Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sosem mennék Tunéziába. Ahány ismerősöm volt, mind azt mondta, hogy egyszer elmegy, de igazából nem nagy eresztés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) kiskakas válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


kiskakas
senior tag

Csatlakozom az elottem szolohoz, az eletben nem megyek Tuneziaba :)

A post ironak javaslom,hogyha van 1 kocsijuk, uljenek be es menjenek le pl Horvatorszagba,akar most,szeptemberben. Igaz, talan nincs 34 fok,de napozni lehet, a tenger meg kellemes es nagysagrendekkel kevesebb az ember.

(#3) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Én voltam kétszer is, egy rövidebb 8 és egy hosszabb 15 napos úton. Először itt Sousse-ban. Nem volt rossz, és legalább olcsó hely. Pihenni vágyóknak tökéletes. Nincs sok látnivaló, viszon jó az idő, tenger van, és mindt mondtam olcsó.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4) bandus válasza TazLeacher (#3) üzenetére


bandus
veterán

Én is kétszer voltam, nekem mindkétszer tetszett. A nyomulások tényleg túlzások, de ez is egyénfüggő. Én jobban toleráltam, inkább csak mosolyogtam rajtuk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Tartalmas és jó cikk mondjuk kicsit én úgy érzem lehúztad az ott élő arabokat, de mivel teljesen más kultúra ő is letudna minket hurrogni. A virágszálas trükkre csak annyi kontrát, hogy nálunk ugyanezt képeslapokkal szokták bejátszani. Én is voltam nekem tetszett egyszer megéri kimenni. Ja és hasmenés ügyileg vigyázni én már a repülőn majdnem becsináltam, szerencsére nem jött össze. :DD

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#6) Markoka1993


Markoka1993
tag

Tunéuia az nagyon jó hely :K Tavaly voltunk :) A bazárban még mayarul is tudtak :Y Mi Hammamet-ben, vagy hol voltunk:D

live gt: Markoka1993

(#7) pilsner


pilsner
aktív tag

kötelezően ajánlott pálinkázás és szabad sörfogyasztás a tengerparton...nem lett volna egyszerű, ha én megyek ;)

Gratulálok a nyaralásodhoz és a cikkedhez! :C

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#8) Dany007 válasza Cyberb0b (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm. Igen, kis mérgemnek is hangot adtam, az biztos. De asszem talán 2x is kiemeltem, hogy ez bizony más kultúra. Pár területen csalódtam bennük.
Mondom, engem nagyon meglepett. Ezelőtt nem volt ilyen téren tapasztalat.

Btw, azért nagyon nagyon jó volt. Szerencsére ezek a negatívumok csak pár óránkat tették ki abból a 6 napból.
Egzotikus környezet, kiváló tenger, hőmérséklet... Kiváló egy nyaralásra, csak nem kell messzire menni a szállodától, és nem érik meglepetések az embert :)

(#9) Cyberb0b válasza Dany007 (#8) üzenetére


Cyberb0b
tag

Így ahogy mondod :) 1 napot voltam kint a városban de akkor egész nap annyi pont elég volt mindenkinek bevásárolni stb. :K

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#10) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Én is a nyáron voltam Tunéziában, 1 hetet töltöttem el a családommal Hammamet városában. Ez kicsit északabbra van.

A post íróval teljes mértékben és mindenben egyet értek, egyszer érdemes 1 hetet eltölteni itt, de úgy érzem ennyi idő alatt láttam mindent, amit az ország nyújthat, így többet nem tervezem felkeresni az országot.

Egyiptomba szeretnék még eljutni, megnézni a piramisokat.

A hasgörcs velem is eljátszódott, de miután a hasmenés elmúlt, még jó 1 hétig igencsak érzékeny volt a gyomrom és könnyen megfájdult, pedig bírom, a nehéz kajákat! :B

Jó írás, én se írhattam volna realisztikusabban és hitelesebben! Gratulálok! :R :C :R

(= Zala =)

(#11) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"persze az se zavarta, ha kanyarban semmit nem látott be, max letolja a mellettünk haladót. Mert volt ilyen is. Nagyon más a közlekedési morál."

Annyira mégse, ez nálunk is gyakran előfordul. :DDD

Amúgy jó írás, csak néhol zavaróan hosszú/részletes.

(#12) Cane válasza Zalaymate (#10) üzenetére


Cane
őstag

Széntabletta. Egyébként milyen nehéz kaját ettél?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) TazLeacher válasza Cane (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A széntabletta ott semmit nem ér sajnos. Helyi gyógyszer a tuti.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14) TazLeacher válasza Zalaymate (#10) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyiptom csúcs. Voltam már 1-2 helyen, de eddig az a topp. Maga az ország elég gáz (nagy a szegénység és még nagyobb a mocsok), de a kiszolgállás (no meg persze a piramis) kárpótol mindenért. Viszont nagyon fontos, hogy az anyagi keretedhez mérten a legjobb szállodát válaszd, mert nem mind1, hogy hol vagy, ugyanis a "kötelező" kirándulásokon kívül nem nagyon tudsz hova menni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15) giigz


giigz
veterán

Nagyon jó, élvezet volt olvasni!!

(#16) Dany007 válasza TazLeacher (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Egyiptomra én is gondoltam. B.nőm mondjuk már volt ott is. Azt mondta, akkor elég durva viszonyok uralkodtak. Fegyveres katonák a reptéren meg ilyenek... 1 héttel utánuk robbantottak egy turistacsoportot... Azóta jobb lett a helyzet?

(#17) KillHates


KillHates
nagyúr

Nagyon jó írás! :K :C

De fúj Tunézia! Én is Sousse-ben voltam, egy nagyon szép legalább 5 csillagos szállodában, aminek a strandjától 50 méterre engedték bele a fekáliát (gyk: szart) a tengerbe! Így hajnalonta amíg el nem mosta a víz, lehetett gyönyörködni a hullámok által gurigázott "kolbászokban". Persze aki nem piált masszívan, az mindenki fosott mint a lakodalmas kutya! Borzasztó hely; inkább Hajdúszoboszló az SZTK-s mamák között a gyógyfürdőbe! :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18) boeing


boeing
senior tag

Én is voltam tunéziában a feleségemel és nagyon cool hely,csak a szálodában szabad enni inni,de ez pocak kérdése.Szép kis beszámoló GRATULA.A következö repcsi utat már meg sem fogod érezni. :C

(#19) boeing válasza KillHates (#17) üzenetére


boeing
senior tag

Juj ujj,az kemény lehetet.

(#20) TazLeacher válasza Dany007 (#16) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én tavaly előtt, a szüleim idén voltak. Tavaly még a buszokat is kísérték a katonák, idén már nem. Az ország gáz, a szálloda és az ottani kiszolgállás nálam kivállóra vizsgázott. De nem csak a szállodai személyzet volt korrekt, hanem ahova mentünk a kirándulásokkor, ott is mindenki. Valahogy azt éreztem, hogy mindenki azért ment be dolgozni, hogy én jól érezzem magam. Sajna Tunéziában ezt pont fordítva éreztem (mindkétszer), mintha ő tenne nekem szívességet, hogy egyáltlán kiszolgál...sajnos. Ebben még gyengék. Valószínű a Tunézia felnő a feladathoz, akkor az ára is felnő a többi nyaraláshoz...ismét sajnos.

Sarkos példa:
Helyszín: Egyiptom étterem mosdó
Elindúltam a mosdó felé, fickó előre nyitja az ajtót. Megkérdezi kis- vagy nagy dolog, mondom nagy.Kinyitja a WC ajtót. Kijövök, kinyitja a csapot, langyosra állítja, majd szappant nyom a tenyerembe. Amíg megmostam a kezem, ő letépte a papírkéztörlőt és türelmesen várt, hogy befejezzem a kézmosást. A végén kapot (magyar viszonylatban) valami kevés jattot, és majdnem térdre eset úgy örült neki.

Helyszín: Tunézia szálloda mosdó
Bemegyek erre a pincér, aki az előbb kiszollgált, ott pi*ál mellettem...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mi törökországba voltunk ott is hasonló mentalítás kb minden szart elakartak adni nekünk Pl mikor a sétáló utcán mentünk az üzletek előtt kint ültek az emberek, és mondogatták egy hajvágás?gyere be kajálni 5fogásos vacsorára,szép ruha nem kell stb?A strandon is jöttek oda bizsut,gyümölcsöt árulni.De mindegyik értett no thx-ből és elment. De affér csak egy ékszer árússal volt, az se komoly csak mondta válasszunk egy ékszert mondjak égy árat rá és biztos megeggyezünk.És aztán akárhányszor elmentünk az üzlet előtt mindig mondta,de egy no thanx-el leszereltük:)
De elmondható hogy a törökök elég barátságosak,jó fejek, kedvesek csak rád akarnak sózni minden sz@rt.:)

[ Szerkesztve ]

(#22) vergilx


vergilx
őstag

Én Afrikán bellül Egyiptomban voltam 2 hetet,még kisebb koromban.Van amire nem emléxem már,de nagyon jó volt,csak azt furcsállottam,h 5* os szállodában a földön ülve kellett enni. :DDD

Tunéziáról hallottam én is hideget meleget,lehet egyszer el kellene látogatni :)

(De Mallorca&Ibizia a legjobb!!! :DDD :DDD )

(#23) Ari18


Ari18
őstag

Szép részletes írás :C
Pont jókor jött, mert haverékkal jövőre oda tervezünk menni.

(#24) TazLeacher válasza ToBeY (#21) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi is idén kint voltunk Törökbe...nekem ennél egy kicsit nagyob afférom volt. Bementünk egy ruha boltba. Feleségem felpróbált egy farmert, kérdezem a csávót, mennyi az ára azt mondja 88 Euro! :Y Egy kamu farmerért? Montam asszonynak, megyünk, ennyiért otthon veszek boltba garral, számlával márkásat. Monja a csávó, hogy jó rendben, legyen akkor 65 Euro...mivel erre sem ugrottam rá, mondta, hogy mondjak én egy árat. Mondom: 15. Erre földhözbas*ta a számológépet, elkezdet üvölteni, hogy takarodjunk ki a boltból, és rámemelte a kezét. Egy pillanatig azt hittem, hogy lecsavarok neki egyet, de úgy gondoltam, hogy nem lenne helyes egy Török város közepén leütni egy törököt. Aztán szépen csendben elbandukoltunk...egyébként nekem nem jött be Török. Valószín
leg túl nagyok voltak az elvárásaim. Mindenki áradozott róla, hogy milyen király. Kb. 2-szer annyiba volt, mint egy Tunézia, és nem sokkal tudott többet. Életem első nyaralása, amikor úgy éreztem, hogy pénzt dobtam ki az ablakon. Eddig 2 féle helyen voltam:
Olcsó volt, ezért el tudtam fogadni, hogy nem lehet tökéletes, ár/érték arányban jó.
Drága volt, de minőséget kaptam érte, így nem érdekelt, hogy mennyibe került.

Itt kifizettem egy valag pénzt, és közel sem úgy jöttem haza...én többet Törökbe nem megyek az tuti. Ja, és beszélgettem 1-2 emberrel, és nem voltunk egyedül ezzel a véleménnyel...többször hallottam, az "Ennyi pénzért..." kezdetű mondatot.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#25) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Érdekes ország volt, sok látványossággal és elég olcsón. Nekem viszont az arabok egyáltalán nem tetszettek. Nem egyszer kellett már őket durván lerázni, mert már kezdtek nagyon erőszakosak lenni. :(

(#26) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Mi Bulgáriába (Sunny Beach) látogattunk el idén de ott is ugyan ez a helyzet... Mindenkit csak lehúzni, átverni akarnak. Ottis ment a virágot,gyümölcsöt "csak úgy" adogatók műsora. Viszont szép volt és olcsó.
Jövőre Tunéziát terveztük az árakról tudnátok valami infókat írni? Kaja,pia stb stb...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#27) TazLeacher válasza FuckeR19 (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak AI-t ajánlok, így ezekkel nem lesz gond. Nem az az étterembejárós ország.

Re.: arabok:
Egyipomba az egyik párról a Piramisnál egy rendőr csinált fényképet. Tök rendes volt, látta ketten vannak, elkérte a gépet, és nyomott egy fotót. A probléma ott kezdődött, hogy mondta, hogy ez a fénykép 10 Euró volt. Megtehették volna, hogy nem fizetik ki, de:
-nála volt a fényképezőgépük
-nála volt egy 1 m-es gépfegyver
Erről ennyit...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#28) Dany007 válasza FuckeR19 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Én is ezt hallottam Bulgáriáról, meg Török o.-ról is, ahogy fentebb fórumtárs is írta.
Én eldöntöttem, hogy ilyen országokba többet nem megyek.
Esetleg Francia, Spanyol, Görög, talán valamelyik sziget, csak ugye mindegyik drágább hasonló körülmények között. (értem ezalatt h. : repülő, allin, 4-5 csillag, neckermann (lol) )

Hát, ha nem zavar az, ami Bulgáriában volt, akkor jó választás, mert ahogy emlékszem olcsóbb is. Milyen árakra vagy kíváncsi? Kaját mondjuk nem vettünk, azt nem nagyon tudom. Ugye városban se nagyon jártunk.
De azért a szálloda melletti boltokba rendszeresen jártunk.
Ásványvíz (nélkülözhetetlen) 0,4 dínár 1,5 L . Egy happy day narancslé már 5 dínár. 1 dínár 0,55 Euró. Vagyis kb 150-160 forint.
Alkoholt nem tudsz venni, csak direkt erre a célra kijelölt üzletekben. Ramadan idején ( asszem aug. 20 - szept. 20ig) azok is csak este vannak nyitva. De nem minden városban van ilyen üzlet. Pl. nálunk Sousse-ban nem is volt. Legközelebb csak Port El Kantaui-ban. Oda meg már nem mentünk el, pedig kíváncsi lettem volna a füge pálinkára :)
A taxi minket 6 dínárért vitt be a városközpontba ami kb 2,5 km-re volt a szállodától. De lehet alkudni.
Port el kantaui olyan 8km-re van Sousse-tól, szal az elég borsos ár lenne oda-vissza csak piáért : )
Nemtom, sz.tem előtte jól utána kéne nézni, hogy hol van ilyen üzlet, hogy van nyitva stb... És abba a városba menni esetleg.

@jer1cho: igaz, nekem is csak Allin-t ajánlottak, azért mentünk erre. A másik meg jó, hogy mondod, ezt ki is hagytam a storyból. Hogy vigyázni kell ha arabokat fényképez az ember, még akkor is tartják a markukat utána! Pláne ha ők fényképeznek téged. Erre még a neckermannos csákó is felhívta a figyelmünket.

[ Szerkesztve ]

(#29) TazLeacher válasza Dany007 (#28) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Port el Kantaui olyan mint Siófok. Ott van élet bent, jó hely szerintem, kár, hogy kihagytátok. A szállodánkkal szemben pont volt "Supermarket", ahol lehet alkoholt venni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) bubi92


bubi92
őstag

Ízélsek és pofonok, van akinek Tunézia jön be jobban, van akinek Horvátország... :Y

(#31) ToBeY válasza TazLeacher (#24) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát a szállodánkba is szerveztek ilyen vásároló utat de mi nem mentünk (43C volt)
Viszont mondta ott az egyik magyar, hogy elég erőszakosak voltak. Végén ledobta a bördzsekit a pultra és mondta "nem érted hogy nem kell krva anyád" és otthagyta őket.
Amúgy mi kerűltük az ilyen vásárlós helyeket, mert mondta az idegenvezető ha bemész egy ilyen kis butikba biztos rádsóznak valamit,mivel elég erőszakosak (ez igaz is)
Mi csak nagy bevásárló központba vásároltunk (migros) mivel AI voltunk a szállodába és ott minden megvolt.
Így csak esténként mentünk el sétálni ott szólongattak le míg bámultuk a kirakatokat,de no thx le lehetett szerelni.
Ja amúgy Marmarison voltunk elég jó hely közbiztonság nagyon jó közlekedési morál nulla mindenki megy amerre lát.:D

(#32) TazLeacher válasza ToBeY (#31) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi is csak este mentünk be, untuk a szállodát. MI Side-be voltunk. A közbiztonsággal itt se volt gond.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) FuckeR19 válasza Dany007 (#28) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Akkor marad nekünk is az allin sztem. Akkor kajával piával nincs gond. Köszönöm a segítséget. Akkor valóban olcsóbb Tunézia mint Bulgária... Ott taxisok 2-3 kmt kb 20leváért vállalnak be. (1leva kb 150ft) Viszont olcsó volt a pia. Sör 1-2 leva kajálni + 10levából bőségesen lehetett.
De a tisztasággal viszont nem volt gond mint nálatok.
Köszönöm az infókat :R :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#34) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Mi tavaly voltunk ugyanígy Tunéziában, ugyanezzel a légitársasággal, ugyanúgy BP-Monastir, ugyanezt a túrát tettük meg mint Ti ( mecset, Nagyvezér sírja, amfiteátrum). A problémáim ugyanazok, mint Nektek. Engem is nagyon idegesített, hogy mindent, de ténylg mindent el akarnak adni. Mindenkinek, mindig. Durva. És tényleg nem lehet őket lekoptatni...
Amúgy életem egyik legynagyobb élménye volt...elvégre mégsem jártam előtte Afrikában, meg repülőn sem ültem előtte.

(#35) Dany007 válasza TazLeacher (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Engem érdekelt volna a város. Csak a sok no thx-től már teli volt a tököm :)

A mi supermarketünkben csak alkoholmentes sör volt :D

@Psychonaut: akkor tényleg ugyan az volt! :) Nekem is az első ilyen élményem, és összességében így is nagyon tetszett! :) :C

[ Szerkesztve ]

(#36) Psychonaut válasza Dany007 (#35) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát igen, ha a morálon csiszolnának, akkor ajánlanám az egész országot. Így az ajánlásom: egész ország - bazár. :))

(#37) TazLeacher válasza Psychonaut (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tunéziába 5-en voltunk. Meghallgattuk a fakultatív programokat, szépen felírtunk mindent, aztán béreltünk egy autót, és kb. a 10-édből elmentünk megnézni.

Ami vicces volt:
-minden túlzás nélkül 50+ autókölcsönzőben voltunk, és a legnagyobb autó a Renault Talia volt. Élvezet volt 5-en (abból 3 srác átl. 90 kg) nyomorogni benne.
-hajnalban indúltunk több, mint 1000km-ert pakoltunk az autóba, voltunk vele a hegyekbe is (1-esbe is alig ment), le a kalappal az autó előtt. Amit az kapott tőlünk, 1 nap alatt...de jól bírta.
-aki látta a vízesést, az tudja milyen. Ha 100 euró/fő-t kifizettem volna érte, szerintem sírvafakadok
-kétszer voltam Tunéziába, mind2-szer tönkrement a fényképezőgépem (egyszer rögtön az első napon)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) Jim Tonic válasza TazLeacher (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tunéziában. Kétszer is. Miért nem lehet szépen beszélni a saját nyelveden? :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) TazLeacher válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mert elrontottam, azért. De nem beszéltem, hanem írtam. Én csak egy betűt hagytam le, te viszont a szavak jelentésével nem vagy tisztában. Ha már odabiggyesztetted a második mondatot is...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) zippofcy


zippofcy
senior tag

Jó a cikk, tetszett. :C
Tunéziába nem mennék, mindenkit megfosat ahogy hallom ;]
Az arabok mentalitása meg mindenhol egyforma, legyen az Tunézia, Egyiptom, stb.
Szvsz olyan baráti társaságoknak, családoknak jó Tunézia akik csak a parton meg a vízben vannak egész nap, és jó erős a gyomruk.
Én inkább mennék Görögországba vagy Olaszo.-ba.
Spanyolország is jó volt, csak a part volt sziklás, nem homokos.
Afrika nekem túlságosan 3. világbeli ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#41) Fortissimus


Fortissimus
őstag

jo cikk :)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#42) keIdor


keIdor
titán

Uhh látom kaptak itt az arabok rendesen, főleg Török és Tunézia...:( én még nem voltam egyik arab országban sem, de tök elmennék. Igaz hallottam sok vegyes véleményt, olyanokat, amiket itt is írtak: gyomor gondok, árusok, mentalitás...
Hát... kicsit elment a kedvem.:( Bár jó ár esetén még mindig mennék...
"sajnos" én nem olyan vagyok, aki egész nap a tengerparton van, és nem megy sehova.
Elég mászkálós vagyok... mindent látni akarok.
Voltam már Franciaországban, Olaszországban, Horvátországban és Görögországban is nyaralni nem egyszer, de akkor azt hiszem maradok továbbra is ezeknél!
Persze jó ár esetén még mindig mennék Tunéziába, Egyiptomba és Törökországba is!

Egyik ismerős most Marokkóba ment, kíváncsi leszek a véleményére... :)

Az írás amúgy nagyon jó! :C

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) TazLeacher válasza keIdor (#42) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Marokkóról sokat nem tudok, de asszem az egy kicsit "elitebb". Legalábbis ezt hallottam, és az ára is ezt sugallja...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) Dany007 válasza keIdor (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Én legközelebb valami szigetre mennék. Mondjuk Ciprus, esetleg Kréta. Bár Krétáról azt mondták nem olyan nagy cucc... Hát nemtom.
Én is szívesen mászkáltam volna egy kicsit... Várost nézni, életképeket (mondjuk azt láttam =/ ), esetleg beülni valahogyva és csak figyelgetni hogy folyik az élet stb...

[ Szerkesztve ]

(#45) keIdor válasza Dany007 (#44) üzenetére


keIdor
titán

2006-ban Santorini-n voltam, tudom ajánlani! :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) Padisah


Padisah
tag

A párommal 2005. szeptember utolsó hetében voltunk Sousse-ban a Riadh Palm melletti az El Hana Beach 3*os részlegében. Reggel 9-kor indultunk oda és a visszatérés napján délután fél 5-kor jöttünk vissza.
A tunáziai nemzeti légítársaság Boeing-jével mentünk. Szerintünk a kaja finom volt.
Whiskyt vittünk abból itunk pár kortyot minden nap, nem volt fosás. Félpanziósok voltunk reggelit és vacsit is bőségesen ettünk, finom volt, bár a végére már kicsit untuk, hogy jórészt mindig ugyanaz a pár fajta étel volt.
Az időjárás szuper volt, napközben 30 fok felett, a tenger legalább 25 fokos volt minden nap.
Az arab árusokről elomdtatok mindent már :) , mi az első nap döbbenete után kitapasztaltuk, hogy ha nem nézel rájuk illetve boltjukra, akkor békén hagynak, illetve a szállodától 50 m-re megkapod ugyanazt lényegesen olcsóbban.
Vannak magazine generálok, amik fixárasok , tehát nem kell alkudozni, és normális áron vannak, szemben a piac örületével.
A Sousse-i nagybazár bejárata mellett is van egy 3 vagy 4 emeletes ilyen állami üzlet, ahol minden van, ami a bazárban, normális áron, normális eladókkal.
Elmentünk egy délutánt tevegelni, szuper volt, főleg a hajcsárok magyar beszólásai, mint puncimasszázs, heremasszázs a rázósabb részeknél. :D
Voltunk 1 napos kiránduláson Tuniszban a fővárosban, szuper volt az is, Bardot múzeum, Karthagó, Sidi bou Said.Minden kirándulásra magyar nyelvű idegenvezető vitt minket.
Taxival mentünk ki a yachtkikötőbe Port el Kantaouiba, az is szép volt. Ételt a szállodán kívül csak normálisnak kinéző üzletben ettünk, pizzát. Este is nyugodtan mertünk sétálni a városban, jónak tünt a főbb utcákon a közbiztonság.
Nappal a strandon sétáltunk a parton hatalmasakat.

Sajnáltuk, hogy nem jutottunk el Keirouánba a nagymecsethez, ami az iszlám világ 4. legszentebb helye, meg az amphiteátrumhoz, dehát csak 7 éjszakát voltunk, valamikor pihenni is kellett.
Borravalót tényleg elvárták az embertől a szobalánytól a pincérekig, eurót nem akartak, mertek elfogadni, mert tilos, csak dínárt, ha mégis elfogadták, akkor 1:1-ben akarták váltani.
Hát ennyi, még tervezzük, hogy egyszer visszamegyünk Djerba szigetére Sousse-ba ismét.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#47) Kidus


Kidus
őstag

Hammamet-ben en is voltam, bar eleg regen.
Az arusok mar csak ilyenek, de en belementem a jatekba, es elveztem. Ezeknek az eletuk az alkudozas, imadjak. Ha egyszer valamit a kezedbe veszel a bazarban, nehezen szabadulsz hacsak meg nem veszed. Viszont le lehet alkudni barmit nevetseges arakig.

Masik, hogy mennek hozzad a parton es a hotelban mindenfele nepek, hogy "lehuzzanak", nem teljesen igaz ez igy.
Mennek alkudozni, mert van par tevejuk vagy egy hajojuk, es ha eleg embert osszeszednek, megeri nekik kivinni oket egy turara. Sokszor joval olcsobban, mint egy szervezett ut.
En ket ilyen alkudozasos turan voltam, mindketto nagyon jo volt. Tomtek minket dinnyevel, vittek buvarkodni, tevegelni stbstb... nem lehuzas, biznic :)
Persze aki utalja az ilyet, annak az egesz hely szellemisege idegen es nem fogja szeretni az ott eltoltott idot. A postbol is leginkabb ez utkozott ki, hogy ez mennyire zavaro volt. Bennem errol is jo emlekek maradtak, sokat alkudoztam, jokat rohogtunk egymason az arusokkal, na mindegy nem ragozom. Kinek ez, kinek az.

Vizet en sem ittam emlekeim szerint, kozeli boltokban mindig lehetett venni palackozott vizet, meg jo kis datolyat is, fuget stb, reggeli-vacsi itt is megvolt, hatalmas bufe, en meg beteg sem lettem semmitol.

Az egyetlen problema erkezes napjan volt, mikor megprobaltak egy lepukkant szobaba tenni minket, de a front desk-nel a dolog ( nem viccelek ) 30mp alatt el lett simitva, es suru bocsanatkeresek kozepette megkaptuk az egyik legszebb szobat a szallodaban.

A vizben ott szemet sem volt, viszont volt sok jo kek meduza, abbol szazaval, befele egyre surubben. Gyonyoru volt, karpotolt az elovilag mas kepviseloinek hianyabol adodo csalodottsagom utan.
A part ugyanugy nezett ki, mint ezeken a kepeken, en is kifenykepeztem az egyik ablakbol, ugyanilyen a kep :)
Ami meg errol eszembe jut, amit nem mutogatnak a turistaknak:
Par helyen ahol atlattunk a kofalakon tulra, a felreesobb teruleteken hatalmas terjedelemben szemetkupacok voltak, kidobalt butorok, mindenfele szar. Hat ez is hozza tartozott az osszkephez.

Most igy visszaemlekezve en igencsak elmennek ujra, egy het valoban eleg, de annyi erdemes is.
Azt meg nem tudom megerteni, aki sosem menne, pedig meg nem is volt. Igen sajnalatos hozzaallas.

Assuming Control

(#48) KillHates válasza TazLeacher (#32) üzenetére


KillHates
nagyúr

SIDE a legjobb hely! 2 hónapig voltam ott. Aztán kitoloncoltak Törökországból... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy dolog volt még, amitől a falra tudtam mászni.
Amikor odajöttek és elkezdték tippelgetni, hogy melyik országból jöttél. Ha nagy nehezen kitalálták, hogy magyar vagy, akkor meg jöttek ezzel a "szerbusz vízibusz" baromságukkal. :W :DDD

(#50) Dany007 válasza Kidus (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, engem alapból irritál az ilyen. Itthon is, máshol is.
Bár itthon értenek a nem kösszből, ottkint csak sokadjára, vagy még akkor sem.

A másik, ami miatt szerintem ilyen a véleményem, hogy nem is akartam venni semmit. Egyszerűen nem árultak olyan dolgokat, amiért egyetlen fillért is adtam volna. Érted? Csak bementünk megnézni egy bazársort (a másik 2.-t a kiránduláson muszáj volt), mert annyit beszéltek róla, meg annyira magasztalták. Szimpla kíváncsiság, de venni semmit nem akartam.

Gondolj csak bele, ha mondjuk a váci utcán minden 5 méteren rossz külsejű cigányok (nem rasszizmus, de máshoz nem tudom hasonlítani) ugranának ki az ember elég, és erőszakos módon rájuk akarnának erőszakolni bármit. Vajon mi lenne? Vagy egy héten belül kiüresedne az egész utca úgy ahogy van, vagy megkéselnének valakit.

Az El Jemi amfiteátrumnál volt az, hogy engem elkapott egy ilyen retek. Pedig akkor már kifejezetten figyeltünk arra, nehogy ránézzünk bárkire is. És nem hagyott elmenni. Hiába mondtam, hogy no thx, hiába magyaráztam, hogy nem kell semmi... Újból elém állt és ráhúzott a fejemre egy ilyen szart. Kb 3 centire hajolt a fejemhez és még úgy is magyarázott valamit, már nemtom mit, mert elkapott az ideg, letéptem a fejemről a szarját és a földhözbasztam, aztán elsiettünk.

Majd, még a busznál egy hasonló forma, csak kissrácba a gusztustalan fogatlan fejével nyaggatott, de egészen az ajtóig. Már azt hittem nem enged felszállni se!

És ez csak egyetlen eset volt!

Amikor bementünk abba a turist centerbe, asszem Soula Center volt a neve, akkor utána mentünk végig egy kisebb bazársoron, majd a parton haza, mondván nézzünk egy kis várost, amíg hazasétálunk.
Hát nem sikerült, mert szabályosan 10 méterenként ilyen alakok zaklattak. Szó szerint az egész sétányon át. Gondolj bele! 10 méterenként ilyen, 2,5 km-en át! Earth-ben lemértem, annyit sétáltunk a szállodáig. Eltod képzelni milyen ' élmény ' is lehet ez. Még mindig nem tudom elképzelni, hogy tetszhet ez bárkinek is, főleg ha az ég világon semmit nem akar venni.

Ez meg a másik ami nem tetszett. Semmi jellegzetest nem lehetett kapni. Gusztustalan telecsicsázott giccses szarok voltak mindenhol. Pont olyan, amit a Kínain is megkapok akárhol. Meg ruha volt, ugyan olyan utánzatok, meg DvD lejátszó, meg hasonló... Hát kinek kell ez?
Tény, vettem egy pálmát. De azt a parton sétáló árustól. Alkudtam is belőle 5 dínárt azt kifizettem, és kész. 1,5 perc volt az egész. Ennyi.

A kaja nekünk is tetszett :) Nagyon is! B.nőmnek semmi baja nem lett csak nekem... =/ De talán már nekem is múlik.

@juliabrilke: szó szerint ugyan ez volt : D És a 15.-re már én is nagyon untam :D:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.