Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#194) Frawly válasza Rimuru (#193) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet magamból indulok ki. De ha a konkrét számok érdekelnek, akkor nálam a bináris, forgatott AUR-os csomagok aránya jelenleg 100%, a te 50-70%-os adatoddal nem tudok mit kezdeni. Ennek alapján 100%-a bináris lenne, de tudom nincs így, mert van egy csomó másmilyen csomag is. Régen voltak fent, főleg 1-2 font, meg hasonlók.

Az AUR abszolút forráskód alapú, ha a progikat nézzük. Igen. Erre fel is lehet készülni annak, akinek új az Arch és az azon alapuló disztrók világa, eleinte fura is lesz, hogy forráskódból pörög a dolgok elsöprő része, ez egy ubuntus usernek kész lelki törés tud lenni. Ami mégse fog abból pörögni, az elenyésző lesz, garantálom, 1-2 csomag itt-ott. Persze, felhasználásfüggő is, kinek mire van szüksége az AUR-ból, de maradjunk abban, hogy átlagosabb esetben a csomagok jó része forráskódból fog pörögni. Ezen vitatkozhatsz, nem éri meg. Azt sehol nem állítottam, hogy emiatt az egész Arch forrásból forgatós, meg azt se állítottam, hogy a Gentoo bináris disztró lenne. Most szigorúan AUR-ról volt szó, azon belül is progikról.

Így akinek nincs tapasztalata még AUR terén, annak mondanám, hogy minden csomagnál forráskódpörgetéssel számoljon. Lehet pár csomagnál nem ez lesz a helyzet mégse, de azt meg kivételnek, mázlinak kell tekinteni, és nem fő szabálynak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.