Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PierNight


PierNight
aktív tag

óhh :(
(már csak azért is jó elmenni vért adni, mert kiderülnek ilyen dolgok amik egyébként nem biztos)
én amikor betöltöttem a 18-at mentem is vért adni :)
azóta már 2x voltam és tervezem megint, hogy megyek.

(#2) Tulipanti válasza PierNight (#1) üzenetére


Tulipanti
tag

Nos igen!
Én is mentem szinte rögtön, nem is volt gond. Én is most mentem volna másodszor, hát nem jött össze. Sajnálom, pedig a szervezetnek sem árt, meg azért csak jó dolgot szolgál.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#3) moha21


moha21
addikt

Én azért jártam régen, mert hamarabb hatott a pia utána. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) EczkE


EczkE
addikt

Én szívesen adnék de sajnos soha nem adhatok majd vért a betegségem miatt, pedig mennék nagy örömmel. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#5) Samus


Samus
addikt

Hát..erről a "kisemtudommondanimi" szintről én is tudnék mesélni...mikor először voltam, 180 volt. Felső határ. Következő alkalom rendben volt, harmadiknál 185, kérdés: ittam ma? Nem...jó, akkor igyak sokat, beírja 180nak...Múltkori eset: megméri. 190...egy perc múlva újra méri: 165...jó dolog a véradás. Évente egyszer-kétszer megyek. Nekem van, adok annak, akinek szüksége van rá.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) Tulipanti válasza Samus (#5) üzenetére


Tulipanti
tag

Nem semmi! Én nem emlékszem, hogy először mennyi volt, de biztos rendben volt, ha vettek vért.
Én is szívesen adtam volna, ennyit megtehetek. :K

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#7) caizzz


caizzz
aktív tag

Az első mondtadból hirtelen azt hittem, hogy vmi cuccot toltál, és azért. :D :)

marakujás kőbányai

(#8) anjani182 válasza Tulipanti (#6) üzenetére


anjani182
őstag

Én 3 hete voltam csak úgy ellenőrzésképpen vérvételen, egy eltérésem van, a koleszterinem kevés, sportolni kellene meg 1-2 deci bort inni, állítólag.

Amúgy szerencsére minden OK... :K

MOD: Nekem 159 volt a hemoizém, megnéztem...viszont 130-180 között intervallum van nekem a papíron, mint megfelelő érték...honnan jött ez a 120?!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) caizzz


caizzz
aktív tag

Utánaolvastam, ha sok B12, vas, folsav tartalmú cuccot eszel/iszol, helyreáll a hemoglobin szinted. ;) Feltéve ha nincs komolyabb zizi.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#10) Tulipanti válasza anjani182 (#8) üzenetére


Tulipanti
tag

Mik ki nem derülnek.

A doki mondta aki ott volt, hogy a a véradáshoz a minimum a 120. De attól lehet, hogy a normális 130tól kezdődik.

caizzz: Köszi, én is ezt találtam. :) Majd elmegyek azért egy vérkép vizsgálatra, biztos ami biztos.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#11) anjani182 válasza Tulipanti (#10) üzenetére


anjani182
őstag

Értem, hát akkor majd legközelebb :P

Forever and ever, let's make this last forever.

(#12) DEJVID


DEJVID
őstag

Itthon nem adnak érte pénzt, én nem is adnék vért, csak ha rokonnak, ismerősnek kell. Gondolom eléggé földhöz vágja az embert az a -0,5L vér, ingyen nem kérek belőle.

(#13) Csemike


Csemike
csendes tag

Valóban kicsit alacsony, azt jelenti, hogy vérszegény vagy. Nőknél előfordul, menstruáció, kevés húsfogyasztás miatt. Majd szeded te is a Ferro-folgammát. :)
Engem is nem egyszer fordítottak vissza véradásról, 103-as hemoglobinnal, meg ilyenekkel.
anjani182: laboreredmények referenciaértéke kórházanként változik. :)) Egyik orvos ezt mondja normálisnak, másik azt, ahogy szokott az lenni...
Viszont 100 alatti hemoglobinnál már vérátömlesztést kell adni. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Tulipanti válasza DEJVID (#12) üzenetére


Tulipanti
tag

Szerintem aki elmegy nem a pénz miatt megy. Ennyit meg lehet tenni. Amúgy meg kaptam volna 500ft os utalványt.
Nem olyan megterhelő a dolog, pár nap alatt kiheveri az ember. Picit fáradékonyabb de semmi más baja nem lesz.

Csemike: Igen, én is ilyeneket találtam. Nálam a táplálkozás lehet a gond. Tegnap vettünk Béres vas-b12, folsav vitamint (vagy nem tudom mi az :) ), elvileg a napi vasmennyiség benne van ami kell.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.