Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"mellette tartalmaz néhány nehézfémet, legfőképp ólmot. Ez pedig a sérült bőrön keresztül nagyon szépen fel tud szívódni.": a vörös iszap sok mindent tartalmaz, konkrétan ólmot keveset. ráadásul a nehézfémek számára jó kötőanyag, tehát abból nemigen szívódik fel. lásd wikipedia. [link]

és igen, a vörös iszap maga nem veszélyes, ugyanolyan anyagok vannak benne, mint a földben. a vörös iszap lúgos oldata a veszélyes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Tüzi válasza bambano (#1) üzenetére

Nem módosítottam a beírást, csak a végére biggyesztettem amit.
A vörös iszap szilárd mivoltában valóban nem veszélyes, bár némileg radioaktív.

"A termőtalajok átlagánál több nehézfémet tartalmazó, erősen lúgos kémhatása miatt maró hatású ipari hulladék körülbelül 40 négyzetkilométeren terült szét, felbecsülhetetlen gazdasági és ökológiai károkat okozva az Ajkai kistérségben."

lásd a link amit adtál :)
kollégám vérmintájában pedig ólmot mutattak ki.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mmm, ami kiomlott, a vorosiszap tetejen levo zagyos lug volt nem? legalabbis az egesi serulesekbol erre gondolnek, nem beszelve a viszkozitasarol.

szerk.: neked respect.

szerk2 ujfent a 20 eve haldoklo ex-szocreal burokratikus szemlelet bizonyosodott be, miszerint az parttitkar/teesz elnok jobban tudja mikor sz@rik a tyuk irodaban a fejes mindent jobban tud

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mehetne index/origo címlapra. Igaz, hogy szvsz. sokszor, nagyon sokszor kritikán aluliak, de elég sokan nézik, már csak ezért is elférne.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Mr X


Mr X
veterán

Ajkai vagyok, bár Budapesten élek, de akkor pont otthon voltam, mikor ez történt. Kriminális, amit összeszarakodtak.

Plusz, ugye egyből gyűjtés indult, ruhától elkezdve mosógépen át mindent hoztak az egész országból. Ezeket összegyűjtötte az önkormányzat, viszont ahogy hallottam, nem nagyon akaródzott szétosztani nekik. Ellenben az ajkai lakosok egy része az érintett településeken élő rokonok-ismerősök lakcímkártyáival kvázi turkálóként kezelte a gyűjtésből összejött ruhamennyiséget.

Az meg már a nevetséges kategória, hogy idelátogatott Mága Zoltán, aki a tragédiát látva, mély együttérzése jeleként plazmatévéket osztogatott...

(#6) Tüzi válasza Mr X (#5) üzenetére

Akkor gondolom a a civilek részéről érkező anyagi támogatások "célba érkezésével" Te is tisztában vagy :)

(#4) hoffman_
Másnap meg jönne a TEK.
Jó helyen van ez itt, pár ember elgondolkodik egy kicsit, már megérte...

(#3) Mr.Csizmás
Így van. Nem maga az iszap ömlött ki, hanem a tetejére kinyomódott víz, ami az iszappal érintkezve olyan lett amilyen. Lúgos, maró folyadék, ami vízszerűen folyt.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) hoffman_ válasza Tüzi (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja. Ezt se véleményezném inkább... :/

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Na már ilyen topik is van, szintén egy Ajkai lakos aki a MAL-nál dogozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.