Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csongi


csongi
veterán

Koszi a tesztet! :R
Kar azert a jack csatlakozoert. Bar van aki sosem hasznalja.
40K, kb realis ar erte. Kivancsi vagyok lesz e kekszes droid a keszulekre.

[ Szerkesztve ]

(#3) atike


atike
nagyúr

Jó néha ilyenről is olvasni. Jó a cikk, a teló nem drága - ellenben nekem kicsit "zsiráf effektus". Szép, meg jó, meg minden, de otthonra nem kellene... :DDD

(#4) bloggiold válasza csongi (#1) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Bar van aki sosem használja" - én már leszoktam róla, bluetooth fejhallgató praktikusabb
Oreo eddig nem nagyon működik az Android One program készülékén a Xiaomi Mi A1 esetében sem. A Mi Mix 2 esetében sem rózsás a helyzet. A kisebb gyártók esetében is lesznek gondok. Inkább egy stabil és jó Nougat, mint egy bugos Oreo.

https://fontecone.blog.hu/

(#5) KFORboy


KFORboy
senior tag

Hangszórók milyenek?
Híváskori hangminőség?
Kijelző fényereje (még ha kb is),naposidő használhatóság?
Akkuidő, képernyő idő...?

Ezek nagyon lényeges kihagyások a tesztből : /

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6) bloggiold válasza KFORboy (#5) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Hangszórók milyenek?" - ,,A multimédiás hangszóró zenei hangminősége közepes, ellenben a saját jack átalakítómat ..." Ezek nagyon lényeges kihagyások a tesztből ?

,,Híváskori hangminőség?" - ,, A beszélgetési hangminőség egyébként korrekt, nincs gond sem a hangerővel, sem a minőséggel egyik oldalon sem." Ezek nagyon lényeges kihagyások a tesztből ?

,,Kijelző fényereje " - ,,INCELL technológiás panel, ha nem a saját szememmel látnám, el sem hinném, de köröket ver a referencia készülék Mi A1 és az előtte szintén e célból használt Redmi Note 3 SE telefonokra. A színek tényleg bámulatosan szépek, a fényerő, valamint az érintésérzékenység remek és akkor a .." Ezek nagyon lényeges kihagyások a tesztből ?

Ezek nagyon lényeges kihagyások a tesztből - szerintem olvasd el még egyszer minden kérdésedre ott a válasz, ahogyan azt kimásoltam neked ide.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#7) ncsicso


ncsicso
tag

Elnézést.... 720p-s kijelző 5,7"-on. Több kérdésem nincs.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#8) ncc1701 válasza ncsicso (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

40 pénzért jó, h nem 2k amoledet vártál.

(#9) FingR86 válasza ncc1701 (#8) üzenetére


FingR86
őstag

50 pénzért ezt tudja az axon 7, snapi 820-al meg 64GB tárhellyel és és 4GB memóval.

(#10) QG


QG
tag

Jó cikk, de az utolsó táblázat közel olvashatatlan. Egyrészt nem értem miért kép, de ha már az, szövegből PNGt csinálj, ne JPGt.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#11) forgonati


forgonati
őstag

Hát, hacsak nem életbevágóan fontos a nyújtott kijelző, akkor inkább az A1, minden tekintetben leveri. És bocs a tesztelőtől, de az, hogy a 720p kijelzője "köröket ver" az A1 FHD paneljére, egyszerűen baromság szerintem. 5,7 collon már bizony kijön a felbontásbeli különbség, ide már illik a FHD panel. És az A1 színeivel sincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12) KFORboy válasza FingR86 (#9) üzenetére


KFORboy
senior tag

Axon 7 hol kapható 50e HUF-ért? :F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#13) bloggiold válasza forgonati (#11) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,egyszerűen baromság" szerinted. Neked egyik kezedbe volt az A1 a másikba ez a telefon és úgy mondasz véleményt?
Nekem egyik kezembe volt az A1 és a másik kezemben ez a telefon és úgy mondok véleményt (egyébként többen is látták rajtam kívül és ezt mondták ők is). Számok alapján persze egyszerűen baromság, de a valóság, amit a saját szemeddel, látsz néha mást mutat mint a számok.

Egyébként az A1 jobb telefon, az nem kérdés, de ha a max keret 40 ezer, akkor nem fog 60 ezerért telefont venni a delikvens.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#14) forgonati válasza bloggiold (#13) üzenetére


forgonati
őstag

Hát pedig vehetne, mert minden tekintetben jobban járna. Egyébként már van olcsóbban is A1 mint 60. És nekem, ha hozzá kellene tennem mondjuk 15 ezret azért hogy 2 évig kapjak frissítéseket, és minden tekintetben jobb, időtállóbb hardvert, nem haboznék.

A kijelzőhöz meg, ekkora méretben igenis jobban néz ki a FHD, ennyi. Ez a konkrét kínai még nem volt a kezemben, viszont volt rengeteg más, 720p-s 5,5 inches telefon... Az A1-et meg használtam is. És aki azt mondja hogy ekkora méretben a 720p panel köröket ver a 1080p-s panelra, hát az nekem érdekes, finoman szólva is. És most nem a szaturációról beszélek, csak a felbontásról. Mert az, higy egy panel színesebb, nálam még nem jelenti azt hogy jobb is. De mindegy is. Peace.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#15) speedydb23 válasza forgonati (#14) üzenetére


speedydb23
senior tag

Érdekességképpen.

Uhans i8 pixelméret: 0,09mm

Xiaomi MI A1 pixelméret: 0.063mm

Nem akarok én más szemével látni, de ha 2cm-ről nézed a kijelzőt, szerintem akkor se látsz különbséget. :R

(#16) Hieronymus válasza speedydb23 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Olvashatóbb a kijelző, azonos méret és magasabb felbontás mellett. (Nyilván ennek az előnynek is megvan a határfelbontása, de nem a 720p.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) konzi


konzi
aktív tag

Par honap mulva kiderul mindennapi hasznalatra alkalmatlan egy normalis telefon utan hasznalva. Igy jartam a Vernee Thor al is :)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#18) asanotadanob


asanotadanob
tag

Érdemesebb lenne inkább majd a Redmi 5 Plushoz hasonlítani az A1 helyett, az hasonló kijelző (mármint nem felbontás tekintetében) és megáll 50-ből magyar raktárból.

(#19) FingR86 válasza KFORboy (#12) üzenetére


FingR86
őstag

novemberi rendelés, de ebben az árban már a szállítás is benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#20) atike válasza FingR86 (#19) üzenetére


atike
nagyúr

Honnan? Ebay-en, Gearbest-en max a Mini van ilyen áron - esetleg licitálósat lehet kifogni... Még használtan is több...

(#21) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Éljenek a kínai (kém)telefonok... Viccet félretéve, nem nagyon bíznék meg egy ilyenben. Igaz ugyan, hogy nagy neveket is kaptak már kémkedésen, de ott legalább van valami következménye, ha kiderül, itt meg nem nagyon hiszem. És bankszámlaszámok és egyéb. Szóval inkább nem, akármilyen olcsó és esetleg még fejlett is.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) Hieronymus válasza Fryskitt (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

bankszámlaszámok

Nyilvános adatod. Elég sok helyen megadod és önmagában nem alkalmas visszaélésre.
Kikémkedni azért nem kellene, ebben igazad van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Fryskitt válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Fryskitt
addikt

Oké, fizetéskor bankkártya és CVC. De alapvetően egyetértünk.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#24) judas13 válasza forgonati (#11) üzenetére


judas13
addikt

Egyetértek!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) FingR86 válasza atike (#20) üzenetére


FingR86
őstag

ahogy fentebb is írtam novemberi GB rendelés, ez a sajat rendeléseimből van printscreenezve.

(#26) DonaldJames


DonaldJames
tag

40e-ért nem rossz.Köszi a tesztet :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#27) davenport


davenport
aktív tag

UHANS S1-em volt. Árban nem volt rossz, 110 dollár körül vettem. Már akkor is nyomatták az "hűdefaszákvagyunk" dumát, sőt az éppen "Apple killer" néven futtatták. Két dolog zavart benne, az egyik hogy vacak volt a navi, a másik, hogy a megjelenés után egy hónappal kiadtak hozzá egy frissítést, aztán fél év múlva a cég leszedte az egész telefont a honlapjáról, mintha soha nem árulták volna.

No money, no honey.

(#28) kopi72


kopi72
aktív tag

nalam az amoled es oled kijelzo ki van zarva.. borzasztoan farasztja a szememet!
mondjuk en napi 12 orat nyomom lcd mellett, de ez a ket kijelzo betrafalt..
sima led-es kijelzokkel nincs gondom telefonoknal, barmekkora felbontasuak.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#29) matyikusz133


matyikusz133
tag

Gearbesten vetted egy nagyon jo kuponnal ami szokoevente van ugyanarra a termékre. Én is vettem mar ott jóval olcsóbban telefont de nem mérvadó egy nagy akció. Jól gondolom?

(#30) turbulencia8


turbulencia8
őstag

En 40 eFt alatt vettem tavaly Redmi Note 4-et az eustocktol, ceges szamlara. Nem cserelnem le ilyen ismeretlen markara.

(#31) Hg3X


Hg3X
tag

Jó volt olvasni, köszönöm! Egyébként tetszik a cucc.

Jeff who??

(#32) Fall-N válasza bloggiold (#13) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor rossz szemed van. Eleve nem is egy kategória a kettő. Az A1-ben eleve jobb panel van és ekkora méretben a felbontás is látszik, ne nekünk akard megmagyarázni. Már 5"-on is simán kiszúrni, hogy csak HD a felbontás, nemhogy 5,7"-on. Szőrösek az ikonok és a betűk, ha már a ppi nem mond semmit.

Eleve egy lapon említeni az UHANS-ot a Xiaomival. Lehet hogy ez jó készülék, nem állítom az ellenkezőjét, de kíváncsi lennék fél-egy év után mennyire hullik szét. UHANS még nem egy elismert A vonalas gyártó - nyilván az lenne ha kiemelkedne valamiben. Ez is csak megszokott és unalomig ismert S8 szerű copy-paste. Ilyet gyárt más B/C brand is. Pl. Oukitel, Vernee, Elephone stb. Semmiben nem tűnik ki a többi közül.

A szoftveres dolgokat se hasonlítsd az Android One-hoz. Hol fog ez két évig minden hónapban frissítést kapni és Android P-t?

A teszt tetszett, de az itt lévő hozzászólások amit írtál kissé hiteltelenné teszik a dolgokat. Vagy legalábbis elfogult. Az igaz, hogy ez 40 ezresbe kerül, így még korrektnek mondható. Csak a tartósság a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#33) Laci.M


Laci.M
senior tag

Nincs semmi baj ezekkel a kínai telefonokkal. Én anno egy THL W200-at használtam huzamosabb ideig, és több ismerősöm is vett ezt követően. Pedig ez még legalább 5-6 éve volt. Az utána levő LG G2, G4, Oneplus 3, OP5 közül egyik sem tud arányaiban annyival többet mint amennyivel drágábban vettem őket.

Ha meg lennék szorulva és telefont kéne vennem tuti valami ilyesmit vennék én is.

Nem is értem ezt a dolgot, hogy "mi lesz pár hónap múlva és társai".

[ Szerkesztve ]

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.