Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Komoly darab lett, egészen hatalmas. :))
Az a fekete csatlakozó molex lenne, vagy mi?

Eddig hosszuság miatt lehettek bajok ekkora vgaval, de szerintem ez a széles nyák is okozhat gondot sok házban.

[ Szerkesztve ]

(#2) RECSKA válasza Sinesol (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Igazából aki ilyen vga-t vesz, annak befér a házába...

Igen, molex. Durva milyen VRM-et kapott. Kiváncsi lennék, megy-e neki az 1500mhz GPU oldalon :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) snecy20


snecy20
veterán

"ára pedig 271 900 forint."

Akkor maradnak is ott ahol vannak, használják a boltok egészséggel. :R

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) t72killer válasza snecy20 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah... A harmadánál sokkal többet nem vagyok hajlandó VGA-ra költeni:U. (GTX 970)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) MK VII válasza snecy20 (#3) üzenetére


MK VII
veterán

Naa.. Most miért mondod ezt? :)
Venni fogják azt mint a cukrot.

(#6) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok.

Elveszi a munkát ( south park) és még drága is.😊 A gazdagokat is le kell húzni.😁

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#7) Gainka válasza snecy20 (#3) üzenetére


Gainka
őstag

Ugy ugy.... :K

(#8) #90933760 válasza Sinesol (#1) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az molex. A defrostert működteti, ha szobahőmérséklet alá hűtöd akkor nem jegesedik be a kártya, mert a nyákba fűtést szereltek. Megosztja a tuningosokat, valaki szerint hasznos, valaki nem használja

[ Szerkesztve ]

(#9) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"271 900 forint" :Y
Azt a büdös k* életbe!!! Jól megkérik az árát.
Nekem mondjuk úgy is mindegy, a héten rendeltem meg 88k-ért
az Asus R9 290-est. Az kiszolgál majd egy jó pár évig! :K
Ilyen drágán se vettem még soha vgát, eddig 60k volt a max!

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerclaw válasza snecy20 (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a boltosok se hülyék, hogy ilyet tartsanak raktáron...de még rendelni is csak komoly foglalóval.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) westlake


westlake
félisten

Nettó 213.000 forint ez a kártya, referencia modellt meg lehet kapni 165.000 forint környékén. Vegyétek-vigyétek. :U

Play nice!

(#12) regener


regener
veterán

Elég drága lesz annyiért, esetleg ha Matrix lenne vagy ilyesmi...

(#13) westlake válasza regener (#12) üzenetére


westlake
félisten

Semmi értelme ennyivel többet adni egy egyedi modellért. Ha még csak 20k-val lenne drágább. Referencia kártyára venni kell egy jóféle hűtést és marad ~ bruttó 30.000 forint. Átlagos felhasználással egyik egyedi modell sem ér/tud többet egy referencia kártyánál/kártyától.

Play nice!

(#14) snecy20 válasza MK VII (#5) üzenetére


snecy20
veterán

Csak egy egészen kicsit tettem hozzá az említett összeghez, és megvolt belőle a komplett 2011-v3 rendszer. :) Kicsit elszaladtak a csúcs VGA-k árai, jó pár éve az árcédula 120k-nál tetőzött.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) snecy20 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Igaz...akkor írhattam volna disztribútort is. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Tetszik maga a kártya, meg a gyári tuning, de nem tartozom a potenciális vásárlói célcsoportba :)

(#17) proci985 válasza regener (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez gyakorlatilag a Matrix

gondolom azert vittek tovabb a Strix vonalat, mert a 290x/980 Matrixok annyira nem mentek jol, amennyire az aruk alapjan gondolta volna az ember.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Televan74


Televan74
nagyúr

Én majd november - december tájékán szeretnék majd venni egy 980Ti használtan max. 200.000 - 220.000 -ért, de inkább alatta.Akármilyen jó kártya és akármilyen jó a hűtése én 271.000 Ft -ot nem adok érte.
MSI GTX980 Ti -ről láttam tesztet,és és ezek a custom oc -s kártyák lenyomják a TitanX -et.Nem véletlenül közelít hozzá az áruk. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

gépek gyártják a gépeket

V6

(#20) schawo válasza snecy20 (#14) üzenetére


schawo
titán

A 780Ti referenciamodell 700 usd-n nyitott. A 980Ti ref. csak 650 usd. A mégis magasabb forintár mögött a forint usd-hez viszonyított elképesztő mértékű buktája áll.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) klrz


klrz
tag

Nem drága ez "gyerekek"!! :D
Csak keveset keresünk!! :O

Krisz

(#22) snecy20 válasza schawo (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Az tény hogy lokálisan manapság szopunk rendesen a valutánk miatt. :)
Amúgy az árazást az nem kéne érintse (számunkra előnyösen) hogy emberi munkaerő nem került felhasználásra gyártáskor?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#23) schawo válasza snecy20 (#22) üzenetére


schawo
titán

Az az asus zsebének az alját érinti, ahogy belefolyik zsákszámra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) snecy20 válasza schawo (#23) üzenetére


snecy20
veterán

Naívan gondoltam hogy egy mínusz 20-30%-ot azért jelenthetne. :o

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) schawo válasza snecy20 (#24) üzenetére


schawo
titán

Úgy lenne ésszerű, de most még featureként adják el jó sok pénzért Gondolom drága volt a beruci.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) subaruwrc


subaruwrc
félisten

a potot könnyű lesz rárakni úgy nézem :DDD

(#27) westlake válasza Televan74 (#18) üzenetére


westlake
félisten

"MSI GTX980 Ti -ről láttam tesztet,és és ezek a custom oc -s kártyák lenyomják a TitanX -et."
Tuningolva az összes Ti lenyomja az alap TX-et. Nem is értem, hogy gondoltad az előző mondatot. :U

#20: A referencia modell már 650$-tól is olcsóbb. Lehet már venni 600$-ért is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28) Televan74 válasza westlake (#27) üzenetére


Televan74
nagyúr

Arra gondoltam,hogy ez azt ár nem is oly vészes a TX árához képest.Tehát jó vételnek számít.

Remélem novemberre már olcsóbb lesz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29) Goblin12 válasza #90933760 (#8) üzenetére


Goblin12
őstag

És a molex alatt lévő 8 PIN-es hely az mi célt hívatott szolgálni? :F

(#30) CoDWaW07 válasza snecy20 (#3) üzenetére


CoDWaW07
őstag

A boltokba kirakni tökéletes, hogy legalább a feeling meglegyen és ne legyen olyan üres a bolt :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#31) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Nem pénz érte...

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#32) subaruwrc válasza Goblin12 (#29) üzenetére


subaruwrc
félisten

feszültség mérőpontok inkább szerintem.

(#33) Goblin12 válasza subaruwrc (#32) üzenetére


Goblin12
őstag

Oh, persze. :R

(#34) [CsuCsu] válasza snecy20 (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Gyártáskor nem, K+F-nél viszont elég sok. Ennyi erővel adják ingyen az összes szoftvert.

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Brutal kartya, arcedulastol egyutt.

(#36) brumi1024 válasza westlake (#27) üzenetére


brumi1024
veterán

Merre láttad 600 körül?

(#37) Runner_fxr válasza snecy20 (#14) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Emlékszem anno a 8800GTX 122k-ba fájt. Az se volt kevés és akkor az volt a csúcs, de ezek a 300k körüli csúcs vga árak már tényleg elmebetegek. :)

(#38) schawo válasza Runner_fxr (#37) üzenetére


schawo
titán

8800 GTX Launch Price: 599 USD Csak 2006 novemberben akkor 195-200 volt a dollár, most meg 285, az 45% árfolyamváltozás.

Nincs ez másképp a GeForce 8800 GTX esetében sem. A nyomtatott áramköre lelóg az alaplapról, ajánlott ára pedig 599 dollár. Hogy ez magyar pénzben pontosan mit jelent, arról is fogalmat alkothatunk: a drága márkának számító EVGA GeForce 8800 GTX kiskereskedelmi ára kb. 175 ezer forint, a GeForce 8800 GTS pedig 140 ezer forint. Más, olcsóbb márkák kínálatát tekintve nagyjából 160, illetve 120 ezer forinttal számolhatunk.

Tehát megjelenéskor nem 122 volt. Az már kifutóban volt annyi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) schawo válasza schawo (#38) üzenetére


schawo
titán

És az áfa is csak 20% volt, szemben a mai 27-tel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) AusWolf


AusWolf
őstag

A molex tápcsati annyit tesz, hogy a moduláris tápot használók szépen vehetik elő az oldschool kábeleiket, ha ilyen kártyát akarnak, ergo nagyobb lesz a dzsungel a gépházban. :DDD Használ még egyáltalán valaki molex kábelt így anno 2015-ben?

Ennek a "gépek gyártják a gépeket" dolognak is örülnöm kéne? :F Nem bírom megállni, hogy a sok munkanélkülire gondoljak.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#41) do3om válasza AusWolf (#40) üzenetére


do3om
addikt

:C :W :W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#42) schawo válasza AusWolf (#40) üzenetére


schawo
titán

A molex csatlakozó speciális feladatra van szárazjeges és nitrogénes hűtéshez, normál körülmények között nem kell használni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) Reggie0 válasza AusWolf (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, mindegyik csatlakozo molex.

(#44) Eagl3 válasza westlake (#13) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, és amikor fél év után bemondja az unalmast a kártya, akkor bukott a user 2 kilót. :)
Ebben a kategóriában már +1-2% teljesítmény többletért is hajlandók egyesek irreálisan sok pénzt letenni az asztalra. Ennek a kártyának is megvan a piaca és nyilván nem tömeggyártással jön le a szalagról.

(#45) snecy20 válasza AusWolf (#40) üzenetére


snecy20
veterán

Ez már eddig is így lehetett, mára tetőzik be a folyamat. Elsőre úgy olvastam hogy gépek gyártják gépeknek. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#46) snecy20 válasza Eagl3 (#44) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából nem is az ára a legtragikusabb, hanem hogy pont olyan gyorsan el fog avulni, mint a fele vagy harmadába kerülő társa, max. egy kicsit hosszabb életciklusa lesz a nyers ereje miatt.
2002-ben csillió pénzt kiadtam egy Audigy hangkártyára, az idei évig kiszolgált, használtam 13 évet úgy hogy a megszólalása is versenyképes maradt a mai megoldásokhoz viszonyítva. A sok év használat már el is halványítja az akkori árcédulát. Egy ilyen 250k VGA-t hol fog valaki akár 5 évig is használni? Nekem csak ez a bajom.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

De szép kártya... meg az ára is. :DDD

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#48) #72042496 válasza Eagl3 (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ennek a kártyának is megvan a piaca és nyilván nem tömeggyártással jön le a szalagról."

Az első állításban nincs okom kételkedni, az utóbbival kapcsolatban viszont azt mondom hogy a VGA-k amúgy sem tömeggyártásban készülnek, hanem sorozatgyártásban. Ez pedig éppúgy igaz lesz erre a Strix-re is, maximum kisebb sorozatnagyság mellett.

(#49) schawo válasza snecy20 (#46) üzenetére


schawo
titán

Ha már hangkártyákhoz hasonlítunk, akkor gyorsan kiderül, hogy a vga nem is egy hatalmas költség. Három éve fél milláért vettem egy hangkártyát. Nem fog még 10 évig szolgálni, néhány év, és elégedetlen leszek a hangjával. És hangkártyában ez még messze van a tetejétől.
Az ilyen drága cuccoknak is mindig meglesz a piaca. Ha kell, akkor kell, nem befektetésnek vásárol az ember elektronikai eszközöket. És akkor az autókról nem is beszéltünk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) Televan74 válasza snecy20 (#46) üzenetére


Televan74
nagyúr

És a 2002 -ben vásárolt VGA -val mire mennél ma? Nem keverjük össze a kettőt.

Megjegyzem nálam már hangkártya sincsen vagy 7-8 éve,az én fülemnek jó az alaplapi codec is. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.