Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zserbox


zserbox
őstag

7x annyiért próbálják eladni mint ami a projekt elején be lett adva ár? :Y
normális? :C

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Gondolom be lett szólva nekik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) persil válasza zserbox (#1) üzenetére


persil
nagyúr

Inkább csak 5.5x(13usd ---> 70usd) áron, DE AKKOR IS! :D

A cikk elején arra számítottam, hogy mondjuk 15-18 dollár, 13 helyett.... de 70?! :D

Szrk.: mielőtt megtalál valami matektanár, igen pontosan tudom, hogy öt és félszer 13 az picit több, mint 70, csak lekerekítettem, hogy egyszerűbb legyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4) Obi-1


Obi-1
őstag

A ceruza-akksi áramforrás szerintem jó ötlet, ha tényleg csak olvasásra használod. Ezt a konkurrencia is átvehetné, hogy olcsóbb gépeket készíthessen.

Nem tudom, hogy pl. digi fényképezőgép fronton mennyire terjedtek el a saját akksis gépek. Nálam ott is szempont volt, hogy ceruza-akksival menjen.

Mobiltelefonnál ez persze nem megoldható, de ott is az akksi szokta feladni leghamarabb, aztán általában nem éri meg új akksit venni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) Jack@l


Jack@l
veterán

Már csak az a kérdés végül mi kerül majd bele, bár mégha fullos könvlvasó is lesz rendes hardverrel, nem csak képnézegető, akkor is már elég morcos már az ár ekkora kijelzőért...

UI: sztem kacsa a hír, vagy teló előfizetéshez fogják 10 dollárért adni, "kártyafüggetlenül" meg bepróbálkoznak drágábbam.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#6) zserbox válasza persil (#3) üzenetére


zserbox
őstag

jogos bár még a duplája is durva lenne.
gondolj bele bármilyen project a beigért duplájába kerül már érdekesen néznek nem hogy 5.5x többe :DD

(#7) maross


maross
veterán

lál - otszor annyi, de azert meg mindig jo, persze :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#8) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ez így bukta lesz...

ez a kedvenc aláírásom

(#9) anaqer


anaqer
veterán

Már amikor kiderültek a formázás körüli turpisságok, lehetett tudni hogy ez egy semmit érő cucc lesz, és a fő cél a médiahekk volt... ennyiért meg aztán tényleg felszállt a lollerkopter. :U

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) persil válasza zserbox (#6) üzenetére


persil
nagyúr

Hát ennyiért szimpla bukó, kérdés nélkül :)

Eleve az egész csak azért volt érdekes, mert huhu 10 ajró... :D Nesze! :D Ennyiért mindenki megveszi a többit.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#11) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Na, ez így akkor egy kalap sz*r. Az már korábban látszott körvonalazódni, hogy túl szép is lenne...

<< Heimdal >>

(#12) tamas1985 válasza Obi-1 (#4) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Sajnos ez inkább pont negatív tulajdonság, már csak a környezetvédelmi szempontokat figyelembevéve, egy normális beépített akkumulátor sokkal többet bír újratöltés terén mint akármelyik elem.
Szerintem meg inkább azért emeltek árat mert rájöttek hogy sokkal drágábban is el lehet adni, főleg az elején mikor piacra kerül.

(#13) kcsa válasza Obi-1 (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Látod pont ez a szubjektív, én kifejezetten kerestem a Li-ion akkus fényképezőt mert már a hócipőm tele volt a gagyi NiMH akkukkal. Nem is csalódtam igazából :)

(#14) zserbox válasza tamas1985 (#12) üzenetére


zserbox
őstag

szerintem nem fog ez drágábban menni. egyetlen előnye az volt hogy ocsó bár ugye még kell hozzá aksi/elem szal az eredeti felállásba se 13 ojró lett volna mire használni tudod.

(#15) McSpy


McSpy
őstag

Mostanra hozzáadták az egész világ inflációját,azért lett ennyi ;]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#16) atti_2010 válasza tamas1985 (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Sajnos ez inkább pont negatív tulajdonság, már csak a környezetvédelmi szempontokat figyelembevéve, egy normális beépített akkumulátor sokkal többet bír újratöltés terén mint akármelyik elem.

Azért vannak minőségi ceruza akkumulátorok amik nagyon sokat bírnak és nem is drágák, 3 éve használok Sony Enelopot és hibátlanul megy.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) zserbox válasza atti_2010 (#16) üzenetére


zserbox
őstag

nem sanyo?

(#18) tamas1985 válasza atti_2010 (#16) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Hát a nem is drága az nagyon relatív.
Itt a környezetvédelmi szempontokról beszélek inkább...

(#19) atti_2010 válasza zserbox (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze Sanyo csak már kezd kikopni a divatból ez a név, köszi a helyreigazítást.

tamas1985 Környezet védelmileg miben jobb egy bonyolult gyári specifikus akkumulátor?, éppen az lenne a lényeg hogy végre valahogy egységesíteni kellene őket mint a töltőket mert ez így nagyon pazarló csakhogy a gyártóknak nem ez az érdekük, mára sikerült egy akku töltést is olyan szintre bonyolítani mint egy atombomba vezérlést csakhogy nehogy a másik gyártótól tudjál valamit használni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) blackydan


blackydan
senior tag

Kicsit gáz... :U

(#21) #06658560 válasza tamas1985 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Sajnos ez inkább pont negatív tulajdonság, már csak a környezetvédelmi szempontokat figyelembevéve, egy normális beépített akkumulátor sokkal többet bír újratöltés terén mint akármelyik elem."

Azonos technológia esetén miért bír többet egy téglatestre formázott a hengeresnél?

környezetvédelmileg miért jobb az akku halál esetén kidobni egy komplett gépet, minden más müködö egységével együtt, mint csak az akkut cserélni és használni tovább?

(#22) Spancho


Spancho
őstag

Már akkor is sokan csalódtak benne amikor kijöttek a hírek hogy csak BT-n keresztül lehet stb... és akkor még csak 10$ volt :) Így nem hiszem hogy sokaknak kellhet majd.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#23) narumon válasza Obi-1 (#4) üzenetére


narumon
őstag

Nem tudom, hogy pl. digi fényképezőgép fronton mennyire terjedtek el a saját akksis gépek. Nálam ott is szempont volt, hogy ceruza-akksival menjen.

Hát kb minden komoly fényképezőben akksi van, a ceruza akksi nagyon sok helyet foglal, (kellene bele legalább 4), drága, stb. Én pl egészen biztosan nem vennék ceruza akksis fényképezőt, szerencsére azok amik nálam szóba jöhetnek ott ez nem is kérdés, nézni sem kell.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#24) #10691584


#10691584
törölt tag

Szerintem az, hogy az ember pof@jába hazudtak, hitegették és reklámra használták az embereket, éppen elég unszimpatikussá teszi a céget ahhoz, hogy jóérzésű ember NE tőlük vásároljon. Nekem pl. az elveimbe ütközik. 5.5x-es ár? Hagyjuk már.. Aki ezek után ennyiért megveszi (ismerve az előzményeket) az meg is érdemli. Fene támogasson a pénzével egy ilyen gerinctelen céget :Y

Maximum még olyat tudok elképzelni a "mentségükre" hogy az FCC beugatott nekik, hogy versenyellenes ez az alacsonyra szabott ár a konkurensekkel szemben és ha nem emelik, nem engedik őket USA piacra.

(Egyébként ez az "FCC" a 90-es évekbeli Federal Trade Commission utódja, vagy kik ezek :F)

[ Szerkesztve ]

(#25) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Már az első hírekben volt róla szó, hogy valamilyen módon mobilszolgáltatóhoz lesz kötve. Valószínűleg valami telefon előfizetés mellé lehet majd olcsón meg venni, ez az ár meg kb olyan mint mikor függetlenül vesz az ember telefont.

(#26) joi29


joi29
őstag

nem rendelkezik beépített akkumulátorral (a tápellátás egy pár AAA méretű elemmel vagy akkuval oldható meg), kisebb a kijelző és szürkeárnyalatokat nézve is gyengébb képességű, valamint nincs rajta USB port és Wi-Fi sincs benne.

"Ez egy Yugo. Keveset fogyaszt, viszont nem megy." :N

(#27) zserbox válasza Bloksma (#25) üzenetére


zserbox
őstag

a független teló ár se szokott 5x annyi lenne mint a függő (Mo.)

(#28) kcsa válasza zserbox (#27) üzenetére


kcsa
veterán

ennek csak az az oka, hogy itthon a függőre nincs valódi kedvezmény :(( (de van, 17-25k-s előfizetésekre. üssetek :D)

(#29) Bloksma válasza zserbox (#27) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Viszont a függőt van, hogy 1 forintért meg lehet venni előfizetéssel. nem védeni akarom őket, de lehet, hogy lesz, amit beváltanak az ígéretből. Mondjuk én tegnap rendeltem egy Kindle-t :D

(#30) atti_2010 válasza Bloksma (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Viszont sok esetben a szerződés 2 évre szól a készüléket meg már az elsőben kifizeted, inkább veszek részletre függetlent.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) bakagaijin válasza Bloksma (#25) üzenetére


bakagaijin
tag

Blikkesedik a PH? Az eredeti anyag alapján úgy hirdették, hogy egy adott smartphone MELLÉ lehet venni 10EUR-ért. Csomagban, előfizetéssel, un. companion reader-ként. Mivelhogy az eredeti kiírás szerint egy mobiltelefonos programmal lehet feltölteni rá BT-vel a dolgokat, a saját DRM-es webes boltjukból letöltött anyagokkal. Mindez a Frankfurti Könyvvásárra időzítve. Az, hogy önállóan is meg lehet venni az az eredeti kibocsátási tervekben nem szerepelt, igazából nem is egyértelmű hogyan akarják rá az anyagokat feltölteni, nem valószínű hogy megnyitották a saját szoftverüket.

http://www.spiegel.de/international/zeitgeist/txtr-beagle-german-company-to-launch-e-reader-for-less-than-10-euros-a-860536.html

(#32) dabadab


dabadab
titán

Itt senki sem olvasta az eddigi hireket? Az nagyjabol a bejelentes pillanatatol ismert volt, hogy a 10 euro az elofizeteses ar lesz, meg nagyjabol az osszes korlatozast ki lehetett banyaszni abbol, amit kiadtak.

Nem hazudtak semmit, eddig egeszen pontosan azt hozzak, amit mar az elejen is mondtak.

DRM is theft

(#33) ZooLee válasza dabadab (#32) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem hazudtak semmit, eddig egeszen pontosan azt hozzak, amit mar az elejen is mondtak.

Hát, mondjuk úgy, hogy szivárogtatták a híreket.
- Először az volt, hogy itt a 10 dolláros (eurós) olvasó 4GB háttértárral, BT kommunikációval
- Aztán, hogy ugyan 4GB a háttértár, de csak 5 könyvet lehet rátenni egyszerre
- Aztán az, hogy ugyan csak 10 dollár, de csak Androidos vagy iOS-es szoftverrel lehet rátölteni könyveket.
- Aztán az, hogy nem kezeli csak a saját formátumát
- Aztán az, hogy ugyan csak a saját formátumát kezeli, de azt is csak úgy, hogy bármilyen könyves tulajdonságot (sortávolság, betűméret, margó) csak a feltöltés előtt tudsz állítani (esetleg), az olvasón már nem
- Aztán a végén kiderült hogy tulajdonképpen nem is e-könyv olvasó, hanem egy monochrome képmegjelenító (csak BMP ráadásul!!!) az egész
- És aztán legvégül, hogy hát akkor lesz 10 akármi, ha megveszed egy mobil+előfizetés mellé

Végül is elmondtak mindent, csak a tálalás volt kicsit gázos. Így tekintve iszonyatosan röhejes az ára, mert ennyiért (69 akármilyen pénz) már bőven lehet válogatni a jobbnál jobb olvasók közül.

"Ez egy Yugo. Keveset fogyaszt, viszont nem megy." :N

Na de ott az aranyrúd elég sokat nyomott a latba a hátsó ülésen... :)

(#34) dabadab válasza ZooLee (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Aztán a végén kiderült hogy tulajdonképpen nem is e-könyv olvasó, hanem egy monochrome képmegjelenító (csak BMP ráadásul!!!) az egész"

Azért ez nem tartott sokáig, a bejelentés napján ismert volt, pl. itt egy ph-s hsz a bejelentés híréhez tartozó topikból.

"És aztán legvégül, hogy hát akkor lesz 10 akármi, ha megveszed egy mobil+előfizetés mellé"

Szintén ismert volt a bejelentés napján (és ez is linkelve volt a fenti ph-s topikban): "That 10 euro price is going to be subsidized by carriers, and the actual parts cost for the Beagle is somewhere above $50."

Szóval itt leginkább arról van szó, hogy a sajtó egy kicsit túllihegte a dolgot, de a Txtr nem titkolt el semmit, az összes dolog, amit felsoroltál, ismert volt a bejelentés napján.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) waterman_ válasza Obi-1 (#4) üzenetére


waterman_
aktív tag

Látom már mások is válaszoltak, de a a ceruza aksinak azért megvannak a határai.
- Pár hét alatt jelentősen veszt a töltöttségéből az önkisülés miatt
- egy nagy teljesítményű ceruza akksit ha folyamatosan gyorstöltővel tölt az ember, akkor elég gyorsan feladja a harcot. Tehát érdemes őket normál töltővel tölteni, akkor viszont 8+ óra. Lithium ionosnál a nagyok is megelégednek 3-4 óra töltéssel.
- pont fényképezőgépnél elég rosszul teljesítenek a ceruza akksik. A vaku nagyon leszívja őket. Korábban én is olyan gépeket használtam amikbe ceruza elem való, aztán váltottam kategóriát és a lithium ion akksi egy teljesen más "érzés". A vaku azonnal fel van töltve ha kell, sokkal erősebb, gyorsabban feltöltődik.

Szóval szerintem a cserélhető lithium ionos akksik a legjobb megoldás, a ceruza akksikat meg nem is tudom hova érdemes használni.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#36) Bloksma válasza waterman_ (#35) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Egyesek azért preferálják a ceruza akksi/elem megoldást, mert míg a saját akkuját töltöd, addig nem tudod használni. Az elemes megoldásnál, meg ha ceruza akksit használsz, akkor amíg azok töltődnek, használsz hozzá elemet. Vagy ha nem szeretsz töltögetni, akkor mindig elemet használsz.

(#37) #06658560 válasza waterman_ (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi az akadálya az Li-Ion, Li-Po akksikat AA, AAA és co. formába szabni? Onnantól mi a probléma az ilyen formával? Hogy másban is tudod hazsnálni? hogy gýartótól független forrássá válik? Kapacitásnövelés ujjgyakorlat lesz?

(#38) atti_2010 válasza waterman_ (#35) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Bánná a fene milyen de egy egységes megoldás kellene, ceruza formában is lehetne Litium aksit gyártani ha akarnák de nem hülyék miért ne dobnál el mindent ha kimegy az aksi vagy miért ne vennél tőlük méregdrágán újat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) waterman_ válasza Bloksma (#36) üzenetére


waterman_
aktív tag

Erre én is gondoltam, és sokáig így is csináltam. És rettentően utáltam.
Miután 2 éve használok egy saját akkus EOS 550d-t azt mondom inkább vennék még egy akksit hozzá, mintsem valaha visszatérjek a ceruzákhoz. Egy akksival az én felhasználási volumenemmel egy feltöltéssel ez a gép kibír egy teljes hetes buszos utazást, panorámafotókkal, éjjeli hosszú expókkal és jópár vakus képpel. Ceruzással sosem bírta ennyi ideig a korábbi masinám (canon a470).

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#40) waterman_ válasza #06658560 (#37) üzenetére


waterman_
aktív tag

Az a megvalósítás lenne a paradicsom. A gyártókat kérdezd miért nem hajladóak olyat csinálni. Azt már szeretném :)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#41) Bloksma válasza waterman_ (#39) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Csak sajnos ezt a gyártók is tudják, és visszaélnek vele. A gyári akkumulátor általában fele annyiba kerül, mint maga a masina. Az utángyártott meg nem sokáig húzza. Én is a két akksis megoldást részesítem előnyben, csak néha nem túl kifizetődő...

(#42) banhammer


banhammer
veterán

Így elég köhögtetős a dolog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) ZooLee válasza #06658560 (#37) üzenetére


ZooLee
őstag

Mi az akadálya az Li-Ion, Li-Po akksikat AA, AAA és co. formába szabni?

Azért, mert a jelenlegi megoldásoknál nem lehetne szavatolni a biztonságos töltést. A Li-akármi és Ni-akármi akksik töltési karakterisztikája nagyon különböző, (sőt, még a Ni-CD és NiMH akksiké is) és a töltők nem alkalmasak arra, hogy megfelelően töltsék az újabb típusú akkukat.
A jelenlegi töltők nagy része egyszerű buta töltő, beleteszed az akksit, és addig tölti, amíg ki nem veszed. Ettől kicsit szofisztikáltabbak azok a töltők, amelyek már figyelik a feszültség-görbét, és az alapján leállítják a töltést, de ezekből sok van, ami nem tudja cellánként tölteni az akksikat, csak párosával. A legjobbak pedig azok, amelyek egyenként figyelik az akksik paramétereit (elsősorban a cella feszültséget), és az alapján vezérlik a töltést.
A Li-akkuk teljese eltérő töltést igényelnek, és míg a Ni-MH akkuk csak "nem szeretik" a túltöltést, addig a Li-akkuknál ezt egyáltalán nem tolerálják, felpuffadnak, rosszabb esetben fel is robbanhat. Vagyis ha egy Li-Po/Li-Ion akksit beleraknál egy mostani NiMH töltőbe, akkor jó eséllyel felrobbanna a töltés közben.

Szóval tulajdonképpen egyszerű inkompatibilitási oka van annak, hogy nem csinálnak ilyen akkukat. (Illetve vannak hasonló méretű-alakú akkuk, de azok mind különbözőek, hosszabbak/rövidebbek, vastagabbak, stb. hogy ne lehessen véletlenül sem összekeverni őket. (Tudod, a macska meg a mikró esete)

(#35) waterman_: Látom már mások is válaszoltak, de a a ceruza aksinak azért megvannak a határai.
- Pár hét alatt jelentősen veszt a töltöttségéből az önkisülés miatt

Ez már nem teljesen igaz, mert az újabb technológiájú akksiknak (pl. Sanyo Eneloop, vagy Varta Ready2Use) már nagyon kis mértékű (majdnem hogy elhanyagolható) az önkisülése!

- egy nagy teljesítményű ceruza akksit ha folyamatosan gyorstöltővel tölt az ember, akkor elég gyorsan feladja a harcot

Kérdés, hogy milyen gyorstöltővel. A nagyon gyors töltő (pl. 15 perces, vagyis 4C-s töltőkkel) így van, gyorsan le fogja harcolni. A normál gyorstöltővel (~1-3 óra) ez már nem áll fent, sőt, nem hagyja "ellustulni" az akksit. A legjobb, ha vegyesen töltöd, vagyis időnként beiktatsz legalább egy gyorstöltést (1-3 óra).

(#44) dabadab válasza #06658560 (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Mi az akadálya az Li-Ion, Li-Po akksikat AA, AAA és co. formába szabni? "

Leginkabb a meretgazdasagossag. A NiMH-val ellentetben a litiumos cellak onmagukban baromira balesetveszelyesek, kell hozzajuk toltoelektronika, az meg aranytalanul megdobja egy AA-s cella arat.

DRM is theft

(#45) kcsa válasza #06658560 (#37) üzenetére


kcsa
veterán

"Mi az akadálya az Li-Ion, Li-Po akksikat AA, AAA és co. formába szabni? "

Hát elsődlegesen a rohadtul eltérő cellafeszültség. Ha lenne egy AA méretű Li-xxx cellád, elég sokan rakosgatnák távirányítóba, órába, miegyébbe, amik szép sorban haláloznának el ("dehát ez ugyanolyaaan").

(#46) #06658560 válasza kcsa (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi oka lenne annyi cellát összerakni, amennyi kiadja a szükséges feszt? Nem lehetne kisütni a cuccot. Hogy holt teret hagyna maga mellett? Beférhetne az elektronikája.
A AA, AAA, stb. formátumok külsö megtartása esetén a feszültségek, áramerösségek nem birizgálásakor mindegy, hogy az "elem" fele üres.

#43 ZooLee: valahogy a telefonokat is iskerül tölteni, meg fényképezöket is. Ergo, létezik technológia a töltökre, csak adaptálni kell a ceruzaelem formára.

Egyet kellett gugliznom:[link]. Vannak ilyen formátumban modern akkuk, mégsem akarja senki használni.

[ Szerkesztve ]

(#47) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy elnézem lesz ez még 13 $. (se) :(

Obi-1 : Mi az, hogy nem megoldható? Nekem volt ceruzaelemes telefonom aszem Alcatel volt de nem biztos régebben volt. Persze egy 6-7 mm okoskodó telefonban valóban nehéz megoldani. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#48) ZooLee válasza dabadab (#34) üzenetére


ZooLee
őstag

Szóval itt leginkább arról van szó, hogy a sajtó egy kicsit túllihegte a dolgot, de a Txtr nem titkolt el semmit, az összes dolog, amit felsoroltál, ismert volt a bejelentés napján.

Jah, hogy a média...

Az lehet, hogy már ismert volt minden paraméter, viszont az úgy tűnik, a sajtó nem tudott róla. Az információk először mindenhol csak a szuperlatívuszokról szóltak. Például itt is:

"A német gyártású olvasó mérete és vételára következtében is sikerre van ítélve."

Aztán folyamatosan terjedt az információ, és jöttek ki a cikkek, illetve bővültek, nagyjából az általam vázolt verzióban. Nézd meg a hozzászólásokat is, látszik először a lelkesedés, aztán, ahogy jöttek az információk, lett egyre árnyaltabb a kép. Lehet, hogy ez napon belül volt és nagyon közel egymáshoz, de akkor sem állt rendelkezésre minden infó. Hogy ebben nem a gyártó a hibás, hanem a sajtó, az már más kérdés.

(#49) ZooLee válasza #06658560 (#46) üzenetére


ZooLee
őstag

Egy cella feszültsége 3,7/3,8V, míg Ni-MH akkunál 1,2V, elemnél 1,5V. Nincs több cella összepakolva. Cellát felezni pedig nem lehet, fesszabályzót tenni rá meg elég nagy marhaság lenne. Teljesen inkompatibilis a mostani elemekhez, akkukhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#50) kcsa válasza #06658560 (#46) üzenetére


kcsa
veterán

Li-ion névleges cellafeszültsége 3.6/3.7V. Tehát kb. normál ceruzaelemet számolva 2,4 tartóselemnek, vagy 3 1.2V névleges feszültségű NiMH akkunak felel meg. Pont ezért nem jó. AA vagy AAA formátum nem való ilyen cellafeszhez, sok félreértésre adna lehetőséget. Ha meg töltőelektronikát, meg egyebeket akarsz AA méretbe tenni, akkor el is veszett minden kapacitásbeli előnyöd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.