Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tanulság: a dohányzás káros az egészségre. :)

***

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

nah már előre várom azokat a hsz-eket, hogy jujj de rosszul tetted, meg nincs önuralmad, meg mittom, mondják majd a kis báránykák akik inkább megveretnék magukat minthogy védekezzenek.. jól tetted amit tettél, nem is tehettél volna mást. (látom is a bárány-hsz-t: arrébb is álhattál volna). Tőlem is szoktak cigit kérni, csak én nem dohányzom, és mikor mondom hogy nincs, mindenki úgy néz rám hogy hú de köcsög vagyok, meg sóher, egyszerűen fel nem fogják hogy van olyan ember aki nem cigizik..

(#3) Tzombi válasza waccamár (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Mindent megpróbáltam, hogy lerázzam magamról. Legalább is azt hiszem. Igazán illedelmes is voltam, egy bizonyos pontig. Nem szeretem az erőszakot, és ha lehet, elkerülöm messzire, de itt már másról volt szó. Ahogy ezek a tagok fel voltak pörögve, és az emberi közönyt is figyelembe véve, akár ki is rabolhattak, leüthettek volna. Senki nem állt volna oda megvédeni. Ezért is furcsállottam a ''kigyúrt állat'' színre lépését, akinek azóta is hálás vagyok.
Ezt a cigi kérést már egy párszor megjártam. Akkor a haveromnak is egyet, meg az ő haverjának, stb.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#4) bullseye


bullseye
addikt

én is imádom, amikor csak egy cigit kérnek, és amikor mondom, hogy bocs, nem dohányzom, akkor úgy néznek, mintha valami koszovói tömeggyilkos lennék. pedig csak asztmás vagyok, és nem akarok tüdővizenyővel megdögleni :)
persze ez sem érv, egy ragadósabb kéregetőnek is a ezt válaszoltam a ''de miért'' kérdésére, de lazán nyomta tovább, hogy de azért neki csak adhatok már egy szálat...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5) #54715584


#54715584
törölt tag

engem mindig akkor talalnak meg, mikor telleg az utso cigit szivom, sot, volt olyan is, hogy latta az urge, hogy kidobom a dobozt, de azert odajott kerni, hogy ugyan biztos van meg nalam egy dobozzal...
volt amikor meg be is szoltak, hogy milyen kemeny vagyok...hat a 60 kilommal vasagyastol nem hinnem, de tudok hatarozott lenni...
azt meg kifejezetten utalom, mikor veletlen ranezek vkire, es maris megindul felem, hatha van nalam apro, cigi, stb...

(#6) t1


t1
addikt

bocs de ez vicces

(#7) Tzombi válasza #54715584 (#5) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Viszont határozottan el tudsz futni! :))
Csak az bosszant, hogy nekem kellemetlen, az ő baromságuk. Meg egyáltalán, az ember már nem tud lemenni nyugodtan az utcára az ilyenektől.
Az én történetemnek egyetlen haszna volt csak, hogy azóta közterületen nem, vagy csak nagyok körültekintően gyújtok rá.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#8) bargeszt


bargeszt
tag

Az óvatos rágyújtást én is ismerem jól. Ha körültekintő vagy akkor is kell 4-5 perc míg elszívod a cigit. Rendesen izgultam néha hogy ne jöjjön senki. Nagyon kellemetlen mikor valaki erőszakoskodik.
Néha azt szoktam mondani, hogy én is úgy kértem, vagy hasonló, de vannak akiket nem lehet lekoptatni. Álláskeresésben meg munkában lennének ilyen bulldog természetűek akkor nem kellene kunyerálniuk.

(#9) #54715584 válasza Tzombi (#7) üzenetére


#54715584
törölt tag

hehe :D eddig nem kellett futni, csak hatarozottan mentem tovabb, de hiaba mondom elore, hogy nincs vagy nem adok, meg utanam is jonnek :(

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Tőlem folyton kérnek cigit, pedig csak egy viszonylag kicsi városban, Vácon szoktam járni. Úgy tűnik, a bőrszínemről meg a karikás szememről az jön le nekik, hogy bagózom... Na meg rocker cigi nélkül hogy néz már ki, gondolják biztos. :DDD Bár egynél többször még sohasem ismételték mega kérdést, pedig én sem vagyok egy monstrum a max. 65 kilómmal ;)

(#11) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Most nem azért, de miért is nem adtál neki egy nyamvadt szál cigit? Nem kell, hogy belenyúljon a dobozba és letaperolja az összesnek a végét, amit majd a szádba veszel; egyszerűen kiveszel egy szálat és odaadod neki.

(#12) Crystalheart válasza Cloud_s (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Trógereknek én sem adnék. Ha valaki csóró, az ne cigizzen, nem fogok hizzájárulni egy szál cigivel sem az ország zülléséhez. :]

(#13) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem lenne egyszerűbb leszokni a dohányzásról?

***

(#14) Cloud_s válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Hova züllene egy hajléktalan, ha kap tőled egy szál cigit? Abból már nem tud felest venni, mint a kiflire kért pénzből. Egyszerűen csak jól esne neki.

(Persze az utána jövő ''akkor már még pár fortinttal dobj meg''-től én is a falra mászok, de a legtöbb hálásan megköszöni és viszlát!)

[Szerkesztve]

(#15) Cloud_s válasza ollie (#13) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Egy hajléktalannak? Mégis mit csináljon egész nap? :)

(#16) Crystalheart válasza Cloud_s (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondom, egy hajléktalan se cigizzen. Aki mégis, az magára vessen, ne rám.

Amúgy szinte tárgytalan, mert én is egy nyomorék csóró vagyok, akitől sokszor zsebkendőt sem lehet kérni, mert az sincs :D

(#17) Retro11 válasza Cloud_s (#15) üzenetére


Retro11
senior tag

Menjen keressen munkát...Neeem nincs olyan hogy nem lehet.Nap mint nap nincs elég napszámos nagybátyámnál a paprikaföldön és sosincs elég munkás a kőmívesnél..Haverjaim nyáron mind dolgoznak (Csak 3hónapra)...Szóval ezt a kérdést gondold át...

[Szerkesztve]

(#18) Cloud_s válasza Retro11 (#17) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Én nem mondtam, hogy ne dolgozzanak, meg hogy mi tartsuk el őket. Csak annyit mondtam, hogy egy szál cigi SEMMISÉG. Számomra ez nem ''Miért adnék?'', hanem ''Miért is ne adnék?'' kérdés...

Aki egyszer hajléktalan lesz, az már jó eséllyel az is marad.

(#19) Retro11 válasza Cloud_s (#18) üzenetére


Retro11
senior tag

Figyelj ez a te dolgod,annak és arra költöd a saját pénzed amire akarod...És hidd el ha akarna el mehetne dolgozni,de könnyeb így.Mert sajnos a hajléktalanok közül is sokkal több az aki egyszerüen lusta.

A gesztusod becsülendő,de rossz korban élsz,hidd el.

(#20) Dufresne válasza Cloud_s (#18) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem meg szíve joga eldönteni, hogy a saját pénzén vett cigiből ad-e valakinek vagy sem.
Végülis ezis majdnem olyan, mintha pénzt adna amiért a másik nem dolgozott meg, hacsak a cigikérést nemvesszünk munkának...
Sztem ez úgy lenne normális, hogy kér 1 szálat, ha kap örül, ha nem, akkor kér mástól és nem azt faggatja, hogy miértis nem kap :(((
Ha te akarsz osztogass cigit az utcán, másnak had ne kelljen :U

(#21) Retro11 válasza Dufresne (#20) üzenetére


Retro11
senior tag

Erről van szó.És ne értsen félre senki.Én kifejezetten az ilyen alakokat rühellem,akik megjátszák a nyomorékságot,lusták,szemtelenek, és még nekik áll feljebb ha nem adok.Annál már meg gondolnám aki ugy köszöni meg ahogy azt illik.

Az ilyeneket kényszer munkára kellene fogni.

Illetve van 1másik eset.Hungary 2.számu városában éldegél a piac utcán 1fazon aki egésznap csak bólogat előre-hátra a füllhalgatójával a fülében,na őt sajnálom:(

[Szerkesztve]

(#22) Cloud_s válasza Dufresne (#20) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Hol írtam én olyat, hogy adnia kell? Csak megkérdeztem, hogy mi volt az oka annak, hogy nem adott. Persze, hogy ő dönti el, hogy ad-e. Inteligensebb hajléktalan meg nem áll le kötni az ebet a karóhoz.
A (normális) hajlékatalanoknak nem az a legnagyobb bajuk, hogy nem kapnak egy szál cigit, hanem az, hogy nem kezelik emberként őket. És ha ez sokáig fennáll, akkor elvesztik a hitet, hogy érdemes emberként élni, munkát keresni, stb.
Az, hogy kap egy szál cigit nem anyagi megterhelés, inkább egyfajta gesztus embertársad felé.

Retro11:

Hehe csak nem Attilára gondolsz? Na neki pl. mindig szoktom adni ha kér, ha nem (csak cigit)! :)

[Szerkesztve]

(#23) Retro11 válasza Cloud_s (#22) üzenetére


Retro11
senior tag

lehet 1ről beszélünk de lehet nem.én piac utcán éldegélő manusról beszélek:)!Nevét nem tudom,nem kérdeztem.

A lényeg nem szomorkodni,beletörődni kell hanem akarni,és akarni,és akarni.Lehet itt dolgozni,csak AKARNI kell!!!

(#24) Cloud_s válasza Retro11 (#23) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Szakállas, vékony, bólogat. Régen volt 1 farkaskutyája. Attila.:) Beszélgetni én sem szoktam vele, de sokan mondták már, hogy így hívják.
Na neki nem nagyon tudnék elképzelni testhezálló munkát...

(#25) Retro11 válasza Cloud_s (#24) üzenetére


Retro11
senior tag

Ezt írom én is.Neki sajna nem.De sokan vannak akik rájátszanak,és tettetik magukat,áhh mindegy értitek ti is.

Amúgy igen ő lesz az..Még mindig ott van és még mindig ua. csinálja. :(

(#26) Cloud_s válasza Retro11 (#25) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Ő már hozzátartozik a városképhez. :) vagy :( nemtom...

(#27) Dufresne válasza Cloud_s (#22) üzenetére


Dufresne
addikt

Bocs én csak erre reagáltam így Most nem azért, de miért is nem adtál neki egy nyamvadt szál cigit?. Számomra ez a mondat kissé értetlen felháborodás szagú volt, lehet csak én értettem félre, ha ígyvan, akkor sry :R
Viszont akkor is tartom magam ahhoz, hogy kérjen nyugodtan, nemfogom leugatni, de adni sem fogok, nemcsak azért mert nemdohányzom :C , hanem elvből. Nálam ez kb azon alapszik, hogy ha vanis nálam mondjuk pénz, általában azsem az enyém, hanem szüleimtől van és mivel nem én dolgoztam meg érte, nem adom csak úgy oda másnak:) Viszont ha nemkap, akkor se háborodjon fel, nincs kötelező cigiosztás, meg pénzosztás sem sehol...

(#28) Balinov válasza Cloud_s (#15) üzenetére


Balinov
félisten

mondjuk fürödjön meg valahol és menjen el a munkaügyi központba. ha van valami akár minimálbéres melója is,sokkal több lehetősége van,mint az utcát rondítani.persze ez utópia,tudom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29) Cloud_s válasza Dufresne (#27) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A ''nyamvadt cigit'' az egy szál cigi pénzben kifejezhető értékére értettem. Ami minimális. És cigit kérni/adni mégiscsak más, mint pénzt. Pl. én is szoktam cigit kérni szórakozóhelyen, amikor úgy adódik, hogy nem tudok venni egy teljes dobozzal. És szoktam is kapni. És igenis baromira meg lennék sértődve, ha nem kapnék - mármint olyantól, akinek van. De ilyen még szerencsére sosem fordult elő. Cserébe én is adok, ha van, és ilyen szempontból minegy, hogy hajléktalan, vagy éjszakai csinibaba...

(#30) Cloud_s válasza Balinov (#28) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Lehet, hogy meg lehetne csinálni, bár úgy tudom sehol sem rajonganak a hajléktalanokért. Én könnyen el tudom képzelni, hogy van egy pont, ahonnan már nem lehet talpra állni.És ilyenkor az egyetlen örömöd, hogy lecsúszik egy-egy feles és cigi...

(#31) Tzombi válasza Cloud_s (#18) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Tudod a mondatodban ott a válasz is, csak rosszul emelted ki. ''hogy egy szál cigi SEMMISÉG''
Én úgy írnám, hogy: ''hogy EGY szál cigi semmiség''
A fent leírt szituációban nagy volt a valószínűsége, hogy a következő kérdés az lett volna, hogy akkor egyet a haverjának is....
Na azt már nem.
csak egy megjegyzés még, nem hajléktalanok voltak! Csak úgy néztek ki.

[Szerkesztve]

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#32) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Sajnos nagyon sok hajléktalan már megszokta a ''könnyű'' életet, egyáltalán nem akarnak elmenni, dolgozni. Van, hogy volna rá lehetőségük, de nem akarnak kötöttségben élni.
Ezeket egy percig sem sajnálom. Ismertem olyan srácot, aki az utcáról járt dolgozni. Tiszta, rendes és ápolt volt. Az igaz, hogy csak két év után tudott albérletet szerezni magának, de addig is rendesen járt dolgozni. Olyan hajléktalant is ismertem, akinek felajánlottam egy öt ezrest, kb. két órás munkáért, és azt kaptam tőle, hogy csak nem képzeled, hogy ennyiért bepiszkítom a kezem.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#33) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Milyen szöveget írnak a cigire? A cigaretta súlyosan károsíthatja az ön és környezete egészségét. :D

(#34) Cloud_s válasza Tzombi (#31) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Akkor tényleg nem egy szituról beszélünk, ez már nálam is arcpirítóan bunkó tarhálásnak minősül. Persze ha ez megesik meg lehet mondani, hogy most adtam egyet, legyen elég ennyi.

(#35) Cloud_s válasza Tzombi (#32) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Mivel ők is emberek, ugyanúgy van köztük ilyen is, olyan is, mint a ''hajlékosak'' között.

(#36) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ez is jó volt, köszi. Várjuk a többit. :R

"Csak úgy mondom"

(#37) Xantomas


Xantomas
őstag

Alapjában véve, mint ahogy le is írtátok, nem azzal van a baj, hogy odamegy valakihez egy tök ismeretlen ember, majd cigit kér, hanem azzal hogy számukra rendszeressé vált a dolog. Odamegy, majd, nem kéri, hanem valóságga követel egy nyamvadt szálat, és mikor megkapja próbálkozik még egy kicsit. Netán egy kis apró.

Bevallom őszintén, rendszeresen jönnek hozzám is tarhálni. Főiskoláról, ismerőstől, vagy ''munkából'' hazafele mindíg belebotlok legalább egy emberbe, aki pénzt, vagy cigit kunyervál. Lévén, hogy nem vagyok láncdohányos, nem tartok magamnál dobozos bagót, egyszerűen felesleges. Egy csomag cseresznyés dohánnyal, papírral, és filterrel el vagyok 1-2 hónapot. Igaz egy hónap után semmi íze, olyan mintha kartont szívnék, de ha jól esik, miért ne gyújthatna rá az ember?
Néha, ha adakozóbb kedvemben vagyok, csinálok az illetőnek egyet, vagy a fül mögé tett kész bagót adom oda, de nem egyszer előfordult, hogy nem fogadta el, mert benyálaztam. Volt aki azt hitte füves. Vagy kezdő volt, vagy a végtermék tűnt számára annak.

Olyan mértékben el vannak szemtelenedve, hogy az röhely. Nem az mezei, aluljárós punkokra gondolok, mert azok mindíg is azok voltak, már csak polgárpukkasztásból is. A padonfekvő, pofátlan szabadéletűekre, akiket még/már nem fogott munkába a homelessmaffia.

Ráadásul kis termetű se vagyok.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38) Tzombi válasza Csapi007 (#36) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Van az első írásomhoz hasonló még a tarsolyomban, kellő rendszereséggel közzé is fogom tenni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#39) Tzombi válasza Cloud_s (#35) üzenetére


Tzombi
csendes tag

csak tudod egy ilyen szitu után, amikor olyan ideges vagy a történtek miatt, hogy még aludni sem tudsz, elég nehéz tolerálni, ha megint megkörnyékeznek. Alapjában simán elkerülöm őket, vagy szóra sem méltatva tovább megyek.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#40) Cloud_s válasza Tzombi (#39) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Amikor így tettlegességig fajulnak a dolgok meg is értem. De azért ez egy elég kirívó eset volt, az emberek többsége (hajlékony vagy sem) nem vág szájon, ha nem kap cigit.

(#41) Blaise válasza Xantomas (#37) üzenetére


Blaise
veterán

Miért nem veszel töltőt ? :D

(#42) menpee


menpee
aktív tag

Velem épp a fordítottja esett meg. Nem cigizem, és ezzel máris szinte mintha másik galaxisból származnék. Tudta ezt egy ismerősöm, és mégis mindig megkínált cigivel, napi 5-6 alkalommal. Egyszer gondoltam egyet, mondtam adjál komám! Persze vigyorogva élt is ezzel. Megfogtam, megszagolgattam (közben vagyakozó, boldog arc :D), kettétörtem, és széttepostam. Majd: ''Bazz, ez a cigi tényleg jó volt, adsz még?''
Azóta nem kínált... :F

A piálás is tabu nálam, mondjuk ezért is sokan hülyének néznek. Jagerrel is kínálgatott a fentebb említett ismerős, de mindig azzal ráztam le, hogy a 3 centből igyon le 2,5-öt, és a maradékkal megbírkózom. Azonban sosem hagyott semmit ;) És mindig csak utána kapcsolt. :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#43) Zolaash válasza Cloud_s (#34) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Tarhálás is. Míg dohányoztam (~18 évig) , a legvégső esetben kértem csak mástól. Mivel ezt pofátlanságnak éreztem/érzem, mindig 2-3 dobozzal vettem egyszerre, hogy még véletlenül se fussak ki a készletből. Ha nem kaptam, akkor sem volt okom megsértődni.
Egy példa: egyik haverom nagyon lejmolós srác. Dohányzott, de sosem volt cigije. Ha elmentünk vhová inni egy sört, ő sosem fizetett senkinek.
Aztán egyszer vett egy krosszmocit. Aztán egy túramocit. Akkor most tulajdonképpen én (mi) vettem neki két motort? Összespórolta rá a lét. Így. Most akkor ki a pofátlan? Félreértés ne essék, nem sajnálom tőle a motorokat.

Rip and tear

(#44) Cloud_s válasza Zolaash (#43) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Aki skót, azzal nincs mit tenni. Nekem is vannak ilyen ''haverjaim'', akik csak buliban dohányoznak. Akkor viszont előszeretettel mennek rá pl. az én cigimre. Múltkor vetettem is az egyikkel egy dobozzal... ''Vészhelyzetben'' viszont én is szoktam kérni, akár full ismeretlentől is. Eddig még mindig kaptam.
A hajlékonyak nem hiszem, hogy krosszmotorra spórolnának, bár volt még régen valami sztori, hogy egy elhunyt hajléktalannál kisebb vagyont találtak a kabátjába bevarrva. :)

(#45) Xantomas válasza Blaise (#41) üzenetére


Xantomas
őstag

Mindenki ezt kérdezi. Van egy fealingje a saját kézzel sodort ciginek, úgy mint a hajadonok combján tekert kubai szivarnak. :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#46) Crystalheart válasza Cloud_s (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, az ilyen élet az egyén számára már szinte értelmetlen. (Nem mintha másoknak hasznos lenne.)

(#47) bmx powa válasza Xantomas (#37) üzenetére


bmx powa
tag

"Olyan mértékben el vannak szemtelenedve, hogy az röhely. Nem az mezei, aluljárós punkokra gondolok, mert azok mindíg is azok voltak" ez így hülyeség, ahogy van. hidd el, ismerek egy párat közűlük. ha akad alkalmi munka, mindig elmennek dolgozni. velünk szigeten történt meg hogy egy srác meg egy csaj kért pénzt sörre, és mi adtunk nekik 1500ft-otm hogy vegyenek kettőt. kérés nélkül visszahozták a visszajárót és meg is kínáltak bennünket. ennyit a punkokról.

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#48) ngabor2 válasza Retro11 (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a legszebb, hogy hallottam már valakivel normálisan beszélni. tehát azzal együtt, hogy a városképhez tartozik, vagy piszkosul betanulta ezt a szerepet, vagy vannak azért tiszta pillanatai. mostanában nem látom a régi helyén, mióta más cég költözött oda.

más: én se dohányzom (oké, mostanában néha vizipipázok), de hozzám is odajönnek. mivel általában fülhallgatóval a fülemben járok, tehetk úgy mintha meg se hallanám. ha meg nem, akkor nem lassítva odamondom, hogy nem dohányzok. ennyi. monnyuk bagóval a kézben ez utóbbi nehezebb lenne...

(#49) adalbert1


adalbert1
veterán

Érdekes, engem szerencsére ritkán találnak meg az adjak cigit emberek, pedig rendszeresen dohányzom az utcán... Viszont volt már olyan is, hogy meg akart késelni az egyik paraszt, amiért nem adtam neki cigit (ha akkor van nálam valami önvédelmi fegyver most valószínűleg a sittről írnám ezeket a sorokat).
Másrészt én se adok szinte soha senkinek cigit, ha már én kifizetek érte x forintot, akkor tegye meg ő is. Az meg a legundorítóbb, ha valakinek a dohányzószerkezetből csak a pofája van meg.

(#50) #64791808


#64791808
törölt tag

Ha nem dohányoznál, az egészet le lehetne rendezni annyival, hogy nem dohányzom.

De mivel szívod azt a szart, aztán majd vagy fizetsz, hogy leszokj, vagy az én pénzemen kezelik a tüdőbajodat, ezért így jártál.

Egyszer számold ki, hogy egy évben mennyit költessz cigarettára...

Megjegyzem etikailag helyesen jártál el, ott lehetne még finomítani a dolgon, hogy te viszed be az első ütést. Persze egy pillanat alatt el lehet jutni odáig, hogy halántékon lőni az összeset, csak gondolom utálsz ásni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.