Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trade88


Trade88
tag

Arra lennék kíváncsi, hogy fog megbírkozni a hűtés ezzel a teljesítménnyel?

[ Szerkesztve ]

(#2) Pocok256


Pocok256
veterán

Ki van írva a honlapon az ára. 2800 dollár.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#3) rottenbull válasza Trade88 (#1) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem valasznak szantam, bocsi.

Kihagyhatnak a gagyi billentyuzetet, meg hasznalhatatlan tapipadot.
Legyen a helyen rendes hutes vagy hangszoro, vagy akarmi, amit a jatekosok majd hasznalnak.
Embert nem lattam meg, aki top jatekos laptopon a beepitett billentyuzetet vagy tapipadot hasznalta volna.
Ha gamer, akkor legyen is az, valasszak le a fo iranyrol es tegyek hasznalhatova a jatekosok igenyeire szabva.

[ Szerkesztve ]

(#4) kakuk.tamas válasza rottenbull (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egyébként jah. Elhagyhatnák a tapipadot, és helyette adhatnának egy frankó vezetékes egeret, aminek csinálnak egy dedikált usb portot. Sokkal értelmesebb lenne. Ez már szerintem nem az a kategória, amit az ember ölben használ utazás közben. (Ismétlem, szerintem)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) macilaci78 válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dedikált usb szigorúan a jobb oldal közepére. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) tailor74


tailor74
őstag

Szép jószág... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) rottenbull válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


rottenbull
senior tag

Meg johetne egyszeruen leveheto kepernyo, kulso sata port powerrel, persze hot swap. Vagy harom modern es standard video kimenet, meg lenne meg nehany otletem, hogy mitol lenne egy lapos gamer.

(#8) Pocok256 válasza rottenbull (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Ki is égnék ilyen hülyeségen xD

Ha ilyet akarsz vegyél asztalit egy laptop még mindig attól laptop hogy bárhol tudod használni külső eszközök nélkül....

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9) rottenbull válasza Pocok256 (#8) üzenetére


rottenbull
senior tag

Persze, de nem is gamer, sima konzumer erosebb HW-el. Van asztalim, azert nincs gamer lapos, mert amit kinalnak, az kompromisszumokkal is alig gamer. Amikor potrohos laptopokkal erolkodnek, idetlen es csatlakoztathato vizhutessel amikhez borond jar a hordozhatosag eleresehez, akkor egjel inkabb ki :D

(#10) ->Raizen<- válasza rottenbull (#9) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az előd potrohos laptopot is leveri a sima léghűtéses gtx 1070-et tartalmazó új asus modell. Csak lesz vagy 700- 1 milcsi az ára fogadok. Meg az a baj hogy asus. :DDD

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

17"-re aztán marhára kellett az UHD. :W A fullHD-t meg véletlenül ki is tudta volna hajtani az 1070. Játékban, Excelhez ugye semmi szükség dGPU-ra. Tipikus értelmetlenül összerakott gépezet. Gondolom a cél a varázsszavak (UHD, 1070) halmozása volt csak, nem a használhatóság.

(#12) ->Raizen<- válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4k-ban már játszható simán sok minden azokon, és nem 30 fps-el.

(#13) ribizly


ribizly
veterán

Na akkor jövő ilyenkor szeretnék majd látni valami kimutatást a PC/notebook vs konzol eladásokból. Érkeznek a konzolokat megszégyenítő teljesítményű mobil gépek. Ezzel már lehet valamit kezdeni. Tudom, hogy drága lesz, de itt már kap is majd teljesítményt az ember a pénzéért. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) Tikakukac válasza ribizly (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor 120k egy konzol és 700-800k egy ilyen gép, akkor oda nem semmi grafikon kell majd, mert a legtöbb nehezen tud kezelni ekkora hatalmas diffit úgy, hogy ne nézzen ki hülyén :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) b. válasza Tikakukac (#14) üzenetére


b.
félisten

Asztali gép árához ezekkel a komponensekkel és egy 4 K monitorral összevetve már nem nézne ki hülyén. összenézve ez a lapos :)szerintem olyan 30% felár maximum, ami nem sok laptop szinten.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Tikakukac válasza b. (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

A hiba ugyanaz amiért felesleges összevetni asztalival úgy általában is. Ott nem 17" moncsid lesz főleg nem ilyen minőségben, nem egy ilyen ipari shit billzet főleg nem ilyen hűtés stb. Amikor pedig jön az upgrade ideje... Na akkor megy a 30% a csillagos égbe :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) pengwin válasza Pocok256 (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem igaza van... tapipaddal nem lehet játszani, akkor meg már mehetne trackball+nagyobb hűtés a helyére.

Üdv, pengwin

(#18) Tikakukac válasza pengwin (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

A tapipad tudjátok mennyi helyet foglal? :) oda aztán sok hűtés lesz berakva.

Legkisebb baj a touchpad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Pocok256 válasza pengwin (#17) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem szóval egy ilyen géppel csak játszani lehet ha véletlen mást csinálnál vele akkor így jártál ;]
Én pl az enyémet programozni használom ölembe vagy asztalon vagy csak padra kidobva néha, és eszméletlen jól jön a touchpad.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20) #06658560 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem értem mi a bajod. Nem lehet UHD-n FHD tartalmat megjeleníteni?

(#21) Tikakukac válasza #06658560 (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Erről az 500k+-os MSI-t hazacipelő ügyfél tudna mesélni. Ő 5 perc után már kezdte érezni, hogy ez a 4K+15"+Win kombó bivaly lesz ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) pengwin válasza Pocok256 (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Ennek a fő célközönségét a játékosok adják, nem azok, akik elsődlegesen olcsósított mobil-WS-ként akarják használni. Ezért írtam, hogy a touchpad elhagyható, mert nem lehet játszani vele, de emellett szerintem messze a legkényelmetlenebb megoldás az egér-alternatívák közül (beleértve a pöcökegeret is)... ha már kell valami kurzor-mozgató a laposra, akkor inkább trackball. Munkára és játékra is kényelmesebb.

(#18) Tikakukac
Bevallom: nem tudom. :B
De ha nem kéne egy normál/nagy méretű lapos alkatrészt elhelyezni a billentyűzet előtt, akkor legalább jobban lehetne sakkozni a hűtés kialakításával. Aztán az is lehet, hogy én látok bele túl sok lehetőséget a simogató lehagyásába.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#23) Tikakukac válasza pengwin (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Túl sok lehetőséget látsz benne :K

Amivel sokat lehet spórolni: ODD, esetleg sima 2,5" hely(ek) M.2-re váltása. De nem ez a gond. Van nálam csúcs G Asus. Bőven van még ott hely. Nem a hely a gond. Amíg 1 dollárt is fognak azzal, hogy kivesznek 5 gramm hőcsövet, addig ki is veszik. Ne tudd meg mit szívtunk mindenféle méregdrága GAP-PAD meg pasztakészletekkel míg eljutottunk oda egy G751-el, hogy legalább a vidkari tartsa a boostot játék alatt és csak a proci vegyen vissza. És elviekben ez ugye a csúcs, a gémerek álma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) Dr. Akula válasza #06658560 (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

40K-ban is, de minek pazarolni? A kijelző is többet fogyaszt, nem mintha egy ilyen kályhában mondjuk ez számítana.

(#25) Dr. Akula válasza ribizly (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Érkeznek a konzolokat megszégyenítő teljesítményű mobil gépek."
A használt piacra? X1: 720p, PS4: 900p, ez régóta nem kihívás egy (nem túl basic dGPU-s) notinak se.

(#26) Lacok


Lacok
őstag

Gémer élmény 17,3"-on

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) Reggie0 válasza pengwin (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg akksival se, akkor azt is vegyek ki? :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Puma K


Puma K
veterán

Ez még mindig egy laptop emberek egy hordozható eszköz... ezen mit nem lehet érteni?
-Kell rá tapipad, hogy repülőn-vonaton-buszon-kocsiban-parkban-lépcsőházban-stb is használható legyen ha éppen nem játék a cél és gyorsan elő kell kapni valami miatt.
-Max 17.3" még belefér a hordozható kategóriába.
Mekkora legyen 32"...? Vagy mi a "gémer" kijelzőméret...? :U :(

Laptop meg trackball... :D
Persze egy millás gamer laptopon nagyon szekszi lenne a kiálló golyó... :DDD
Trackball meg laptop alapból felejtős kombó, már csak azért is mert hova tudod tenni a laptopon úgy, hogy a kijelzőt rá is lehessen csukni? Sehová nem lehet tenni. Vagy pedig a kijelző felső kávájába kell vágni egy lyukat-félkört, de az meg hogy nézne már ki? :DDD

Mindenesetre nekem ez a EVGA laptop nagyon tetszik :))
A kijelzőfelbontással nem vagyok kibékülve. Egy full HD bőven elég lenne 17.3"-on. Meg egy i5-ös proci is elég lenne ebbe a gépbe számomra, és ha a használhatóságot veszem figyelembe és a laptopos tapasztalataimat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) Reggie0 válasza Puma K (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi az, hogy nem game miatt? Siman eletszeru, hogy utazol a meloba, amikor felhivnak a haverok, hogy azonnal kell valami WoW-ban az inventorydbol :) Nyilvan nem kell emiatt egeret elokapni.

(#30) Dr. Akula válasza Puma K (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Mekkora legyen 32"...? Vagy mi a "gémer" kijelzőméret...?"
Ha már 4K... Notiként úgyis használhatatlan, összecsukható asztali gépként meg akár ekkora is lehetne. Látszódjon az a 4Kx2K pixel benne van! Legalább lenne hely a hormális hűtésnek is. :)

(#31) Dr. Akula válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ebből? Simán! Annyival nagyobb hűtő férne bele, aminek még haszna is lenne. A konnektor mellé meg nem kell aksi.

(#32) Reggie0 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor mar kijelzo se kell, mert ugyis dokkolora rakod, azon meg van rendes monitor :D

(#33) TESCO-Zsömle válasza Lacok (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pokemon GO...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34) zetor2000 válasza pengwin (#22) üzenetére


zetor2000
senior tag

A touchpad köbö akkora, mint amit látsz a gépeken. Mélysége cirka 2 mm, lehet vékonyabb vagy vastagabb 1-2 mmel. Nos, oda tényleg nem sok hűtés fér el.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35) mongoose123 válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Félig meddig meg van valósítva. Link.

(#36) DooMbo válasza rottenbull (#3) üzenetére


DooMbo
tag

Azért ha veszel egy ilyen gamer notit akkor elképzelhető, hogy egy hordozható PC-t is akarsz és nem csak egy játékgépet... akkor pedig a tapipad mega billentyűzet még jól jöhet ha el kell mozdítani az íróasztalról és nem akarsz külső perifériákat cipelni mindenhova magaddal...

(#37) Pocok256


Pocok256
veterán

Nagyon cuki ahogy olyanok fröcsögnek itt akiknek eddig laptopjuk sem volt nem hogy valaha egy gamer gépük és tudnak mi az a desktop replacement... ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#38) marositech válasza mongoose123 (#35) üzenetére


marositech
senior tag

Az egy 4500 fontos szörnyeteg! :Y :Y :Y

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#39) GreatL válasza Trade88 (#1) üzenetére


GreatL
őstag

Ha nem keringtet folyadékot akkor sehogy.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#40) Johnnyxy27 válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Simán tökéletes lenne 1440p-n, az is gyönyörű 17 colon.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#41) 04ahgy válasza Pocok256 (#2) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hogy nem vettem észre? :D Javítva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) 04ahgy válasza Tikakukac (#21) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tesztgép 28" UHD monitorral rendelkezik, de natív felbontáson, 100% UI skálázáson semmit nem látok kb... 150%-on meg nem minden tökéletes ám, ami nincs erre felkészítve, az homályos szélű, vagy nem jól jelenik meg és lelóg a képernyőről mondjuk. És ez a legújabb Win10, régebbivel inkább bele sem gondolnék..

Szerk.: Nem tudom, hogy sikerült az UHD-t UGH-nak írnom. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43) rottenbull válasza Puma K (#28) üzenetére


rottenbull
senior tag

Amirol te beszelsz, az egy vegyes felhasznalasu laptop, az nem gamer. Amirol mi beszelunk az egy gamer celeszkoz, ami valoban gamer, mert azt az egy felhasznalasi kort kellene maximalisan kiszolgalja.
Van mar kismillio vegyes felhasznalasu lapos kamu gamer pozicionalassal. Azokbol lehet valogatni.
Amirol az elejen elkezdtem irni, az nincs, meg 3000 euroert sem, pedig vennek azok, akiknek csak jatekra kell.
Jonnek itt, hogy mennyit lehet sporolni a touchpad elhagyasaval, dobjuk hozza meg a billentyuzetet is. Tegyuk az alaplapot a gep aljara es maris van masfel cent szabad helyunk. Mehet ra egy bivaly hutes, ami akar halk is lehet. Keresztezhetik egy komolyabb vapor chamberrel is akar. Johet a kepernyo, mert elofordulhat, hogy elvinne az ember magaval idonkent valahova, de otthon mondjuk inkabb monitorra kotne, akar haromra is, hiszen lazan birja a vas. Ne a sajat igenyeidbol indulj ki mas igenyeinek a megertesenel. Az amit te szeretsz, az mar van, hegyekben all, alig veszik. Amirol en beszelek, az nincs, pedig vennek.

(#44) Tikakukac válasza 04ahgy (#42) üzenetére


Tikakukac
titán

De tényleg, azt az arcot látni kellett volna. Lerakod a köteg pénzt, alapbeállításokat csinálod, tenyered dörzsölöd, ennyi pénzért kényeztetés lesz meg kánaán. Aztán az egyik ablak kirepül a látótérből :DDD

Hatalmas. Nem hiába mondogatom, hogy a legjobb gép a céges gép. Az legalább ingyér van. ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) r4z válasza rottenbull (#43) üzenetére


r4z
nagyúr

Akinek ennyire nincs szüksége egy notebook funkcióira (mint pl beviteli eszközök), az összerak magának egy ITX gépet töredék áron, és azt cipeli... :U

Lehet, hogy vennék, de hányan? Ha 1000 ember megvenné a 7.5 milliárdból, már lehet, sokat mondtam. Marhára megéri ennyi embernek kifejleszteni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46) Reggie0 válasza 04ahgy (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

En jobb megoldast is tudok:

(#47) rottenbull válasza r4z (#45) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez valamilyen piaci felmeresre alapozod, vagy a sajat logikadra a sajat megnyugtatasodhoz ?
Folyamatosan azt olvasom ( igaz foleg ugyanazoktol ) hogy hol az innovacio ? Miert gamer ez ? Miert nem raknak bele normalis billentyuzetet, mert akkor nem kellene venni egy jot jatekhoz, es egeret is ugye ?
Miert ilyen a kepernyo, miert nem olyan ? Miert hangos mint az allat jatek alatt ? Ha nem az, akkor miert throttingol a gamer lapos ? Ezek arra utalnak, hogy az ami van, az kenyszerhelyzet sokaknak.
Forintban millios a tetel, kozben meg szemfenyvesztes a cucc.
Erre leirom az en elvarasaimat egy valoban gamer cuccrol, erre marad annyi tamadasi felulet, hogy baromsag, mert nem venne senki. Tenyleg ? Szerintem meg igen.
A kis meretu desktop pedig nem kaphato a gephazra szerelheto, felnyithato kijelzovel, illetve nem fer bele a 17" es 3-4 cm vastagsagba. Az akksirol valo mukodes is jelentos kompromisszumokkal oldhato meg, nincsennek beepitett hangszorok sem.
Nyilvan minden termek bemutatasat megelozi valamilyen piackutatas, ennek ellenere olyan dolgokkal probalkoznak, amikbol alig marad meg valami a kovetkezo generaciora. Mintha nem az kellene az embereknek amit ok kitalalnak.
Meg aztan ott van az is, hogy ha nekem ez nem kell, akkor ez tuti baromsag es senkinek sem kellene.
Kivi leszek, hogy az ASUS nagy potrohos cucca sikeresen vette e mar az 1000 DB-os lepcsot ?

(#48) sb válasza 04ahgy (#42) üzenetére


sb
veterán

"...ami nincs erre felkészítve..."
Pl. az Office-ra gondolsz itt amit vmi nem kompatibilis fejlesztőgárda gyárt. :)
De a win alap naptárjának széle is f*szán belóg a jobbra tett taskbar alá 125%-is. Hónapot már nem tudsz váltani, mert annyit nem sikerült megoldaniuk, házon belül, hogy ekkora is a taskbar mellett jelenjen meg. :D

A cikkhez:
Én nem csak a 15-17" vs UHD-t nem értem. A 100W+ vs hűtést, a 100W vs akksi, akksi/méret vs hordozhatóság, stb... relációkat se. Most mintha minden logikai, de főleg fizikai probléma megoldódott volna hirtelen. Még az UHD kérdést tudják a legkönnyebben megoldani ennyi erővel. Csak holnapra ki kell találni a fentiek mintájára, hogy legyen 32"-os noti 'azt kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Pocok256


Pocok256
veterán

Amúgy én használtam 4k 17 es moncsit és teljesen jól láttam normál 100% os nagyításban engem már az is felbosszant mikor a windows a 13 as noti full hd képét automatikusan skálázza és istentelen pixel tengerré teszi ott is az a alap hogy visszapakoltam 100% os rendes nézetbe...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#50) r4z válasza rottenbull (#47) üzenetére


r4z
nagyúr

Folyamatosan azt olvasom ( igaz foleg ugyanazoktol )

Itt a hiba a gondolatmenetedben. A PH! közösség egyáltalán nem reprezentatív a piaci igényeket tekintve, ugyanis nagyon kevesen vásárolnak olyan szűk felhasználói körű céleszközt, amilyet te lefestettél az imént. Több kilós laptop atomreaktorral, beviteli eszközök nélkül? Akkor már miért laptop?

Az "ugyanazok" kategória tippre olyan 20 fő lehet egy 9 milliós országban. Ebből a 20 főből 10 csak rinyál vagy trollkodik, 6 tényleg szeretne valami hasonlót látni, és 4-nek van is rá igénye meg pénze, hogy megvegye. Ebből a négyből meg megveszi egy, mert a másik három talál benne olyan hibát, ami miatt nem kell neki, vagy rájön, hogy mégse ez kell neki, mert vagy túl drága, vagy nem praktikus.

Voltak all-in-one hordozható asztali gépek, amikben elfért egy erőmű. A kutya nem vette őket, ezért nem hallottál róluk.

Az Asus potrohos cuccának pedig van egy olyan pozitív tulajdonsága, hogy leszerelhető róla az a borzadály, és egy normális notebook lesz onnantól kezdve.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.