Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én éppen most vettem a notimhoz eSATA-s ExpressCardot, meg hozzá egy megfelelő HDD dokkolót. Aztán nézegetem az árakat, lehet jobban jártam volna (nem sokkal lett volna drágább), ha ugyanezt a dolgot USB 3.0-val oldom meg, időtállóbb is lehetett volna talán (szélesen körben elterjed), na meg talán a vezeték sem lett volna olyan vastag és merev, mint amit ehhez kaptam.
Jó ez a pici RAID tömb tároló, tetszik nekem. :B :D

<-ƘƘ->

(#2) lujó55 válasza Kendek (#1) üzenetére


lujó55
őstag

"szélesen körben elterjed" <--- itt a jövőről beszélsz, ugye?
Szerintem egyelőre nem jártál rosszul a beruházással.

(#3) Kendek válasza lujó55 (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, csak kicsit elírtam. Most gondolj bele, amíg egy notiban vagy alaplapon van egy darab eSATA port (kivezetés), addig USB-ből meg van rengeteg. Azon alaplapokon, amelyek támogatják az USB 3.0-át, van 2 port már most is, idővel talán az összes csati olyan lesz.

<-ƘƘ->

(#4) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Az a 32Gb-os Pendrive jó árban van, ha most vennék pendrivot, akkor valami ilyesmit vennék. :K

PS4

(#5) zazahoho


zazahoho
őstag

Addonics Compact RAID nekem tetszik,de azért megtölteni ssd-vel kicsit húzós ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) Chaud válasza mrhitoshi (#4) üzenetére


Chaud
csendes tag

Egyetértek, jókis pendrive-ok ezek

(#7) attyspocak


attyspocak
aktív tag

No igen tetszetős pendrive, csak mindig az jut eszembe, hogy miért nem lehet zárt házat készíteni nekik? Zsebre teszed, ide teszed, oda teszed és szép csendben koszolódik a csatinál. A zárhatóak egy része meg olyan cska, hogy elveszíted a kupakot egy nap alatt.

De persze ettől még jópofák ezek a gumiburkolatuak.

(#8) Chaud válasza attyspocak (#7) üzenetére


Chaud
csendes tag

Igazad van, de legalább nem fog leesni egy könnyen az asztalról :D

(#9) .mf


.mf
veterán

Az Addonics 2.5"-es DAS aranyos, és még az árazása sem elszállt; egyedül csak a 40mm-es ventiért kár.

Az a pendrive is egész jó árban van, főleg a sebességét és gumírozottságát tekintve.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) attyspocak válasza Chaud (#8) üzenetére


attyspocak
aktív tag

No ez eszembe sem jutott. :)

(#11) Alchemist


Alchemist
addikt

Vajon az USB 3.0 az ExpressCard csatlakozón keresztül mennyire gyors...?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#12) sunone


sunone
aktív tag

pendrive-ok csatlakoztatására nem ismer valaki raid megoldást? Tele vagyok 1-2GB-os pendrive-okkal, csak hevernek az asztalon - egy kötetbe kellene őket rendezni...

(#13) rdi válasza sunone (#12) üzenetére


rdi
veterán

usb hub ?

Fej! Tor! Potroh!

(#14) zsigus


zsigus
őstag

Az a RAID tömb tároló nagyon jól néz ki, nekem is valami ilyesmi kellene nemsokára.
Csak nem ártana rá egy LAN és DLNA támogatás, de hát ennyi pénzért sajna nem is kapni olyat, és azt már NAS-nak hívják.

Ha ez a két dolog belekerülne plusz 3,5-es vinyókkal lehetne bővíteni és az ára ugyanennyi lenne.... ááá szép álmok.

[ Szerkesztve ]

(#15) Pista0001


Pista0001
addikt

Kicsit sok helyesírási hiba (betűtévesztés/elgépelés) van ebben a hírben... :F

(#16) gliskard


gliskard
senior tag

azt még hozzá kell tenni, hogy a raid tömb nem több mint egy külső hdd doboz. Elég sokan azt hiszik, hogy ez egy komplett RAID rendszer. Ebben a ténylegesen drága rész - raid vezérlő - nincs benne, azt nekünk kell faragni hozzá. Persze tudom, hogy software raid-de elég egyszerűen áthidalható a probléma, ettől függetlenül nem kéne erre úgy tekinteni mint egy komplett megoldásra.

Addonics-ról pedig annyit, hogy van egy rakás hasonló megoldásuk olcsón.
Volt már nálam 4 fiókos lemeztömbjük amit 3 félmagas helyre lehetett beépíteni, nem egy masszív konstrukció de akinek szükséges, hogy a raid tömbjében egyszerű legyen a hot swap és nincs pénze profi megoldásokra annak tudom ajánlani. (nálunk már 2 éve ez csücsül a serverben, persze kicsit átalakított hátéssel)

Ha 2.5" hdd-s beépíthetőt szettnétek, abból is van nekik. Egyik komoly hibája a hűtés, mi csúnyán besz*ptuk, mivel a gyári 40mm ventik gyorsan tönkre mennek és alapból hangosak. Érdemes a tömb aljára szerelni egy nagy átmérőjű halk léghajlítót.

[ Szerkesztve ]

(#17) qqcqqc


qqcqqc
őstag

én ebben a raid dobozkában egyet nem értek: van 5 db sata vinyó benne, van egy e-sata csatija. mind az öt azon csatlakozik a géphez, ha jól gondolom, akkor egy sata csati sebességén osztozik mind az őt.
mi ebben a jó?

(#18) attika89


attika89
senior tag

Kíváncsi vagyok mennyi lesz a Silicon Power Express Card, mert akkor lehet nem Armor A70-et veszek, hanem inkább A80-at a lapos mellé :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#19) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Egy 64 GB-s pendrive tetszene, ha lenne itthon a polcon. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20) Findzs


Findzs
addikt

tetszik a pendrive
kishazánkban lehet kapni ?
google nem hozott ki értelmes találatot

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) leslieke válasza Findzs (#20) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én se találtam. Idővel biztosan kapható lesz :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

vazze a bögrével jol megszivattatok :D Én meg sasolom vagy 5 percig hogy mit tudhat, mondom magamba nagyon kreatív utána olvastam el mi van alá írva :W :C :C

(#23) leslieke válasza talpalavalo (#22) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.