Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klambi


klambi
addikt

elég hasznos, bár én inkább 1usb-t vinnék!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2) #95590400


#95590400
törölt tag

aki látta az állítólag/mythbusters vonatkozó részét, az tudja mekkora vicc adott esetben és nem csak low cost megoldásokkal az ilyen ujjlenyomat azonosítás...
jelszó + token.

[ Szerkesztve ]

(#3) Ribi válasza #95590400 (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Megneztem a videot es ha egy fenymasolt ujjlenyomattal ezt meg lehet csinalni, akkor az a leolvaso egy rakás szar!
Amugy nem olyan egyszeru megszerezni valakinek az ujjlenyomatat. Oke hogy o a sajatjat konnyeden le tudja masolni, de megkered majd az emberket, hogy ugyanmar had masold le az ujjat vagy mi?

(#4) .mf


.mf
veterán

€28 sztem korrekt ár érte, a többi megoldáshoz képest.
Kár, hogy a por- és ütésálló mellé nem fért be a cseppállás is, valamint ide helyett sata jobb lett volna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) #95590400 válasza Ribi (#3) üzenetére


#95590400
törölt tag

azért írtam, h adott esetben. nyilván a körülményektől függ. én azért jobban bízom egy fh/jelszó kombóban, főleg ha egy usb-s tokennel van megtámogatva.
de megkered majd az emberket, hogy ugyanmar had masold le az ujjat vagy mi?
megkérem??? levágom neki... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) zsiga667 válasza .mf (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha már szóbakerült a porállóság, hogy jön ez össze a képen látható szellőzőnyílással? :D

(#7) Integra


Integra
titán

úúú micsoda gyúrós banner figyel a cikk felett:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) Bash válasza zsiga667 (#6) üzenetére


Bash
őstag

Gondolom ventilátoron sem láttál még filtert soha. ;]

http://bashtravel.com/

(#9) zsiga667 válasza Bash (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Very funny... Mutass egy olyan szűrőt amin ventilátor nélkül (mert egy 2,5" vinyódobozba az már tuti nem fér be) átmegy elegendő levegő, de por egyáltalán nem.

(#10) kariad


kariad
senior tag

HI all!

Szerintem jó árban van! Ennyi pénzért ilyen védelem pont megéri!!!
Már akinek szüksége van rá!!! :R

(#11) dkekesi válasza #95590400 (#2) üzenetére


dkekesi
tag

A Mythbusters-ben lévő ujjnyomat-olvasó (és nem ujjLEnyomat olvasó) egy elég gagyi darab volt, annak ellenére, hogy azt állították, hogy a legjobb ami a piacon kapható (miben a legjobb? és hogy döntötték el hogy az a legjobb? marketinges mondta?) Én anno egy olyan cégnél írtam a diplomamunkámat, ahol ujjnyomat-azonosító rendszereket fejlesztettek. Azokban olyan durva élőség-vizsgálat volt, hogy a fénymásolt képeket körberörhögte volna (és nem az volt az egyetlen ilyen rendszer a piacon, sőt). Természetesen a fejlesztők ott is készítettek replikákat tesztelési célból, de azok komplett ujjak voltak, bőrszerű anyagból, az eredetivel szinte teljesen egyező karakterisztikákkal. Azokkal sem lehetett feltörni (a fejlesztők azért tudtak olyat készíteni, amivel sokadik próbálkozásra be lehetett jutni, de azt már szoftverből védeni lehet), ami természetesen nem jelenti azt, hogy törhetetlen. De a Mythbusters-es kütyü nagyon gyenge volt. Szerintem abban a sorozatban sokszor szándékosan nem mutatják be a legjobb lehetőségeket, főleg, amikor biztonsági rendszereket akarnak kijátszani. Úgyhogy nem kell kp-nek venni, ami a TV-ben megy.

(#12) #95590400 válasza dkekesi (#11) üzenetére


#95590400
törölt tag

miért, messziről jött embert mennyire kell kp-nak venni? :) no offenz, én elhiszem amit írtál...
amúgy szted 30 ejuróba hdd kerettel együtt belefér egy hóttprofi rencer?

[ Szerkesztve ]

(#13) dkekesi válasza #95590400 (#12) üzenetére


dkekesi
tag

Persze, hogy nem kell kp-nek venni. Nem vagyok szaktekintély a biometriában, de mutattak egy s mást a fejlesztők. Annyit mondhatok el magamról, hogy többet tudok a témáról (ujjnyomat és íriszazonosítás), mint az átlag. Csak leírtam, amit láttam/hallottam. De a Mythbusters-ben sem a szakma krémje vonul fel.
Amúgy ebbe az eszközbe nem kell full profi védelem. Nem az a feladata, hogy csúcstechnikát képviseljen és egy levágott ujjról felismerje hogy nem élő, hanem hogy a mezei "ellopom a cuccot és USB-n leszívom" szintű tolvajjal szemben védelmet adjon. Arra bőven elég. Már az ujjnyomat olvasó ténye is riasztólag hathat, még akkor is ha nincs is bekötve :D Viszont ha valaki nagyon el akarja lopni az adatokat, akkor a legjob védelem sem ér semmit: pisztolyt nyom a fejedhez, amíg be nem lépsz. Sőt a fifikásabbak még azt is megmondják, hogy melyik ujjadat tedd oda (kifigyelik melyiket használod a mindennapokban), nehogy egy másik ujj csendes riasztásra legyen programozva, amivel az eszköz törli az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.