Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fkenny


fkenny
senior tag

Akciókamerák melyek akció közben melegednek túl(vagy gyulladnak ki) :DDD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#2) Garada


Garada
őstag

Nekem szerencsére komoly terhelés alatt sem volt ilyen gondom még.Egyébként erről most eszembe jutott az, hogy a reklámvideóban épp a vulkán közelében jártak. :)

(#3) schawo


schawo
titán

Oké, tehát akkor értelmezzük a cikket.

Volt egy Hero4 ami túlmelegítette a külső akkut. A forrás szerzői megpróbálták reprodukálni a hibát másik készülékekkel, de sehogy sem sikerült. Ez tuti, hogy sorozathibára utal, abszolút. Oh, wait... :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) yolan válasza schawo (#3) üzenetére


yolan
őstag

szamomra a summa az hogy van ket hero4 a videoban. mindketto ujonnan vasarolt. az egyik megfozi a bacpac-et, a masik nem.
engem igy vasarlas elott azert nem toltott el orommel ez a kis videjo

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5) big-J


big-J
őstag

Miért adják ennyire kicsi akksival hogy ilyen kelljen hozzá? Ahol csak láttam mindenki az alap akksira panaszkodott, ezzel meg melegszik is, indokolatlanul drága is(a markeringet meg kell fizetni), nem akarja az apple felvásárolni? Mert a beats mellé pont beleillik a portfolióba.

(#6) Archer válasza big-J (#5) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem mindegyik ilyen kamera melegszik, nekem Sony van, az is melegszik de azért ki nem gyullad. Azért ilyen kicsi akkuval adják mert az kicsi, kb. ennyi a magyarázat. Nagyobb aksival nagyobb készülékház is kéne és pont ez a lényegük ezeknek, hogy kis méretük ellenére aránylag jó minőségű videókat készítenek (már amelyik).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#7) imibogyo válasza Archer (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van. Nekem is AS-15-öm volt az is melegedett egy bizonyos szintig. Nem volt vészes, de azért egy jó félórás rögzítés megtette a hatását. :K

(#8) brumi1024 válasza big-J (#5) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez egy akciókamera, itt a méret elég fontos szempont, egy DSLR-t mégsem köthetsz magadra. Ehhez képest nem adják kis akksival (1280mAh). Egyébként az akciókamerák piacán nem számít túlzottan túlárazottnak, cserébe messze ő rendelkezik a legtöbb gyári és utángyártott kiegészítővel.

(#9) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Akiknél melegszik ott nem elég nagy a menetszél, azaz az akció nem elég nagy----›user error :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) szab.tam


szab.tam
nagyúr

legalább pár adrenalinfüggő nemnormálisnak egy életre szóló flash lesz, amikor beleég az agyukba az emlék.
:C :DDD

egyébként imádom ezeket a kamerákat.
1. amikor rommá törik magukat, és nyilvánosságra kerül, talán pár leendő hullajelöltet eltántorít, és így megmenekülnek.
2. a felvétel sok esetben az ellenük szóló vádirat fő bizonyítékai. jó példa a pár évvel ezelőtti eset, amikor asszem, pécs mellett egy motoros frontálisan letarolta a szembe jövő kollégát, aki bele is halt... :(((
a saját akciókamerás felvétele tanúskodott ellene... :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) schawo válasza M@trixfan (#9) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) DigitXT válasza szab.tam (#10) üzenetére


DigitXT
félisten

Sima VHS kamerája volt, de amúgy már ott eldőlt, hogy baj lesz, hogy felszerelte.
Villantani akart a felvételen, szarul nézett volna ki, hogy megelőzik, és otthagyják,
mint eb a szaharát, ezért többet vállalt, mint amit tudott... Amikor meg bepánikolt,
rossz döntést hozott, és a ráfékezéssel verte telibe a szembejövő vétlen motorost.
(De felmerül a kérdés, hogy a vétlen motorosnak hogy volt ideje szembevillantani.)

ON: "beleég az agyukba az emlék" Ez a kifejezés újjáértelmezése.:D Tetszik.:C

Szerk: "azaz az akció nem elég nagy----›user error" Hehe. Megolvadt a kamera?!
Fogd rá a vulkánra...;]

[ Szerkesztve ]

(#13) #48525824 válasza szab.tam (#10) üzenetére


#48525824
törölt tag

Amikor a vétlenségedet bizonyítja pont egy ilyen felvétel, olyanról gondolom még nem hallottál... Ügyes vagy, ha ennyit tudsz csak leszűrni ezekről a kamerákról.

(#14) imibogyo válasza #48525824 (#13) üzenetére


imibogyo
veterán

Látom nem szoktad még szab-tam stílusát... ;] :P

Egyébként pedig a "sok esetben" szó használatából én arra következtetek, hogy tisztában van a másik oldallal is, csak épp "sok esetben" pont magukat mártják be vele az illetők. Jó példa erre az a hülye, aki a BMW-jével csapatott egy városban és rendszámostól, arcostól, nevestül felrakta a videót a YT-ra, erre a barom állatja mindenkit leanyázott a videója alatt, mert azt hitte onnan jelentette fel valaki és ezért vették el a jogsiját. :DDD

Nekem volt AS-15-öm és a következő egy GoPro 4 lesz, szeretem az akciókamerákat és a velük készült felvételeket, de ettől függetlenül tényleg sok a felelőtlen barom akik a videó kedvéért sokat, néha túl sokat vállalnak be, hogy menők legyenek. Engem is többször hoztak már veszélyes szituációba, például felvételt készítő motorosok (magam is motoroztam, szóval egyáltalán nem vagyok a motorosok ellen sem, de tény, hogy én is úgy érzem, főleg mostanában ahogy egyre többet vagyok az utakon, hogy több a hülye közöttük, mint mondjuk 3 éve és akik miatt a többség az összes motorost fékezhetetlen, felelőtlen és balesetveszélyes elemnek tartja. A kevés hülye miatt, a többség szenvedi el a rossz megítélést). És mivel az ilyen videók kerülnek fel nagy százalékban például YT-ra is, persze hogy összekötődik az emberek agyában, hogy a kettő összefügg. Vagyis ha valaki akciókamerázik, akkor az csak bevállalós hülye lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) ricinus13


ricinus13
senior tag

Mi ez Sony csúcskészülék? :DDD

(#16) #48525824 válasza imibogyo (#14) üzenetére


#48525824
törölt tag

Én pl. azért is akciókameráztam bringán, mert amikor lecsapott a hülye, mert leszarta a macisajtot, akkor hiába hordta össze a hülyeséget, senki nem vette komolyan. Bringa vs. bkv busz eset kapcsán is az jött elő, hogy akin kamera van az direkt keresi a bajt, nem tudom ez a kettő, hogy függ össze.

(#17) DigitXT válasza #48525824 (#16) üzenetére


DigitXT
félisten

nem tudom ez a kettő, hogy függ össze.
Úgy, hogy a járművezetés fejben dől el. Motorosok vagánykodnak,
sok kamerás bringás meg oktatni akarja a KRESZ-t a kamerájával
felvértezve, miközben sok esetben a saját hülyeségét rögzíti vele...

Persze, ha vétlen vagy, akkor jó, ha melletted szól a felvétel, tiszta
sor, viszont a mai jogszabályi helyzet Magyarországon nem igazán
teszi lehetővé a folyamatos menetrögzítést akciókamerával.:R

Egy viszont biztos: ha egy adott helyzetből sikeresen menekülhet
a delikvens, de dafke nem teszi, mert megmutatná az igazát, nos
az bolond. De nagyon látványos YT videó lesz a balesetéből, tény!
(Vagy, ha ép bőrrel megússza, akkor hozzászólásban fikázhatja a
figyelmetlen közlekedő partnert, feltöltheti a megfelelő blogra, stb.)

Ui: a mecseki motoros nem közlekedett szabályosan és felelősen!
Az "akciókamrája" miatt gondoskodott az akcióról - kereste a bajt.
(Ahogy az elsodort bringás is tolta a YT-on a szabálytalanságaival,
"vagány megmozdulásaival" teli videókat, függetlenül attól, hogy az
utolsó(?) videóján minimum véleményes volt a felelősség és inkább
a buszvezető volt a hibás: a bringás "csak" nem vigyázott magára.)

(#18) #48525824 válasza DigitXT (#17) üzenetére


#48525824
törölt tag

Baleseteknél teljesen mindegy, hogy előtte milyen videót töltött fel, abban a szituációban amúgy teljes mértékben a buszsofőr a vétkes, akinél ez kérdés, az inkább költözzön ki egy barlangba. A szabálysértési előadók és helyszínelők is elfogadják baleset esetén a felvételeket, egyedül olyan helyzetben kell hitelesített kamera, amikor átmegy a piroson az autós és te fel akarod jelenteni, de közúti veszélyeztetés miatt is elfogadnak "akciókamerás" felvételt is.

(#19) DigitXT válasza #48525824 (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

A probléma nem a bizonyító erő... Hanem önmagában a jogszerűtlen felvétel.
Igen, régebben csak a közzétételhez kellett engedély. Ma már a felvételhez is.
Próbálj meg közúton akciókamerázni sógoréknál, könnyen lehet 1000 EUR is.

A barlangos megjegyzésedre nem kívánok reagálni (:DDD), ellenben egy kérdés:
vajon mindent megtett-e a vagány kamerás biciklis a baleset elkerülésére?:U

(#20) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szerentme kerni, erdemes-e lecserelnem a hero 3+black emet, hero4 silverre?
a kijelzo szamomra nem oszt nem szoroz.

viszont uj beallitasok amik segitsegevel minden szir szart lehet allitani fotozast illetoen az fogott meg.

szerintetek erdemes valtani ra?

:R

markbellus.hu 

(#21) #48525824 válasza DigitXT (#19) üzenetére


#48525824
törölt tag

Ilyen helyzetben nem jogszerűtlen a felvétel készítése.

(#22) huszar90 válasza schawo (#3) üzenetére


huszar90
aktív tag

Pont ezen gondolkoztam én is :D ilyen alapon minden meghibásodott dologról lehet egy cikket kanyarítani

(#23) Dr.Burn válasza imibogyo (#14) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az a "hulye" sajnos meghalt.....

"Later Nerd!"

(#24) imibogyo válasza Dr.Burn (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

Én a BMW-sről beszéltem és köszöni szépen él és virul.
Csak most már jogsi nélkül tolja tovább. ;)

Az eredeti témában viszont a hülye miatt halt meg valaki.
És ez nagy különbség. LINK :U

[ Szerkesztve ]

(#25) Archer


Archer
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy videózok menet közben mert szép a táj vagy egy hegyi szerpentinezés is lehet látványos de az, hogy valaki levideózza, ahogy 250-nel megy egyenes úton forgalomban, nem gondolom, hogy értelmes emberek szemében ez vagány lenne vagy dicséretes teljesítmény. Egyszerűen felelőtlen állatkodás. Ha májerkedős videót akar, menjen el egy pályára aztán vegye fel, ahogy beelőzni a fél mezőnyt, arról biztosan elismerően vélekedik a nagy többség. Ja hogy az már nem is olyan egyszerű...

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26) Dr.Burn válasza imibogyo (#24) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Igen a BMW-s srac halt meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#27) imibogyo válasza Dr.Burn (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Na ezt viszont nem tudtam. Nem túl régen még néztem tőle "friss" videót (legalábbis én azt hittem, mert 2014-es, talán augusztusi upload volt). Mondjuk nem kívánom senkinek a halált, még ha hülyének is tartom, ettől még a véleményem áll és a halála semmit sem enyhít azokon a dolgokon amiket művelt a közutakon. Szomorú, hogy meghalt, ettől még egy közveszélyes állat volt az én szememben. Ha ugyanezt pályán csinálta volna akkor itt most egy elismerő, magasztaló szöveget olvashatnál (mert, hogy nagyon jól bánt az autóval), de nem ez történt. :(

[ Szerkesztve ]

(#28) schawo válasza imibogyo (#27) üzenetére


schawo
titán

Legalább nem mást ölt meg. Ilyenkor megnyugszom kicsit, egy veszélyforrással kevesebb a normálisakra nézve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) TBMC válasza imibogyo (#27) üzenetére


TBMC
addikt

palyan is csinalta. csak ezzel probalt "kitunni" a tobbi drifter kozul.

tovabba nem o okozta a balesetet, hanem az anyos ulesen ult, egy baratja vezetett mikor telibevertek egy fat.
:U

markbellus.hu 

(#30) imibogyo válasza TBMC (#29) üzenetére


imibogyo
veterán

Sikerült neki.

tovabba nem o okozta a balesetet, hanem az anyos ulesen ult, egy baratja vezetett mikor telibevertek egy fat.
Tiszta sor, olvastam a linkelt cikket. Amit írtam nem az ő balesetére írtam, hanem arra, amiket előtte csinált a közutakon. De szerintem ezt elég egyértelműen leírtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) #48525824 válasza imibogyo (#30) üzenetére


#48525824
törölt tag

Legalább ő úgy csinálta ezeket a közutakon, hogy volt köze a vezetéshez, nap, mint nap vannak olyanok akik ezerszer veszélyesebbek, mert a sávban nem tudják tartani az autójukat.

(#32) imibogyo válasza #48525824 (#31) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen és gondolom ezek az emberek is ilyen sebességkülönbséggel érkeznek meg rád, valamint ilyen felelőtlen mutatványokat vállalnak be. Rendszeresen szembe vezetnek a forgalommal stb. Azért az érdekes, hogy szinte már véded, meg mások hsz.-eiből is lehetett egy ilyen "pozitív" sugallatot érezni, hogy nem is olyan rossz az amit csinál. Egyrészt nem értem, hogy miért lenne erre szükség gondolom semmi kapcsolatod nincs/nem volt vele, másrészt az én értékrendemben ez nem egy pozitív tett.

Majd még megköszönjük neki. Sőt jutalmaznunk is kellene a közveszélyes vezetőket, mert legalább ügyesek. Ezek a manőverek külön dicsérendőek. És nem attól félek, hogy ő fog feltétlenül hibázni (bár ez is benne van), de vannak rajta kívül mások is az utakon és ha valaki nem veszi észre időben, vagy rosszul reagál, már meg is van a baleset. Basszus 3:48-nál szembe megy a forgalommal, 10:35-nél pedig majdnem berongyol az emberek (nézők?) közé a "buszmegállóba". Ezeket milyen mérce szerint kellene pozitívnak értékelnem. :((

Arról nem is beszélve, hogy a videóban több helyen is szerepel, hogy kicsúsznak, kipördülnek, hibáznak stb.. És ha ez pont a közúton esik meg, akkor cseszheti, hogy 100-ból, csak 3-szor hibázik, ha egy másik vétlen közlekedőt balesetbe sodor. A sebesség alapvetően nem túl nagy, tehát kétlem, hogy halálos baleset lenne belőle, de mondjuk engem nem vigasztalna ha egy ilyen barom összetöri az autómat, miközben ott ül a 7 hónapos fiam a hátsó ülésen.

Minimum érdekesnek tartom, hogy egyesek még szinte védik is az ilyen embereket (lásd YT kommentek között is). Nem kívánom senkinek, hogy egyszer saját kárán tanulja meg valaki, hogy a közút nem játszótér és nem privát versenypálya (nekem sajnos volt benne részem), de azért kíváncsi lennék, hogy akkor is ilyen vélemények hangoznának-e el az illetőktől. Hogy: "végülis tudom, hogy összetörte az autómat, meg kicsit meg is sérültünk, meg 6 hónapig most nem lesz a családomnak autója, de azért láttam, hogy ügyesen vezet és "van köze a vezetéshez", na meg tulajdonképpen vannak nála veszélyesebbek is az utakon, szóval nem is haragszom"..... :U

(#33) maummamut: Jó, így már más. Nekem az jött le, amit írtam. Igen a bringásokkal nagyon nem törődnek a vezetők. De motoron sem sokkal jobb a helyzet... És igen rengeteg barom van az utakon. Én egy időben napi több száz kilómétert is vezettem, de ma már egyre nehezebben veszem rá magam a sok hülye miatt. Olyan előzéseket szoktam látni, hogy feláll a hátamon a szőr. :(

[ Szerkesztve ]

(#33) #48525824 válasza imibogyo (#32) üzenetére


#48525824
törölt tag

Nem védem, sőt elítélem aki forgalomban ilyet csinál, csupán még mindig jobb, ha valaki olyan csinálja, aki érzi is valamennyire a dolgot, mint egy fullamatőr. Amúgy simán érkeznek meg ilyen sebességgel mellém autók, sőt, megyek a sávomban és szoktak úgy előzni, hogy a könyökemmel súrolom a tükröt, mert "csak egy bringás" simán végigelőzök 5-6 autót a szembesávba.

(#34) schawo válasza #48525824 (#33) üzenetére


schawo
titán

Akkor se jó. Vezettél már? Erre egyszerűen nem lehet számítani, amit ezek csinálnak. A forgalom nem viseli el. Nem csak ő van az úton, hanem a nagypapa is, meg a kisgyerek, akik nincsenek felkészülve egy őrült ámokfutására a közúton, nem tudják, hogy mi fog történni, nem tudják, mit tegyenek, ezért kiszámíthatatlan lesz a válaszreakciójuk, és a kiszámíthatatlanság miatt non-stop életveszély van.

Gondolom ő is azért ült be a haverja mellé, mert megbízott annyira benne, mint amennyire te a videósban. Yeah.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) #48525824 válasza schawo (#34) üzenetére


#48525824
törölt tag

Nem bízok meg a videósban, csupán két rossz közül a kevésbé rosszat preferálom.

(#36) TBMC válasza TBMC (#20) üzenetére


TBMC
addikt

valaki?! :F :U

markbellus.hu 

(#37) imibogyo válasza TBMC (#36) üzenetére


imibogyo
veterán

Érdemes. Te magad leírod, hogy az új beállítások megfogtak. Akkor meg kell venni. De addig, amíg nem öntik el a netet az összehasonlító videók, addig mi sem tudunk túl sok mindent mondani. Az ilyen videók segíthetnek talán valamennyit. De érdemes megvárni olyan tesztet ahol megkapod a RAW anyagot (Techmoan), az a tuti. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) TBMC válasza imibogyo (#37) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom! :K
nezelodok enis, bongeszgetem a netet. aztan varok a csodara :D de egyre jobban kezd megfogni.

silver ujdonsagok

markbellus.hu 

(#39) qnadam válasza TBMC (#38) üzenetére


qnadam
veterán

ha a sötétben fotózás szempont, esetleg a fotó módban protune, akkor érdemes, minden mást tud a 3+ black is. meg a kijelző, de az nekem van :) kérdés, hogy az újnak jobb-e a kijelzője, mint a bacpac.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40) PePeBones


PePeBones
csendes tag

Sziasztok
1-2 hete vettem meg Vlog célokra és Airsoftos videózásra.
Tapasztalataim szerint nem gázos a melegedés téma.. melegszik melegszik de nincs vele baj !
Az aksija gyengusz 1080p ben videót vettem fel 1ó 40 p-t bírt ki utána meg fulladt :)
Ha újra vásárolnék és nem lenne meg ez akkor a sima hero 3 black-et venném !

itt van pár általam felvett videó lessétek ha érdekel !

Kicsomagolás
http://youtu.be/JCk-ZuAJNAU

Aksi teszt
http://youtu.be/IfktiHP-5I8

4K Super Wide (ez nagyon jó :) )
http://youtu.be/rQ-_-6G7tPc

1080p Super wide
http://youtu.be/8x-cPwWlZqQ

Akinek lenne kérdése az keressen fészen.
Phewbones Face oldal

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCysZN3488QaayZOmzbCad9A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.