Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Itt a támogatás mértéke és ideje határozza meg a termék "jóságát", és hogy a partnerek mennyire "akarják" ezt jól felszerelt gépekbe beletenni. Csak reménykedni tudok, hogy nem szünteti meg intel, ha jobban rákapnak a vevők.

(#2) Petykemano


Petykemano
veterán

Távol vagyunk attól, hogy AMD igp kerülne minden intel lapkára. Tehát ezzel az AMD vajmi kevés piacot fog szerezni. (Bár még talán így is többet, mint saját IGP+dGPU eladásaival)

Ki fogja ezt venni, ha ez nem is vega, csak polaris, és nem is 6, csak 4 magos?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) arn


arn
félisten

nem tudom, hogy az amd ezzel jol jar vagy sem... egy eve nagyon jol jart volna, de most mar itt a sajat proci.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) wsanyi válasza arn (#3) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez a saját APU-juk meggyilkolása lenne. Szerintem csak pletyka. De ki tudja?

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#5) arn válasza wsanyi (#4) üzenetére


arn
félisten

nyilvan vegeztek kalkulaciot, hogy a nepszerubb intel procikkal vagy a sajat procikkal erhetnek el nagyobb profitot :) a ryzen azert meg mindig budgetvalasztas, es egy konzervativabb piacon hajlamosabbak az emberek a "bevaltat" venni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Prof válasza arn (#3) üzenetére


Prof
addikt

Mivel az Intelnek titkos szerzodese van minden laptop gyartoval, ami biztositja hogy nem gyarthatnak ertelmes AMD procis laptopot igy az AMD ennek is orulhet.

(#7) Reggie0 válasza Prof (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Es olyan titkos, hogy te tudsz rola, de a versenyfelugyelet nem :))

[ Szerkesztve ]

(#8) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Kelleni fog az Intelnek mert a [Ryzen 7 2700U] (35W) ott van Intel Core i7-8550U (15W) és NVIDIA GeForce MX150 (25W) páros nyakán.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Natív HDMI 2.0, HDR lesz e vajon?!

Amúgy persze részben nem értem eléggé ezt a VR dolgot manapság, lehet más a technikai oka, de miért nem "elég" a 30fps a VR-hoz?

(#7) Reggie0 : ...de a versenyfelugyelet nem ->Ebben miért vagy olyan "biztos"?! :D :U

[ Szerkesztve ]

(#10) Abu85 válasza -=MrLF=- (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg ugye a Ryzen 7 2700U az 12-18 wattos. A P lesz a 25-35 wattos verzió. Kíváncsi vagyok, hogy mit tud kétcsatornás módban működő memóriával.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) -=MrLF=- válasza Abu85 (#10) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszi a pontosítást, akkor a [PCper]-nél is rosszul tudják. ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#12) Patice válasza SunMount3r (#9) üzenetére


Patice
nagyúr

"... de miért nem "elég" a 30fps a VR-hoz?"

Mert két szemed van (remélem). :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) Ribi


Ribi
nagyúr

Látom szemem előtt az összes Intel és AMD fant, hogy kicsit tudathasadásos állapotban ülnek a gép előtt és nem értik, hogy akkor ez most mi merre mikor mivan :))

(#14) Reggie0 válasza SunMount3r (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert akkor lenne belole ugy. Illetve ha tudnak rola, akkor mar nem is titkos ugyebar :)

[ Szerkesztve ]

(#15) SunMount3r válasza Patice (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, hogy ez még "feleződik", ha jól értem amire utalsz... Akkor mind 2 szemre külön-külön kell számolnia az egészet?!

(#14) Reggie0: Jah, hát akik tudnak róla azoknak nyilván valóan nem titkos. :) :D

[ Szerkesztve ]

(#16) Ribi válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel a 2 szemedre más képet kell adnia, emiatt tulajdonképp dupla felbontás.

(#17) --ka válasza Reggie0 (#14) üzenetére


--ka
senior tag

...és honnan tudod, hogy ez a termék pont nem valami peren kívüli egyeszség reésze?! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény. Valami ultramobil igp-t is kifőzhetnének az AMD-nél, a gariidő lejárta (jövőre) környékén cserélni kéne a céges lapost. Ultratakarékos+erős intel CPU-mag + radeon igp ideális párosítás lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) SunMount3r válasza SunMount3r (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De ha a 30fps minimum már VR spec részeként van meghatározva, akkor azt már ők is mind 2 szemre külön-külön értik, nem? Tehát csak megvan az effektív 30fps. Az meg miért nem "elég"?

(#20) hokuszpk válasza Ribi (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd akkor hasadunk igazan, ha Amd cpu jon Intel igpvel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21) darealkilla válasza SunMount3r (#19) üzenetére


darealkilla
aktív tag

10-15ms késés lehet a fejmozgás és a kép mozdulása között, hogy ne szédülj el, ehhez kb. 90Hz frissítés kell (90Hz: 11ms)

én vagyok az ördög

(#22) MongolZ válasza Abu85 (#10) üzenetére


MongolZ
addikt

"Kíváncsi vagyok, hogy mit tud kétcsatornás módban működő memóriával."

Te valamit tudsz...

(#23) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Van valamilyen külső forrás az infóhoz? Mert a nemzetközi sajtóban csak az áprilisi hírekről hallani, ami április elején akár egy tréfa is lehetett.

(#24) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Lehet, hogy az olcsóbb Apple laposokba is ilyenek fognak kerülni?

(#25) Aprósólyom válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igen, mert a versenyfelügyelet csak hivatalos, tárgyi bizonyítékkal igazolható információk alapján hozhat döntést, viszont Prof ipari kémkedéssel foglalkozik, így ez, nem hivatalos belső infó... ;)

Jevons paradox

(#26) Taranti válasza t72killer (#18) üzenetére


Taranti
senior tag

Na mi? Local admin vagy a céges notin, aztán játszol meló után? ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Érdekes felállás lenne egy ilyen processzor pont most amikor érkezőben van a Raven Ridge APU.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) Taranti


Taranti
senior tag

Mondjuk így Intel i7+AMD IGP nagyon drága terméket vetít előre. (Ha drágább lesz, mint mondjuk egy R5-1500 + 1050Ti, akkor el is dőlt.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) t72killer válasza Taranti (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony;). (Najó, nincs már túl sok időm játszani, de a SC2-t toltam rajta anno)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) kalmani


kalmani
tag

Kiváncsi lennék egy közvélemén kutatásra, amely kimutatja, hogy hányan használják a drágább cpu-ban rejlő IGP-t.
Jómagam a harmadik CPU-mat koptatom amely tartalmag IGP-t, de még egyiknél sem használtam.

u.i.
Ja, de! Laptopomban van ilyen CPU. Gyakorlatilag 2D megjelenítésre alkalmas....

[ Szerkesztve ]

(#31) Kansas válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Kansas
addikt

Annyira nem, hogy az amerikai kereskedelmi felügyelet(FTC) is és az EU is befenyítette már az Intelt ilyen miatt, dollármilliárdokat fizettettek ki velük bírságra meg az AMD-nek kompenzációra. De mivel ennek többszörösét folyósította az Intel kenőpénzként(pl. a Dell-nek), kétlem, hogy teljesen felhagyott volna a gyakorlattal.
Ha van megfelelő szintű érdeklődásed meg egy bő félórád, itt van egy elég alapos összefoglaló a publikusan hozáférhető információk alapján. Igaz, skótul...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó múltkor volt egy cikk a lehetőségről.Akkor ott,elég sokan voltak,akik elvettették mint lehetőséget is.Na tessék most meg itt van,kész tényként.Pedig nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#33) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az érdekes hírt!

(#34) Cathulhu válasza Ribi (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

leromlik szegények felhasználói élménye :))

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem lenne rossz ha az Intel képes lenne legalább GT3 / 4 GPU-kat gyártani is, nem csak gérgetni.

(#36) jedis


jedis
senior tag

NVigyia IGP nem vóóót ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#37) sb válasza -=MrLF=- (#11) üzenetére


sb
veterán

Ez kijön 12-18W-ból? :Y
Nem rossz.

Azért az erős nekem, ha itt megcsinálják HBM-mel a Ravennél meg csak pislogunk.

[ Szerkesztve ]

(#38) madstunt


madstunt
addikt

eddig az összes ilyen hírről kiderült, hogy vagy kamu, vagy valami orbitális félreértés.
mi a forrásotok? nincs megjelölve a cikkben

(#39) Z10N


Z10N
veterán

Szoval:
-Hamarabb lesz mPolaris gpu-ja az Intelnek, mint az AMD-nek :D
-Hamarabb lesz HBM2 kepes apu-ja az Intelnek, mint az AMD-nek :D
-Hab a tortan Polaris + 512bit HBM2 :DDD

Kihagytam valamit?

Ui: Sirjak vagy nevessek AMD?!

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) VaniliásRönk válasza Z10N (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha legalább valamit kicsikartak volna némi alamizsnán kívül akkor nem lenne ennyire siralmas, de ennek semmi esélyét nem látom.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#41) Dhampir


Dhampir
félisten

Erről az AMD azon technológiája jutott eszembe, ami a Snapdragonban fejlődött tovább; Adreno = Radeon.

(#42) joey04 válasza Reggie0 (#7) üzenetére


joey04
titán

:D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Z10N válasza Dhampir (#41) üzenetére


Z10N
veterán

Az Adreno el es virul szerencsere. Varjuk a 600-s szeriat.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#44) E.Kaufmann válasza Z10N (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nézd a jó oldalát, a fejlesztők tudni fogják attól még, hogy biza AMD GPU-val van dolguk, és talán jobban optimalizálnak rájuk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#45) Dilikutya válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez úgy hangzott, mintha valamelyik konspirációs ezoterikus oldalon jelent volna meg. Természetesen az árnyékkormányok és a gyíkemberek állnak emögött is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) Dilikutya válasza Ribi (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kíváncsi vagyok, mit szólnának ezek a fanok az Am486-hoz, ami belement ugyanabba az alaplapba, amibe az Intel is. :) Az első szériának a mikrokódja is Intel volt, ennek lecserélése a teljesítményre is jótékony hatással volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) Z10N válasza E.Kaufmann (#44) üzenetére


Z10N
veterán

Ertem mit akarsz mondani, de ezt mar a konzolok miatt mar eleve meg kellett tenniuk regota.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#48) Vektast


Vektast
aktív tag

Ez tényleg tök fasza, de hihetetlen, hogy közel 5 éve nem tudunk elmozdulni budget laptop kategóriában a gtx 840m-es szintről.

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#49) Dilikutya válasza Vektast (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Legyünk őszinték, oda nem is kell több.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

nekem az 694E: C0 kódjelű szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

huhh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.