Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A Nexus 5 ára nem esett igazából, csak a magyar import túlárazott cuccok voltak olyan drágák. Külföldön ugyanennyi volt a kezdőár is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#2) UFC válasza Sztbeni (#1) üzenetére


UFC
aktív tag

De nálunk mindig minden drágább. Sajnos.

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én eleve azt nem értem, hogy egy telefonért hogy lehet kiadni 6 számjegyű összeget. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mi lesz nekem azzal jobb. Mert notiból azért vettem drága üzletit, mert bírja a strapát, nagyon hatékony beviteli eszközök vannak rajta (meló, fórumozás), kiemelt a support (gari, hw, sw), stb.

Okotelefonból meg drágábban mit kapok? Szép designt, meg jedi trükköket, néhol akár még stabil szoftvert is. Én telefonoálásra, emailre, böngészésre szoktam nagyrészt használni. A jelenlegi SGS2-met is csak azért vettem SGS1 helyett, mert egyrészt utóbbi egyszerűen szoftveresen instabil szar volt, másrészt kihagyhatatlan ajánlatot kaptam. Ha a mostanit cserélni kéne, akkor kb annyi plusz kéne, hogy 5 colos legyen meg gyors, működjön. Netet már csak tudja, meg pár alkalmazást futtatni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) UFC válasza lezso6 (#3) üzenetére


UFC
aktív tag

Természetesen jogos. Csak sajnos a többség már a telefont nem telefonálásra használja. Meg mindenki a mobillal akar kiváltani mindent. A telefon legyen neki, navigációs rendszer, tv,zenelejátszó,számítógép,fényképező,tablet stb és hát szépen pakolják is bele a cuccokat aztán az ár is szépen megy felfele.

(#5) marositech


marositech
senior tag

Igazabol az iPhone ara az elmult 5 evben nem igen valtozott. Amikor kijott az elso iPhone akkor is 220 korul lehetett beszerezni.
Inkabb a mobilszolgaltatokat cseszegetnem. 3G-t azonos csomaggal 100e forintert hazavihettem, most meg 200-t az 5s-t...
"iPhone sokkal értéktartóbb, mert nincs konkurens cég, aki az említett IOS rendszert árulja"
Nah ezaz. Ennel jobb megfogalmazas nem kell.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6) UFC válasza marositech (#5) üzenetére


UFC
aktív tag

Örülök hogy egyetértesz velem és a meglátásommal. :)
Hát igen a szolgáltatók. Arról ne is beszéljünk hogy néha jobban jár az ember ha KP-ra megveszi mert többet fizet ha szolgáltatónál veszi. Bár ez leginkább az androidnál áll fent. Mert a 2 év hűséggel amit aláírnak az emberek mire kifizeti a telefont hát...

De persze vannak nagyon jó ajánlatok is. :K

[ Szerkesztve ]

(#7) joey04 válasza lezso6 (#3) üzenetére


joey04
titán

én meg kocsira, ruhára, egyebekre nem adnék ki annyi pénzt, amennyit egyesek kiadnak, sőt, autóra semennyit sem, ha egyszer a bkv is elvisz mindenhova. persze akinek a munkájához kell azt megértem. hozzáteszem az iphone már szerintem is drágább mint kéne, mert emeltek az eu árakon, a droid meg sokat fejlődött. de egy note 3 viszont megér simán szvsz 150-160-at, kb annyiért lehet kapni samu garival.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) UFC válasza joey04 (#7) üzenetére


UFC
aktív tag

Hát igen ki mire mennyit költene. Hát ez már emberre válogatja.

(#9) #53932800


#53932800
törölt tag

Én pl. nem szeretem a fémet hasznàlat közben szerintem(főleg télen)túl hideg. Inkább a matt/minőségi műanyagot szeretem. Ha vàlasztani lehetne az i5s és a i5c között akkor az utobbit vàlasztanàm ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) banhammer


banhammer
veterán

A Mac termékek ele túl vannak árazva.
Anno amikor Pista átvette a Mac-et az gyakorlatilag haldoklott a konkurencia (MS) tartotta életben.
Az árazásról csak annyit, hogy direkt magasan vannak tartva az Apple termékek árai, hogy ezzel is azt sugalják a vásárlóknak, hogy exkluzív terméket vesznek és ezzel bekerülnek egy szűk kis csoportba (ami már nem is olyan szűk).
Jó pár éve még kinézték az ember kezéből az utcán az akkor aktuális iPhone-t.
Ma meg már legyint rajta az ember egyet.

Az arcpirító árrésről meg ne is beszéljünk, hogy mekkora haszon van egy eladott divattelefonon.

Az iOS-től nem kell térdre borulni.
Mennyivel egyszerűbb egy adott harvderre szarrá optimalizálni valamit, mint egy fragmentált hardverpiacon ugyan ezt megvalósítani?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) joey04 válasza banhammer (#10) üzenetére


joey04
titán

A végéhez: a usert nem érdekli miért röccenésmentes egy rendszer. A többi no comment. Majd aki akar vitába száll. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Buci21 válasza joey04 (#11) üzenetére


Buci21
addikt

a legtöbbet tényleg nem :D amikor elmondom nekik h az android alatt egy erősen kipofozott linux fut meglepődnek, vagy megkérdezik mi az a linux...

az árához:
veszel egy n típusú szifont 200 rongyért, 2 évre. 2 Év múlva eladod 50 rongyért, volt egy telefonod 150 rugóért 2 évre.

namármost veszel egy 80 rugós droidot, ami élményében alig marad csak el, eladod egy év múlva 40-ért, veszel még 1 80 rugós épp friss droidot, megint 1 évre, 1 év múlva eladod 40-ért. Volt 2 mobilod, mindegyik ~naprakész és használható volt, a második 80 rugós már tudta is a szifont, és össz elköltöttél 80 ezret, nem 150-t. És ha ezt 100-120 ezres droidokkal játszod el, megkapod a szifon-élményt is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Buci21 válasza Buci21 (#12) üzenetére


Buci21
addikt

tegyük hozzá, hogy én kétévente szánok 50 rugót a projektre, és a 2 éves periódus végére kb pont kinövöm a telót. A desire is így végezte, így jött a Jiayu G3T 50 rongyért.

(#14) banhammer válasza joey04 (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Ha bekapcsolod az Androidban a fejlesztői lehetőségeket akkor lehet skálázni az animációkat.

Mindegy, felesleges vitázni veled, mert lejött, hogy divattelefon istenítő vagy.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) joey04 válasza banhammer (#14) üzenetére


joey04
titán

na hála istennek.
12: ios-ben pl azokat a dolgokat szerettem, hogy pl minden alá van rendelve a folyamatosságnak. pl ha egy oldal nem töltött be még teljesen, de te elkezdesz görgetni, addig felfüggeszti még magát a töltést is, hogy biztos folyamatos legyen a dolog. meg sok nyalánkság van még, hiányzik sokszor. talán egyszer visszaválthatok. jó lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Sztbeni válasza joey04 (#15) üzenetére


Sztbeni
őstag

Egy Nexus 5-öt próbálj ki, az az igazi Android, nem a bugos TouchWiz :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17) joey04 válasza Sztbeni (#16) üzenetére


joey04
titán

próbáltam, azért vettem nótot a htc one után, mert az folyamatosabb. btw így visszagondolva már a one is jobban működött mint a nexus. meg a nexusban marha gyenge az akksi.

18: hagyd. arra viszont +1, hogy az 1 év gari pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) marositech válasza banhammer (#14) üzenetére


marositech
senior tag

Divattelefon = iPhone? :(

Nekem akárhány droid telefon akadt a kezeim közé, mindegyiknek kellett egy hard reset.
Pedig fejlesztőként és normál userként használtam, mindig volt gond vele.
Azért látni lehet az emberek fejében, hogy csakazértis nem fogadják el, hogy az apple telefonok nagyon stabilak. (igen, vannak rossz esetek, ilyenkor szervíz stb.)
Mégvalami, ár mellett, azért szidni kell az applet a "csak 1 év garancia" miatt...
Úgygondolom nem a telefon a probléma, hanem az árcédula és a garancia, amit nem is a telefonban találjuk meg.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#19) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Azért abba is gondoljunk bele, hogy

- itthon 180-200 forint azért bőven több mint egy magyar átlagpolgár havi nettó fizetése, így ekkora pénz szerintem minden telefonért húzós.
- főleg egy olyan telefonnál, ahol mindig baromi jól megmagyarázzák hogy amit egy user hátránynak gondol benne, az valójában előny.
- ha jól tudom, kinti tech oldalakon megnézték mennyibe kerül anyagáron, ha még ehhez hozzáadod a járulékos költségeket, kiderül hogy azért a haszna távolról sem elenyésző az Apple-nek.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#20) Buci21 válasza marositech (#18) üzenetére


Buci21
addikt

szép dolog az iphone, de mégsem. Drága, ótvarul néz ki, ótvarul néz ki az IOS7, retek az itunes, korlátoz ahol tud a rendszer. Bluetooth fájlátvitel? Mappakezelés, ha úgy tartja kedvem? Vissza gomb? Falnak tudnék szaladni ha a nyakamba varrnának egy szifont.

(#21) Goose-T válasza lezso6 (#3) üzenetére


Goose-T
veterán

Na ezt én sem értem, nem is adtam még telefonért többet 60 ezer forintnál. Pedig a magyar átlag háromszorosánál is többet keresek - ezt nem vagánykodásból írom, csak azért, nehogy elkezdje valaki, hogy savanyú a szőlő, nem engedhetem meg magamnak, azért szidom stb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22) nubreed


nubreed
veterán

Teljesen felesleges köröket futni azügyben, hogy miért kerül ennyibe (anyaghasználat, egyediség, stb). Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni. Az Apple belőtte az árat, megcsinálta a hype -ot körülötte, a gépezet azóta is működik. Bolond lenne olcsóbban adni, ha ennyiért is megveszik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) UFC válasza Buci21 (#12) üzenetére


UFC
aktív tag

Annyi különbséggel hogy nem 50 ért adod el 2 év múlva. hanem 85-100.
iPhone 4S nemsokára 3 éves lesz és most megy 75-ért és azt régen 160-170-ért meglehetett venni. Szóval Annyira nem jó a hasonlat. Amúgy meg kinek mi. Ha tetszik a szifon-os élmény és szereted akkor megéri az árat. Ha nem veszel androidot, ami olcsóbb, persze az is csak akkor olcsóbb miután kijössz és vársz vele 1-2 hónapot. Előtte az is szifon áron mozog.

(#24) UFC válasza nubreed (#22) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

Jól fogalmaztál.

(#25) Goose-T válasza nubreed (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Jaja. És amíg valaki akár csak a félhavi fizetését (mert sokan még többet, meg hitel, meg húszezres előfizetések) egy telefonra költi, azt hadd nézzem már hülyének. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) UFC válasza marositech (#18) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

Annyi szóljon az apple javára az 1 év garanciával kapcsolatban, hogy ott még a fülhallgatódat is kicserélik a garancia időtartamon belül illetve ha a telefont cserélték újra indul az egy év garancia. Tehát van benne jó is meg rossz is. Mert ha nem romlik el a telefon akkor hamar elmegy az egy év.

Nekem még anno T-nél vettem iPhone 4S-t és annak annyi baja volt hogy kamera app-ot megnyitottam és mielőtt egyből tudtál volna fotózni volt egy ilyen takaró ami így kinyílt és máris tudtál volna fotózni csak nekem nem nyílt ki. Addig nálam maradt a telefon hívtak mikor jött meg az új mentem érte és onnantól újra élt az 1 év Teljeskörü Garancia.

Bár mondjuk nem tudok sok iPhone-ról ami rossz lenne. Családban édesanyámnak van iPhone 4S azóta is teljesen hibátlanul tökéletesen akadásmentes teszi a dolgát.

(#27) UFC válasza Goose-T (#25) üzenetére


UFC
aktív tag

Hát mondjuk igen, sokan mikor hitelre vagánykodnak az elég vicces legalábbis mobil fronton. Csak ma már divatt lett hogy cserélgetni kell meg a legújabb kell. Hála istennek nem mindenki ilyen jó magam sem,de elég szomorú hogy elég sokan vannak úgy hogy a legújabb kell.
A másik fele mikor a szülőkkel veteti meg a gyerek a 200 ezres telefont legyen az iPhone vagy majd a Galaxy S5 vagy akármi. Kér hozzá valami faszább előfizetést mert apa az nekem kell, meg kell a mobilnet mert a szünetben nem tudom megnézni az e-mailt meg a facebook-ot mert én fontos vagyok. Jó dolog ha van csak már nem arra használják amire kéne.

[ Szerkesztve ]

(#28) Sztbeni válasza joey04 (#17) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az érdekes, mert szerintem (és sokak szerint) a Nexusnál gördülékenyebben működő teló nem sok van. Max a Lumiák, de azt a rendszert egy kávéfőző is röccenésmentesen futtatná :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#29) UFC válasza Sztbeni (#28) üzenetére


UFC
aktív tag

Nagyon jó telefon a Nexus. Android fronton a legjobb.De egy kis érdekesség [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) Sztbeni válasza UFC (#29) üzenetére


Sztbeni
őstag

Minimális a különbség, hol egyik, hol másik javára.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#31) joey04 válasza Sztbeni (#28) üzenetére


joey04
titán

én nem ájultam el a nexustól. egyiktől sem. iphone után a frissítés miatt "izgultam rá" a szériára, de aztán látom, hogy droidon ez annyira nem lényeg, mert a frissítés hamar megérkezik rá, viszont itt meg sok alkalmazásnak sok idő mire kompatibilis lesz az új rendszerrel. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) UFC válasza Sztbeni (#30) üzenetére


UFC
aktív tag

Jó csak ugye 2 magos az iPhone, a Nexus meg 4 magos. Meg 1 a másik meg 2GB ram-mal rendelkezik. Tehát az optimalizáltság eléggé megfigyelhető. Azonos hardver körülmények között már más lenne a helyzet.

De ezt nem vitának indítottam csak azért jól össze van rakva az a kis iPhone. De a Nexus előtt is le a kalappal.
Android fronton a Nexus 5 az abszolút győztes.

(#33) Sztbeni válasza joey04 (#31) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez az iPhone nagy előnye, ez igaz. De összehasonlítani ezt nem lehet, mert ha az Android kizárólag a Nexus szérián futna, akkor ott is így lenne :) . Amúgy nekem az iOS 7 jobban bejön, mint a régiek. Egyszer a haver iPhone 4S-ét elkértem egy napra kipróbálni. Nem rossz teló, de én inkább Nexust fogok venni. De akinek nem lényeg a személyreszabás, csak használni akarja, annak kitűnő az iPhone. Nekem még a kijelzőmérete lenne kicsi. Meg az iPhone tulajdonosokról kialakult vélemény miatt nem szívesen vennék szifont. Mert valljuk be: elég sok hülyegyerek veszi menőzésre, aki a fészbúkon kívül másra nem is tudja használni. Aztán ezek még fikázzák azt, aki nem iPhone-t használ. És az ilyenek miatt sajnálom a normális iPhone használókat, akik nem menőzni vették, hanem mert nekik az tetszik.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#34) UFC válasza Sztbeni (#33) üzenetére


UFC
aktív tag

Hát igen. Amúgy viszont az iPhone 6 nak nagyobb lesz a kijelzője. Sajnos rosz kép alakult ki róla, mert a fiatalok ilyennel menőznek.

(#35) Sztbeni válasza UFC (#34) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja. Pofán tudnám vágni a sok kis újgazdag hülyegyereket, akik az utcán is úgy mennek, hogy kézben fogják a szifont, hogy mindenki vegye észre. Ha meg mondom nekik, hogy nekem az Android jobban tetszik, akkor mondják, hogy csak azért mondom, mert nincs pénzem iPhone-ra. Ilyeneken már nagyon ki tudok akadni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#36) joey04 válasza Sztbeni (#33) üzenetére


joey04
titán

én sem szívesen látogatom a telefonom topikját pl a 14-es kommentet elkövető miatt. szóval fura egyének mindenhol vannak sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) UFC válasza Sztbeni (#35) üzenetére


UFC
aktív tag

Ezt megértem. Főleg úgy hogy nem ő dolgozott meg érte.

(#38) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Az anyaghasználat nem jó példa. Nézd csak meg droid terén például az Ascend P6-ot, de ez csak egy korrekt árú példa. Piacra dobásakor is fele annyiba került, mint a "gyümölcs". Nekem semmi bajom az almával, de a névért, ha tetszik, ha nem, akkor is pluszt kérnek, méghozzá nem keveset.

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#39) Buci21 válasza UFC (#32) üzenetére


Buci21
addikt

az Apple A7 chip is 4 magos...

(#40) joey04 válasza Buci21 (#39) üzenetére


joey04
titán

nem

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) UFC válasza Buci21 (#39) üzenetére


UFC
aktív tag

Csak 2 keress rá.

(#42) Buci21 válasza UFC (#41) üzenetére


Buci21
addikt

télleg... megnéztem... ez ciki, benéztem, de csúcs játékoknál el fog kelleni a 4 mag, ez kb tuti viszont :(

(#43) UFC válasza Buci21 (#42) üzenetére


UFC
aktív tag

Semmi gond nincs. Azért nem kell neki a 4 mag mert az IOS nél és az alkalmazásoknál nagyon jól rátudják optimalizálni.

[link]

Ebben van proci teszt és GPU teszt is.

(#44) joey04 válasza Buci21 (#42) üzenetére


joey04
titán

hát nem hiszem, hogy gond lesz: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) UFC válasza joey04 (#44) üzenetére


UFC
aktív tag

Az igen jó kis teszt.

(#46) Buci21 válasza joey04 (#44) üzenetére


Buci21
addikt

végülis alapterületre nem kisebb annyival az apple chipje, csak 2 állat mag van benne 4 szolidabb helyett.

(#47) lezso6 válasza UFC (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De basszus egy rohadt appnak mi a rákért kell erőmű?

1, Navi rendszerhez nem kell erőmű, bármilyen nagyobb kijelző telefon jó rá.

3. TV-nek használni szerintem vicc kategória, de ehhez se kell hardver, inkább kijelzőméret. Bár azért én is néztem már HD filmet telefonon, nem rossz dolog.

4. Zenelejátszóhoz szintén nem kell semmi a nagy többségnek, csak szóljon valahogy.

5. Számítógépet felépítésénél fogva nem tudja teljes mértékben helyettesíteni, bár sokaknak a számítógép = internet, sőt sok esetben facebook, erre meg szintén elegendő bármilyen telefon.

6. Fényképező az necces kategória, mert egy telefon nem arra való, csak a felsőkategóriás cuccokba szerelnek normális optikát és szenzort. De alapból nem erre való, +100k-ért inkább veszek célhardvert, és viszem magammal mindenhova, vagy kompromisszumot kötök és veszek egy komolyabb fotóra kihegyezett telefont, ebbe láthatólag van értelme pénzt ölni. De nem mindenki fotós...

7. A tablet egy nagy kijelzős telefon, így nem látom értelmét felsorolásának. :D

A fenti felsorolás alapján nincs értelme a drága hardverű telefonnak. Max játékra, ha valaki kézikonzolként használja. A többi apphoz legjobb tudomásom szerint (elvileg programozó vagy mi vagyok) nem kell semmi plusz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) UFC válasza lezso6 (#47) üzenetére


UFC
aktív tag

Hát igen de az a baj hogy néhány android a puszta menüben megakad ezzel a 4 maggal meg a 2-3GB rammal.

Alapjáraton semmihez nem kéne ekkora hardver. Csak a megfelelő optimalizáció kellene mind a rendszerhez és mind az appokhoz. Ez az IOS-nél nagyon meg van. Androidnál meg nehezebb megoldani mert van belőle 8 millió készüléken. És nem bírják optimalizálni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#49) UFC válasza Buci21 (#46) üzenetére


UFC
aktív tag

Csak az a durva hogy ráadásul az iPhone 5s 1,3Ghz-en üzemel a 2 mag egy 4 magos Nexus 5 meg 2,26Ghz és egyszerűen így is az androidban elfogy a szufla vagy nem is tudom.

[ Szerkesztve ]

(#50) joey04 válasza Buci21 (#46) üzenetére


joey04
titán

hát azért ez nem egészen így van. :)
[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.