Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Éljen a tenisz és az UHD :C Továbbra is csak arra tudok szavazni, hogy először 1080i/p v. leglább 720p lenne minden adás, már az is gyönyörű.

Szerk.: sporthoz sztem különösen hasznos a magas felbontás és megfelelő bitráta.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ú.. csak most jutott eszembe, hogy ez a szabvány is majd ad egy jó kis lökést a globális létrehozott adat per tárolt adat mutatónak...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) TeeJay válasza Seraph 16 (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

sporthoz szerintem 4K helyett inkább 1080p legyen de 60-120FPS-el mondjuk egy Forma1 igencsak finomabb lenne úgy. megnézem jövőre hány 4K tévét adnak majd el amiatt hogy foci VB mikor még idehaza annak is örülnénk ha végre 16:9 képarányt ad egy csatorna nem hogy HD vagy fullHD...
nagyon messze van még ez :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Seraph 16 válasza TeeJay (#3) üzenetére


Seraph 16
őstag

Agree :K

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5) ViiiiktorOC válasza TeeJay (#3) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Így van! Terjedjen az a 4K! Viszont akor már legyen mindenhol nagyobb az FPS-szám mint ami most megy.
Megnézek egy NBA meccset 60fps-sel és valami hihetetlen a +látvány! :K

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6) radi8tor válasza ViiiiktorOC (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Filmeknél nem FPS van. :N
Képfrissítést Hz-ben adják meg.

⭐ Stella

(#7) Seraph 16 válasza radi8tor (#6) üzenetére


Seraph 16
őstag

Javítsatok ki, ha tévedek, de ott is van fps, csak azt szokták mondani, hogy pl. 50hz, akkor az normál körülmények között 25 fps-nek felel meg, mivel minden képet kétszer jelenít meg (100hz-es tv pl. négyszer). A moziszabvány a 24hz, ami valójában 23,976hz és ugyanennyi fps, és minden kép egyszer kerül megjelenítésre. 92hz-nél általában ugyanez a helyzet, csak ott háromszor jelenítődik meg ugyanaz a kép. Tehát csak összefüggés van közöttük, de attól még az fps az más, mint a képfrissítés.
Ez most kicsit kusza lett, de remélem érthető.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8) sYs válasza Seraph 16 (#7) üzenetére


sYs
tag

+1

(#9) radi8tor válasza Seraph 16 (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem fuss neki még egyszer. :)

50Hz mitől lenne 25 FPS?

⭐ Stella

(#10) kleinguru válasza radi8tor (#9) üzenetére


kleinguru
addikt

A logikája érthető, csak helytelen. 50Hz ~ 50fps:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11) gF


gF
senior tag

Szerintem a broadcast világ nagyon nem akar UHD minőségben közvetíteni.. Az ok roppant egyszerű: nagyon magas sávszélességre van ehhez szűkség! De legalább itt az UHD-nál búcsút mondhatunk a váltottsoros képnek!!

[ Szerkesztve ]

(#12) Seraph 16 válasza radi8tor (#9) üzenetére


Seraph 16
őstag

Lehet ez nem volt teljesen érthető: Ha a tv 50hz-es, akk másodpercenként 50 képkockát jelenít meg, a műsor anyaga viszont rendszerint 25 teljes képkockából (ez lehet 50db fél képkocka is inrterlanced esetén) áll másodpercenként (ez a szabvány megy nálunk a tv-ben, de szerintem lehetne 50 képkocka is a forrás, az is belefér az 50hz-be), ezért a tv mindegyiket kétszer jeleníti meg. Ha 30 képkocka van másodpercenként, az új tévék átállnak 60 hz-es frissítésre, mivel az az egész számú többszöröse, ha nem tud átállni 60hz-re akkor is vannak megoldások, de szakadozott lesz a mozgás.
Háttéranyag: [link] [link]

Tehát például 50hz-es megjelenítés még nem determinálja, hogy a forrásanyag 50 teljes képkockából áll.
A DVD-re írt 50hz tapasztalatom szerint a PAL szabványra utal egyedül, és 25 teljes képkockából áll. Kivétel a blu-ray, ahol láttam már 24p, 24fps-t, és 24hz-et is ráírva, de ott a megjelenítőknél is a 24hz az alapszabvány.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#13) mephi666 válasza TeeJay (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha az mtv1-2 adja a vb-t, akkor nézhetjük hd-ben :K ...végülis eddig is meg voltam elégedve a közvetítéseik minőségével, csak azt a szerencsétlen gundit takarítsák el onnan, mert annyit ért a focihoz, mint én az atomfizikához :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) kungzi válasza mephi666 (#13) üzenetére


kungzi
veterán

még mindig jobb, mint a beszédhibás Baló György :DDD

(#15) TeeJay válasza mephi666 (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

nincs is baj az M1 HD nagyon príma csak ha már sportra tesztelnek ne UHD legyen hanem fullHD de nagy FPS-el mert sporthoz többet ér a gyorsabb sebesség mint a nagyobb felbontás szerintem.
én csak Forma1-et nézek ott király a fullHD csak néha érződik hogy jó lenne az a 60 vagy 120FPS
4K egyelőre szerintem felesleges mert még a fullHD-t se tudja megfizetni a nép
tegye fel a kezét akinek HD csomagja van és 3tucat HD csatornát nézhet megfizethető áron...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Sutty66 válasza TeeJay (#15) üzenetére


Sutty66
tag

"én csak Forma1-et nézek ott király a fullHD"
Jó is lenne ha az lenne de sajna az is csak 1080i , és nem 1080p. :)
Gondolom tudod mit jelent ez.

(#17) TeeJay válasza Sutty66 (#16) üzenetére


TeeJay
félisten

tv adók tudtommal 1080p-t nem is szoktak tolni csak 1080i
már az is klasszisokkal jobb mint pár éve a 4:3 képarányú SDTV adás
legalább most már átállunk digitálisra (DVB-T) meg 1080i és bárki nézheti akinek olyan tuneres TV-je van
én továbbra is maradnék 1080 soros felbontásnál csak nagyobb FPS-el :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) dezz válasza TeeJay (#3) üzenetére


dezz
nagyúr

Elvileg a 4K tévéadás 50p/60p-s lesz. Csak nem olyan hülyék, hogy 25p/30p-vel nyomják a sportot, mert ott vagy kiesik az ember szeme a vibrálástól és darabosságtól (rövid záridővel felvett éles kép), vagy elmosódott az egész (hosszú záridővel felvett motion blurös kép).

(#5) ViiiiktorOC: Valóban jobb a 60p, mint a 60i, de az utóbbi is 60 mozgásfázist tartalmaz mp-enként sportközvetítéskor! (Európában pedig 50-et az 50i).

(#6) radi8tor1: De, nagyon is fps van a filmeknél. Ne keverd a tévéadással vagy a megjelenítő képfrissítésével!

(#7) Seraph 16: Csak akkor jelenít meg minden képkockát 2x a tévé (pontosabban akkor ilyen az adás), ha alapból 25p-s vagy 25 fps-re gyorsított 24p-s filmanyagot (többnyire mozifilmek) adnak le. Az egyéb közvetítésekben eltérő mozgásfázist tartalmaz a két félkép!

(#12): Nagyjából jól mondod, de a tévéadás rendszerint 50 mozgásfázisos, eleve 50i-s képanyag, csak a fenti esetben (az adásidő kisebb részében) van 50i-ben leadott 25p.

(#15) TeeJay: 25p-re konvertált (elb@szott) ripek helyett nézd inkább a tévében 50i-ben! Az 50 mozgásfázisos, amit egy normális tévé 50p-re deinterlacel!

[ Szerkesztve ]

(#19) radi8tor válasza dezz (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A cikkben TV adásról van/volt szó. Ott pedig nincs FPS. :)

⭐ Stella

(#20) dezz válasza radi8tor (#19) üzenetére


dezz
nagyúr

De, ott is van. Progresszív adásnál ahány "p", annyi fps (50p=50 fps). Eddig egyszerű. Interlace adásnál fele annyi logikai v. formális fps, ahány "i", és (amit kevesen tudnak) tartalomtól függően vagy annyi mozgásfázis, vagy szintén a fele, ezért kicsit félrevezető lenne az fps-t megadni, célszerűbb és közérthetőbb a Hz. Mindenesetre 50i = 50 field/s = 25 (formális) frame/s. (Ez utóbbi esetben tehát a frame nem egy normál film képkockát jelent, hanem két fieldből ["félkép", az egyik a páros sorok, másik a páratlanok] álló képet. De attól még frame a neve.)

[ Szerkesztve ]

(#21) radi8tor válasza dezz (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#22) kpal


kpal
veterán

végre nem 3D láz van :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.