Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ipse89


Ipse89
tag

Nagyon jó írás, well done! :R Számomra kicsit kesze-kusza, majd ha hazaérek még elolvasom párszor, remélhetőleg összeáll a kép :B

Az a legnagyobb baj, hogy az "érző szívű" embereknek nem ez a világ való. Szenvedést, megalázkodtatást és bánatot tartogat neki, mert mások kihasználják, mert csak magukra gondolnak. Ilyen csalódások után ők roppannak meg legjobban. Az arany szív sziklává változik. Ha még ez sem elég, akkor a további behatások után már jön az idegösszeroppanás, öngyilkosság kísérlet, megbolondulás, rosszabbik esetben az öngyilkosság, vagy az elvakult bosszú ( lásd pécsen az egyetemen...) Sajnálom az ilyen embereket, nem ez a világ való nekik :(

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#2) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Szép írás! :R

Kár, hogy az ilyen "hétköznapi hős"-ökből kevés rohangál manapság az utcákon.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#3) FPéter


FPéter
aktív tag

Nekem sajnos nem tetszik annyira, a stílus kissé terjengős, jellegénél fogva sok benne a szóismétlés. Számomra az sem derült ki, hogy miért hős, mert egy csak és kizárólag pozitív tulajdonságokat felvonultató jellemrajz hiteltelenné teszi önmagát.

[ Szerkesztve ]

(#4) nightmare13 válasza Doki-HUN1978 (#2) üzenetére


nightmare13
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Azért talán a megbolondulás még messze áll, vannak azért olyan emberek, akik tudják ezt ellensúlyozni!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#5) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nekem nagyon tetszett! Egy szép, de szomorú történet, ami valamiért kicsit a rajzfilmek világát juttatja eszembe. A lényeg, hogy egy néhány percig elkalauzoltál egy másik ,szebb és kevésbé romlott világba, mint ez. Én legalábbis így éreztem. Köszi és várom a folytatást!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6) Simi2000


Simi2000
tag

Ipse89: mennyire igazad van.....
Ez a világ nem a jó embereknek való. A mai világban az ilyen tulajdonsággal nem lehet érvényesülni...lopni,csalni,hazudni kell ahhoz hogy elörébb juss.

Köszönöm az írást nightmare13. Nekem jó volt olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#7) nightmare13 válasza Simi2000 (#6) üzenetére


nightmare13
senior tag

Akik azóta szóltak hozzá, mióta utoljára írtam, és tetszett nekik, annak nagyon örülök :) Akiknek nem tetszett, azokra pedig nem haragszok, hiszen kinek a pap, kinek a papné :) van, akinek az ilyen stílus jön be, van akinek másfajta :) De az elolvasása azért nem árt meg senkinek :)
Ha van kedvetek, nézzétek meg nyugodtan a kevéske kis írásom, ami még fent van :) Talán azzal se veszítetek semmit :)

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#8) Doki-HUN1978 válasza Simi2000 (#6) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez amiatt van mert az ember önmagában egy agresszív, erőszakos faj és ezek a tulajdonságok gyakran a fajtársainkkal szemben is előtérbe helyeződnek sajnos.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9) kNG


kNG
senior tag

Szia!

Elolvastam az írásod, és nagyon tetszett...hogy miért is? Talán azért mert úgy éreztem, hogy az én életemet olvastam vissza...nekem is ilyen volt az életem, nem ironizálásként mondom, (apróbb eltérések persze vannak), de én is így éltem egy ideig...aztán elkerültem a főiskolába, ahol rengeteg jó embert ismertem meg, és itt leltem meg azokat az embereket akikre tényleg bármikor számíthatok (és persze ők is rám)! Ne szánd azokra a figyelmed, akik nem érdemlik meg!

Egy valamit tudok neked tanácsolni, ami kivihet ebből a rossz közérzetből, elkeseredettségből, nem is tudom hogyan fogalmazzam meg...de a lényeg : a pozitív hozzáállás!

A pénz nem boldogít, de azt is tudom hogy az sem boldog akinek nincs pénze, és azon kell gondolkodnia hogy mit egyen ma, meg holnap : használd ki a lehetőséget, végezd el jól a főiskolát...ettől nem leszel gazdag, de egy lehetőség!

Most már volt szó barátokról, megélhetésről, essen hát szó a barátnőkről is...Én annyit tudok neked mondani, hogy fájhat az, amikor látsz 1-2 srácot a barátnőjével, és tudod hogy eggyütt vannak teszem azt legalább 1 éve, és jól érzik magukat...és neked még nem volt ilyen kapcsolatod, DE(!) gondolj bele abba hogy neked milyen szép barátnőid voltak! Más ilyenről még álmodni sem mer! ;)

Ne szomorkodj olyan csajok miatt akik nem érdemeltek meg téged...ahogy telik az idő te is észre fogod venni, hogy egyre szebb, kedvesebb, gondoskodóbb, odaadóbb, és okosabb barátnőid lesznek (és mindezt egyszerre)!

Tűzd hát ki magad elé életed célját! Ez mindenkinek más, de sejtem azt, hogy nekünk egy és ugyanaz! :K Ehhez persze hosszú út vezet, de minden egyes kis lépés, minden egyes mozzanat amit teszel a hétköznapjaidban közelebb fog vinni a célodhoz! Mellé pedig érdemes "kissebb" mellékcélokat is fűzni, amik pedig adják majd a kraftot a hosszú úton! :DD

Remélem hogy tudtam neked segíteni! :R

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#10) nightmare13 válasza kNG (#9) üzenetére


nightmare13
senior tag

Úgy legyen! :R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#11) X-Master


X-Master
tag

Sajnos én már oviban megtapasztaltam, hogy jónak és emberségesnek lenni nem kifizetődő.Csak úgy vesznek komolyan, ha kitűnsz valamivel a tömegből, és ha szívóznak, bosszút állsz.Megbocsátani tudni sajnos nem erény manapság, pedig a keresztény hit egyik alapja.Bár velem előfordult egyszer, hogy egy osztálytársam szivatott, de megbocsátottam neki, és most is jóba vagyok vele, de sajnos ritka az ilyen.Filmes példával élve egy hasonló eset volt régen a Barátok Köztbe is amikor Palika katona volt és az a másik csávó ellopta az óráját, de végül haverok lettek.Sajnos manapság csak úgy lehet érvényesülni az életben, ha kemény, határozott fellépésű vagy és átgázolsz mindenen és mindenkin a céljaid érdekében.Az iskolákban is bandákba verődünk, és a többiek ellenségek vagy jobb esetben közömbösek számunkra.És a bandába az kerül be, akinek bizalmat ad a bandavezér vagy a banda többsége.Fősulin érdekes módon megváltozott ez nálam, levelezős lettem, indultunk vagy 25-en, 1 év múlva pedig megmaradt a "hardcore" vagyis a keménymag.Így kb. 8-an 10-en egy olyan összetartó csapatot alkottunk akik mindenben segítik egymást, saját weboldalunkra töltjük fel a leckét, a beadandót.Aki amihez legjobban ért az azt a témát csinálja, vizsgák előtt egyikünk mindenkinek képlettárat, vázlatott nyomtat.E-mailben és telefonon kapcsolatban vagyunk, és a csoportból 4-en (engem is beleértve) ingyen, céges autóval megyünk be mindig.Persze aki visz minket neki a cég fizeti a benzint de félévek végén én pl. mindig viszek neki ajándékot.Aki amiben tud, segíti a másikat.Gimiben én sem hittem hogy létezhet ilyen együttműködő társaság.

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A bevezető alapján könnyed mesének indult az írás, pedig komoly dolgokról szól. Mesének túl komor, viszont elveszti súlyát a mesés elemek miatt.

Valami nagyon zavar.
"Egy dolgot szeretett volna tetteiért: hogy szeressék!"
Felépítem a házad, csak szeress! Kimerem a pöcegödröd, csak szeress! Fát vágok, mosogatok, bármit megteszek, csak szeress!
Szeretetet megvásárolni nem lehet sem pénzzel, sem munkával.

Szívesen olvastam az írást, de eltévedtem benne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) nightmare13 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


nightmare13
senior tag

A te kritikádnak örülök, mert építő jellegűek. Lehet, nem magyaráztam meg kellőképpen az írásban az általad kifogásolt mondatot. Nem megvásárolni akarom a szeretet, sőt. Kiérdemelni. De milyen is az élet, sokszor a jótettekért jót nem várhatsz, nem hogy jót nem kap az ember, hanem pont, hogy kihasználják, felhasználják, átgázolnak rajta saját önös érdekeikért.
Ez az írás nem egy jól előre megszerkesztett mű, leültem tőzsdézni, és mivel épp semmi érdekes nem történt, ezért úgy döntöttem, írok valamit. Fél órát töltöttem ezzel, közben vissza-visszaléptem árfolyamokat ellenőrizni, vásárolni, shortolni, úgyhogy emiatt előfordulhat, hogy nem minden tökéletes. De ez nem is baj... A tökéletes unalmas, nem tudunk belekötni, nem tudjuk alakítani. :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#14) Löncsi válasza X-Master (#11) üzenetére


Löncsi
őstag

..Sajnos én már oviban megtapasztaltam, hogy jónak és emberségesnek lenni nem kifizetődő.Csak úgy vesznek komolyan, ha kitűnsz valamivel a tömegből, és ha szívóznak, bosszút állsz...

Igazából csak meg kell válogatni az embereket szerintem.
Másik felével pedig nem törődni...

off:
Továbbolvasva ugyanezt írtad le szinte, bocsi a fölös hsz-ért. :))

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hihetetlen, de tényleg így van. És nagyon szomorú.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) LA_COSTE válasza kNG (#9) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Ezeket én is alátámasztom.

Az olyan emberek, akik nem gazdagok, nem tehetik meg azt, amit mások igen, ők szerények maradnak. Nem kell nekik hősnek lenni, nem kell annak érezniük magukat. Az, aki ezt látja, közeledni fog hozzá és barátkozni fog vele. Ha nincs ilyen ember a közelében, akkor valószínűleg "üres" emberek veszik körül.
Idő kell ahhoz, hogy igazi barátok vegyenek körül. Hátsó szándék és hibás értékrend nélkül.

(#17) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Mikor megláttam a címet, rákattintottam, mondván jó lesz egy kis esti lazításnak. Aztán nézem, minden második sor "volt egyszer egy fiú..", na mondom, ezt se olvassuk el. Aztán mégis csak elolvastam. Jól tettem, gratula, jó lett :R
Egy a baj, hogy ebből a fiúból manapság egyre kevesebb járkál odakint a nagyvilágban. Egyik kedvenc filmemet idézve, "a pénz ma az értékmérő". Sajnos.. Hiába vagy te egy rendes, becsületes, kedves, aranyos emberke, ha nem a mercidből szálsz ki minden nap a diszkó előtt, a legújabb divatot követő ruhádban, már lehet, hogy szóba sem állnak veled. Ma nem azt nézik az emberek, hogy mitől vagy ember, hanem, hogy miben. Lopni, csalni, hazudni kell, hogy érvényesülni tudj, és mindezt egy idő után úgy teszed, hogy észre sem veszed, ettől vagy boldog, és ettől érzed magad nagynak..pedig nem ettől ember az ember, és nem ez a boldogság kulcsa.
Na nem kalandozom el :)

Everybody lies.

(#18) TraderSystem


TraderSystem
csendes tag

Egész jó kis történet! :C :R

(#19) nightmare13


nightmare13
senior tag

Mindenkinek mélységes tiszteletem! :) :R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#20) Killerking


Killerking
csendes tag

Jó irás és átéreztem. A barátokról szoló részt, kijutott nekem is sajnos a 90-es évek végén. A szerelem pedig még most is tart :) abban szerencsés vagyok nagyon :C Köszönöm hogy visszakalauzoltál ezzel az irással a saját multba (barátok rész), kicsit felkavaró volt de legalább nem felejtem el a velem történteket.

Drink and the Devil had killed off the rest .....

(#21) talmida válasza nightmare13 (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

leültem tőzsdézni, és mivel épp semmi érdekes nem történt,

nem-e? :Y Jo'l lezuhant. Legal'bbis az amerikai.

Amu'gy meg nagyon e'lveztem a tartalmas és tanulságos i'ra'st! Köszönöm, hogy megosztottad velünk a gondolataidat! :R Arra el kell ke'szülnie a hôs fiu'nak, hogy nem lesz könnyû az e'lete. S, ha megbecsüle'st keres, akkor sokat fog csalódni. Szerintem jobb u'gy berendezkedni, hogy az ember a minimumra csökkenti az elvárásait, i'gy a csalódás is kevesebb lesz. ;)

Mindenkitôl elnézést kérek a fura ékezetekért, de még mindig nem tökéletes a ge'pem, és néha lusta is vagyok kódokkal írni. :U

Valaki (bocs, hogy az idô rövidsége miatt nem lépek vissza kimásolni a nevét) ezt írta:
Ma nem azt nézik az emberek, hogy mitől vagy ember, hanem, hogy miben.
Akkor Dallasban nagyot koppanna sok ember. Itt 1950 körül volt az az idô, amikor a gazdag emberek gazdagnak látszottak. De manapság meglepôdnétek, de némelyik multi milliomos itt úgy öltözik, mint egy otthontalamn. Halál komoly. Pl az egyik ember, aki 300millióval rendelkezett, szinte mindig egy kopott kalapot és egy lukas pólót viselt, ami BTW a kedvenc pólója volt. :DDD Forrás:Dana L. Thomas, The Plungers and The Peacock címû könyv, ami a stock market történelmérôl szól. Egy kis bónus az írónak. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) Code: 47 válasza Simi2000 (#6) üzenetére


Code: 47
tag

Én nem értek azzal egyet, hogy ez a világ nem a jó embereknek való!

Úgy gondolom, hogy igenis kellenek ezek az emberek! Pont azért, hogy legyen kire felnézni és példát venni róluk akkor, amikor úgy érzi néha az ember, hogy kicsit elveszett! A becsület, tisztelet és a tisztesség mindenképp kifizetődő!

És bármi is jön az életben pozitívan kell hozzá állni! Kudarc nincs, csak tapasztalat! :)
Ha valami nem sikerül és padlóra kerülünk, akkor bizony újra fel kell állni, és soha nem szabad feladni az álmainkat!!! :)

Az írás pedig tetszik! Egy kicsit mindenki megtalálja magát ebben a fiúban...

[ Szerkesztve ]

(#23) maru


maru
aktív tag

Nincs állandó boldogság, az csak egy pillanat.
Az ilyenek emberek pedig legtöbbször élik át ezt az életben, mert ők attól boldogok ha mások boldogok.

(#24) talmida válasza talmida (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, az "s" lemaradt. az elôbb:
Dana L. Thomas: The Plungers and The Peacocks Ebben a könyvben (pg #251) lehet ellenôrízni, hogy igazat mondtam -e? ;]
Annak a multi milliomosnak a neve egyébként Clint Murchison. Akkoriban ô kivétel volt a szokatlan egyszerûségével, de az USA-ban manapság szinte senkirôl sem lehet megmondani, hogy mennyi pénze van. :D

Barthezz2 írt ezzel kapcsolatban, neki válaszoltam. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#25) balu72


balu72
tag

Grat! :C Nekem tetszett,örülök hogy végig olvastam

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#26) cerkalo


cerkalo
csendes tag

Nagyon szép írás volt!
Őszinte és mélyreásó!
Egy tiszta szívű ember tud csak ilyeneket írni!:)
Gratulálok!:):)

(#27) cwn


cwn
tag

az ilyen embereknek nem ez a világ valo, ha nincs pénzed a nőd kirug, a barátaid elöbb utobb tojnak a fejedre, a családod meg kihal rákban
és 40 éves korodra a pénz iránti sovárgás miatt irigy leszel utálni fogsz mindenkit és rájössz hogy az életed kevesebbet ér mint 1 csomag klotyopapir

az egyetlen dolog ami felvidit ilyenkor hogy a többi ember élete sem ér semmivel sem többet

(#28) Vakegérke válasza nightmare13 (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne hízelegj, Te! :B

Értettem, hogy a fiú kiérdemelni akarja a szeretetet, hogyne értettem volna. Csak éppen nem megfelelőképp teszi.
Mérlegelni szükséges. Megérdemli egyáltalán az illető, hogy segítsek neki? Első esetben igen, én is így vélekedem. Ám ha természetesnek veszi, hogy neki "dolgoztam", akkor nem hogy nem szeret (meg), hanem csicskának néz, és később is ki akar használni.
Aki megérdemli, annak kérés nélkül is segítek. Kiszúrható ez a típus a hanglejtéséből, hiszen nem egy száraz "kösz"-szel fizet ki, hanem pozitív érzelem van a szócskában, és mosolyog hozzá. Szemedbe néz, tekintete barátságos. Messziről üdvözöl, és időnként hozzád csapódik egy kis tracsira. Megkínál a kajájából. Ha leejtesz valamit, hajol érte, hogy felvegye.

Egyébként jó kérdés, hogy miért nem szeretik azt a fiút. Zárkózott lenne?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) Barthezz2 válasza talmida (#24) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nyilván, persze, nem lehet általánosítani, de talán érthető volt, ami a mondandóm lényege akart lenni :)

cwn: és te örülsz annak, hogy ilyen élet vár rád?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30) majom2


majom2
senior tag

lehetek kritikus? semmiképpen nem fikázni akarom, látszik sokat dolgozál vele.
szóval szerintem ez egy tök atlág történet. rengeteg mai fiatalra/családra igaz lehet többé-kevésbbé. ami nagyon zavaró, az a baromira erőltetett patetikus megfogalmazás. egy idő után ez már nagyon fárasztó - és tényleg egy kicsit hitelteleníti a leírtakat.
ami a történetet illeti, egy kicsit fura h az übersrác képtelen volt levetkőzni a buta előítéleteket és inkább "dobta" a nőjét akit pedig állítólag szeretett. szóval ez így nem túl hiteles. továbbá mintha kevernéd a haver és a barát fogalmakat. úgy állítod be h 10nél nem volt sokkal több barátja, mintha ez egy kicsi szám lenne. nos, az én tapasztalatom az, h igazi barátja (amiről te írsz) jó esetben 2-3 van egy embernek. a többiek haverok, az egy más kategória.
egyébként nem derül ki h végülis miért hős ő, vagy h miért kell ezt a ún. "hősiességet" ennyire erőltetni.

(#31) LA_COSTE válasza cwn (#27) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Egyetértek. A pénz igenis boldogít. Tudni kell kezelni azt a helyzetet is. Ha valakinek kevés pénze van, attól is lehet egy semmirekellő, de ha a kis pénzét jól osztja be, akkor látszik, hogy értelmes és tud abban a helyzetben is élni. Ugyanez igaz azokra, akik sok pénzzel rendelkeznek. Ismerek ilyen embereket. Semmiben nem nézik le a szegényebbet. Emberségesen bánnak velük, nem megkülönböztetett módon. Tény, hogy kevés van belőlük, de találni olyanokat.

(#32) tothl


tothl
addikt

Sok a kozhely, irodalmilag pedig ertekelhetetlen.

(#33) Killerking


Killerking
csendes tag

A jó ebben az irásban az hogy felkeltette az érdeklődésünket és ez által összehozott itt bennünket, hogy véleményünket fejtsük ki és vitázzunk is ha kell, így ez számomra pozitív. Szerkezetileg meg már megkaptad a magadét :) (én nem fejtek véleményt nem vagyok író stb, de nekem a tartalom tetszett, köszi az irást)

Drink and the Devil had killed off the rest .....

(#34) nightmare13 válasza talmida (#21) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát végül is, igen, így vehetjük, hogy érdekes történt, de mondjuk úgy, hogy azért nem érdekelt az egész, mert az Intel részvények kicsit kibabráltak velem, és egy rövid időre közönyt váltottak ki bennem :) A könyvet majd elolvasom, érdekel a téma :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#35) nightmare13 válasza Vakegérke (#28) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem, nem zárkózott ez a fiú. Csak talán más, mint a mai legtöbb ember. Emiatt tűnhet furcsának a mai droid világban, ahol a rohanás a lényeg. Ha tudná ez a fiú, hogy miért ilyen minden, akkor biztos tudna rajt változtatni.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#36) nightmare13 válasza majom2 (#30) üzenetére


nightmare13
senior tag

Szívesen fogadom a kritikát, és elsőre annyit mondanék, hogy nincs benne annyi munka, mint sejted. Egy fél óra alatt írtam, amit gondoltam. Nem egy igazi nagy hőseposzt akartam írni, mint látszik, hanem egy kicsit elgondolkodtató egyszerű mesét. Barát pedig lehet több 2-3-nál is, hidd el, hogy nagyon is. Tudom mi a választóvonal barát és haver között :)
Valamint nem a fiú dobta a lányt, hogy is dobta volna... Élete szerelme. Fordítva volt, a lány engedte el a srácot.
A történetben nem az igazi hősiességet kell keresni, talán fogalmazhatok úgy, hogy hősre illő erényeket... Bár az is igaz, hogy a hősök élete általában magányos

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#37) nightmare13 válasza tothl (#32) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ez is egy vélemény :) Mint mondtam, nem tetszhet minden mindenkinek :) Neked nem tetszett... Másnak talán igen :) Unalmas lenne az élet, ha minden ugyanúgy jó lenne mindenkinek :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#38) majom2 válasza nightmare13 (#36) üzenetére


majom2
senior tag

Valamint nem a fiú dobta a lányt, hogy is dobta volna... Élete szerelme. Fordítva volt, a lány engedte el a srácot.

igen, de a srác hozta meg a döntést h magára hagyja a lányt, ami gyakorlatilag megpecsételte az egészet. az h ki mondja ki h vége, csak részletkérdés.

A történetben nem az igazi hősiességet kell keresni, talán fogalmazhatok úgy, hogy hősre illő erényeket

itt nincsenek ilyenek. itt egy tök átlagemberről van szó, aki megpróbál normálisan a társadalmi normák között létezni.

[ Szerkesztve ]

(#39) kovecses


kovecses
aktív tag

Nem vagy egyedül barátom.
Minden tiszteletem a tiéd!
A nők viszont sajnos nem minket keresnek hanem a pénzt...

(#40) bullseye


bullseye
addikt

Ha lehetek kritikus, ha nem, szerintem ez bizonyos szempontból szörnyű írás. Főleg, ha ugye (bár erre naaaaagyon kicsi az esély) a szerző magáról ír. Öntömjénező, álszerény, populista, demagóg... jól látni ezt a helyeslő/együttérző reakciókon is.

Másrészt viszont, ma (is) az ilyenre van kereslet. Ha a szerző kicsit csiszolja, sokra viheti vele, mind anyagilag, de még talán szeretetileg, vagy legalábbis virtuális szeretetileg is. no offense...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#41) nightmare13 válasza majom2 (#38) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem, nem... a srácnak beleszólása se volt ebbe az egészbe... A lány hozta meg a döntést, mivel szó szerint fogok idézni: "Te annyira nagyszerű vagy, nem akartam, hogy amiatt szenvedj, hogy havonta 1-2 alkalommal találkozunk. Amilyen jó pasi vagy, könnyen találsz magadnak egy sokkal jobb lányt, mint én!"
A fiú azóta is azon van, hogy visszaszerezze, de egyre komplikáltabb a feladat.
A hősi erényekről pedig annyit, hogy sajnos úgy kell látnom, hogy egyre inkább az általad átlagosnak tartott erények emelik ki az úgynevezett hétköznapi hősöket, akik, mint tudjuk, nem igazi hősök, csak tesznek olyan dolgokat, ami a "társadalmi normához" képest eltérő, furcsa, esetleg meghökkentő, de mind-mind pozitív értelemben.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#42) nightmare13 válasza bullseye (#40) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nyugodtan lehetsz kritikus, hiszen pont azért jelennek meg itt írások, hogy véleményt alkossunk róla. Megnyugtatlak, nem írónak készülök :) Közgazdász leszek, ha Isten is úgy akarja egyszer.
Annyiban én is lehetek kritikus, hogy nagy valószínűséggel ezen az oldalon a legtöbb megjelenő írás populista, (hangsúlyozom, a legtöbb, nem az összes) hiszen itt nem az értelmi elitnek, az elefántcsonttoronyba visszavonult géniuszoknak jelennek meg írások, hanem az átlagos, hétköznapi embereknek, akik szórakozásvágyból, időeltöltésből, pihenésből egy kemény nap után vagy közben feltekintenek, és olvassák ezeket a szösszeneteket.
Stílusban nem akartam jobbat alkotni, fél óra alatt nehéz is lett volna. Viszont köszönöm, hogy álszerénynek, öntömjénezőnek nevezel, hiszen az írás rólam, környezetemről szól. Bár ha magáról ír az ember valamit, megnézném, hogy milyennek állítja be saját magát. Ha jól emlékszek, beleírtam, hogy nem vagyok tökéletes, soha nem is volt célom, hogy az legyek. Az embereket a tökéletlenségük teszi tökéletessé, ha szabad ezzel a paradoxonnal élnem, hiszen általában a másik valamilyennemű eltérése az átlagostól ragad meg valamit bennünk, kelt fel érdeklődést a másikkal szemben.
Mégegyszer leszögezem, nem, nem vagyok tökéletes. Viszont azt se szeretném, hogy egy írás alapján alkossanak véleményt rólam, hiszen nagy valószínűséggel az itt lévők nagy része nem élte az én életem, nem tudja pontosan, milyenné formált a világ.
Hidd el barátom, ha megengeded e megszólítást, nem célom nekem mesterműveket kiadni kezeim közül, se egy világformáló csodaregényt, se novelláskötetet, se semmit. Írom, ami eszembe jut, fájdalmat, örömöt, kalandot, szerelmet. Van, akinek tetszik, van akinek nem. A világ ilyen. Nem ismétlem magam, feljebb már megfogalmaztam ezt.

További szép napot mindenkinek! :R:R:R

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#43) Chaser


Chaser
titán

Elolvastam, sztem is egy baj van vele, túl mesés...némi hasonlóságot az én életutammal is mutat, bár én változtattam/változtam azokon amik nem tetszettek.
"Számára nem a pénz, a hatalom, a gyors kocsik és a gyors nők jelentették a mindenséget." Ez komolyan gyors nő akart lenni vagy csak elírtad?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) nightmare13 válasza Chaser (#43) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, tudod, az a fajta, aki gyorsan jön, gyorsan megy :) Szóval egy éjszakás kaland, ha tömör akarok lenni

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#45) Chaser válasza nightmare13 (#44) üzenetére


Chaser
titán

Én azt rib@ncnak ismerem, ma is tanultam valamit:D :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Vakegérke válasza nightmare13 (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Manusban is van gyors, de az egész mást jelent. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) nightmare13 válasza Vakegérke (#46) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ez is igaz :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#48) tothb


tothb
újonc

Nem tetszett, mert ömlengős, szinte elvesztem benne.Teljesen az az érzésem, hogy amellett, hogy hősnek állítja be magát, megfeledkezik arról, hogy mások is élnek így. Persze a szomszédod is lehetne mondatok talán mást mutatnak, de az egész többi olyan, mintha valami dícséretre vágyna, amiért így él. Pedig ha önzetlen a tett, akkor ne várjon dícséretet. Más kérdés, hogy egy utopisztikus világban megkaná lépten nyomon, de nem abban élünk(realizmus).
Realista? Nem hinném. A realista tudja, hogy ez van, ebből kell a legjobbat kihozni, nem ámítozik arra , ami nincs, nem pazarolja vele az időt.
Szép és jó, amit teszel, mások is így tesznek, de közben felépítik a SAJÁT világukat, ahol aztán megtalálják az áhított boldogságot, és nem a MÁSOKét építgetik, mert ott ugyan nem fogják megtalálni.
Ne érts félre, az érzelmeid teljesen helyénvalók, az írás nem tetszett annyira, említett okok miatt. De amíg a saját házad portája nincs rendben addig azáltal nem is lesz hogy másokét rendezgeted. ( segítség, szívesség, stb.)

(#49) RABBI


RABBI
csendes tag

Gratula!

A mai világban aki így tud élni, érezni már önmagában HŐS. Adjon Isten sok-sok HŐST! Szükségünk van rájuk!

(#50) Seirus válasza nightmare13 (#47) üzenetére


Seirus
tag

Nem tudom mikor, ill. mennyit vagy Pécsen, de ha meggyógyultam (náthaféle) vendégem vagy egy italra. (dobok majd pü-t ha egyben leszek :)) )

Üdv: Nándi

Telefonszám adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.