Hirdetés

2019. január 24., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [TunerJoe:] SPOILER

(#1) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

... és ez most valami nagy cucc? Ősök gépe 10+ és vígan megy Win10-el.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#2) TunerJoe válasza total90 (#1) üzenetére

TunerJoe
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Most ezt hogy érted?

我的激情是你他媽的工具

(#3) juliabrilke

juliabrilke
(PH! kedvence)

Onedrive-ra feltöltve. ;]

(#4) TunerJoe válasza juliabrilke (#3) üzenetére

TunerJoe
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Mi a bajod a OneDrive-val? Feltölthettem volna iCloudra is, az tele van. Google Drive-ra is, az meg nem hajlandó feltölteni.

我的激情是你他媽的工具

(#5) domos

domos
(senior tag)
LOGOUT blog

2007-es HP Compaq 8510w-n (Core 2 Duo T7500, 4GB RAM, nVidia Quadro FX 570M) tökéletesen fut a Windows 10 1809-es verziója.

A cikket ettől függetlenül kíváncsian várom, szerintem az Ubuntu egy ideje elég trágya, a Win10 kevesebb erőforrást használ, de hátha megváltozik a véleményem a cikked után.

[ Szerkesztve ]

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#6) total90 válasza TunerJoe (#2) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Úgy, hogy nincs benne semmi meglep, hogy egy 10+ éves hardveren elmegy egy új OS.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#7) TunerJoe válasza total90 (#6) üzenetére

TunerJoe
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Tudod... A cím nem minden.

我的激情是你他媽的工具

(#8) erer1000

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

van itthon egy '98-as P1 166 MMX-es 48MB RAM-os laptop

arra kéne valahogy linuxot erőszakolni, + USB-s hálókártyát beröccenteni.

régi vágyam, de eddig nem jártam még sikerrel :/

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#9) TunerJoe válasza erer1000 (#8) üzenetére

TunerJoe
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Milyen linuxot akarsz te arra rakni? Az Ubuntu 18.04 nem fog felmenni rá:
"2 GHz dual core processor or better
2 GB system memory
25 GB of free hard drive space
Either a DVD drive or a USB port for the installer media
Internet access is helpful"

我的激情是你他媽的工具

(#10) kemotox válasza erer1000 (#8) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Arch

(#11) Aweriot válasza erer1000 (#8) üzenetére

Aweriot
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hidd el nekem, nem akarsz te arra Linuxot rakni. Hagyd békében nyugodni.

[ Szerkesztve ]

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#12) erer1000 válasza TunerJoe (#9) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

nyilván nem a maiakra gondoltam.... :U :U :U
:DD

korabeliekre.

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#13) TunerJoe válasza erer1000 (#12) üzenetére

TunerJoe
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy egy 98-as Linux-szal mit tudnál kezdeni...

我的激情是你他媽的工具

(#14) erer1000 válasza TunerJoe (#13) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

na és te egy 10+ éves gépen modern linuxal?
napi használatra az is értelmetlen öntökönlövés szint még a hw miatt :)

(#15) kemotox válasza erer1000 (#14) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Az a 10+ éves gép még mindig 10 évvel idősebb a tiédnél.

(#16) Tim82 válasza erer1000 (#14) üzenetére

Tim82
(PH! nagyúr)

Gondold ezt azért át.

Napi használatra (értsd: nem játék, nem 4K videók, nem fejlesztés, hanem netezés, office, zenehallgatás, akár 720p HEVC formátumban sorozatnézés) Ubuntu 16.04-gyel, Mate ablakkezelővel a 2007-es modell Thinkpad R61-em is tökéletesen alkalmas (persze Core 2 Duo T9300-zal, 8 GB RAM-mal, SSD-vel megtámogatva). 18.04-re upgradelve se változna ezekre az alkalmassága, csak lusta vagyok még meglépni.

Ha akarom amúgy, régi játékok is mennek rajta (igaz, nem hardverigényesek, mint pl. az Infinity Engine-os játékok és azok Enhanced Edition verziói, Shadowrun-ok stb.).

Ami engem illet, ugyanezen a gépen 2018 tavaszán meg tudtam írni egy szakdolgozatot, böngészőben 20-25 nyitott füllel, kb. ugyanennyi nyitott pdf, 8-10 nyitott LibreOffice doksi, amik közül 3-4-et folyamatosan DropBox-ba mentettem. Eközben ment vagy offline (DeadBeef) vagy online (Spotify) zenehallgatás is. Akkor még 4 GB RAM volt a notiban, az volt időnként a szűk keresztmetszet. Olyankor bezártam pár feleslegessé vált böngészőfület és ennyi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - http://hardverapro.hu/tag/tim82.html

(#17) TunerJoe válasza erer1000 (#14) üzenetére

TunerJoe
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

PH! olvasásra, Index olvasásra, videonézésre, kommentek megválaszolására, felhő kezelésre tökéletesen megfelelő
De a cikkben úgyis benne lesz, hogy mire való és mire nem való

[ Szerkesztve ]

我的激情是你他媽的工具

(#18) Gdi válasza TunerJoe (#13) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Szét SSH-zza, XDMCP/VNC-zi a világot :)
Csak backportolni kell rá valami értelmes verziójú ssl library-t.
:)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#19) erer1000 válasza Gdi (#18) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

néha volt hogy be lehetett fogni, ha másért nem , poénból.

2010-12 közt míg falun laktunk és a net borzalmas, kb ~1-2Mbps körül volt csak, akkor nem lehetett olyat igazán csinálni hogy míg asztalinál vagyok addig háttérbe lejön a film és utána nézem is, mert legyilkolta a netet a torrent kb, és nem csak én voltam a házban..

úgyhogy volt egy idő hogy kvázi NAS-nak volt befogva, 320GB HDD-vel, beütemezve hogy éjszaka 0-7 ig max sebességgel tölthet, hétköznap délelőttönként limitálva, többi időben meg se fel se le semmi.

így nem zavart senkit se hogy torrent megy, és le is lett töltve az 1-2GB film, vagy játék ha úgy volt.

Átmásolás meg annyi volt csak hogy lehúztam a külső HDD-t, és átmásoltam asztalira, (vagy hálózatban 5-6MB/s)

nevetsz a VNC-vel, de míg nem volt 2 monitorom, de beadandóhoz kellett volna a + felület, akkor VNC-vel rá lehetett rakni azt a + böngésző ablakot amiben az adott műszaki táblázat volt, stb.

+ vészesetre is jó lehet.
volt hogy a rendes laptopomat a szomszéd megyébe lévő nagyszülőknél hagytam véletlenül, egyetemen meg olyan órarendem volt tavaly hogy tele volt rakva lyukakkal, de 8-19 ig meg bent voltunk kb, egész éves zh-ra meg az anyag .doc-ba volt, azt kinyomtatni meg súlyos ezrek lettek volna, akkor .doc rá a régi laptopra, és azt vittem be , hogy arról tanulok szünetekben míg a rendes laptopom vissza nem hozom nagyszülőktől.

tehát napi használatban nincs, haviba se igazán.
de ha elkap a nosztalgia, vagy valami olyan helyzet van amikor életet ment, akkor ott van.

mondjuk kapott már SSD-t, új akku-t, meg egy PCMCIA Trident eGPU-t, és van egy feeling faktora ennek már :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [TunerJoe:] SPOILER
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.