Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ami másoknak a Metroid volt a Nintendo-n, az nekünk a Turrican volt (nekem éppen C64-en, mert az első két eredeti rész arra is megjelent). A Turrican 3 sajnos már nem, többek között ezért a játékért (is) akartam venni egy Amiga 500-ast, de ez sajnos anno elmaradt. De a C64-ből is eléggé a maximumot hozták ki grafikailag és zeneileg egyaránt, egyáltalán nem voltak rosszak azon se. Szóval, ha manapság valaki "Metroidvania-t" emleget egy új 2D-s platformer/lövöldözős játék kapcsán az nekem inkább "Turricanvania".

(#2) Narasim válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Narasim
aktív tag

köszönöm, hogy leírtad helyettem! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#3) drivan válasza SunMount3r (#1) üzenetére


drivan
csendes tag

Csakhogy a metroidvania kifejezés, nem 2D-s platformer/lövöldözős zsánert jelent, hanem egy játéktervezési struktúra, amely viszont egyáltalán nem sajátja a Turrican szériának. Írom ezt nosztalgikus Turrican, szenvedélyes Chris Hülsbeck és valódi metroidvania rajongóként.

(#4) icemad válasza SunMount3r (#1) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az első 2 rész még megvan eredeti c64 kazettán. Emlékszem, 1000 forint volt darabja. Akkoriban az irdatlan sok pénznek számított egy gyereknek (is). :)

(#5) SunMount3r válasza drivan (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, ezt konkrétan nem tudtam, eddig az alapján következtettem, hogy az összes játék amire láttam, hogy ezt írták, 2D-s, oldalra scrollozó, platformer-lövöldözős játék volt. Ezt tűnt kézenfekvőnek.

#4 icemad: Jesszus, kazettán? A töltési idő a pályák között mai szemmel még floppy-n is épp elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#6) ddekany válasza SunMount3r (#1) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy 2004-ben kijött egy freeware Turrican III C64-re: [link]
Az Amiga 3-hoz nincs köze, teljesen más pályák stb.

(#7) Grath válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

A stílus egyik elengedhetetlen követelménye a hatalmas, egybefüggő, a játék végén szabadon bejárható térkép, amelyben a megszerzett tárgyak vagy képességek teszik elérhetővé az újabb és újabb területeket.

A Turrican fejlesztőit a Metroid a golyóvá alakulás terén ihlette, a tényleges játékdesign terén ahogy írtam is, a Psycho-Nics Oscar volt a minta. Érdemes megnézni egy videót arról, azonnal látszódni fog.

(#8) ddekany válasza SunMount3r (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Az még semmi, de még tekerhettél is vissza kézileg, ha elfogytak az életek, hogy vissza töltse a címképernyőt, meg aztán a kezdő pályát. Bár bevallom én az elkényeztetett gyerekek közt voltan ilyen vonatkozásban, akinek volt floppy meghajtója. De elkerülhetetlennek tűnik.

(#9) Atilla001


Atilla001
senior tag

Ma is hallgatom a zenéjét eredeti mod vagy remixben. A fülemben cseng a High Score vagy a Boss zene. De bármikor betolhatom a floppy-t az A500-ba. :D Feledhetetlen gyöngyszeme az Amigának és a kornak. Szerencsés vagyok, hogy akkor éltem amikor megjelent és olyan élményt adott amit ma már nagyon semmilyen játék(ok). Amiga foreva!
Meg is keresem a T2 open zenét. :R

Védd a természetet!

(#10) bitmad


bitmad
aktív tag

Emlékszem, hogy legelőször az 1990/11-es Commodore újságban láttam róla egy képet és a hírt hogy megjelent a játék.

(#11) VIC20


VIC20
őstag

CRT-emuláció nincs? Ha nincs, akkor egyáltalán nem tökéletes az emuláció.

(#12) arty válasza VIC20 (#11) üzenetére


arty
veterán

elolvastad a cikket? ;) van crt emuláció, nem is rossz (+eléggé testreszabható)

c64en talán a kedvenc játékom volt a t1/t2, sokszor végigjátszottam (örökélettel, persze :( ) és bár anno kimaradt az amiga, ma "átélhetem" milyen "lett volna, ha" :) a konzolos verziókat is nagyon szeretem, örülök, hogy ennyi változat közt csemegézhetek (jó lett volna, ha egy lemezre kerül minden, ez így macerásabb)

terv, hogy egyszer meglegyen eredetiben a super turrican 2 és a mega turrican, de az árakat elnézve erre kicsi az esélyem :D (turrican 1 és super turrican 1 már megvannak, de azok az "olcsók" :D ).

aki pedig "új" turricanra vágyna: Gunlord X
ebből fizikai kiadás talán csak dreamcastra, neogeora és switchre készült

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13) VIC20 válasza arty (#12) üzenetére


VIC20
őstag

Bocs, ez elkerülte a figyelmemet.

Akkor már csak az a kérdés, hogy mennyire sima a scroll. (A régi képernyők, ugye 50 Hz-esek voltak, most meg tipikusan 60 Hz az alap.) De még lényegesebb az, amire magad is utoltál: van-e benne ,,örökélet-POKE", merthogy anélkül... ;)

(#14) VIC20


VIC20
őstag

Apropó, PC-n nincs valami hasonló antológia?

(#15) ddekany válasza VIC20 (#13) üzenetére


ddekany
veterán

Na igen, az 50 Hz az állandó gond emulációnál. De talán azt csinálták itt is, mint C64-en NTSC régóban (USA, Japán): miden fel van gyorsítva 20%-al (60 / 50 = 1,2). Persze így kicsit nehezebb a játék. (Persze ma már FreeSync/G-Sync monitorok esetén megoldható lenne az 50 is.)

(#16) SunMount3r válasza VIC20 (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legtöbb TV és monitor is tud 50Hz-et. Inkább csak "megszokásból" nem foglalkoznak ezzel. Nehogymár váltogassa a frekvenciát a kedves játékos TV-je csak azért, hogy simább legyen a scroll, ugyan már ez "felháborító".

[ Szerkesztve ]

(#17) ddekany válasza SunMount3r (#16) üzenetére


ddekany
veterán

PC-n nekem pl. alapból csak a 60 Hz-et kínálja fel a monitoromhoz (Dell U2412M). De nVidia Vezérlőpulban, saját felelőségre, meg lehet adni saját "felbontásokat", és ahhoz frissítési frekvenciát. Úgy simán ment az 50 Hz natív felbontással... Tehát mégis csak tudja a monitor, de nem teszik bele a Windows "driverébe", így ilyen hákolás nélkül nem választható. Nem tudom Intel meg AMD féle megoldásoknál is lehet-e ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#18) winhate válasza arty (#12) üzenetére


winhate
őstag

Ejnye bejnye Cheat el gámálni :)
Na jó én is úgy toltam végig :D Talán akkor még c64 en.

Amugy van Turrican2 AGA (amiga 256 szin) verzsön is !!
[link]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#19) SunMount3r válasza winhate (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez még csak egy demó. De legalább jó tudni, hogy van eredeti, natív PC (DOS-os) verziója is, mert arról portolják. Sajnos a többi résznek nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.