Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Egyszer vettem kínai tabletet. Soha többet :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) csasaKKP válasza BoB (#1) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A noname-ekre igaz is! De vannak neves kínai cégek pl. Xiaomi, amire nemnagyon szokott panasz lenni. Ez a chuwi is terjed, de nem ismerem, így végülis ebben az esetben igazat adok neked. :U
daneg86: Ha gondolod megveszed, és ha beválik, megtartod, különben eladod hasonló árban, így sokat nem vesztesz. De ne feledd, a vám hozzájön és az áfa ekkora értéknél.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3) haris válasza BoB (#1) üzenetére


haris
őstag

Egyszer vettem kínai tabletet. Soha többet.
Én nem értem az embereket. A mai világban a telefon megold mindent amit egy tablet. A mai telefonok mérete is megfelelő. Van mobilnet is. Ma már felesleges a tablet.
De ez csak egy vélemény :R

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Erről teszt is van itt a logut on. És 2gb ram, na meg szerintem olcsóbban is kifogható. 100$ ért a kistestvére a Vi vagy Hi8 nagyon népszerű.

(#5) BoB válasza haris (#3) üzenetére


BoB
veterán

Én téged nem értelek. Nem csak 2 perces neten elvégzendő akármi létezik. Van olvasgatás, filmnézés, böngészés. Egyáltalán nem mindegy mekkora kijelző, plussz meddig bírja az akksi.

A feltételezésed már csak olyan szempontból is hibás, hogy rég voltak okostelók, amikor tablet még sehol. Én 2009 óta használok előbbit.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6) 426os válasza haris (#3) üzenetére


426os
őstag

Azért sok mindenre jobb egy tablet, mint a telefon. Tartalomfogyasztásra például a nagyobb kijelző miatt sokkal használhatóbb. Fb-ra, youtube-ra stb-re egy 5"-os telefon kicsi, de még a 6-7" is. Alkalmanként jó, de rendszeres használatra azért kell a nagyobb kijelző. És itt jönnek a képbe a tabletek, ugyanis ha egyéb okból nem kell PC, akkor egy 10"-os tablet tökéletes ilyen célokra. Sok embert ismerek, akik valami kisebb okostelefont (esetleg butatelefont) használnak és emellett van egy tabletjük a fix PC/nehéz laptop helyett. Sokkal célszerűbb.

[ Szerkesztve ]

.

(#7) haris válasza BoB (#5) üzenetére


haris
őstag

Amit leírsz, azzal tökéletesen egyetértek, de a felsorolt célokra (szerintem) nem a tablet a megfelelő választás.
Olvasgatás: erre nem tudom a választ, a papír alapú könyveke, újságokat szoktam meg. Próbáltam tableten is de nekem kényelmetlen, e-book olvasót már kis sem próbálom.

Filmnézés: erre megint nem vált be a tablet, a notebook nekem sokkal alkalmasabb erre a célra.
Pl a kijelzője lényegesen nagyobb, akkuban is bír annyit mint a tab.

Böngészés: itt 1/3-2/3 arányban áll a telefon/notebook nálam. Amikor azonnal megakarok nézni vmit, előkapom a telefont a zsebemből, és böngészek (pl várnom kell valahol: rendelőben, állomáson stb) Amikor otthon vagyok, akkor notebook az ölemben, és sokkal könnyebben beírom akár ezt a hozzászólást mint telóról vagy a tab-ról.
Ma már a notebookok sem mázsás dögök mint régen.

Ha megnézed az aláírásom, ott láthatod, milyen eszközöket használok most.
Ott figyel a végén a tablet is, igaz, hogy szegény alig alig jut szóhoz a másik kettő mellett.
Nem mondom, hogy soha, de nagyon ritkán veszem elő. Néha tényleg jól jön, de ha előre tudom, hogy nekem ennyire nem fog hiányozni, nem veszem meg.

Mondjuk nem tudom minek magyarázkodom. Leírtam a véleményem, aki egyetért az egyetért, aki nem az nem.

Amúgy a szerző kérdése az volt, meg vegye-e a leírásában szereplő gépet vagy sem. Szerintem felesleges. De ha Ő másképp gondolja, nekem úgy is jó. És ha meglesz, szívesen elolvasom a tapasztalatait is róla, mert érdekel, még ha én nem venném meg akkor is.

Bocs ha valakinek belegázoltam a lelkébe a véleményemmel. :R

(#8) BoB válasza haris (#7) üzenetére


BoB
veterán

Persze más ha otthon vagy, más ha utazol. Nem vidám egy egész napos repülőút az USA-ba, ott abszolút praktikusabb a tab. Ölben tartva, fekve utálom a laptopot.

Mennyit bír a laptopod? Mac-ed lehet ha ennyire jól bírja. A tabok (a normálisak) 10 óra körül bírják.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#9) mustardo


mustardo
csendes tag

Chuwi nem noname.

(#10) updog válasza mustardo (#9) üzenetére


updog
senior tag

define noname :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11) tupacamaru válasza kmisi99 (#4) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ja, szerintem ez a best-buy, EU raktárból. Erre még rájön 6-8$ szállítás és egy héten belül nálad van VÁM-mentesen.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12) haris válasza BoB (#8) üzenetére


haris
őstag

Köszönöm a bizalmat, de nem, a Mac nem az esetem.
Az enyém Dell Vostro 5470

A tab-om Lenovo A10, a telom LG G3S (5')

De részemről kiszállok, ne offoljuk szét a topikot.
Kedves cikkíró, mi a szitu? Várom a fejleményeket...

tupacamaru #11:
Mondjuk egy ilyet én is szívesen megnyomkodnék. Szállítással együtt is kb 25ezer Ft. Ha nem tetszik, még talán tovább is lehet passzolni bukó nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.