesztve ]

(#3) HERR Z válasza hfrankee (#2) üzenetére


HERR Z
veterán

pénzt veszít, de piacot nyer, tehát még mindig többet nyer mintha le lenne vágva, ami szintén pénzbe kerülne

ezek a 880g-s lapok meg 1:1-be 880GX, csak csökkentett int vga órajellel(visszanyomják 785g szintre) -pont ezért ezek jobb vételek lesznek

(#4) D.Orion válasza hfrankee (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerinted ehhez nem kellett az AMD engedélye? ;) Egyébiránt pedig nem olyan nagy %-ban vannak jelene a piacon azok a CPU-k amik hibamentesen "több magosíthatók". Itt ph!-n sűrűn találkozni ilyen cpu-kal, de ez egy szakmai fórum. Ha bemész a boltba és csak úgy veszel egyet, akkor már jóval kisebb az esélyed a sikerre.

(#5) hfrankee


hfrankee
senior tag

Akkor az ezt a megoldást alkalmazó lapgyártók,visszafolyatnak pénzt az AMD-nek?!

[ Szerkesztve ]

(#6) Sicilian


Sicilian
addikt

Az Asus az nem rossz...Elfogadnám

nothing is true everything is permitted..

(#7) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Az asrock tetszik. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Nagyon jó lehet az az Asrock! :C

(#9) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Tetszetős lett az Asus :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#10) Chosen


Chosen
addikt

Csak jöjjenek ki az m-atx változatok, tuti veszek egyet :))

(#11) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Biostar nagyon dögös. Csak sajna AMD :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) t72killer válasza FRENK1988 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért egy x6-osítható x3-as procival nem rossz biznisz egy ilyen:)) 50kHUF-ból megvan a lap+6magos proci, az intel nemigen tud ilyet. (ok, teljesítményben kb egy i7 920 szintjén lesz, de jóval olcsóbban)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Ayg0


Ayg0
senior tag

végre a biostar is emberi színösszeállítást talált a lapjának. milyen tuti kis fastra/fastra 2 konkurenciát lehetne csinálni belőle ph2 x6 + 4db hd5890-nel... hmm, csorog a nyálam. ;]

nem mellesleg ha a négy pcie csatit megtömöm vga-val, a 890fx akkor is 16 adatsínt biztosít mindegyiknek?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#14) FRENK1988 válasza t72killer (#12) üzenetére


FRENK1988
veterán

Azért van a mondat végén :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ha már külsőségek: mind ronda.

btw a core unlockot a biostar és az asrock lapjai is támogatni fogják (ha nem az első BIOS, akkor egy későbbi), a 890GX-ek már tudják (ahogy az MSI is).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) sysrq


sysrq
őstag

Szomorú vagyok hogy egy alaplapnál elkezdet számítani a külcsín.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#17) boeing


boeing
senior tag

Jó kis deszkák,kelletek ezek már a AM3 platformnak. :K

(#18) Archer


Archer
őstag

Asuson elég elfuseráltak azok a bordák, igaz ugyan nagy általánosságban állítva van a lap de szerintem a hő pont megreked köztük. Különben tényleg elég "gáz", hogy ennyire rámentek a designra már az alaplapoknál is. Az ipari cuccok mennyivel letisztultabbak...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#19) fricz19


fricz19
őstag

asrock lapjai egyre jobbak
már vetekszik a "nagy" konkurencia-val...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#20) poli27 válasza Ayg0 (#13) üzenetére


poli27
veterán

Mióta van 5890? :)

(#21) @aMoRF


@aMoRF
tag

Na az Asrock kezd jónak kinéző alaplapokat gyártani. Tetszenek az olyan deszkák amiken csak minőségi kondik vannak. Ha beugró kategóriás gyártó is elkezd olcsón minőségibb cuccot gyártani az pedig külön dícséretes.

sysrq: A külcsínyre nem most kezdtek el adni a gyártók. Inkább az figyelhető meg, hogy a gyártók igyekeznek már ránézésre is más gyártóktól jól megkülönböztethető színvilágot alkalmazni, amit "kiskereskedelmi" forgalomba szánnak. Aki ért hozzá az úgysem a külcsíny szerint vesz alaplapot. :D

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#22) nuke7


nuke7
veterán

a biostar miért rendezte ilyen bénán a pci-e slotokat?! :Y
így 2db dupla-slotos kártyánál többet nem lehet majd CFX-ben használni, pedig a triple 5770 az nagyon ott van!! :W

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) Ayg0 válasza poli27 (#20) üzenetére


Ayg0
senior tag

természetesen a dupla gpu-s szörnyetegre, az 5970-re gondoltam. lehetőleg nem kötekedni. ;)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#24) helkis


helkis
addikt

am2+-al teljesen leálltak? vagy elképzelhető, hogy hoznak még ki ilyesmit ezzel a chipsettel? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#25) Archer válasza helkis (#24) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem felejtős, max ha az ASRock nem alkot valamit :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az ASRock nagyon bejön! Mondjuk lehetne több USB 3.0 is rajta :(((

(#27) poli27 válasza Ayg0 (#23) üzenetére


poli27
veterán

Nem kötekedésként írtam, hanem csak megjegyeztem :P

(#28) marcias válasza ^Clown (#26) üzenetére


marcias
őstag

Hát amíg külön vezérlő kell hozzá, és nem lesz chipsetbe integrálva, addig ne nagyon reméld. Az meg várhatóan év vége előtt sem az AMD, sem az Intel háza tájáról nem fog érkezni.

Steam: marcias88

(#29) dízelracer


dízelracer
senior tag

ASRock :R

Simán azt kéne a három közül.

(#30) Eddie141


Eddie141
senior tag

Mostmár adhatnának ki több gyártó neve alatt is nforce-os chipsettel rendelkező lapokat is ddr3hoz meg am3-hoz.. Eléggé kellemetlen, hogy csak az msi gyárt ilyet (980-as, DDR3) és az sem nagyon van kicsiny hazánkban.
Én most egy 790FXT-t nyüstölök :) Kiváncsi lennék egy összehasonlító tesztre, hogy mégis mennyivel bir ez többet. De most sli, tehát nforce...

(#31) eclipse006


eclipse006
őstag

Az Asrock a legszimpatikusabb mind három közül,nagyon jó hogy van rajta 3db x16 pci-ex csatlakozó.Fejlődik ez a márka rendesen :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#32) helkis válasza Eddie141 (#30) üzenetére


helkis
addikt

nem csak az msi gyárt: [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#33) Integra


Integra
titán

ezek még mindig két memória csatornások? melyek három memória csatornások?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) ^Clown válasza marcias (#28) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, erre akartam célozni. Nem nagyon kapkodják el a srácok :)

(#35) Azazael válasza Integra (#33) üzenetére


Azazael
aktív tag

az inteles (lga 1366) lapok :) AMD-nél csak két memória csatornások vannak.

(#36) bsh válasza Ayg0 (#23) üzenetére


bsh
őstag

aból négyet? szoftveres crossfire-ben, vagy hogyan?

(#37) Gyuri27 válasza Azazael (#35) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] a gugli veled van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) Azazael válasza Gyuri27 (#37) üzenetére


Azazael
aktív tag

Okes, en csak desktop fronton gondolkodtam mivel kapcsolodo cikkben desktop alaplapok voltak, az Opteron meg szerver proci, de mea culpa, es koszi a javitast, ez nem jutott eszembe.

(#39) Gyuri27 válasza Azazael (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szvsz jön az asztalaira is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) Integra válasza Azazael (#35) üzenetére


Integra
titán

köszi urak!
fogalmam sincsen hogy érdemes e kifizetnem az inteles felárat vagy sem...
vagy elég nekem az amd-s történet is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) t72killer válasza Integra (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég nehéz olyan alkalmazást találni, amire ne lenne tökéletes megoldás egy 3.5GHz körülre húzott phenom II x2@x4 (x6 meg pláne) egy 20-25kHUF környéki 785G-s alaplapban.

Tény, az i7 erősebb, de sokkal drágább, mint amennyivel erősebb. (2x ár 30-50% plusz teljesítmény - ami ráadásul csak elég extrém esetekben jön ki)

A fennmaradó pénzből meg végy még1 HD 5870-et CF-be :DD (már ha játékhoz/directcompute/openCL/Stream-hez kell)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Azazael válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


Azazael
aktív tag

En is remelem, arra vevo lennek :) bar szerintem ez nem ma lesz.

(#43) Eddie141 válasza helkis (#32) üzenetére


Eddie141
senior tag

Köszönöm :B Erről nem is tudtam, és hátha ilyet be is lehet szerezni, mert a kedvenc kis nagykeresem mindig stopot mond, ha msi-ről van szó :D (Gianni) :R

(#44) Integra válasza t72killer (#41) üzenetére


Integra
titán

alapvetően játékra kell egy 5870es ati mellé. antec minip180 ház, egy enermax modu 82+ táp, ebbe egy m-atx deszka egy ninja coolerrel. ehhez kell egy cpu és rengeteg ram. ezt kéne eldöntenem melyik és miért. nem vagyok nagy cpu húzós.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Eddie141 válasza Integra (#44) üzenetére


Eddie141
senior tag

Lehet, hogy az én naivitásom, de ha már ennyire hirdetik a fermit, én még várnék az 5870 vásárlásával, hátha csúszik le az ára, ha egy picit megszorongatja az nvidia :) Nameg elég nagy árharcokra lehet számítani a TSMC gyártósorok kiváló termelékenysége miatt is szerintem :) Egy kis türelem, akár cf-et terem :DDD

(#46) dash17291


dash17291
tag

(helkis, Oliverda)

Sima 8?? X-es lapok (G és F nélkül) várhatók még Q2-ben?

(#47) Integra válasza Eddie141 (#45) üzenetére


Integra
titán

lehetséges, fermit nem tervezek venni, max segíthet picit lenyomni az 5870 árát.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) t72killer válasza Integra (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha adott a ktg-keret, akkor mindenképp az AMD +oldást javaslom, egy erősebb x4 vagy x6 BE-s proci képében. A maradék $-ből meg bőven kijön majd egy második VGA CF-be.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) Eddie141 válasza Integra (#47) üzenetére


Eddie141
senior tag

Pontosan ezért gondoltam :) Hiszen hál' istennek már ismét nincs monopóliumban az amd a dx11es piacon, és mint mindig, amint kijönnek az nvidiák, akkor az amd átkapcsol egy igen agresszív árpolitikára ( szerintem ez várható, mert az utóbbi 4 évre ez volt a jellemző )

(#50) Integra válasza t72killer (#48) üzenetére


Integra
titán

zsé van, egyszerűen ésszerűséget szeretnék betartani a kiadásban és nem kiszórni.
ezért nem tudom, hogy van e értelme i7-nek, vagy elég egy x4 netán újabb x6, ha jó az ár/érték aránya.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.