Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Kitartó ember vagy, gratula a sikeres telepítéshez és a cikkhez! :C

(Wind teszt nem lesz? :DDD )

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#2) Goldye


Goldye
aktív tag

Le a kalappal, ennyi türelmem tuti nem lett volna :)

(#3) ngabor2 válasza ChRiS_RS (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hááát, ha megdobsz eggyel, arra is pakolok egy ubit :D

kép a saját rendszerről majd lesz, ha visszakapom a fényképezőt. telefonnal kritikán aluli képet sikerült csinálnom, azzal nem égetem magam.

(viszont a címet sikerült elírnom :B)

[ Szerkesztve ]

(#4) Yooha


Yooha
aktív tag

Arra lennék kíváncsi, hogy aki sose használt még linuxot (én pl.) az belevághat egy ilyen "cseréljünk OS-t DVD olvasó nélkül, usb stick-el" műveletbe? Leírva érthető, hogy hogy cserélted le, de mégis... A további lunix buherát most hagyjuk!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#5) ngabor2 válasza Yooha (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel maga a telepítés és a beállítás is ugyan az, mintha asztalin ment volna, ezért azt mondom: belevághat. veszteni nem veszthet vele, mert ha nem tetszik, akkor 2 kattintás win alatt, és meg is van a visszaállító-pendrive.

ráadásul a készítők úgy csinálták meg az egész cuccot, hogy minden menjen rendesen, a (szó szerinti) felhasználónak szinte ne is kelljen terminált se nyitnia (én nyitottam, mert azt szeretem...). oké, az ndis-hez nem ártott, de szélsőséges esetben az is mehetett volna alt-f2-s végrehajtásból (terminálban futtatva).

(#6) Vladi válasza Yooha (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Legyen a közelben egy másik gép, meg egy fórum és akkor nekiláthatsz. :)

ng2!
Na csak felkerült a címlapra? :R +kiemelés!! Darlingot izé.. linuxot mindenkinek. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) burgatshow


burgatshow
veterán

Én most toltam fel egy kubuntu-t VMWare segítségével. Egész jó, bár még vannak gondok amik megoldásra várnak.

Viszont ezen felbuzdúlva, mindjárt leránto kegy 64 bites iso-t. :D

(#8) ngabor2 válasza Vladi (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel fél óra keresgélés után se találtam ezeknél jobb, ráadásul fekete gépről készült képet, ezért ezekkel tettem ki. nomeg javítottam winner nagy szívfájdalmát, a mondatkezdő nagybetűket. most abba kötne bele, hogy EEE, vagy eee, esetleg Eee a helyes írásmód... én mindhármat láttam már leírva, válogassa ki mindenki, amelyik tetszik :D

amúgy nincs kiemelve. annyira nem értékes, mindössze összeszedett jó dolgok.

(#9) Vladi válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig hát top lett. :U

Egyszer már csak összeér a két kategória. A netbook és a laptop. Akkor lesz nekem is gépem. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) paramedic válasza ngabor2 (#8) üzenetére


paramedic
aktív tag

És kirakta címlapra! :Y Most utalhatom, amit megígértem... :O ;]

(#11) ngabor2 válasza paramedic (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hol ígértél, és mit? nem látom nyomát ;]

(#12) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó teszt!

Ennyi türelmem nekem se lett volna.

Sic Parvis Magna

(#13) GD


GD
őstag

grat, alapos munka.. szinkronizálást meg lehet vhogy oldani a pda és a linux között?

(#14) GD válasza Vladi (#9) üzenetére


GD
őstag

12" noti nem elég jó neked? :D

(#15) ngabor2 válasza GD (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem próbáltam, de elvileg a synce arra való. majd ha nem tudok mit kezdeni unalmas óráimmal, megnézem.

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok, ez szép munka! Mint Win függő mondom, le a kalappal! Használd egészséggel!

(#17) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Más is volt ilyen elvetemült errefelé:D
Bár én elméletileg már a Wind OSx-esitéséről fogok beszámolni hamarost;]
De lehet Ubi lesz abból is...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Grat remek írás!
Nem teljesen a témához tartozik, de nem tudja valaki, hogy xp-s eeepc-re létezik-e valamilyen eeepc xandros letöltési forrás és telepíthető-e?
Esetleg MSI wind-re?
:B

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#19) tomio


tomio
tag

Nagyon jó, összeszedett írás!! Sorrend, linkek; nem adod fel amíg _minden_ nem működik...
Gratula!
Bookmarked!

ui: hup wiki-be illő leírás, már ha hup-os vagy...

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#20) anulu válasza Vladi (#9) üzenetére


anulu
félisten

nekem meg akkor biztos nem. szamomra tovabbra is a hasznalhatatlan kategoris (arra, amire nekem kellene, ha lenne notim).

a cikk mindenesetre jo, erdekes. hogy mennyit kepesek sajat magukat emberek szivatni... :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) ngabor2 válasza tomio (#19) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem vagyok hup-os, pontosabban regelve vagyok, csak nem járok oda. ha valaki betördeli oda, akkor felőlem mehet (forrásmegjelöléssel).

lehet, hogy még bővítem egy ponttal: hozzámvágtak egy t-online web'n'walk cuccost, ennek az életre keltését épp a hup fórumán találtam meg, hamarosan beizzítom.

anulu: nem bonyolultabb, mint egy wint felhúzni a 0-ról.

mod: ki lett egészítve, működik az is :D

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza Yooha (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem nem...
Én a wibrain-emmel orbitálisat tudodmit csináltam:)
igaz, amikor vettem, még nem volt meg a friss buguntu támogatás hozzá, meg debiant raktam rá, de szerintem te ezt nem akarod :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Ste


Ste
addikt

gratula a cikkhez is és a notihoz is :)

(#24) simonzé válasza ngabor2 (#21) üzenetére


simonzé
addikt

Gáborom, a cikket elolvasva néhány dolog nyilvánvalóvá vált, és felmerült egy kérdésem is:
1. Te nem vagy komplett
2. Lusta sem.
3. Akarok egy ubuntus eeePC-t.

És a kérdés:
a Slax Linux pendriveról bootolható verziójánál van ami nem működik az EEE-n? Gyanítom hogy a Wifi lesz a gyenge pont. Nagyon megszerettem ezt a kis disztrot, és szeretném tudni lenne -e probléma ha egy ilyen netbookot beszerzek.

I don't fit in. I fit out.

(#25) Prof01


Prof01
veterán

"Hogyan tovább? Lehet, hogy egy szép napon úgy döntök, hogy eladom ezt a gépezetet is, és veszek egy 1000-t, vagy egy 901-et."

Úgy látom, ez az idő is eljött. :D

Jó cikk, grat! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26) gyaron


gyaron
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom, hogy jo helyen teszem-e fel a kerdest, de egy olyan kerdesem volna, hogy:

Irtad, kerdes bloggolo, hogy win alatt ket kattintas s megvan a visszaallito bootolhato usb stick, amivel vissza tudom allitani az eredeti formaba a eeet, xandros linuxra.

Tehat a kerdesem az, hogy ha window XPt teszek s megvaltoznak a particiok, akkor az a visszaallito mukodni fog-e, ugyraparticionalja az SSDt is?

Meg egy kerdes, ha nem baj :D : Probaltam feltenni az XPt kulso dvdromrol, s Unmountable_boot_devicet irt ki kekhalallal az instalalo, meg odaig sem jutott el, hogy formazni tudja az SSDt. Ez is mivel magyarazhato? Megprobalom pendriverol feltenni, felteve, ha tenyleg mukodik az a Xandrosos visszaallito ujraparcicionalassal egyutt.

Elore is koszonom

Áron

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.