Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Mi a banat ez a TUF minosites? tudom hogy mit jelent, de mar tapnal is beraknak egy plusz epenis metert hogy meg uberkiralyabbnak tunjon a cucc?

En a tap belere jobban kivancsi lennek.

(#2) devast válasza F34R (#1) üzenetére


devast
addikt

Elvileg nem lenne rossz dolog, a lényegét tekintve. Viszont az asus az utóbbi időben a legócskább lapjaira aggatja rá ezt a címkét, ami engem kimondottan arra sarkall, hogy kerüljek minden olyan terméket amire ez van ragasztva... :DDD

(#3) XuChi


XuChi
addikt

Tehát manapság egy 80+ Bronz táp is lehet TUF. Ahha. Köszönjük. Ezek szerint ha a kutyaszarra ragasztok TUF matricát, akkor az máris csokis rétesnek minősül.

TUF = Kuka.

Természetesen a régi Z97 TUF Mark1-2 és Z170 TUF Mark 1-2, nem ez a kategória. Ma már a bóvli is lehet ROG meg TUF. :W

Nálam ezennel az asus elmegy a sűlyesztőbe és a szégyensarokba. Maradok az EVGA-nál.

[ Szerkesztve ]

(#4) F34R válasza XuChi (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

22k egy bronz minosegtelen x...ert.... kb mint a triathlor sorozat, a NAGY marka szegyenfoltja.

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

És van még lejjebb...

(#6) Chp


Chp
őstag

Nagy.

(#7) Lenry válasza F34R (#4) üzenetére


Lenry
félisten

mi baj a Triathlorral?

őszintén kérdem, nem vagyok benne a témában, de nekem is ilyen tápom van, ezért érdekel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Cyberboy42 válasza XuChi (#3) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nemtudom. nekem z370 TUF alaplapom van és nem mondanám hogy kaka, de te biztosan jobban tudod.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9) Tomassy00 válasza Cyberboy42 (#8) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Mondjuk én sem mondanám hogy "kaka" , csak kb átlag szint lett... Semmi nem indokolja pl a te lapodnál se a TUF jelzőt. Vagy mégis ? A tévedés jogát fenntartom :B :)

(#10) XuChi válasza Cyberboy42 (#8) üzenetére


XuChi
addikt

Kicsit eltúloztam a kaka jelzővel, de abban nekem van igazam, hogy a régebbi (z97, X990FX stb) lapok még sokkal minőségibb elemekből volt összerakva mint most.

A Te lapod is csak nevében viseli a TUF "minősítést".

Azt kell megérteni, hogy az asus (és más gyártók is), már csak a nagy márkaneveikből élnek, és a marketing szépen ráaggatja mindenre ezeket. ROG, TUF, STRIX stb. Manapság ezek a márkacsoportok, már nem azt jelentik mint régen. Régebben holmi vacak 80+ bronz táp még gamer sem lehetett, nem hogy TUF! Manapság, már a sima konzumer alaplap is TUF, meg GAMER ala asus h81 pro gaming (pfujj :W).

Nah e miatt mondtam hogy nem ugyan az. Ok, rányomják mert kapnak részesedést az eladásból, vagy mit tudom én, nem vagyok marketing szakember. De a lényeg, hogy "eladják" a márka csoport jelzéseiket.

Természetesen én is tévedhetek, ez csak a magánvéleményem, és simán lehet hogy én látom rosszúl az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#12) XuChi válasza NewHope88 (#11) üzenetére


XuChi
addikt

Pontosan :R

Az első komolyabb Gamer alaplapok, valóban a minőséget jelentették.

Abit fatality aa8xe, Asus Commando, Crosshair, Rampage.

Na ezek akkoriban a csúcsot jelentették. Mára a Gaming mint olyan már egy gyüjtő fogalom. És nem minőségjelzés!

Ma amikor egy H81, H110, H310 is lehet gamer, rog, tuf, extreme, ultra durable, és hasonló hangzatos marketing szavakkal teleaggadott termék, nem szabad benyalni!!

Ezeket a többségben lévő laikus vásárlóknak tolják!

Igen, nekem is strix z370 lapom van, és egyáltalán nem vagyok tőle elájulva. Ez lesz az utolsó asus alkatrészem. Megyek az EVGA irányába. Ők talán az utolsók, akik még ha “gaming” név alatt, de minőséget raknak le az asztalra :R

[ Szerkesztve ]

(#14) #65675776 válasza XuChi (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól még nem lesz vacak egy táp, hogy "csak" 80+ bronz minősítésű. Pláne, hogy az sem mindegy, hogy az a minősítés milyen körülmények között készült. Ha mondjuk 115 V-on Bronze, akkor 230 V-on már jó eséllyel Silver.

A 80+ minősítés eleve nem mutat minőséget, csak hatásfokot. Nekem is 80+ bronze tápom van, de köszöni szépen közel 10 éve teszi a dolgát hibátlanul, megbízhatóan. Ergo egyáltalán nem vacak. De a gamer sem volt soha a minőség fokmérője.

Egyébként tiszta szerencse, hogy nem aggatott rá az Enermax mindenféle elbaltázott jelzőket.

(#15) XuChi válasza #65675776 (#14) üzenetére


XuChi
addikt

" De a gamer sem volt soha a minőség fokmérője "

A kezdetekkor igen. De mindegy is.

80+ jelzés nagyon jól tudom hogy mit jelent köszönöm, de ne legyen már tuf egy ilyen táp! Legyen TUF a Platinum táp!

Csak jelen helyzetben, a laikus, ha csak sima "megapower" felirattal látná a tápot, nem ezt venné, de amiért TUF, azért már a marketing duma "minőségi alkatrészek, hosszú megbízhatóság" blablabla, amit tolhat az eladó, a honlap és társai, nagy eséllyel ezt fogja leemeltetni vele a polcról.

[ Szerkesztve ]

(#16) E.Kaufmann válasza F34R (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Aszittem, elgépelték a TÜV-öt :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) F34R válasza Lenry (#7) üzenetére


F34R
nagyúr

Belepo-szintu, tajvani, kinai kapacitorok, yate-loon ventilator. (ECO sorozat) ez a hulladek. Az FC egy fokkal jobb de ma mar sokkal jobb tapok vannak tole.

(#18) Lenry válasza F34R (#17) üzenetére


Lenry
félisten

ma mar

jajó, az én Triathloromat még 2012/13 körül vettem
nem tudom akkor még jó volt-e, de azért vettem, mert Enermax. az elődje is az volt, és az 10 évet kibírt, de az "új" is már 6 éves, és eddig hibátlan :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"dobozában találunk még további 3 darab, 4 tűs csatlakozóval ellátott RGB ventilátort, amik természetesen támogatják az ASUS Aura Sync szoftverét, így a fényhatásokat szinkronizálhatjuk számítógépünk többi alkatrészével"

Enélkül ma már 1 kiló kenyeret nem lehet eladni...

(#20) Dr. Akula válasza F34R (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez egy olyan varázsszó amivel a luxusprofitot lehet igazolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.