Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nekem is úgy fáj a fogam egyre, de sajnos nem jó az ára... a MediaMarkt Árkád 70.000-ért adja még a Basic pakkot, na az megérné már nekem is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyobb kép nem volt? :DDD ;] (5117x1807??)

Live-Die-Respawn

(#3) atike válasza oriic (#2) üzenetére


atike
nagyúr

qHD monitoron vagy TV-n is kijön jól a kép legalább... :D :D :D :D

Mondjuk átméreteződik, tény. :)

(#4) oriic válasza atike (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom, szerkesztőfelületen meg lehet adni hogy mekkorára csökkentse a motor. Csak kötegszem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

A Wii U nem nyitott 'magas áron', valójában még így is kissé nyomott áron került piacra. A N valószínűleg nem fogja elsietni az árcsökkentést, inkább eladogatja drágábban, amíg meg nem érkeznek az exkluzív címek, és a valódi vetélytársak. Szerintem amúgy a másik két konzol sem fog repülőrajtot venni, már nem a bankválság előtti boldog békeidőket éljük, ami kedvezett a jelenlegi generáció indulásának. Ma már Nyugaton is kétszer megnézik az emberek, hogy mire adnak ki pénzt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) e=mc²


e=mc²
őstag

Szeretnem jelezni, hogy rengeteg az elgepeles a cikkben!

Ambulimax Provider

(#7) C4mp3r válasza e=mc² (#6) üzenetére


C4mp3r
addikt

elgepeles? az egesz idezet olyan mintha google translate-el lett volna leforditva :U

(#8) b. válasza C4mp3r (#7) üzenetére


b.
félisten

Nagyon gáz a cikkben szereplő idézetek fordítása, a Google fordító különbül megcsinálta volna. Egyszer át kellett volna olvasni és már is nem ilyen formában jelent volna meg. Ezek nem is helyesírási hibák, hanem egyszerűen magyartalanul lett ide kihányva az egész.

Jó magam kezdem megbánni hogy megvettem a Wii U-t, mert úgy látom a Nintendo az N64 óta nem akar magára találni. Hónapok óta nem kapok értelmes játékot, jön a szokásos nagy "N" hiba, nem lesznek játékok az amúgy jó kis géphez....szóval adhatják olcsóbban , de ha nem lesznek rá jó játékok, nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Dr.F.E.R.I. válasza b. (#8) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Helyesírási hibák is vannak benne, mert a központozás több helyen sántít. Amúgy a barátunknak valóban nem annyira a helyesírása rossz, hanem inkább a fogalmazás közben adódnak gyenge pillanatai.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#10) e=mc² válasza C4mp3r (#7) üzenetére


e=mc²
őstag

Igyekeztem diplomatikus maradni :)

Ambulimax Provider

(#11) Mukorka


Mukorka
addikt

Inkább az a fura hogy ezeket még át is húzza a böngésző jelezve hogy hibás ....

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12) Mister_X válasza Dr.F.E.R.I. (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

1.: aki szerint a Google Translate különbül fordít, az dobja már bele az eredeti szöveget és nézze meg, hogy az miként fest magyarul. A fordítás nem csak annyiból áll, hogy szóról szóra lefordítom a szöveget, mert minden egyes nyelv másképp fogalmaz és az hangzana teljesen magyartalanul. Én megtettem a tőlem telhetőeket, de azért nem szégyenlem bevallani, hogy egy órát sem tanultam/tanítottak angolt nekem és nem használok semmilyen fordítót sem, maximum számomra ismeretlen szavakhoz.

2.: összesen kettő elgépelés volt a szövegben, ebből az egyik egy megmaradt többesszám volt, mikor a szóismétlés elkerülése miatt megváltoztattam egy igét.

3.: én így fogalmazok. Gyakran alkalmazok ellipszist*, ez néha gondot okoz egyesek esetében. Valamiért én ezek után is megértem a szöveget. Ilyen a stílusom. Naponta több hír jelenik meg, nekem ilyen a stílusom, ha nem tetszik, akkor csak nézzétek meg, hogy ki írta az adott cikket és ugorjátok át.

4.: aláhúzás nekem nem ugrik be automatikusan a szerkesztőben (nekünk más, mint amiben ti meg tudjátok írni a híreket), csak akkor lesz aláhúzva, ha rákattintok, majd továbbmegyek. Az alábbi szavak vannak aláhúzva most (egy elgépelés javítva): Wii, Ubisoft, Edge, Alain, Corre, Nintendo, Ubisoftnak, third, party, Legends (a Rayman valamiért nem, de itt sem - hozzászólás szerkesztő).

Köszönöm a megértéseteket.

szerk.: azért még egy kicsit belejavítottam. Több szem többet lát és többszöri átolvasásra nekem is feltűnt egy-két dolog.

*egy vagy több szónak érzelmi hatású, az érthetőséget általában nem zavaró kihagyása. - Wikipedia

@oric: azt akartam, hogy részletes legyen a lekicsinyített kép :DDD

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) b. válasza Mister_X (#12) üzenetére


b.
félisten

Kijavítottad így már egy fokkal jobb. Ahhoz hogy magyarul leírj valamit és utána elolvasd , majd lásd, hogy ez értelmetlen vagy nem éppen "magyar" ,ahhoz nem kell semmilyen nyelven tudni, csak magyarul.
Amúgy meg kötekedés nélkül annyit fűznék ehhez hozzá, hogy nem nekünk kellene kerülni a cikkeidet, mert a téma jó, hanem neked kellene megtisztelni azt a pár ezer ( tízezer) olvasót, akihez szólsz, hogy értelmesen írod le a dolgokat. Még így kijavítva is idegenszerű az egész megfogalmazás, valamint a bevezető szöveg " és"+" hogy " +"vessző" tobzódása is nagyon gáz, általános iskolai nyelvtan.

Szerk: Alakul a dolog :D :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) C4mp3r válasza Mister_X (#12) üzenetére


C4mp3r
addikt

tevedesben vagy, ha idezetet meg ugy altalanossagban barmit forditasz akkor nem rakhatsz bele altalad kigondolt szavakat, vagy hagyhatsz ki az eredeti szovegbol csak mert szerinted ez igy jo.

"We always want the hardware to be at a low price because we want as many fans as possible to afford to buy our games, so that’s for sure,"

"Mi mindig alacsony áron akarjuk [hianyzik egy ige] a hardvereket, mert azt szeretnénk, hogy a rajongók a lehető legbiztosabban vegyenek így játékokat." teljesen magyartalan a mondat, emellett meg helytelen is, mert nem azt forditottad ami oda van irva. [...]mert azt szeretnenk, hogy a leheto legtobb rajongonk megengedhesse maganak jatekaink megvasarlasat.

"We think that Wii U will find its public at some point.

Úgy gondoljuk, hogy a Wii U megtalálja bizonyos ponton a népszerűségét. hogy lehet nepszeruseget megtalalni? inkabb kozonseget, a public is azt jelenti. igeido sem stimmel, mert jelen idot hasznalsz jovo helyett, de ez mar nem olyan lenyeges.

Some were expecting sales to be quicker but we are optimistic."

Néhányan magasabb eladásokat vártak ennyi idő alatt, de mi optimisták vagyunk." ez meg ugy el is menne, bar nem tudom a quicker miota jelent magasabbat, nalam ez meg a gyorsabbat jelenti.

ami fontos: en nem bantani akarlak, csak szerintem jobb lenne, ha inkabb nem forditanad le ezeket csak beidezned az eredeti szoveget, mert igy a, nem tudunk belekotni a kinos es rossz forditasba b, a kozonseget sem tajekoztatod felre. a forditas egy szakma; kell hozza tehetseg, jo nyelvtudas egy szorgalom, ha nem vagy biztos valamibe akkor inkabb ne forditsd le/tedd ki mert csak le fognak huzni miatta.

sok sikert a tovabbiakban

(#15) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Megjelenés előtt pár nappal én voltam az adott hírnél a legnagyobb hülye, mert azt mertem mondani, hogy drága. Akkor jöttek a "majd meglátjuk, meg majd figyelj...". Jól meg láttuk. Ha nem tud valami épkézláb dolgot összehozni a Nintendo év végéig, akkor valószínűleg rohadt nagy bukta lesz. Most még megveszik az emberek, de ha kint lesz a két konkurens, akkor a kutya nem fog már ilyet venni, főleg úgy, hogy látták, hogy lósz@r sem jelent meg rá az elmúlt egy évben...tehát vagy összeszedik magukat, vagy elég rövid lesz az életciklus.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16) Chapel válasza Mister_X (#12) üzenetére


Chapel
addikt

"...ha nem tetszik, akkor csak nézzétek meg, hogy ki írta az adott cikket és ugorjátok át."

Ez igazán remek hozzáállás.

Természetesen lehet, sőt legyen is saját stílusod, szóhasználatod stb., de ez sok év szakmai tapasztalat után alakul ki általában.
A másik meg.... ha kritikát kapsz akkor ez a reakció, hogy akkor nem kell olvasni...?
Elnézést, de nincs választásunk!
Ha érdekel az adott hír, elfogom olvasni és nem nézem ki írta.

Újságíróként alapvetően Te "szolgálsz" minket olvasókat és nem fordítva.
(Van olyan is, csak ahhoz azért le kell tenni az asztalra komolyabb témákban.)

Más.
Sajnos a fórum hátránya, hogy a hangsúlyt nem lehet odatenni, így (jó magyar szokás szerint) mindenki magából indul ki és jellemzően mikor valaki sértőnek olvas egy mondatot, sokszor a másik nem is érti mi a gond...ja igen, hát máshogy szól a fejekbe a kis szubjektív szűrőn át az adott mondat.

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy ne bántásnak vedd amit írtam, de az íráshoz alázat is kell és ennek némi hiányát véltem felfedezni a fent említett mondat révén. ;)

A Rayman pedig ezek szerint egy szép ősmagyar szó, láthatóan nincs vele gond :DDD

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17) b. válasza Chapel (#16) üzenetére


b.
félisten

:D :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) b. válasza TazLeacher (#15) üzenetére


b.
félisten

Nálam se sokáig tesz szolgálatot, gyalázat a játékfelhozatal, főleg ha minőségit keresek. Még mindig a kezdeti pár játékkal játszogatok, de lassan elfogy a tartalom meg a türelmem is...Nintendo megint elcseszi azt, amit semelyik más cég nem tudna, csak ők.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Agostino válasza Chapel (#16) üzenetére


Agostino
addikt

Ez igazán remek hozzáállás.

isten hozott a gamepodon : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20) oriic válasza Agostino (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem általánosítunk ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21) mcloud76


mcloud76
tag

Ez olyan buko mint ide lachaza.
Ha ez controllernek csufolt fos cserep csak opcio lenne es remote nunchuk komboval arulnak min egy 20assal olcsobb lehetne.
Nem adok fel evet es megjelenik az olyan csomag amiben csak ez lesz.

(#22) mcloud76


mcloud76
tag

A wii az egyedi iranyitas miatt lett sokeres.
Erre elkurjak egy tepsivel.
Anyam.
Tenyleg megerett az emberi civilizacio egy resetre...

(#23) Mister_X válasza C4mp3r (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ebből csak azt tudtam leszűrni, hogy pocsék az angoltudásom, tehát akkor ne nagyon próbálkozzak idézetekkel. Innentől meg kvázi értelmetlen akkor vesződnöm, mert a hírek elsősorban (mindig) angol site-okon jelennek meg és a többségük nyilatkozatokat közöl, jóformán. Ha meg magyar oldalakról szerzem a híreket, akkor meg majd kapom az olyan cifra emaileket, hogy egy beképzelt pöcs vagyok, mert moderátornak képzelem magam és, hogy a gamers365-ről mindenki tud lopni...

A quicker tudom, hogy gyorsabbat jelent, csak nekem nem állt össze a mondat úgy. Bár ezen már nem csodálkozom.

@Chapel: jó, hát elnézést kérek. Csak kicsit elkeserít, hogy kb. csak ellenséges reakciókat vált ki irányomba egy ártalmatlan hír, amibe azért én időt öltem annak ellenére, hogy tudom, nem vagyok tökéletes, de minden tőlem telhetőt beleadtam.

@oric: ne vedd magadra, jó magyar szokás, hogy a leggyengébb láncszem alapján ítélnek meg egy társaságot.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) Agostino válasza oriic (#20) üzenetére


Agostino
addikt

csak egy egészen kicsit... ; )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25) Peat;) válasza TazLeacher (#15) üzenetére


Peat;)
veterán

Az ilyen jellegű eszközöknél a legnagyobb tényező a kínálat továbbra is. Szerintem ebben hasalt el a Wii U eddig, most hogy 70 vagy 50 ezer szerintem mindegy, addig amíg azért nem veszik meg mert nincs mivel játszani. De ez egy új konzolnál nem meglepő dolog, x360 és ps3 sem állt sokkal jobban. A Wii-hez képest nagy a bukta, csak az egy egyedi generáció volt, hiszen már az alapcsomag olyan pakkot tartalmazott mind hardware mind sofware amit addig sehol senki nem tudott élvezni, naná hogy vitték mint a cukrot sőt ott annyira nem számított az ár hogy drágábban adták a hivatalos árnál a nepperek. És bizony a kockák is vették akik pontosan tudták hogy egy őskövület belül :)

(#26) C4mp3r válasza Mister_X (#23) üzenetére


C4mp3r
addikt

ez nagyon nemes es ertekelendo dolog, hogy a szabadidodet aldozod az oldalra mindenfele ellenszolgaltatas nelkul, de el kellene dontenie a vezetosegnek, hogy milyen kaliberu a site. Ha komoly, szakmai lap, akkor egyszeruen az ilyen dolgok sajnos nem fernek bele. Ha csak egy blog-szeru dolog amit mindenki szerkeszt kb mint a logout akkor azt mondom jol van nem tanult mindenki ujsagironak, belefer.

en nem szeretnem letorni az ambiciodat sem a kedvedet elvenni, de legalabb egy lektor megnezhetne a dolgokat, mielott kimegy, hogy ne az olvasok javitsak ki, mert ez kb index szinvonal. ott amit nem tudnak rendesen leforditani kihagyjak vagy hulyeseget fordit es a hozzaszolasokban javitjak, egy par ora mulva kesz a szoveg forditasa a felhasznalok altal.

ha mar beleolod az idoded, akkor csak egy kicsivel tobbet kellene, hogy ha megirtad atolvasod, megmutatod valakinek stb, es maris sokkal jobb lesz :) a kritikat pedig illik tudni kezelni, szerintem senki nem volt veled ellenseges en is probaltam ramutatni szerintem gyengebb dolgokra; az meg hogy mikent kezeled ezt csak rajtad all.

(#27) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Beke legyen emberek, inkabb beszeljunk a wii-rol. Bar ahogy olvasom az arra vonatkozo kommenteket, nem nyugozott le senkit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) ldave


ldave
félisten

Inkább játékokra van szüksége szerintem, mint árcsökkentésre, alig jön rá valami. Azt gondolná az ember, hogy tanultak valamit a 3DS történetéből, de úgy látszik mégse. Az a gép is csak nemrég kezdett felpörögne, most már havonta jön van cím, amit megvenne az ember, ez kéne a Wii U-ra is.

A Slime draws near! Command?

(#29) Mister_X válasza C4mp3r (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nos, ezen a kérdésen én is elgondolkozom néha. Amikor a Gamepod egyik oldalát nézem (pl. tesztek), akkor azt látom, hogy ez egy szervezett oldal ami jóformán naprakész és a szerkesztőgárda is megállja a helyét. A másik pólus a hírek, ahol nem jelenthetjük ki, hogy már naprakészek vagyunk, mert még mi, Gamepodderek sem tudjuk kitenni azonnal a híreinket, a Házigazdáknak meg meg lehet a maguk dolgaik is, amik miatt nem tudják 24/7 felügyelni a beérkező anyagokat. Ráadásul híreket nem csak mi írunk, a tesztekre mondható ki inkább, hogy az a fő profilunk. A háttérbe nem nagyon vezetnék be senkit (pláne, hogy én sem látok át mindent), de elmondható, hogy működésünk némiképp bonyolultabb, mint máshol. "GAMEPOD.hu - A közösségi játékportál". Szívesen előirányoznék én is pár reformot, de nem hinném, hogy nekem ehhez jogom van.

A lektorálás nem elvetendő ötlet, bár a Házigazdák engedélyezés előtt átnézik a híreket, de egy Gamepodspecifikus Korrektornak örülnék. Fel is vetem ezt az ötletet.

@ldave: sajnos ez egy ördögi csapda, amiből a Nintendonak kellene kitörnie és az exkluzív játékok nem elegek. Annyi pénzük van, mint a pelyva, megtömött aktatáskákkal simán tudnának házalni, de valamiért nem tulajdonítanak akkora jelentőséget a third-party fejlesztőkre, sem mint a first-partykra. Mindenesetre nagy riszpekt az Ubinak amiért kiállnak a platform mellett.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30) Dr.F.E.R.I. válasza Mister_X (#12) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Privát ment.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#31) magic2 válasza Mister_X (#29) üzenetére


magic2
tag

Teljesen igaz, hogy az Ubinak még a Rayman fiaskóval együtt is sokat köszönhet a Nintendo.
Jó példa, hogy az Ac3 kapja a Dlcket a többi third-party játékkal ellentétben.

Biztos,hogy jót tenne pár aktatáska a megfelelő kezekbe.
Azt hiszem egy nagy árvágás öngyilkossággal érne fel hosszú távon.
http://www.gamekapocs.hu/hir/30178/nottek_a_bevetelek_de_veszteseges_a_microsoft
Ha az ms sem tud nyereséget termelni a gépen akkor az N teljesen belebukhat.
Egy kisebb árvágás és egy két extra ingyen játék a dobozban valószínübb.

[ Szerkesztve ]

(#32) Zigur válasza ldave (#28) üzenetére


Zigur
senior tag

Pont tegnap nézegettem a Wii U-t egy játékboltban, siralmas a játékfelhozatal,egyszerűen nincs értelme megvenni. Nem értem a Nintendot, ez így nagy bukta lesz, ha megint az lesz mint Wii-nél, hogy a játékok többsége szemét, és a külső nagy játékok nem lesznek ezen a gépen.

(#33) TazLeacher válasza Peat;) (#25) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez egy érdekes dolog. Ugyanis, ha a gép tömegeket tudna megmozgatni, akkor előbb-utóbb lenne rá normális játék, ha viszont lenne rá normális játék, akkor valószínűleg tömegeket tudna megmozgatni (persze normális áron)....tyúk meg a tojás. Csak míg a nagyobb stúdiók automatikusan felállnak a két nagy mögé, itt ez nem így van. Ezért kellett volna valami lépni, mondjuk olcsó nextgen konzolt csinálni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34) TazLeacher válasza Mister_X (#29) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sajnos a tesztekkel is maximum a naprakészség, ami rendben van. Félreértés ne essék, nem a tesztek minőségével van bajom, hanem inkább a komolyságával. A tesztek többsége elég alapos, meg reális, de a stílus, a minőség inkább egy jó logout cikkre hasonlít, mint komoly teszthez. Nem volt rossz ötlet a Gamepod, de a minősége messze elmarad a lapcsalád másik három részétől, ez inkább egy blogoldal, egyértelműen látszik, hogy mostoha gyermek. A dizájn már jó, de tartalom továbbra is blogszerű. Engem igazából nem zavar, a tartalom a lényeg, de komolyan nem lehet venni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35) Plazmacucci válasza TazLeacher (#34) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt nem tudjak a sracok a nemet gamestartol lekoppintani a cikkeket megjelenes elott :P Gondolon az van amit az interneten talalnak. Bar csak talalgatok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36) Mister_X válasza Plazmacucci (#35) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Melyik oldal is koppintja a cikkeket a gamestar.de-ről?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#37) TazLeacher válasza Mister_X (#36) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Gondolom a magyar GS-ra gondolt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) TazLeacher válasza Plazmacucci (#35) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A stílus, megfogalmazás, meg a többi nem "lelopható". Mondom, nem a tartalommal van a gond...az írások stílusa, megfogalmazása olyan, mintha egy blog lenne. Idézet az egyik tesztből, és most nem konkrétan az adott tesztre vonatkozik a dolog, csak gyorsan kerestem valamit:

Habár az utóbbi időben lényegesen több eredeti játékot vásárolok, mégis rég vártam már ilyen izgatottan a futár érkezését, mint ezen a keddi napon.

Nem azt mondom, hogy nem fér el benne, de ezektől, meg a megfogalmazásoktól lesz ez így. Nem szeretném a konkurens "játékos" oldalakhoz hasonlítani, de lapcsaládon belül bőven lehet, és nem jellemző. Az ilyen, és ehhez hasonló mondatok teljesen jól elférnek egy felhasználó tesztben, vagy egy személyes játékblogban, de nem feltétlen egy "független" tesztben. Ahogy előttem is írta valaki, jó lenne meghatározni az irányt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#39) Agostino


Agostino
addikt

a cikkre visszatérve hanyagolva a színvonalbeli kérdéseket. félretéve az árakat és a játékokat, ami nekem hiányzik ebben a konzolban, az az újító hatása. amikor néhány éve megláttam az első teszteket a wii-ről, pár hónapra rá elsők között vettem meg a konzolt. úgy, hogy teljesen tisztában voltam azzal, hogy 12-15 ezer forintért vannak hozzá játékok. nem érdekelt, mert annyira bejött az új kezelési lehetőség. az sem érdekelt, hogy a grafika nem a legerősebb oldala a gépnek, hiszen akkor már ha jól tudom talán egy éve kint volt a 360. no. ez az a valami, amit most nem érzek a wii u esetén annak ellenére, hogy tényleg nagyon szurkolok a cégnek, mert bírom a nintendot. kezelésnek ott egy tablet-féleség és a szebb grafika. hát, kösz. manapság mindenki tablettekkel és odanyúlós telefonokkal rohangál, szóval nekem ez sok újat nem adott. ez most persze szubjektív, de nekem sokkal jobban bejött volna egy Wii 2. kicsit felturbózott irányítás, de megmarad a wii remote és naprakész vasat kap a gép lelke.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#40) Plazmacucci válasza TazLeacher (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd kinovi magat a gamepod mint vistaboy :D

egyebkent igen a magyarra gondoltam. Egy darabig olvastan a jatekhireket de szinvonaltalanna vallt meg az oda kommentelok is idiotak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) Def26 válasza TazLeacher (#15) üzenetére


Def26
félisten

Ezt mondtam én is. Ráadásul a nextgen konzolokon ugyanúgy lesz move és kinect is. Tehát a casual játékos is megtalálja a számítását. Felesleges két konzolt tartani.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#42) ldave válasza TazLeacher (#34) üzenetére


ldave
félisten

De gondolom a többi lapon (ph, itcafé, mobilaréna) fizetett újságírók dolgoznak, ami pedig itt cikk és hír, annak jelentős többségét lelkes amatőrök a szabadidejükben írják meg, a játékokat pedig saját pénzükből veszik, nem pedig a kiadóktól kapják. Nem lehet összehasonlítani a kettőt.

@Def26: nagyon sok ember tart két konzolt, sőt sokaknak 3 is van, igaz inkább külföldön. Nekem biztos lesz Wii U-m, de még nincs kint az a játék, ami miatt megvenném a gépet (Metroid, Zelda, 3D Mario).

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#43) TazLeacher válasza ldave (#42) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen. Pontosan erről van szó. Ezért írta a fórumtárs is, hogy el kéne dönteni, hogy merre tovább. Megjegyeznék valamit, ha már felmerült a téma. Most olvastam ezt a tesztet itt, a Gamepod hasábjain, és emelem kalapom. A teszt nem hibátlan, ahogy soha egyik sem lesz az, de ez igen, szerintem a vala itt olvasott tesztek közül messze a legjobb, bátran ki merem jelenteni, hogy ez megjelenhetne bármelyik "nagy" újság oldalán is. Részletes, tárgyilagos, jó a stílus, a tördelés, na, össze van rakva. Le a kalappal. Véleményem szerint itt válik el a teszt és az élménybeszámoló. Rohadtul nem érdekelt a játék, véletlenül kattintottam rá, de az első oldal tördelése már a megszokottól eltérő volt, ezért beleolvastam, és végig mentem rajta. A játék továbbra sem érdekel, de a teszt nagyon jó volt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) ldave válasza TazLeacher (#43) üzenetére


ldave
félisten

Oric tényleg jól ír.

Amúgy ez szerintem simán pénz kérdése, ha a ph-nál úgy döntenek, hogy befektetnek a Gamepodra, akkor biztos emelkedni fog a színvonal, naprakészebb lesz az oldal minden tekintetben. Jómagam ritkábban szoktam írni, mint szeretnék, de azért az utóbbi időben jóval több a hír és a teszt, mint korábban volt, bele kell jönnie az íróknak, nagyrészt ez szerintem gyakorlat kérdése.

A Slime draws near! Command?

(#45) Agostino válasza ldave (#44) üzenetére


Agostino
addikt

színvonal és a pénz, mint egyenes arányban növekvő tényezők? ugyan. a pénznek semmi köze hozzá. azzal maximum az arc nő meg. teret kell adni másoknak is, aki nem megfelelő, annak búcsút kell inteni. ki kell jelölni mutatókat, aki nem ugorja meg, annak megköszönni. persze ilyesmi a ph-n sosem fordulhat elő, ez tisztán utópia.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46) ldave válasza Agostino (#45) üzenetére


ldave
félisten

Nem így értettem. Ha van pénz, akkor lehet fizetni újságírókat, akik minden munkaidejükkel az oldalon dolgoznak, a színvonal ezen személyeken múlik természetesen.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#47) Mister_X válasza Def26 (#41) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De még mindig nem veszitek tudomásul, hogy a Wii U kezeli a Remote Plust, tehát megmaradt az ugrabugra (a legtöbb játék már most kihasználja).

@ldave: ez leginkább Parcin múlik, de nem csodálkoznék, ha kijelentené, a Gamepod veszteséges. Zsocccnak kellene plusz köröket lefutnia ez ügyben. Amikor én elkezdtem az itteni tevékenységem, Zsoccc mondta is, hogy fizetett pozíciót nem tud nyújtani - nem is fogadtam volna el, mert nem ezért vágtam bele.

Tesztjátékokat azért kapunk, a Sonyval elvileg jó is a kapcsolatunk, mert eddig kaptam pár PS3 exkluzív játékot, amikről írtam és írni is fogok "teszteket" (a továbbiakban igyekszem majd objektívebb lenni). A többi platformra nem látok be, de elmondható, hogy többségében saját példányokat tesztelnek az oldalon.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) ldave válasza Mister_X (#47) üzenetére


ldave
félisten

És ezzel visszatérhetünk a Wii U-féle párhuzamra: Ha lenne pénz az oldalra, több hír és cikk lenne, nagyobb lenne az olvasottság, ha nagyobb lenne az olvasottság, akkor több pénzt hozna az oldal a lapcsaládnak :)

A Slime draws near! Command?

(#49) Mister_X válasza ldave (#48) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha lenne pénz, vennénk Wii U-t és a hihetetlen méreteket öltő magyar Nintendo fanatikusok elárasztanák az oldalt :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#50) b. válasza mcloud76 (#21) üzenetére


b.
félisten

Gondolom nem volt még a kezedben az irányító, hogy így kritizálod. Én tulaja vagyok egynek és elmondhatom hogy remek az új gamepad és nagyon jól kihasználja az a pár játék ami van rá, pl zombi u. ha kipróbálnád nem írnál ilyen dolgokat. Amúgy meg gond nélkül kezeli a wii motet szóval semmi nem változott e téren. Játékok kellenének, semmi más.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.