Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

elsüti a kötelező közhelyet: ha valaki abszolút biztos akar lenni abban, hogy nem kémkednek utána saját kameráján keresztül, akkor fedje el azt egy ragasztószalaggal.
Miért lenne közhely? Ez az egyetlen biztos megoldás.
Ki tudja, lehet hogy hamarosan olyan notikat is fognak kihozni, ahol mechanikusan lezárható lesz a webkamera lencséje.

www.refujvaros.hu

(#2) BDave


BDave
őstag

A ragasztószalagos megoldást egyre több embernél veszem észre, nem hülyeség, sőt.

(#3) .tnm


.tnm
addikt

és a mikrofonra mit kell ragasztani?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#4) rudi válasza kymco (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem úgy rémlik, mintha régebben lettek volna ilyen zárható kamerás gépek, tán valami alap Acer vagy Asus modellen láttam. (régi jó X60-as ThinkPademen ilyen probléma nem fenyeget, nincs webkamerája)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) gabe_


gabe_
őstag

A ragasztószalag tényleg jó ötlet... :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6) BiP válasza BDave (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is sok embernél láttam már, ez a tuti. Korábban túlzott paranoiának tartottam, de az utóbbi időben tényleg adnak rá okot.
No meg a másik biztos megoldás: nem kell meztelenül a gép előtt rohangálni :)

[ Szerkesztve ]

(#7) BDave válasza BiP (#6) üzenetére


BDave
őstag

Pláne nem céges gép előtt :D

(#8) zrubi válasza kymco (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Ez a probléma már a mobiltelefonok megjelenése óta fennál, miszerint azokat is lehet(ett?) távolról, észrevétlenül különböző üzemmódokba kapcsolani, vagy akár hangfelvételt készíteni...

Jelenleg már minden eszköz gázos ilyen szempontból, a TV kémkedik, az Xbox kamerája rögzíti amit csinálsz előtte, a GPS nem csak neked mutatja merre járkálsz, a laptopoddal meg miután kompromittálódott, már azt csinálnak amit csak akarnak...

A különbség, hogy amikor néhány éve ilyenekről beszéltem embereknek, azok mind üldözési mániásnak, és antiszociálisnak tituláltak... talán ez változik az ilyen publikus események után, és ráébrednek az emberek, hogy a saját privát szférájukat valóban "érték", amire vigyázni kellene.

zrubi.hu

(#9) tomazin válasza zrubi (#8) üzenetére


tomazin
veterán

hát én azt tapasztalom, hogy nem.
az ismerősi köröm nagyrésze (ebben sok kockával) legyint rá. jön a nagyszerű, engem nem érdekel, meg ez teljesen nyilvánvaló volt, meg mit kell ezen problémázni szöveggel.
amíg nem fáj neki konkrétan, belebökve az oldalába egy rozsdás kést, addig nem fontos. természetesen amikor ez eljön - és pont az ilyen hozzáállás miatt fog eljönni - akkor nagy meglepődések közben fog majd anyázni.

azt meg nem értem (bár elektronikai ismereteim a béka hátsója alatt), hogy ha azért van az a cuki kis led, hogy jelezze mikor van bekapcsolva a kamera, akkor miért nem lehet(ett) simán sorbakötni a kamera érzékelőjével és ha forog a film akkor világít a led is. de majd jönnek az okosok és megmondják, mert simán lehet hipernaiv az elképzelés

(#10) Lenry


Lenry
félisten

ezt gyorsan könyvjelzőzöm a legközelebbi "az Apple atombiztos" poszt ellen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) WinPho válasza Lenry (#10) üzenetére


WinPho
senior tag

:DDD

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#12) .tnm válasza tomazin (#9) üzenetére


.tnm
addikt

szerintem nem naiv, de én se vagyok szagértő. gondolom kap külön tápot a kamera, arra sorosan, vagy párhuzamosan rá lehetne/lehetett volna kötni. mert mégha lenne valami spéci funkciója annak a lednek, tudna villogni, vagy valami, akkor megérteném.

azt se értem, hogy hogyan lehet két Apple gép megvizsgálása után lezártnak tekinteni a vizsgálatot/kutatást. csak Amerikában maradva azért egy pár Dell, IBM és HP gépet illett volna megnézni (konszumer és üzleti szériából is)

még az se derül ki, hogy esetleg tényleg csak az apple oldja meg a lámpát chip-pel és a többség tényleg csak "áramkörkapcsol".

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#13) BDave válasza tomazin (#9) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem egyszerű rá a válasz: azért, hogy külön ki tudják kapcsolni :)

(#14) banhammer


banhammer
veterán

Leragasztom Post-It-tel a kamerát oszt jó napot!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) .mf válasza kymco (#1) üzenetére


.mf
veterán

Vagy mondjuk nem kéne egy szál semmiben a bekapcsolt noti kamerájának látóterében flangálni ;]

Hmm látom nem csak nekem jutott eszembe...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) tomazin válasza BDave (#13) üzenetére


tomazin
veterán

bár nincs kameragyáram, kamerafejlesztő sem vagyok, de a hétkönapi gondolkodással megnézve:
1. Béla kell egy led, ami mutatja a júzernek, hogy megy a kamera. Béla mérnök úrnak rengeteg munkája van, így megpróbálja a lehető legegyszerűbben megoldani, ergo fogja és ráköti oda, ahol megy az áram,ha megy az érzékelő
2. Béla kell egy led, ami mutatja a júzernek, hogy megy a kamera. De Béla úgy csináld meg, hogy meg lehessen oldani azt is, hogyha nem akarjuk,h menjen a led, amikor megy a kamera az is működjön.

Most a napi munkámból kiindulva: Meg kell csinálni valamit. Próbálom azt a lehető legegyszerűbben megcsinálni, figyelembe véve azt is, hogy az újrahasznosítható legyen nagyon hasonló probléma esetén. Bár most így végiggondolva, lehet itt is ez volt a helyzet, hogy hahh inkább külön körre rakom, hogyha valamelyik marketinges kitalálja, hogy ez a led zölden villog ha 50*50pixelben vesz, kéken világít ha 100*100ban és még infralámpaként is használható ha arra van igény, akkor egy előre gondolkodó ember munkája lehet ebben. Arra viszont sajnos már nem gondolt,h ez visszafelé is elsülhet.

(hangosan gondolkodtam)

[ Szerkesztve ]

(#18) BDave válasza tomazin (#17) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem egyszerűen nem a Béla úr találta ki, hogy hogyan kösse be a ledet, hanem a NSA :)

(#19) MCGaiwer válasza tomazin (#17) üzenetére


MCGaiwer
addikt

lehet hogy más áram kell az érzékelőnek, mint a lednek.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#20) forestia válasza rudi (#4) üzenetére


forestia
tag

Jól emlékszel. Az Asus Eee PC 1215B pont ilyen záras megoldású.

(#21) cog777 válasza MCGaiwer (#19) üzenetére


cog777
senior tag

Hmm.. akkor szerintem hasznalhattak volna tap szabalyozo aramkort. Mikrokontroller helyett. Szerintem is az volt a cel hogy le lehessen kapcsolni a lampat. Valamilyen okbol. Pl NSA adott ra okot.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#22) EasyKnight


EasyKnight
tag

Érdekes cikk, de valahogy nem érzem, hogy minket fenyegetne ez e veszély. Próbálom politika mentesen kifejteni a véleményem, de az egyetlen dolog, amire gondolni tudok, az a közbiztonság... Mármint: Mi más érdekelné a "nagyokat" az én életemből.
Illetve a másik lehetőség, hogy az én képeimmel is zsarolni akarnak, bár kicsi az esély, hogy bármelyik bulvár felkapná a fejét arra, hogy Hé, van egy képem, amin R. Zs. épp a tökeit vakarássza!

(#23) kymco válasza .mf (#16) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. A noti már a mindennapok része. Reggel, délben, este is. És az ember, főleg, ha nem nagy a lakása, igen, felöltözik, levetkőzik időnként. És csak azért nem kapcsolja ki a notit, hogy elmehessen előtte. Ez nem életszerű.
Én otthon otthon akarom érezni magam... és ebbe beletartozik a hiányos öltözet is.

www.refujvaros.hu

(#24) csako


csako
veterán

Pff, az én Aceremen egyáltalán nincs kamera-led :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#25) lencseszosz


lencseszosz
csendes tag

Ki hitte volna, hogy ez is lehetséges :)

Persze rám is néztek már furán, amikor meglátták, hogy leragasztottam a kamerát a laptopon (amit amúgy sem használok minden nap). Viszont ha azt nézzük, hogy az albérletben ahol lakom a szobám, nekem a nappali/háló/dolgozó-szoba egybe, rögtön nem olyan egyszerű.
Ez a ne mászkálj meztelen a kamera látószögében manapság annyira elképzelhető, mint a rakd a telefonod jó messzire, vagy másik szobába, ha barátokkal családdal beszélgetsz, hogy ne tudjanak lehallgatni.

Ezért nem is értettem az xbox one kinect-es figyelős parát, hogy aki ezen parázik, az nem gondolja tovább, hogy hány elektronikai cuccba van mikrofon ami még halózatra van kötve?

Mindenesetre az tuti, hogy ez így nem kóser, és jobban rá kéne állni a gyártóknak mind hardware-esen mind software-esen, hogy ha már nem tudnak 100%-os védelmet nyújtani örökre, de legalább ne menjen azért olyan könnyen ez a lehallgatósdi.

...

(#26) tomazin válasza EasyKnight (#22) üzenetére


tomazin
veterán

Amit írtam fentebb: a nekem nem fáj hozzáállás :(

(#27) kymco válasza EasyKnight (#22) üzenetére


kymco
veterán

Tegyük fel, hogy egy jó állásinterjú előtt a HR-esek megnézhetik a videód. Van az az álláshely, ahol ez bukta.
Nem feltétlen meztelenség, egyszerűen otthoni élet, ahogy veszekedsz a gyerekkel, feleséggel, ahogy túrod az orrod a gép előtt elmélázva, ahogy cifrát káromkodsz, esetleg szidva a főnökeid...
Persze ez már eléggé elrugaszkodott dolog, de ma már a facebook-ra feltett kommentek, képek is befolyásolják a HR-est...

www.refujvaros.hu

(#28) kymco válasza csako (#24) üzenetére


kymco
veterán

Hát nem is apple...

www.refujvaros.hu

(#29) BDave válasza csako (#24) üzenetére


BDave
őstag

Ott már könnyebben megoldották a dolgot, nem szaroztak :D

(#27) kymco: egy HR-es biztos nem csinál ilyeneket, azok papi életet élnek, csakúgy mint a többi beosztott egy cégnél.

(#30) MCGaiwer válasza kymco (#27) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem hiszem, hogy egy "szimpla" hr-es ilyenek beszerzésével és megfigyelésével foglalkozna +-1 új alkalmazott kiválasztásáét

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#31) kymco válasza BDave (#29) üzenetére


kymco
veterán

Nálunk a HR-es a saját szavai szerint nézi a facebook profilt.

www.refujvaros.hu

(#32) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Úgy kapcsolják be a webkamerádat, hogy észre sem veszed"

Haha! Az érdekes lenne, ugyanis nem tartok webkamerát! :)

szerk.:
De, hogy egész pontos legyek, van itthon webkamera, de valahol a fiók mélyén, és én sosem használom!

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza #32839680 (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Csak nekem furcsa, hogy egy hardver vezérlő kontrolerjét át lehet flashelni? Főleg távolról?"

A kameramodul valószínűleg egyetlen adatvezetéken tartja a kapcsolatot a külvilággal, azon keresztül megy a kamera képe meg azon keresztül lehet frissíteni a FW-t is. Ehhez persze pontosan tudni kell, hogy milyen kamera van a gépben (a fix HW-jű Apple cuccoknál ez azért nem lehet olyan nagy kihívás - hacsak nem dívik ott is, hogy időnként csöndben lecserélnek komponenseket) és kell írni hozzá vmi FW loadert, aztán meg admin jogokat kell szerezni, hogy az működjön is, de ezek mind hétköznapi* dolgok.
A "távolról" rész megoylan sokat nem számít, ha be tudsz menni ssh-val, akkor az gyakorlatilag olyan, mintha ott ülnél a gép előtt.

*: for certain values of hétköznapi

DRM is theft

(#34) Feketelaszlo válasza #32839680 (#15) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem reklám, de egy elég egyszerű példa rá. Az, hogy távolról csinálták, valószíűleg user error is.

(#35) dabadab válasza Feketelaszlo (#34) üzenetére


dabadab
titán

Ez pont nem példa rá, mert ez abszolút semmi ilyet nem csinál, ez egy elég alacsony technikai szinvonalú cucc ("indítás után kb. 2 perccel küldi az E-mailt. Ez azért van, mert azonnal még nem biztos, hogy van internet kapcsolat.", "Egy gyenge hang effekt hallatszik, mikor E-mailt küld"), nem olyasmi, mint ami a cikkben van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) Intruder2k5 válasza #32839680 (#36) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyártói oldalról ez kivédhető lenne, ha a led és a kamera azonos tápellátáson lennének, vagyis amint kikapcsolja a led-et, onnantól a kamera sem kapna áramot (és fordítva), és ennyi! Nem szoftveresen kellene kapcsolni a visszajelzést! Akkor aztán az és olyan kódot illeszt be, és oda, ahova csak akar...

[ Szerkesztve ]

(#39) flash-


flash-
veterán

és ha letiltom eszközkezelőben?vagy ahhoz is hozzá lehet férni?

(gondolom igen mert a windows olyan rendszer hogy totál fel lehet törni védelmileg nagy nulla)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#40) EasyKnight válasza kymco (#27) üzenetére


EasyKnight
tag

Az én kis eltorzult világomban ez nem igazán megengedett. Vagyis de. Megengedett.
Viszont, ha ezért nem enged dolgozni az a HR-es munkatárs, mert barna foltot lát az alsómon, esetleg, mert nem tetszik neki a fogam fehérsége, akkor inkább nem is megyek oda dolgozni.

Viszont van logika abban, amit írtál. Erre eddig így nem gondoltam.
Bár az is hozzá tartozik az igazsághoz, hogy én lehajtom a laptopom fedelét, ha épp nem használom, ráadásul ő a munkaeszközöm is, így nyugodt szívvel anyázok egy-két bonyolultabb vázlat elkészítése közben. :DD

(#41) ng0ofy válasza rudi (#4) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Asus U szérián van (: Pontosabban az u33Jc-n van, és láttam a nem bamboo gépeken is. Egyes EEEPC-khez pedig adtak olyan törlőkendőt, aminek a hátoldala öntapadó és kb akkora, mint a káva, pont jó volt erre a célra... Olvastam a sok szoftveres-hardveres megoldást... Ennél nincs egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#42) Sk8erPeter válasza EasyKnight (#22) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Érdekes cikk, de valahogy nem érzem, hogy minket fenyegetne ez e veszély. [...]"
Annyira bírom, hogy mindig előjön ez az "engem úgysem érint, biztos az én magánéletem pont nem érdekel senkit"-jellegű retardált érv... :DD Ugyanez van minden egyes NSA-vel, Facebookos privátadat-kezeléssel kapcsolatos hírnél, és hasonlóknál...

(#32) Intruder2k5 :
"Haha! Az érdekes lenne, ugyanis nem tartok webkamerát! :)
szerk.:
De, hogy egész pontos legyek, van itthon webkamera, de valahol a fiók mélyén, és én sosem használom!"

Hát ez a hsz. is rettentő értelmes volt. :D Az átjött, hogy itt leginkább laptopokról/notebookokról (kinek melyik szó tetszik) van szó, olyanokról, amiknél a webkamera léte eleve adott?

Sk8erPeter

(#43) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Ez történik, amikor hátsó ajtókat kell cégeknek beépíteni a titkosszolgálatok "kérésére". Előbb-utóbb mások is felfedezik.
Megjegyzem ugyanez igaz okostelefonokra és tabletekre is, illetve PC-re kötve felejtett kamerákra egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#44) isizakhi03


isizakhi03
tag

ha valaki abszolút biztos akar lenni abban, hogy nem kémkednek utána saját kameráján keresztül, akkor fedje el azt egy ragasztószalaggal.

ez nem semmi. mik vannak? nem is hittem volna ilyen dolgokra kell folyamodni. fura.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#45) #18001664


#18001664
törölt tag

Azt is tegyük hozzá, hogy rengeteg gyártó laptopján nincs kamerahasználat visszajelző fényforrás...Tehát itt így is, úgyis a tudtunk nélkül történik a kémkedés. Egy jó tűzfal, jó beállításokkal meg tudja ezeket a kémkedéseket akadályozni.
Nagyobb gondot jelentenek ettől a kamerával ellátott smart TV-k, ott még védekezni sem nagyon lehet, csak ha nagyon belemászunk a rá csatlakoztatott hálózat beállításaiba és megtesszük a megfelelő óvintézkedéseket. Mindezt persze egy "just use" felhasználó nem fogja tudni beállítani.

(#46) dabadab válasza Rickazoid (#43) üzenetére


dabadab
titán

Erosen ketlem, hogy ez szandekos hatsoajto lett volna. Sokkal inkabb arrol van szo, hogy az embedded fejlesztok koreben nem divat a biztonsaggal torodni, mert a cuccaik olyan kornyezetben szoktak mukodni, ahol ez nem volt tema (mert mire egy tamado eljutott volna hozzajuk, addigra mar ugyis mindegy volt).

DRM is theft

(#47) salapp válasza BDave (#7) üzenetére


salapp
addikt

-Katika drága, leejtettem a tollamat az asztal alá, lehajolna és felvenné? :DDD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#48) FoxiestFox válasza flash- (#39) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erre engem is érdekelne a válasz.

(#49) zrubi válasza flash- (#39) üzenetére


zrubi
senior tag

"és ha letiltom eszközkezelőben?vagy ahhoz is hozzá lehet férni?"

Ha le akarod tiltani, akkor inkább a BIOS-ban tedd.

zrubi.hu

(#50) #68216320


#68216320
törölt tag

Webkamera, pf... Van itt egy pali egy kukkerral a kezében és folyton figyel valamit. Engem mondjuk nem zavar, amíg a kukker alján nem egy puska figyel. De azért érdekes az emberekre törő kényszer, hogy mások életét figyeljék a sajátjuk helyett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.