Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Jó, hasznos írás! Gratula a türelmedhez! :R
Bár szerintem akik ezzel a késleltetéssel ténylegesen foglalkoznak, azok igen kevesen vannak.
Speciel engem sem érdekel(t) egy cseppet sem, hogy milyen időzítésekkel mennek a memóriáim. Mennek és kész.

szerk.: a windows élményindek semmit sem ér, abszolút nulla a kijelzett pontszámok értéke.
Esetemben 4 Gb 667-es DDR2-őt kétszer olyan jónak ítélt, mint 2Gb 1600-as DDR3-at (4GB DDR3-nál ugyan olyan pontokat kapott, mint a DDR2)

[ Szerkesztve ]

(#2) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Régi szép idők... :)
DDR1-nél még számított az időzítés tuningolás, de DDR2-től tök felesleges vacakolni vele, mert érzésre nem lesz jobb a cucc.
Egy kis kiegészítés személyes tapasztalat alapján:
Command Rate: 1T - szinte ez számított a legtöbbett, amikor levettem 2T-ről, akkor megtáltosodott a windows, főleg a progik betöltésénél és a boot időnél számított. Kb. ugyanakkora súlyú, mint ha az első értéket 2,5-ről leveszed 2-re. Nekem csak a Kingmax DDR500 volt képes 400-on működni 2-es időzítéssel 1T-ben. Nem véletlenül nem megy a legtöbb rammal az 1T, itt már kapkodja a lábát a ram. DDR2-nél már nagyobb freki mellett rosszabb időzítéseket lehetett elérni, ezért értelmetlensége/kihasználhatatlansága miatt ki is vették a biosból a Command Rate-et.
Jelenleg még tuning DDR2-m van, ami bírja a 4-4-3-8-at, de mivel nem érzek különbséget az 5-5-5-15 és közte, ezért nem húzom a ramot.

(#3) Dyno


Dyno
veterán

Nagyon jó cikk, köszönöm jó volt elolvasni. :R

(#4) #48613632


#48613632
törölt tag

Gratulálok a cikkedhez, pont hiányzott egy ilyen memória optimalizálásos kisokos a tudástáramból, szvsz CTRL+C CTRL+V és pont OK lesz némi BIOS finomítgatáshoz.

Javasolnék egy átfogóbb BIOS optimalizációs cikket, ha van kedved, időd, türelmed ... mondjuk tavaszig bezárólag, kiindulva a Te késleltetési időidből LOL :)

Amúgy még OFFban hagy jegyezzem meg, az külöNbség, nem külöMbség, ezt sokan keverik, tehát N-nel helyes, nem M-mel

[ Szerkesztve ]

(#5) kpal


kpal
veterán

Érdekes cikk, igaz annyira nem vágom a témát

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Régota foglalkozok számitogéppel de nekem a memoria mindig egy sötét folt volt...
Elolvastam az irást de még mindig sügér vagyok ehhez a témához! :DDD

(#7) szaszabee válasza _Orbi_ (#1) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Jó az irás köszi

Orbi
Nemtudom mennyire megbizható mennyire nem a windows élményindex De nekem win 7 alatt
kevesebb memóval kevesebb pontszámot produkál De ha már húzva van az nemszámit neki hogy 1333MHz megy vagy 2000MHz ugyan annyi az eredmény :U

[ Szerkesztve ]

(#8) IBasterd


IBasterd
tag

Fasza lett! :) Majd inkább gyere át, aztán lődd be nekem.

Tényleg jó, szép munka :)

(#9) T_Stark válasza szaszabee (#7) üzenetére


T_Stark
őstag

Én is úgy vettem észre hogy a Win7 élményindex inkább a memória méretére pontoz, nem a sebességre.
Most van 2x1Gb Geil black dragon 1066MHz CL5-5-5-15 ramom, régebben volt 2x1Gb Corsair 800as is, és mindkettő 5,5 pontot kap.
De mikor 4Gb 800as volt benne rögtön megugrott a pontszám is.

(#10) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

De nem kell foglalkozni ezzel az élmény indexel... Nem attól lesz jó egy gép, ha minden pont 7,9 és a gyatyád ráfizeted, hanem hogy neked mire kell és arra elég-e...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) vinibali


vinibali
őstag

először is köszönöm a sok pozitív hozzászólást, és el szeretném mondani az én gépmből mit sikerült kihozni:)
790FXT-UD5P
Phenom X4 B55
2*2GB Hyperx
1333(9-9-9-24 CR1)
R 8003MB/s W 6687MB/s C 9906MB/s 56,2ns
R10581MB/s W 8625MB/s C12093MB/s 44,1ns
+32% +28% +22% -22%

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) vinibali


vinibali
őstag

#1 - furcsállom az élményidexet én is:) öcsém 1333-as(ddr3) kvrjét jobban sikerült húznom(egymáshoz viszonyított memóriasebességek alapján) mint a khxet és mégis 1egyész ponttal kevesebbet kapott rá:D
#2 - nem nevezném húzásnak, mert nem frekit emelsz és feszkót hanem minimálisra csökkentesz egy gyárilag túlértékelt dolgot
#3 - :R
#4 - tudom, hogy külömbség, valószínűleg tudat alatt írtam el:) és elgondolkozok a cikken, mert tényleg nem állna sokból:) csakhát az uefi már itt kopogtat:D
#8 - jólvan Gabeszkám, majd pontosítunk egyet:)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó és részletes írás lett, eszembe jutottak a jóöreg 512/400as ramjaim amik dualba hasították az everest memóriatesztjeit. :C

(#14) pincehely


pincehely
addikt

Én is kicsit szerencsétlenkedtem anno a ddr3-as KIT-emmel.
Sajnos 1800-nál feljebb nem tudtam stabilizálni CL7-ben:

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15) Srodney


Srodney
senior tag

hello!
először is ratulálok a kíváló cikkhez,másodszor meg én is kiprobálom,mert ugyanilyen lapom van csak 3200+ amd procival és 2gb rammal.már csak ez kellett ahhoz hogy neki is lássak!köszi,helo :R :R :R

(#16) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

"Összeségében elmondható, hogy egy kis odafigyeléssel akár elidőzhetünk egy gépcserét."
Szerintem elódázhatunk-at akartál írni:)

...csak én vagyok helikopter?

(#17) MasterDeeJay

s939 és ddr1 ott aztán volt tartalék sávszél rendesen
A régi 3200+-om 6-7Gb/s-et olvasott sima mezei noname ramokal (porigfeszelve agyonhúzva 2.5-re) Nálad a proci a limitáló tényező.
4200+ x2 hozta EZT az eredményt.
Igaz ezt 566-os A-data-val közel sem max memóra órajellel, sajnos a proci limitálta a maximumot. (ddr620-on még stabil volt gyári időzítésekkel asszem 3-3-3-6)

Valószínűleg egy tuningosabb 4800+ ddr700-es memókkal összehozna 10gb/s-t.
Csakhogy ez önmagában semmit nem ér, lásd újabb procik kisebb sávszélel is elvannak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) Skodry


Skodry
aktív tag

Végre valaki elmagyarázta :)
:C

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#19) #48613632 válasza vinibali (#12) üzenetére


#48613632
törölt tag

#4 - tudom, hogy külömbség ...

... ehhez képest megint elírtad LOL :))

(#20) vinibali válasza #48613632 (#19) üzenetére


vinibali
őstag

najó, ezentúl csak építő jellegű hozzászólásokat fogadok el:D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#21) vinibali válasza pincehely (#14) üzenetére


vinibali
őstag

milyen szerény eredményeid vannak :DDD

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#22) orbano válasza Dzsekó (#2) üzenetére


orbano
félisten

ááá ne is mondd. jó kis adata vitesták (samu tccd), iszonyat frekiket mentek 2.5-ös időzítésen. 3200-es athlonokkal talán a legkifinomultabb konfigom akkor volt :)
mondjuk a bh6, bh5 ramok sem voltak kutyák cl1.5-ös időzítéssel (vagy épp cl1 -> geil one), mindez filléres oem modulokkal.

mondjuk 50-es időzítésem talán sose volt, esetleg gyári beállítás mellett lehetett ilyen lassú :D

a kedves cikkíró meg írja le ezerszer, hogy különbség, talán akkor rögzül a tudatalattijában is ;]

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk lett, köszönöm. Jó volt olvasni. :R :D

(#24) vinibali válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


vinibali
őstag

de nekem nincsenek meghúzva a frekik, se a feszek:) bár tényleg nagyon komoly tartalékok vannak bennük!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) Chaser válasza Sethdobaloah (#16) üzenetére


Chaser
titán

elodázhatunk :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Sethdobaloah válasza Chaser (#25) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

legyen, de mentségemre szólva én nem nyelvtannáci voltam, hanem jelentésbeli hibára hívtam fel a figyelmet :P

...csak én vagyok helikopter?

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép eredmények, és kimerítő leírás, ügyes :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Flame_ válasza Sethdobaloah (#16) üzenetére


Flame_
tag

Vagy inkább "elodázhatunk"-ot, lévén az óda az valami más :)

Mint ez a hozzászólás is mutatja nem vagyok én egy kis nyelvtannáciskodás ellen, de az a hozzászólás basszus amiben csak és kizárólag a másikat javítod ki az legyen már kifogástalan :)

@vinibali: nem olvastam még végig csak végigpörgettem, de egy mondatot így is találtam, ami kicsit fura: "A RAM angol mozaikszó, magyarra fordítva annyit tesz: véletlen elérésű memória, abból is a dinamikus fajta." - Namost vagy hagyjuk a dinamikus részt, vagy kerüljön egy D betű még a RAM elé. Meg esetleg még egy fél mondat lehetne arról (pláne ha már a felépítésre egész bekezdések mentek el), hogy azért véletlen elérésű, mert például a magnó/VHS szalaggal szemben tetszőleges sorrendben bármelyik cella kiolvasható, nem kell végigmenni a többin.

Mellesleg akit érdekel még a téma, annak itt egy kis anyag. Sajnos a bevezető és a DRAM cellák frissítése pont fél-fél oldallal előtte illetve utána van, de a lényeg úgyis ez. Talán valakinek segít a késleltetések megértésében. Forrás: ISBN 9634205763.

(#29) jaja1981


jaja1981
addikt

És ennek mi a gyakorlati értelme?
Csak kérdem.
Az oké, hogy gyorsabban tömörítek, de se a Win, se a játékok nem futnak gyorsabban.

Jó lett volna, valami más programmal is tesztelni nem csak a Winrar-ral.
Mondjuk egy régi 3DMrak vagy más programmal.

(#30) vinibali válasza Flame_ (#28) üzenetére


vinibali
őstag

úgy értettem, hogy nekünk arra van szükségünk: gondoltam magától értetődik hogy nem statikus ram moduljaink vannak.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#31) Anal


Anal
tag

Halleluja!

Jó cikk, azonnal eszembe jutott a 939-es DFI Lanparty-s korszak a Kingmax Hardcore-okkal karöltve

:R

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#32) szaszabee válasza jaja1981 (#29) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Mint mondtad gyorsabban tömörítek szerintem erre a legjobb program a winrar tesztelni Egy 3DMark
al semmi értelme nem lett volna tesztelni mert semmi jelentösége nincs Ha huzva vannak a ramok az csak erre jó Legalább is ami érzékelhetö teljesitmény növekedést mutat

[ Szerkesztve ]

(#33) vinibali válasza jaja1981 (#29) üzenetére


vinibali
őstag

ugye ezt se mondtad komolyan?!
a windowson sokat sikerült dobni, pl: bootidő tekintetében! Memóriaigényesebb játékokon is biztos vagyok, hogy sikerült dobni. Mert sztem nem ugyan az, hogyha 250Mhzen(ram) játszol 1 gigával, vagy teszed ugyan ezt 400-on dupla sebességgel.... amikor a saját gépemen megcsináltam, a zenéből lehetett hallani, hogy marabb töltött be a játék. Nem mondom, hogy nőttek az fpseim, de abban biztos vagyok, hogy egy erősen korlátos konfigon sokat tud dobni!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#34) jaja1981 válasza vinibali (#33) üzenetére


jaja1981
addikt

Na pont ezt kérdem.
Az tiszta, hogy a nagyobb órajelen hajtott ramok gyorsabbak és a szintetikus tesztek ezt ki is mutatják, meg az is, hogy a memória sebességre érzékeny programok (winrar) profitál belőle.
De egy átlag felhasználó észre vesz belőle valamit?
A betöltéseknél a vinyó a korlát, arra vár a rendszer állandóan, ezért jelentős a gyorsulás SSD-vel.
Tapasztalatom szerint FPS gyorsulást sem jelent játék alatt, ha mondjuk DDR667MHz és 800MHz-es modulok futnak azonos időzítéseken.

Szóval ezért kérdeztem, hogy átlag felhasználásban mit jelent.
Ha mérhető, hogy a Win gyorsabban tölt be, akkor stimt megéri foglalkozni vele.

Ezt ki tudnád fejteni, hogy az "érzéseiden" kívül méréssel bármi általános alkalmazás gyorsult volna?

Köszönöm.

Ne vedd sértésnek, csak érdeklődöm.

(#35) hcl válasza jaja1981 (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy kisebb teljesítményű gépnél minden lehetséges plsuz erőforrás számít. Ez a dolog lényege.

Biztos, hogy nem csak a Winrar gyorsult, hanem még egy csomó más művelet is. Ráadásul a memóra sávszélje mindennel összefügg, nem lehet egy ilyen bonyolult rendszer egy elemét önbagában szemlélni.
Ha már bizonyos dolgok gyorsabban zajlanak, lehet, hogy örülsz, mint majom a farkának.

Mondjuk tényleg érdekes lenne egy Apache teszt is, mert az is elég sok ramot használ. Vagy egy Photoshop, nagyméretű képekkel.

Másrészt, amikor használsz egy gépet, nem méregetsz. Akkor az számít, hogy érzésre milyen gyors. Ültem már szerver előtt, ami a user felé rohadt lassú volt, de amikor 100 gép másolgatott le róla, akkor midegyiket hiba nélkül kiszolgálta, gyorsan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) jaja1981 válasza hcl (#35) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó az érzésre is, de számszerűsíteni is jó lenne.
Mert van hogy számszerűleg gyorsul valamit, de érzésre nem, akkor azzal nem érdemes annyit foglalkozni.

Én csak pár kézzel fogható tesztet hiányoltam, annyi.

Pl, Win start, egy word megnyitása, lejátszó indulása, egy játék

Mennyit gyorsul a régi beállításokkal és mennyit az újakkal.
Ennyi.

(#37) szaszabee válasza jaja1981 (#34) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Szerény személyem szerint /amit én ki is probáltam I7rendszeren / A windows felállásnál, játék alatt, a memória sebessége mindegy Probáltam 1333MHz -2000HHz Nem észrevehetö

(#38) Archer


Archer
őstag

Szerintem sokkal többet számít pl. 2GB ramnál még +2 GB mint a magasabb órajel. Amúgy csak óvatosan azzal a kijelentéssel, hogy a biosok hajlamosak túlbiztosítani magukat. Többször találkoztam már olyannal, hogy AUTO-n hagyva mindent a lap szemrebbenés nélkül túllőtte az optimális értékeket sokszor nem is kevéssel (ez Gigánál és Asusnál volt, pl. DFI-vel ilyen téren (sem) volt gond). Szóval azért tanácsos utánanézni, hogy a lap mire állítja be a különböző feszültségeket ha rá van bízva.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#39) upszilon


upszilon
őstag

Tetszett! :R

(#40) szaszabee válasza Archer (#38) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Igen ilyennel már én is találkoztam Mondjuk nekem nem autón hanem X.P.M profilon Az 1,65 ös ramnak 1.66 adott

[ Szerkesztve ]

(#41) Archer válasza szaszabee (#40) üzenetére


Archer
őstag

Az még nem vészes, én olyanra értettem, hogy akár +0,05V-ot is ad neki.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#42) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Gratulálok nagyon jó és igényes írás.
Most kezdek tisztában lenni a memória időzítések jelentésével.
De DDR2 és főleg 3 esetén 1-1 érték szerintem az amit lehet is valóságban faragni, alkalmazni és nem hálálja meg. (sajnos)

Nekem a most gariban lévő DDR2 es G-skilll fekete bordás tuning memóm alapon 800mhz 4-4-4-12 ig 2t ben de 2,0-2,1V on stabilan ment 1000Mhz en CL4-4-3-5 1T ben :O:O
A gyári fesze is 2,0-2,1V

Az állam leesett 2 hétig a föld fölött járatm aztán rájöttem hogy semmi nem lett gyorsabb viszont a ramom melegszik...:( gyorsan vissza 800 ra 4-4-4-12 ben önérzet a padlón..
Viszont egy 30-40 órás 3ds max render közben örül a szívem hogy most szép békésen futkározik a ramom. :)
DDR 1 nél természtessen más a helyzet. Főleg AMD nél.

(most meg gari miatt 4db 512 es samu fos 667 es rammal kínlódok amik ha mind a 4 modul benn van nem hogy 667 ben de még csak 533 ban se mennek hanem 400 on :O:O mindez CL5-5-5-15 2T....1,95V mellett.
Samu ram egy katasztróva szvsznt....:S )

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#43) Gude


Gude
senior tag

Jó írás.Sokaknak biztos hasznos is :DDD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#44) zazahoho


zazahoho
őstag

köszönjük jó kis írás,régen én is szenvedtem a memóriákkal elég sokat

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#45) PH-User


PH-User
addikt

Jó kis olvasni és tanulnivaló. :K
Nálam a G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ kit megy
2.2V-tal 5-6-6-18 időzítésekkel 1130MHz-n. :)
Jóval gyorsabb így a rendszer és a játékbetöltések, mint 1000MHz-en 5-5-5-15 gyári időzítésen.
Szerintem elég jó eredmény, ha azt nézzük, hogy ezek valójában 800-as modulok?!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#46) AtHoS válasza jaja1981 (#34) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akinek IGP "dorombol" a gépében, igencsak meghálálja a minél gyorsabb memóriát.
De azt hiszem ez le is lett írva a cikkben :K , tehát nem csak a "WinRAR" hálálja meg

read-only mode on the forum

(#47) szaszabee válasza AtHoS (#46) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Igen régebbi gépekben mindenképp Én ddr3 al tesztelgettem ott sok jelentösége nincs

(#48) szaszabee válasza PH-User (#45) üzenetére


szaszabee
aktív tag

És ezt mérted :B Vagy érzékelhetöen gyorsabb ?

(#49) PH-User válasza szaszabee (#48) üzenetére


PH-User
addikt

Mértem is és érezhető is.
Everest sebességtesztjei jóval többet mutatnak, van olyan játék, ami 2-3mp-cel hamarabb tölt be. Windows asztal is hamarabb áll össze.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#50) mmdms


mmdms
addikt

Baze, ezt nem jó fáradtan olvasni, a sok homokórás oldalnál vagy 20x ráfrissítettem a lapra hogy miért nem hozza be a képet már, mire leesett. :DDD
De jó kis írás, csak csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy ez csak ddr1nél és főleg az nforce4-es lapkészletnél nagyon hasznos. Főleg ha az ember szert tudott tenni egy jóképű mushkin fenevadra, olyan 700-750 MHz-es példányra.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.