Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Gondolom a panelben váltogatják a pixelek polarizációját, nem?
Bár így megmarad a 120Hz flicker, remélem ezt is növelik majd.
De lesz fullhd, és elég egy 500 Ft-os szemüveg.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Én nem csodálkozom azon, hogy nem terjednek annyira, mint ahogy várták.
A szitu kb hasonló a Blu-Ray elterjedéséhez. Új és drága készüléket kell hozzá venni, kevés és szintén nagyon drága az elérhető tartalom hozzá.

(#3) elefant válasza Márton (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

tegnap este erről "vitatkoztunk", illetve hát próbáltuk kitalálni, hogy hogy is működhet, de biztosra nem jutottunk. kíváncsi vagyok eléggé.

(#4) Male válasza Márton (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy csináltak egy dupla felbontású panelt, és meg is van oldva a FullHD + polarizáció.

(#5) elefant válasza Male (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, vannak már 4k panelek,de nagyon-nagyon drágák

(#6) BloodRay válasza elefant (#5) üzenetére


BloodRay
veterán

Könnyen lehet, hogy ezek a modellek is azok lesznek(drágák), lehet, hogy emiatt is terveznek egyelőre kevés modellt. Bár majd kiderül remélhetőleg hamarosan ugye.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) sata1500


sata1500
csendes tag

ELINDULT A FIZETŐS ANDROID MARKET ITTHON IS.

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

"A Samsung és a RealD azonban bejelentette, hogy átvágták a gordiuszi csomót, és kifejlesztettek egy olyan 3D képalkotási eljárást, amely ötvözni a két megoldás előnyeit, valamint egy füst alatt kiküszöböli a hátrányait."

Most komolyan el akarják hitetni velünk, hogy ezt MOST találták fel, és nem volt készen már évekkel ezelőtt?!?!
Csak azért "találták fel" most, mert az eddigi 3D-s TV-k igazából leszerepeltek, több szériát már nem nagyon lehet eladni ezzel a félmegoldással, amiket most alkalmaznak.
A FULL HD TV-k is már rég készen voltak akkor, amikor még a HD Ready TV-k is luxuscikknek számítottak.

[ Szerkesztve ]

(#9) elefant válasza Angel1981 (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én nem akarom elhitetni veled, ők mondták.

persze, hogy megpróbálják az utolsó forintokat is kifacsarni az összes technológiából, bár kíváncsi vagyok az mennyire érzi átbaszva magát, aki tavaly vett egy felsőkategóriás Full HD 3D tévét horror áron.

(#10) ZEN1TH válasza sata1500 (#7) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:W

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#11) lenox válasza Márton (#1) üzenetére


lenox
veterán

De mondjuk arra nem mondana az ember, hogy megoldottak, meg osszeraktak az elonyoket, csak atkerul a szemuvegbol a monitorra, de amugy ugyanolyan... A 1920x2160-as panel az jobban tetszik, de ott is problema, hogy mar 1080 sornal is csak kis tartomanyban lehet jol latni (marmint fuggolegesen kis szogben), ha 2160 sor lenne, akkor ez a tartomany tovabb csokken.

[ Szerkesztve ]

(#12) Márton válasza lenox (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

így van, és közelről (sasszeműeknek) továbbra is csíkos marad
vagy sakkoznak? :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) Male válasza elefant (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Annál azért kisebb felbontásra gondoltam... arra, amit Lenox is írt azóta :)

(#14) Angel1981 válasza elefant (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

Jaj, ne viccelj!
Természetesen nem Rád értettem, hanem a cikkben nevezett cégekre! :B

(#15) kerelo


kerelo
senior tag

érdekes újítás :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#16) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

A shutter lens szerintem bukó, egyenesen zavaró!

Máris várom hogy végre előrukkoljanak az új monitorokkal :) :R

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#17) lenox válasza Márton (#12) üzenetére


lenox
veterán

Nem lattam meg 2160 sorosbol polarizaltat, lehet, hogy nekem az csikossag szempontjabol jo lenne.

Nem hinnem, hogy sakkoznanak, ott vizszintesen is bejonne a kis szogtartomany, az meg halalfejes consumer cuccnal. Vagy legalabbis akkor mashogy kell rarakni a polarszurot, mint a zebra verzional.

[ Szerkesztve ]

(#18) mephi666 válasza elefant (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezért nem gondolkoztam 3d-tv-n :K drága és szvsz nem is kiforrott... a mostani tv elég lesz még évekig... szerintem lesz itt 2014-2015, mire olyan technológiát alkalmaznak, ami normálisan fog működni, kényelmes és megfizethető lesz :K (habár még mindig hidegen hagy az egész 3d-s láz... nem ettől lesz jó egy film)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Dany007 válasza mephi666 (#18) üzenetére


Dany007
veterán

"szerintem lesz itt 2014-2015, mire olyan technológiát alkalmaznak, ami normálisan fog működni, kényelmes és megfizethető lesz"

Naja, és akkor még a tartalomszolgáltatásról nem is beszéltünk... Itthon még egy HD adás is nagy dolog, 3D-ben meg csak 1-1 focimeccs ment le eddig. A vásárolható 3D-s blu rayek meg mocskosul drágák és abból is kevés van.
Szóval igen, ami a hazai piacot illeti, előbb legyen legalább full HD adás. :)

(#20) dezz válasza Márton (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

Nagyon valószínű, hogy ilyen lesz.

Vagy:

A piacon vannak már a 2160 soros felbontású tévék... Nézzétek csak meg a Samsung újabb LCD tévéit! Minden (szub)pixel ketté van osztva függőlegesen és külön vannak ezek vezérelve. 2D módban a világosság szabályzására használják (sötétebb részeken csak az egyik aktív), 3D módban pedig az egyik az jobb, másik a bal szem számára villan fel (pepita elrendezésben). (Tehát, nem echte ugyanaz a pixel jeleníti meg a jobb és bal szem számára a képet, mint pl. a Sony mostani tévéinél.)

Ezt tekintetbe véve, lehetséges, hogy ezeken a fél-(szub)pixeleken lesz más-más polaritás-irányú filmréteg, akkor villogtatni sem kell.

Néztem egyébként az LG jelenlegi megoldását is (40"-esen), és hát 1,5m-ről még eléggé csíkos, 2m-ről már nem zavaró, de itt is jól látható még a felbontás feleződése a kontúrosabb dolgoknál, mint pl. feliratok. Azért így sem rossz, kellemesebb, mint az aktív záras villogás (legalábbis 120/60 Hz mellett).

[ Szerkesztve ]

(#21) CsendesMark válasza sata1500 (#7) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Spammelj másutt majom ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#22) dezz válasza Dany007 (#19) üzenetére


dezz
nagyúr

Előző év nyara óta elvileg a belépő szintű Blu-ray playerek is tudják a 3D-t.

Itthon a 2D-s Blu-ray filmeket is mocskos drágán adják, külföldön nem vagy alig drágábbak a DVD-knél és a 3D-nek sincs különösebb felára (leszámítva a premierfilmes árat).

Amúgy a világpiac szempontjából századrangú, hogy mi van itthon...

(#23) banhammer


banhammer
veterán

Szerintem akkor fognak elterjedni a 3D-s készülékek ha a minden napi adásokat is majd 3D-ben sugározzák.

A Monika Show meg 2D-ben is üt, nem kell ahhoz 3D.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) dezz válasza banhammer (#23) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha így lenne, sosem terjedne el a 3D, mert a műsorkészítők nem foglalkoznának vele addig, amíg nincs is piaca.

Ellenben, egyre olcsóbb készülékekbe is belekerül, így lassan akkor is megkapod, ha nem is kimondottan úgy veszel tévét, hogy 3D-set akarsz.

(#25) Sanyox


Sanyox
csendes tag

Sziasztok!

Talán kicsit off a hozzászólásom (bocsi), de nem találtam a témához közelebbi fórumot.

Ismerősöm vett 3D TV-t és blue-ray lejátszót, és szerette volna kipróbálni. Nekem is de neki méginkább új ez a technológia. Utána néztem és torrent oldalakon már van egy két 3D film fent, némelyik kisebb méretben is (4-8 GB). Gondoltam hát hogy (blue-ray íróm nem lévén), keresek max. 8 gigás filmeket és kiírom neki kétrétegű dvd-kre (ekkora méretben már találtam fullhd filmet is).

Először próbaképp kiírtam egy sima 4,7es RW dvd-re egy kis méretű filmet, ez olyan vörös-cián színű 3D-s film volt, és ezt meg is tudták nézni, 3Dben is pompázott.

Azonban amit kétrétegű DVD-re írtam ki el sem indítja a lejátszó, próbálkozik lejátszani de csak fekete képernyő látszik. Miért lehet ez, nem kezelik a DL dvd-t ezek a lejátszók vagy a kíírt(nem eredeti) tartalmat nem csipázza? :( Minden film ami ment és ami nem az is mkv formátumú.

Ezen filmek közt egy olyan is volt amit ha a gépen elindítottam egymás mellett 2 kép látszik. Ehhez egyébként aktív szemüveg kellene? Mert ha jól tudom nekik csak sima vörös/cián szemüveg van. :F

Tudnátok segíteni hogy működjön a dolog? Előre is nagyon köszönöm! :R

sasa

(#26) R4v3n319 válasza Sanyox (#25) üzenetére


R4v3n319
csendes tag

PowerDVD 10 Mark II-t próbáld

(#27) Márton válasza Sanyox (#25) üzenetére


Márton
nagyúr

vagy a stereoscopic playert

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) Chiller válasza dezz (#20) üzenetére


Chiller
őstag

"Néztem egyébként az LG jelenlegi megoldását is (40"-esen), és hát 1,5m-ről még eléggé csíkos, 2m-ről már nem zavaró, de itt is jól látható még a felbontás feleződése a kontúrosabb dolgoknál, mint pl. feliratok. Azért így sem rossz, kellemesebb, mint az aktív záras villogás (legalábbis 120/60 Hz mellett)."

A monitort is nézted? Csak mert olyat akarok venni, de ha az is csak 2 méterről nézhető a felejtős a dolog...

(#29) DMG válasza Sanyox (#25) üzenetére


DMG
senior tag

3D-s TV meg Bluray színszűrős tömörített 3D-hez? :C

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#30) dezz válasza Sanyox (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Anaglifet (vörös-cián, stb.) sima tévén (vagy monitoron) is nézhetsz, nem kell hozzá 3D tévé. Az elég érdekes, ha ők csak vörös-cián szemüveget kaptak a 3D tévéjükhöz...

A simán lejátszva dupla képet adó 3D filmek valók a 3D tévékhez. Az már a tévé dolga, hogy a saját megoldását használva jelenítse meg. És persze az is a tévétől függ, milyen szemüveg kell hozzá. A legtöbbhöz jelenleg aktív záras, LG egyes modelljeihez passzív polárszűrős.

Egyébként Blu-ray a márkanév, nem Blue-ray.

(#28) Chiller: Az ott nem volt. A monitornak természetesen jóval kisebbek a pixelei, így annyival közelebbről láthatók.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza dezz (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, erről van szó.
Talán fél éve, éve néztem valamelyik média markt-ban. Régi alap lejátszó 45k, új csúcs 95k. Ott és akkor ez volt az össz választék. Asszem fehérváriban voltunk.
A 45k-t sokallom érte. 20-30 lenne az ideális egy alsó középkategóriáért, persze nem vagyok jártas a téren, komolyabban sose néztem utána ezeknek.

De szerintem a lemezek ára és a kínálat mennyisége is igencsak visszahúzza az eladásokat. Ha lejjebb megy az ár, akkor v.színű azért gyorsabban fog terjedni.
Egyenlőre még illegális helyeken se látni csak elvétve 1-1 3D filmet.

"Ellenben, egyre olcsóbb készülékekbe is belekerül, így lassan akkor is megkapod, ha nem is kimondottan úgy veszel tévét"

Pontosan erre várok én is. :) Részben az árak, részben a technológia kiforrása végett.
Semmi kedvem eljátszani azt a játékot, hogy manapság megveszek egy 3D tévét közepesen drága áron, majd pár év múlva mikor kialakul egyfajta szabvány, trend, akkor meg "dobhatom ki". Mellesleg, mivel én a PC-ről használom a Tv-t, valószínűleg egy jobb VGA kártya se ártana, bár elvileg a jelenlegi is támogatja a 3D-t, de nem tudom milyen kompatibilitási gondok lehetnek esetleg.

(#32) Dexar007


Dexar007
veterán

@31

Lejátszó helyett érdemesebb talán Ps3 felé kacsingatni..mert annál jobbat nem találsz ár/értékben. ;)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#33) dezz válasza Dany007 (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Mióta az MM az etalon? :D

A legolcsóbb Blu-ray player, amit hirtelen találtam, a Toshiba BDX1100KE, ez már Profile 2.0-ás, lejátszik MKV-t is, stb. ~17,5k. Bár akkor már inkább egy LG BD550, ~22k-ért. De számos típus van még a 20-30k-s sávban.

A legolcsóbb 3D-s talán az LG BD660, ~35k-ért.

Már évekkel ezelőtt szabványosítva lett a (stereo-)3D! Meg van határozva, milyen feltételeknek kell eleget tennie annak az eszköznek, amin hivatalosan HDMI 1.4-es csatlakozó van, kimenet és bemenet esetén külön. Tehát, hogy milyen 3D-s képformátumokat kell kötelezően támogatniuk. Így lehetséges, hogy ugyanarról az akár tavalyi forráskészülékről tökéletesen működik a Sony, a Samsung és a többiek aktív záras szemüveges és az LG új, passzív szemüveges tévéi is.

(#25) Sanyox: Ja, még annyit, hogy alapesetben a DVD+/-R DL-t nem mind támogatja, úgyhogy nem ártott volna DVD-ROM booktype-pal kiírni őket. (Ezt csak a jobb írók támogatják.)

[ Szerkesztve ]

(#34) bteebi válasza Male (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen, ezt hívnák innovációnak... :))
Kíváncsi leszek a megoldásukra, mert a felbontás növelésén (4k) kívül én se látok más alternatívát. Annak viszont - szerintem - nem sok köze van az innovációhoz, legalábbis nem a 3D terén.

"A Samsung mára közismerten a leginnovatívabb tévégyártók közé tartozik"

Én ugyan kifejezetten szeretem a Samsung-ot, de ezután a mondat után az első mosoly után egy könnycsepp is végigcsordult az arcomon, oly' szép megfogalmazás volt... :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) Jaeger válasza elefant (#3) üzenetére


Jaeger
tag

"tegnap este erről "vitatkoztunk", illetve hát próbáltuk kitalálni, hogy hogy is működhet, de biztosra nem jutottunk. kíváncsi vagyok eléggé"

No, akkor hadd segítsek!

"Az új technológia az aktív képzáró technikát a képernyőre adaptálva teljes HD felbontású 3D képeket nyújt mindkét szemnek, világosabb, vibrálás mentes 3D élményt eredményez széles nézőszög tartományban.

A RealD szabadalmaztatott technológiája a Samsung LCD paneles képernyője elé épített elektrooptikai rendszer, ami a képernyőből kilépő fény cirkuláris polaritását váltogatja, ahogy a bal- és jobbszemnek szánt képek követik egymást. A képek tehát ugyanúgy szekvenciálisan jelennek meg a képernyőn, mint az aktív képzáras szemüveggel nézett 3D TV-ken, csak a technológiának köszönhetően a bal- illetve jobbszemnek szánt képek eltérő cirkuláris polaritással. A RealD cirkulárisan polarizált passzív szemüvegei aztán a polaritásnak megfelelően szétválasztják a bal- illetve jobbszemnek szánt képeket."

(#36) Márton válasza Jaeger (#35) üzenetére


Márton
nagyúr

Magyarul nem küszöbölték ki a vibrálást,
de azért lássuk csak!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37) dezz válasza Jaeger (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, pár hónapja éppen így képzeltem el a "következő fázist". :) (Mármint, nem csak úgy magamban, hanem le is írtam valamelyik topikban, de nem szokásom elrakosgatni a hozzászólásaimat.) Mondjuk, eléggé kézenfekvő.

Remélem, a rákövetkező pedig az lesz, amit pár hozzászólással korábban írtam.

(#38) Sanyox válasza dezz (#33) üzenetére


Sanyox
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Tudnál valamit mondani még erről a "DVD-ROM booktype" -ról? Annyit találtam leírva hogy egy a lemez elején van és meghatározza a lemez típusát. Emiatt lehet akkor az hogy a DVD+RW-re írt filmet játssza csak le?

Az íróm egy NEC típusát nem tudom már pontosan, 2 éve vettem (windows szerint: Optiarc DVD RW AD-7240S). Nero 10-el írok. Szerinted ezekkel tudok úgy írni?

Az a legfurább számomra hogy az első film amit írtam DVD+RW-re az ment, olvasta, 3D is volt, pedig az is .mkv formátum és vörös-cián árnyalatos... :S rejtély...

sasa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.