Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norbert9503


Norbert9503
csendes tag

Szép darabok.

[[ Norbert ]]

(#2) Aron1988


Aron1988
tag

Alaplap az csak alaplap, a proci, meg a videokártya számít csak játéknál. Egy 13ezres Asus alaplap is arconpörögve kitol egy I7-et meg egy GTX 970-et. Majd ha valaki bebizonyítja, hogy az alaplapon múlik 30-40%-nyi FPS a játékokban, akkor beszélhetünk arról, hogy van-e létjogosultsága a 20ezer fölötti deszkáknak.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#3) MiklosSaS válasza Aron1988 (#2) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jaja, aztán majd jöhetsz nyafogni hogy dadog az i7 a játékok alatt...

Rühelem az ilyen mentalitást...gyíííhét...nagyGéTéIksz...óccsó lap meg táp mert azzal nem lehet villogni... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4) F34R válasza Aron1988 (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

mondjuk normalis hangkimenet, normalis lan akar ketto is, megfelelo mennyisegu usb port, sata es ram slot.
Miert ne volna letjogosultsaga neki, arrol nem is beszelve ha Z-s lapot vesz az ember megcibalni a regi cpu-jat.

(#5) Televan74 válasza Aron1988 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

A stabil oc miatt kell minőségibb lapot venni.Egy nem húzott i7 nincs szüksége drága lapra,de azért én egy 30.000+ lapot akkor is tennék alá. :)

(#3) miklosss2012 Mindegy milyen sz@r a lap alatta,csak Core i7 virítson benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) MiklosSaS válasza Televan74 (#5) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezaz...kell a kórÁjHét... ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8) DR|FTK|NG válasza F34R (#4) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem is. :K
Ezen kívül még szebben is néznek ki(de ízlés kérdése - tudnék kivételt is mondani), bár a tudásuk nem mindig arányos az árukkal.

Még azt szeretem(ami ennél rosszabb), amikor az ember a 200-300k-s gépéhez 10k alatt, lehetőleg 5k körül keres tápot, majd lehurrogja pl a CM G550M-et(ha az van neki ajánlva), hogy annak a funkcióit(modularitás nélkül) egy 5k-s három betűs, H-val kezdődő "csoda" is "tudja". :W

De erről ennyit. :)

Ha jól látom ez a lap, és a sima Krait abban tér el, hogy az új PCB-ja dúsabb, 4db SATA+előlapi USB 3.0-k el vannak forgatva 90°-kal, és a 3db PCI-E x1+1db PCI helyett 4db PCI-E x1 van.

Ha keveset gyártanak belőle, akkor több év múlva egész magas gyűjtői értéke is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9) MK VII válasza Aron1988 (#2) üzenetére


MK VII
veterán

Khmm...
Akkor én már be is fogtam a pofámat.. Kétszeresébe kerül a lapom mint a procim.. Valamit elkúrtam, de nagyon.. :W ;]

Egyáltalán nem jól látod a dolgokat..
Ha házat építesz akkor a tégla falak alá tetőlécekből fogsz alapot csinálni? Nem hiszem...

A lap pedig gyönyörű lett szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) sas55


sas55
aktív tag

Hamarabb is elforgathatták volna azokat a SATA-kat :K Amúgy korrekt lap az audió részhez nem kell nagy reményeket fűzni 1 dedikált kártya sokkal jobb.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#11) Necross


Necross
tag

Pofás darab. Drága alaplapot amúgy nem a design miatt veszünk hanem a stabilitása miatt, egy tuningmentes processzor vga kombó is jobban teljesít egy minőségibb lapban, mint a legolcsóbb darabban.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#12) ZnVjaw0K válasza Aron1988 (#2) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Mondjuk egy jobb chipset miatt több USB, SATA, PCIe.
Esetleg RAID support vagy M.2
Komolyabb tuninglehetőségek a legapróbb részletekig beállíthatók (pl cache clock, xmp késleltetések, ventilátorfordulatok a hőmérséklet függvényében, vagy akár órajelformázás) vs a nagy semmi.
Ne is beszéljünk a tápfeszültség stabilitásáról.
fps-ben egyszámjegyű javulás simán várható. Lehet, hogy valakinek pont annyi hiányzik.
De egy biztos: egy jó lap egyértelműen megbízhatóbb.
Mindenhol hűtőbordák vs legócskább kiszáradásra hajlamos elkók.
Komoly túlfeszültségvédelem (akár beépített villámvédelem), túláram és túlmelegedés elleni védelem.
Soroljam még?

(#13) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

A 2. HSZ utan fordultam ki a topikbol... a gep alapjarol beszelunk, es pont az legyen ergya budget 20k-s fos.... Micsoda fifika lehet az emberunkben hogy igy gondolkozik nem semmi :DDD :DDD :DDD

A lap pedig masszivan nez ki! Tetszetos, kijohetne egy felso kategorias verzio is belole :K

[ Szerkesztve ]

(#14) bdlackoo


bdlackoo
tag

mit jelent az ,hogy "dadog az i7" ? :F

dinosaurs are jesus ponies

(#15) NandoXXL válasza MiklosSaS (#3) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ki beszélt tápról? A villogás a gamer cuccaid az adatlapodon.
Ez egy gamer lap, a megbízhatóság nem itt kezdődik. Ez csak jól felszerelt, és szép.

(#14) bdlackoo
csak drága gamer cuccal működik ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Sebestyen01 válasza NandoXXL (#15) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Jol felszerelt :DDD

Mondjuk ugy arahoz kepest tudja amit tudnia kell, a jol felszerelt nem itt kezdodik! ;)
Mellesleg miota is baj ha az ember kiirja milye van? Ja hogy elfog a hiszti mert neked nem olyan van ertem.... hmmmm ez sajnos magam szoc problem!

Amugy meg a vegen en/mi erezzuk magunkat szarul hogy nem 20ezres vackokkal tengetjuk az idot, ha nem mertunk kolteni egy kicsit tobbet :DDD
Furcsa vilagnezete van itt 1-2 embernek az fix :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Aron1988-nal szabad foglalkozni, csak troll.

V6

(#18) DeltaPower válasza Aron1988 (#2) üzenetére


DeltaPower
őstag

Így van, veszel 13 ezerért egy valódi selejtet és te fogsz az arcodon pörögni, mikor rájössz (ha egyáltalán rájössz) hogy a szemét lap miatt mikrolaggol vagy throttlingol a méregdrágán vásárolt i7.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#19) Sebestyen01 válasza DeltaPower (#18) üzenetére


Sebestyen01
őstag

De mekkora kontraszt mar veszek 130-ert egy procit, de akkor mar a lapon sporolok mert az minek, es beleteszem egy 20ezres semmirevalo szutyokba :DDD Mindemelle veszek negyed millios vga-t mert az kell nekem, de mindezt meghajtom egy 550-es hypro tappal, mert minek ide a nagy bika szar, meg jo ez a pc-s bacsi aszondta pfc minden van benne :DDD Aztan jon ez:

Es persze azok a hulyek akik vegig a fejuket fogtak egy forumon hogy ilyen van, es letezik? :DD

(#20) MK VII válasza Sebestyen01 (#19) üzenetére


MK VII
veterán

Pedig Te vagy a hülye.. :D ;]

750-es BMW alá is jó a 13"-os lemezfelni 165-ös gumikkal csak megállni nem tudsz vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Killer01 válasza MK VII (#20) üzenetére


Killer01
őstag

Ezzel a kombinációval elindulni sem :DDD

(#22) Sebestyen01 válasza Killer01 (#21) üzenetére


Sebestyen01
őstag

A felni gumistol semmisulne meg a majd 3t alatt ;]
Na de éljenek a Lőw budget lapok, és az őket birtokló hozzáértéssel emberek! :DD

(#23) epityesz válasza Sebestyen01 (#19) üzenetére


epityesz
aktív tag

mekkora vagy már :C :DDD

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#24) juhiati válasza Aron1988 (#2) üzenetére


juhiati
tag

Akkor ezekszerint neked elég a 200ftos párizsi is, hisz ugyanaz van benne mint a 1200ftosban. Spt akkor mostantól csináljuk a kocsik vázát is hulladékvasból, hiszen úgyis a motor meg a felfüggesztés számit.
Jah meg a nagyerősségű áramot is ezentúl vigyük fostos 2 eres vezetéken há' az is elviszi az áramot.
Meg minek vegyenek az ixp-k nagy Cisco routereket, ha elmegy a forgalom egy szar kis tplinken is, há abban is gigás port van.

Inkább maradj a targoncán, és pakoljad a raklapot, az okoskodást meg hagyd olyanokra akik értenek is hozzá. :Y :Y :U

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#25) bdlackoo


bdlackoo
tag

de most komolyan. nekem 20e huf volt az alaplapom (vanguard b85) most abba ha venenk egy i7et az dadogna? hogyan nez az ki? mitol hulladek pl az en lapom?

dinosaurs are jesus ponies

(#26) Sebestyen01 válasza bdlackoo (#25) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Most ne haragudj már az olyan lenne mint trabi kasztniba Veyron motor! Vajon hol lenne a bibi, gondolkozz rajta! :U

[ Szerkesztve ]

(#27) MK VII válasza bdlackoo (#25) üzenetére


MK VII
veterán

Attól függ hol vetted, mert 27-28 alatt nagyon nem lehet kapni a lapod..
Egy non K i7-et szerintem lehet benne járatni.. 4+1 fázisos a lapod.. Nincs azzal semmi gond..
Amúgy nem az ilyen lapokról volt szó konkrétan.

(#28) epityesz válasza Sebestyen01 (#26) üzenetére


epityesz
aktív tag

de most komolyan-no tunning(semmi extra kívánság-csak mezei home mode) mellett azért el van a ez a lap? :U :))

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#30) Sebestyen01 válasza epityesz (#28) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ha nem kell a tuning akkor is jó az m. 2 support, az usb 3.1, esetleg typec! A jövőre is gondolni kell! Szerintem 40k tol már vállalható használható lapokat lehet venni! :R

(#31) epityesz válasza Sebestyen01 (#30) üzenetére


epityesz
aktív tag

hát most így belegondolva........tényleg teljesen igazad van :B ezek már nem extrá-k lassan...........és valóban gondolni kell a fejlesztésekre is :K

[ Szerkesztve ]

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#33) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Lassan kenytelen leszek a vasarnapi imamba fogalni , hogy a kibszott DSUB , DVI csatolok tunjenek mar el ezekrol a szarokrol. Nem hiszem el , hogy 2016ban meg mindig keresnem kell azokat a deszkakat amiken nincs. Par eve azt hittem mar reg kihalnak eddigre , de csaknem... mar csak IDE hianyzik... a lap egyebkent szep.

#sok feljebbi hszre :

Az , hogy egy deszkaba milyen proci megy , azt megadja a gyarto. Had kerdezzem meg toletek most , hogyha egy 17ezres deszkara is ottvan a gyarto oldalan , hogy FULL support mondjuk egy i7 4790k-nak , akkor megis mi vele a gond ? Az mitol hulladek az a lap ? Ennyierovel az en deszkam is hulladek , mer 40k volt mikozbe van 180ert is haswell lap. Nyilvan mas minoseget es funkcionalitast kepvisel egy majd 200k-s deszka , de attol meg a tobbi nem lesz szar. Legalabbis az en i7-em meg sose sirt , hogy nem 190ezer fazisu a tapellatasa a deszkan , vagy hogy nincs meg a 8pines csatlakozon is hutoborda.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) MK VII válasza #32839680 (#32) üzenetére


MK VII
veterán

Mindenhol spórolnak.. Nehogy 20 forinttal több legyen az előállítási költség a 40 ezres lapnál...
Tudom tudom milliószor 20 forint az pont 20 millió.. De akkor is.. Szóval teljesen igazat adok..
Ettől függetlenül az én Z97X-SLI lapom is 4+1-es és tökéletesen kiszolgál egy 4690K-t húzva is..
Jelenleg G3258-cal használom, aminek van pofája húzva kemény 63 wattot magába rántani... Szóval én köszönöm szépen, megvagyok 4+1-el is..
Ettől függetlenül én sem vagyok a túl olcsó lapok híve.. Azért választottam ilyet, mert tudtam, hogy Hard Core tuning nem lesz és nem akartam nagyon elszállni az árral sem viszont Z-s lapot akartam mindenképp. :)

(#33) -Skylake-
Nice hsz! :D :R

(#35) -Skylake-
Konkrétan tettszik a megfogalmazás és tartalom is!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) -Skylake- válasza MK VII (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kifejtened mire gondolsz ? Nem kotozkodes , tenyleg erdekel.

Szerk : Ohh ertem :)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) 3shae válasza bdlackoo (#25) üzenetére


3shae
aktív tag

Az egy jó lap. Kicsit túl van ám pörgetve ez a téma..

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#37) MiklosSaS válasza NandoXXL (#15) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mi bajod az én cuccaimal? Ha kicsit is értenél a témához akkor tudnád hogy az alaplap nem "gémer" kategória....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38) Griff55 válasza Aron1988 (#2) üzenetére


Griff55
senior tag

saját tapasztalatból mondom, hogy ez nem így van....

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#39) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Bitang jól néz ki ez az alaplap, bár mostanában elég sok a gond az MSI lapokkal ahogy olvastam a fórumban.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#40) abridabri válasza ZnVjaw0K (#12) üzenetére


abridabri
veterán

Es akinek nincs szuksege 10 usb3 ra /CF- re /m.2 re/ 4-5 venti aljazatra (lehet kapni pl 5-os pwm elosztot 2500ert, aminek eleg a cpu fan foglalat pl ) az miert jar jobban egy 50 ezres lappal mint egy 15 ezressel ?
A 35 ezres kulonbozetbol meg vehet pl i5 helyett i7 et bele. Vagy 35 ezerrel dragabb VGA-t ami azert sokkal tobbet jelent egy modern gepnel mint 3,5ghz vs 4,5re huzott i5. A megbizhatosag meg.... mennyi ido alatt szarad ki egy szar kondi ? 10 ev ? Annyi ido alatt 2x ,de lehet 3x is cserelsz platformot. Ar/ertek aranyban sosem fogja megerni egy draga lap (40k+) egy atlag gamernek.

(#41) bacsis válasza Aron1988 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az a baj srácok, hogy amit így leírt a kollega, teljesen igaza van :U
végy egy 20ezres lapot és egy 80ezer Ft-os lapot azonos CPU foglalattal, tolj bele egy energia takarékos i7-et, meg egy felső kategóriás VGA kártyát, hajrá bele egy 2,5-es SATA SSD, telepísd fel, futtass pár játékot és lám tényleg nem lesz 30-40%-os szórás a teljesítményben, de még 5-10% sem...
Amit ti mondotok, ironikusan hogy nincs akkor létjogosultsága a drága lapoknak....
persze igazatok van, hiszen az ócska lapokon nincs tuning, nincs m.2 foglalat, nincs több VGA kártyás support, kevesebb az USB kevesebb a SATA, kevesebb a BIOS finomhangolás...
de amit itt a kollega leírt a 2-es hsz-ben
a lényeget kiemelvén:
Majd ha valaki bebizonyítja, hogy az alaplapon múlik 30-40%-nyi FPS a játékokban
ebbe nem lehet belekötni mert ez a része így is van :)

(#42) Sebestyen01 válasza bacsis (#41) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Akkor jó, főleg ha olyan mondja aki életében nem foglalkozott csak lomokkal! :R

(#43) TaS1kaaa válasza Aron1988 (#2) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Nagyon szélsőséges a példa de alapvetően igaz. Ha kevesebb pénzből épít az ember gépet akkor inkább költsön VGA-ra.

(#44) bacsis válasza Sebestyen01 (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ki az? aki így akar pattogni itt nekünk? :Y verjük meg :DD

[ Szerkesztve ]

(#45) Aron1988 válasza bacsis (#41) üzenetére


Aron1988
tag

Örülök, hogy végre egy kompetens személy is hozzászólt a témához, és a pártomra állt. Akinek 200ezre van max gépet építeni, annak fölösleges tunning meg SLI támogatást figyelni az alaplapon.. meg 60-100ezret költeni rá.. Sőt, játékra egy I5 is elég, az úgyse fog "dadogni". Tényleg nem értem a 20ezer FT-nál drágább lapok létjogosultságát, amennyiben nem egy milliomos tunningmágus hobbijáról van szó. Azt a spórolt pár 10ezer FT-ot érdemes beletolni a kinézetnél egy fokkal jobb VGA-ba, pl. egy 970-be. Aki egy jó ár/érték arányú erős középkategóriás játékgépet akar építeni, az a deszkán spóroljon.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#46) bacsis válasza Aron1988 (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az, hogy van-e létjogosultsága, az azért nem kérdés szvsz :B
Hiszen ha valaki szeretné kihasználni a felső kategóriás alaplapok tulajdonságait, annak nem feltétlen jó választás az olcsó alaplap.. nem kell itt nagy dologra gondolni, pl már az integrált hangkártyáknál is lehet elég nagy különbség, vaaagy szintén nem mindegy hogy hány SATA port van az alaplapon, pl nekem a sok esetben 4-el szerelt olcsó alaplapok nem jöhetnek számításba, mert 6 SATA eszközöm van...
Az m.2 foglalatról nem is beszélve, hiszen ebbe is egyre olcsóbb a háttértár...
de az tény, hogyha szimplán a játékok alatti teljesítményt nézzük, akkor ott nincs szórás...
de Sebestyen01 olyan gúnyosan és irónizáltan szólt hozzám, hogy szerintem ő mindjárt jön és fog tudni nekünk linkelni oylan teszteket, ahol ki tudnak mutatni 30-40%-os teljesítménybeli szórást egy olcsó és egy drága alaplap között :)

[ Szerkesztve ]

(#47) hash99


hash99
senior tag

Én a Gryphon lapomat 35-ért vettem anno mikor megjelent és elég prémium érzete van baromi stabil compact van benne minden és oc-re is kíváló az egyik legjobb lap ami a kezeim között megfordult pedig volt formula -m is. Azóta kicsit elszálltak az árak de ne mondja már nekem senki se hogy 130k-s lapot kell venni mert ez baromság. Egy jobb H-s lap játékra ha nincs OC simán elég és megvan 30-40k-ból. B-s lapok ugyebár inkább irodai gépekhez vannak. Ha meg neked Z kell mer kell a 30 Ghz -es OC mer nem hajtsa ki a 750ti -t akkor lehet 50 fölé menni. Normál felhasználónak aki nem folyékony nitrogénnel operál nincs szüksége egy MAXIMUS VIII FORMULA -ra.

Tápon viszont nem spórolnék arra rámehet a gép a lapot meg max gariztatni kell ha beszarik.

[ Szerkesztve ]

(#48) XuChi


XuChi
addikt

Van igazság abban, hogy az olcsóbb alaplappal is simán el lehet lenni évekig egy i5 társaságában. Az alaplap lehet olcsóbb, de a táp az ami mindennél fontosabb. Ha az szar, az olyan mintha egy házat a mocsárra élítettek volna. Első perctől ott a rizikó az instant halálra!

Nekem 50k-s lapom van, de ki is használom, pl az m2 foglalatba is lassan betolok egy ssd-t. De a tuning hidegen hagy, így lett sima 6600 i5. De ha az m2 és usb 3.1 nem kellene, egy b150 pro gamer lett volna 35k-ért.

(#49) gyiku válasza bacsis (#46) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem beszamithato a tag, nv-s. :DDD

hüllő

(#50) Zolee11


Zolee11
senior tag

Srácok, srácok nem kell itt a feszültséget generálni.
Amit leírt az egy tény, az FPS nem alaplap függő, maximum 5% a kimutatható eltérés ilyen esetben.
Ha a többi részét nézzük, akkor a trabant és a bmw esete mint hasonlat nagyon durva barokkos túlzás. Nem igazán van különbség az alkatrészek minőségében, főleg nem akkora, hogy trabi meg bmw hasonlattal éljünk, a többit hadd ne soroljam.
Nekem akkor volt utoljára 60 ezres alaplapom, amikor 2 ilyen alaplap döglött meg egy normál (azaz nem csúcs) hardver alatt. Onnantól kezdve max 25-30-at adok egy alaplapért, és érdekes mód ebben az ársávban nekem még egy sem döglött meg.

Nem kell a másikat lealázni, hogy menj raklapokat pakolni a targoncára, vagy tartsd meg a sz*r*dat, örülj neki és társai. Attól senki nem lesz király, hogy minden pénzét (vagy apuci pénzét) hardverekbe öli és félmilliós gépe van. Van ám a külsőségeken és csicsán kívül is élet ám, érdemes észrevenni és felismerni, mert elmegy mellettetek a valódi élet.

no brain, no problem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.