Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) laceszgamer válasza Chaser (#47) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ugyan sokat nem értek hozzá, mármint amit tudok csak így érdekességképp olvastam, de a legtöbb erőműben amit használnak fűtőanyagként nem is épp ideális bombának. Nem mellesleg azért enyhén szólva komoly biztonsági intézkedések vannak ilyen téren. Mikor vasúton is szállítanak Paksra például, kommandosok kísérik a vonatot, útátjárókban mindenhol rendőrök, sőt sínek mentén is megadott távolságokra. Szóval szerintem ettől kár félni, hogy így hozzájussanak terroristák.

A természet az tud gondokat okozni, bár azért erre is igyekeznek figyelni, hogy a lehetséges természeti csapásokat elviseljék, valahol olvastam, hogy Paks esetében is már úgy tervezték, hogy egy erősebb földrengést is ki kell bírnia az épületének.

A hulladék meg olyan dolog, hogy oké, nincs hova véglegesen elhelyezni őket, bár iszonyatos mélyen a föld alatt, azért talán úgymond nem okozhat semmi galibát, de a klasszikus hőerőművekkel szemben még így is sokkal egyszerűbb a dolog. Vagyis mert ott nem igen van mit összegyűjteni és elhelyezni, végső soron viszont a környezetet nagyságrendekkel jobban károsítják.

A legtöbb emberben meg sajnos benn van az, hogy ha meghallják az atomerőmű szót, az első gondolatuk egy gombafelhő lesz, miközben még véletlen sem tájékozódnának picit a témában. A média meg erre épít, hogy az emberek erre felfigyelnek, picit csámcsognak rajta, közben lehet keresni az új hírt.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#52) Chaser válasza laceszgamer (#51) üzenetére


Chaser
titán

tisztában vagyok vele, h őrzik a szállítmányokat, erőműveket, de azzal is tisztában vagyok vannak olyanok akiknek ez nem okoz gondot, mint esetleges rossz opció fenn áll, nem lehet 100%-ra kizárni
a természeti csapásokat sem lehet 100%-ra kizárni
miközben atomenergiáról beszélünk
ilyenkor mondja azt a matek, h erősen hanyagolni kellene - pláne annak tükrében amilyen anomáliák már megestek -
és megenné a fene ha globális összefogással nem lehetne őket helyettesíteni más módon
- természetesen az atombombákat is megsemmisíteném ha rajtam múlna, nem hülye gyerek kezébe való, az emberiség pedig rosszabb egy hülye gyereknél -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) VIPowER válasza kenwood (#50) üzenetére


VIPowER
senior tag

Valószínűleg addig biztos lesznek atomerőművek amíg van fűtőanyag, ez csupán üzlet. Nem hiszem hogy érdekük lenne hirtelen váltani ha jönne a megváltó ötlet, ami ki tudja, már lehet meg is van.

(#54) laceszgamer válasza Chaser (#52) üzenetére


laceszgamer
addikt

Helyettesítés is olyan dolog, hogy - itt megjegyzem tényleg csak totál saját elgondolás, és vélemény - ha nap vagy szélerőművekkel helyettesítenénk minden energiaszükségletet, annak is csak volna káros hatása a természetre, amit felfogunk napelemekkel energia, az már nem melegíti annyit a környezetet, a szélre szintén hatással lesz, hogy ellenállásba ütközik. De aztán lehet nem így van, ez csak amit így tényleg egyszerű " paraszti ésszel " gondolok, hogy energiát nem nyerhetünk ki anélkül, hogy azzal ne változtassuk meg a környezetünket.

A bombák meg egy teljesen más téma, mármint így itt. Ott szerintem megint nagyon nehéz igazságot szolgáltatni, hogy mi volna a jobb. Nyilván a legjobb ha nem találják fel, de jelenlegi helyzetben viszont pár helyen már találkoztam olyan magyarázattal, hogy lényegében a " békét " az tartja fenn, hogy relative sok országnak van, mert egyszerűen senki sem meri használni félve a válaszcsapástól.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#55) kenwood válasza VIPowER (#53) üzenetére


kenwood
veterán

tehat egy tobbezermilliard dollaros talalmany hever az iroasztal fiokjaban,hogy ne artson senki 1-2 milliardos uzletenek ? :D

ez kb. annyira eletszeru,mint az,hogy a 90es evek elejen a Matav uzleti okokbol megakadalyozza a mobiltelefonok elterjedeset az egesz vilagon :D

#54
szelenergianal elofordulhat,de a napnal kizart :D
ezekkel az a gond,hogy nem termelnek eleg energiat.
teljesen eselytelen lenne kivaltani veluk az atomot es a szenet.

egyebkent mindenki az atomtol fel,mikozben a szeneromuvek szerintem evente tobb embert nyirnak ki,mint az osszes atomeromu eddig.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56) VIPowER válasza kenwood (#55) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én nem tudom. Te ismered az embereket?

(#57) BoB


BoB
veterán

Idevág: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58) dabadab válasza Chaser (#47) üzenetére


dabadab
titán

"bármikor elvakult terroristák csoportja atombombának használhatja őket"

El tudnád magyarázni, hogy mondjuk a Pakson is használatos MOX üzemanyagból hogyan készítenek atombombát? Csak hogy lássuk, hogy nem hülyeségeket mondasz vissza, hanem érted is azt, amit leírsz.

DRM is theft

(#59) Hieronymus válasza Chaser (#47) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"bármikor elvakult terroristák csoportja atombombának használhatja őket"

Elméletileg sem.
A bombában lévő hasadóanyagot, minden irányból egyforma erővel kell összepréselni, a láncreakció azonnali és gyors beindításához. A második VH. végén több ország folytatott kísérleteket, tartósan sikertelenül.

Az erőművek többsége, az ikertorony elleni támadás okán, utasszállító biztossá vált.
Ez nem az jelenti, hogy nem lesz kár az erőműben, de azt, hogy nem kell számolni nagyobb nukleáris problémával.
A leolvadó üzemanyag több tárolóba folyik szét. Egyikben sem tud összegyűlni a kritikus tömeg.
Japánban az elhasznált fűtőelemek is okoztak gondot. Hűtés hiányában összeolvadtak egy levessé. Amikor a kritikus tömeg összegyűlt a beinduló láncreakció szétfreccsentette a folyadékot. A reaktortér képes robbanni, de az sem nukleáris robbanás.
Csernobil esetében nagyon sok hibát követtek el. A kiérkező tűzoltók tűznek gondolták a leolvadást. Vízzel akartak oldani. Ezzel jelentősen rásegítettek a szennyezőanyag kibocsájtásra. A gőz nyomta ki a szennyezőanyagok többségét, ami később gondot okozott.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#60) dabadab válasza kenwood (#50) üzenetére


dabadab
titán

"azt mar lassan 100 eve tudjuk,hogy egy kilo krumpliban tobb energia van,mint amennyit Paks termel.
lassan arra is ra fogunk jonni,ezt hogyan tudnank hasznositani.
"

Mármint arra gondoslz, hogy csináljunk nagy mennyiségben antianyagot aztán hadd szóljon az E=mc^2?

Ja, ez így elméletben tök jó, de a gyakorlatban nyilván annak is lennének hátulütői, pl. elég durva radioaktív sugárzást produkál meg ha ott valami elpukkan, akkor az nagyot szól.

Mondjuk egyelőre ennél is nagyobb probléma, hogy nem tudunk antianyagot értékelhető mennyiségben előállítani: rengeteg pénz meg energia befektetése árán tudunk csak pár antirészecskét létrehozni.

Ehhez képest a fúziós energia tényleg elérhető közelségben lévőnek tűnik :)

"egyebkent mindenki az atomtol fel,mikozben a szeneromuvek szerintem evente tobb embert nyirnak ki,mint az osszes atomeromu eddig."

Ja, ez kb. így van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#61) dabadab válasza Hieronymus (#59) üzenetére


dabadab
titán

"Csernobil esetében nagyon sok hibát követtek el"

Meg maga a szerkezet is egy nagyon korai és primitív darab volt - ehhez képest ott sem volt atomrobbanás.

DRM is theft

(#62) Realradical


Realradical
őstag

Amúgy ez a tökéletes megoldás, csak nem hagyják elterjedni az energimilliárdos-gyíkemberek.
[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#63) t72killer válasza Chaser (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtommal egy szenes erőmű több radioaktív szemetet bocsát ki, mint amennyi kis és közepes aktivitásút (=minden, ami nem kiégett fűtőelem) egy azonos kapacitású atomerőmű:K. A kiégett fűtőelemek meg minimális térfogatot igényelnek, ráadásul itt is van fejlődés, a jövő reaktorai sokkal jobbak lehetnek:

"There is much less nuclear waste—up to two orders of magnitude less, state Moir and Teller,[4] eliminating the need for large-scale or long-term storage;[14]:13 "Chinese scientists claim that hazardous waste will be a thousand times less than with uranium."[19] The radioactivity of the resulting waste also drops down to safe levels after just a one or a few hundred years, compared to tens of thousands of years needed for current nuclear waste to cool off.[23]"

mivel kiderült, h sokan vagyunk, meg már az autózáshoz is áramot akarunk használni, nem értem, hogy miért nem állnak rá masszívan a tóriumos reaktorok építésére. Sajnos a politikában csak kétféle nézőpont létezik: a sötétzöld német, aki az atom szó hallatán ilyedtében felszalad az első jegenyefára, és már a természetben előforduló káliumizotópoktól is elkapja a szaporafosás (ami valljuk meg, elég ciki, ha egy jegenyefán üldögél valaki), és a másik véglet, aki egy centet se hajlandó a fejlesztésbe, környezetvédelembe invesztálni, mert "a gőzmozdony gazdaságosabb". Az senkinek nem jut eszébe, hogy nagyot lépjen az atomenergia térfelén belül. A németeknek vajon olcsóbb a full atomexit+átállás szél-nap-lignit (sic!) mixre, minthogy azt mondanák, h ok, 2030ra minden meglévő atomerőművünket átépítjük tóriumosra?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) Chaser válasza laceszgamer (#54) üzenetére


Chaser
titán

az nem kérdés, h lenne káros hatásuk is - gyártás közben, élettartam lejárta után - de egy esetleges atom katasztrófához képest - pláne többhöz -, eltörpülő
ezzela békefenntartással is egy gond van, ha vmelyik nagy eszűnek eldurran az agya és megy rá válasz, menni fog több is

dabadab nem vagyok továbbra sem atomfizikus, tehát nem tudom elmagyarázni
nem arra gondoltam ellopják a fűtőanyagot és bombát gyártanak, hanem magát az erőművet használják fel rá, ha jól sejtem egy egyszerű túlmelegedés is pukkanhat

Hieronymus

ha ez azt jelenti, h semmilyen eszközzel nem tudnak pukkantani, akkor én kérek elnézést, tévedtem

ettől független az álláspontom marad, bőven elég a környezeti tényező kiszámíthatatlansága, és alternatív megoldásokkal el lehetne felejteni az egészet, persze ha akarnánk

t72killer
nyilván nem szénerőművekre gondoltam atom helyett:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) t72killer válasza Chaser (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nyilván nem szénerőművekre gondoltam atom helyett" - a jelentős részben zöld irányítású Németország példája azt mutatja, hogy a szén, sőt, lignit(!) részesedése nem csökken, amikor ezt kéne legelőször kivégezni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) quailstorm válasza Chaser (#64) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lehet minden erőművel atombomba gyártásához szükséges hasadóanyagot gyártani, a csernobili típusúval még lehetett, a most üzemben lévőkkel nem lehet.
Erőműben nem következhet be atomrobbanás, nincs meg a kritikus tömeg, a csernobili is gőzrobbanás volt.

Mondjuk van még üzemben RBMK. Még a hidegháborúban valós elképzelés volt a reaktorok gyors átalakítása hasadóanyag-gyártásra, de ennek rég vége, csak most nem tudom hogy kéne erre rákeresni.

[ Szerkesztve ]

(#67) laceszgamer válasza Chaser (#64) üzenetére


laceszgamer
addikt

Szerintem még így is előnyben van az atom. Mármint itt főként a két nagyobb baleset következményeit könnyű volt mérni, de ha összehasonlítanánk például azzal, hogy a hőerőművekből származó káros anyagok mennyi mindenért felelnek akkor lehet máris más színben tűnnének fel a dolgok.

Csak kicsit erről a közismert békás kísérlet ugrik be, mikor forróvízbe dobjuk kiugrik, ha alatta forraljuk benn marad. Valahogy így van itt is, ha baj van és vannak áldozatok, az hamar kipattan, de ha lassan fejti ki a hatásait valami akkor jobban elnézzük.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68) kenwood válasza dabadab (#60) üzenetére


kenwood
veterán

nem,konkret elkepzelesem nincs.ha lenne,nem hiszem,h lenne idom a prohardverre.
Ha megnezzuk ,az energia "eloallitasa", es tarolasa is egy helyben topog evtizedek ota.

a fontosabb teruleten (szamitogepek,kommunikacio,termeles) brutalis a fejlodes.
viszont egy uj telo akksija nagyobb fizikai meret mellett is alig a haromszor annyit bir,mint ami a 3110-es nokiaban volt. (hasonlitsunk ossze egy 3110 korabeli procit egy mai i7-ryzen parossal. mennyi ram volt akkor a gepedben,hany kilobites neted volt ? :D)
a notebookok is csak a total kiherelt U procival tudnak 2 ora uzemido fole menni.
Az atom is lassan 100 eves talalmany,es komoly kihivo a kanyarban sincs.

a jovokutatok teljesen a sotetben tapogatoznak,.
Ha talalnank az atomnal (azonos koltsegek mellett) 10-100-1000x hatekonyabb energiaforrast, akkor olyan alapveto problemak,mint a kornyezetszennyezes,az ivovizhiany,ehezes valnanak marginalissa,
5-10 ev alatt radikalisan alakulna at a vilag.
alig van olyan terulete a gazdasagnak,tudomanynak,ami nem kezdene kovetethetetlen szarnyalasba,ha nem kellene tobbet azzal foglalkuznunk, hogy mihez mennyi aram,eneriga szukseges

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69) dabadab válasza Chaser (#64) üzenetére


dabadab
titán

"nem arra gondoltam ellopják a fűtőanyagot és bombát gyártanak, hanem magát az erőművet használják fel rá, ha jól sejtem egy egyszerű túlmelegedés is pukkanhat"

Nagyon rosszul sejted.

"alternatív megoldásokkal el lehetne felejteni az egészet, persze ha akarnánk"

Persze, beüzemelhetnénk egy csomó szénerőművet, az tök jó ötlet lenne.

"nyilván nem szénerőművekre gondoltam atom helyett:)"

Ja, nem? Akkor mire?

Bocs, de nagyon szépen hozod a tipikus sötétzöldet: jaj, csak atomot ne, mert mindmeghalunk, legyen helyette valami más, arról fogalmad nincs, hogy mi, de valami biztosan. Csak atomot ne!
Aztán ennek a gyakorlati végeredménye a szénerőmű.

DRM is theft

(#70) t72killer válasza kenwood (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

fúzió. Csak nincs olyan szintű politikai szándék mögötte, mint a maghasadás kiaknázása mögött volt a 2.vh idején. Pár eur/dollármilliárdocska a mai játékpénzekben semmi a Manhatten-projekthez képest. (ez számszakilag csak 22mrd mai dollárba került, de hozzá kell venni a 40es évek sokkal intenzívebb munkamorálját és fizetéseit, ami az utolsó takarítónőtől Oppenheimerig, sőt, Roosevelt majd Truman elnökig lényegesen nagyobb befektetést jelentettek.) Mai viszonylatban mondjuk egy 1000milliárd dolláros* megaprojekt kellene a megvalósításához, a világ legjobb elméivel. Utóbiakból is hiány van, Hawking után jelenleg nemigazán van Einsteinnek, Ferminek és a Marslakóknak utódja. Az emberiség sajnos úgy hülyül, ahogy az eszközei okosodnak.

* ez soknak hangzik, de mennyit is fordítottak a hanyag/csaló bankok megmentésére 2009 óta? Világszinten többszörösét... Szval pénzügyileg még nem is lenne kivitelezhetetlen, nagyobb gond inkább a nagy, kreatív elmék hiánya.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71) kenwood válasza t72killer (#70) üzenetére


kenwood
veterán

Einstein es Hawking azert eleg eros egy bekezdesben.
Hawkingnak igazabol 1-2 tudomanyosan is elismert munkaja van,a tobbi inkabb szorakoztatas volt.
Nagyon jol csinalta, de en nem sorolnam Carl Sagan fole.
O nem fog Newton, Maxwell es Einstein melle bekerulni a tankonyvekbe.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72) t72killer válasza kenwood (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos. Tehát még annyira sincs "atommozgató elme", mint írtam:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#73) Sinesol válasza kenwood (#71) üzenetére


Sinesol
veterán

Igen, én sem értem mire fel tekintik akkora nagy tudósnak, ha jól emlékszem talán 4 nagyobb "gondolata" volt, amiből 3 nem jött be, egy meg még kétesélyes.
Mindent összevetve nekem lényegében polkorrekt divat hypenak jött le az egész, ami körülötte volt, egyszerűen kellett egy ilyen alak, egyéb értelme nincs.

Na és igen, Carl Sagan szerintem is bőven fölötte van, ő azért bőven jelentős alak :K

[ Szerkesztve ]

(#74) t72killer válasza Sinesol (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jelentős volt, csak már bő 20 éve ő sincs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) Hieronymus válasza t72killer (#70) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..semmi a Manhatten-projekthez képest. (ez számszakilag csak 22mrd mai dollárba került, de hozzá kell venni a 40es évek sokkal intenzívebb munkamorálját és fizetéseit,.."

Az ITER-be, Európa 16 milliárd eurót tol be. Amerikában 2024-re tervezik az első erőmű beindítását.
Az oroszok mindig is elől jártak ebben a kutatásban. A kínai kormányzatnak is alapvető érdeke a tisztább energia termelés.

Amúgy az atomerőművek esetében megvolt a tiszta energiaforrás hurrá optimizmusa. Csodálkoznék, ha a fúziós erőműveknek nem lenne árnyoldala. Ha mással nem, a mérete okán, hatalmas hőszennyezést fog generálni a környezetének. Ez is csak egy hőerőmű lesz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#76) Chaser válasza dabadab (#69) üzenetére


Chaser
titán

nem nekem kellene fogalmam legyen milyen alternatívák vannak szél- és naperőműveken kívül, vannak szép számmal akik ebből élnek és jól keresnek vele, talán a vezető országoknak ilyenek kiagyalására nagyobb kapacitása van mint nekem....de ha gondolod életemet áldozom az emberiségért és átalakulok energiává ( :

osztán' ha nem pukkanhat egy reaktor ténylegesen, marad a környezeti tényező és hulladék elhelyezés - remélhetőleg valóban nem pukkanhat semmilyen körülmények közt, nem csak ezt próbálták elhitetni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Cifu válasza Hieronymus (#75) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amúgy az atomerőművek esetében megvolt a tiszta energiaforrás hurrá optimizmusa. Csodálkoznék, ha a fúziós erőműveknek nem lenne árnyoldala.

Van árnyoldala: jelenleg még csak koncepció szintjén működik. :)

Per pillanat egy tavalyi kínai teszt tartja a rekordot a legtovább fenntartott mesterséges fúziós reakció terén: 101,2 másodperccel...

Ha pedig a reakciót sikerül végre tartósan fenntartani, akár évekig, akkor még mindig ott van, hogy lehet a reakcióból elektromos energiát kinyerni, és akkor jó lenne már az is, ha a fúziós reaktornak pozitív energiamérlege lenne (ie.: több energiát lehessen kinyerni belőle, mint amennyit a fenntartására be kell táplálni).

Nagy rajongója voltam/vagyok a fúziós energiatermelésnek, de nekem is el kell ismernem, hogy ez, még ha meg is valósul, évtizedekre van attól, hogy kereskedelmi szinten életképes alternatíva legyen...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78) bozont válasza Chaser (#76) üzenetére


bozont
veterán

Az atombombához, hogy működjön el kell érni a kritikus tömeget, amihez közel 100% tisztaságú U235 kell. A reaktorok működéshez pedig 5-10%-os elég. Szóval gombafelhő sosem lesz ezekből. Na meg csak van valami oka, hogy még mai napig nem hallani ilyen próbálkozásról (vagy jól titkolják). De gondolom az a terroristáknak is tiszta, hogy egy ilyen balhé valószínűleg rájuk is hatással lenne.

(#79) kenwood válasza bozont (#78) üzenetére


kenwood
veterán

nem kell atomrobbanas,eleg ha megserul az epulet szerkezete,es kijut a radioaktiv anyag.

gondolom, ezzel szamoltak,es tobbzonas izolacioval kezelni tudjak ezt.

azzal a minimalis veszellyel pedig kenytelenek vagyunk egyuttelni,hogy valahogy megis kijut valami egy tamadas eseten.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#80) t72killer válasza kenwood (#79) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Általáan elég jól őrzik ezeket az objektumokat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#81) Chaser válasza bozont (#78) üzenetére


Chaser
titán

továbbra sem vagyok atomfizikus, nem is érdekel túlzottan a téma, ha csak elvi esélye is fenn áll h bármi maradandó káros anyag kijuthat "megfelelő hozzáértéssel" már régen rossz, sok elmebeteg van, a történelem során épp elég példa volt már...de nekünk ugye sose elég ( :.... globális összefogás mellett szabályzással biztosan meg lehetne ezeket szüntetni, akarás kérdése mint a legtöbb dolog
szkeptikusként amit már láttam: épületet eleve úgy tervezték, h szélerőmű épült bele, teljesen önellátó, ugyanígy láttam napkollektorosat is, és ez csak a két legismertebb alternatív mód, ami lehet kicsi de nagy is
vízerőművek is opció - bár azokat annyira nem díjazom -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) t72killer válasza Chaser (#81) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"vízerőművek is opció - bár azokat annyira nem díjazom" - LoL, ezzel a leghatékonyabb megújulót szavaztad le, aminek köszönhetően Norvégia pl az áramszükségletét 98%-át, ah alpesi országok meg bő 60%-át megújulókból fedezik. Azaz ami tényleg működik, azt nem komálod...

Az rendben van, hogy a napelemgyártásnál nehézfémek tonnáit nyomják a kínai folyókba, ill, hogy a szélerőművek alumíniumtornyait mennyi energiába (széndioxid...) kerül előállítani, hogy aztán Hegyeshalom környékén járva 10ből 1et lásson forogni az ember? A szél és a nap ugyanúgy helyhez kötött energiaforrás, mint a víz. A szélcsendes közép-Eu-ban sose lesz egy szélkerék valós energiabüdzséje pozitív, ellenben pl az Északi tengerre telepített szélfarmokkal. Hasonlóan a nyugatnémet napelem se valószínű, hogy a 10-15éves életútja alatt minden gyártásával kapcsolatos környezetszennyezést "jóvá tesz".

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83) Cifu válasza bozont (#78) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocsi, de itt fogalmi zavarban vagy.

A kritikus tömeg azt jelenti, hogy az önfenntartó maghasadás beindulásához szükséges minimális hasadóanyag tömege mennyi. A 100%-os tisztaságú U-235 esetében gömb alaknál nagyjából 52kg-nyi anyag szükséges ehhez. 20%-os tisztaságú U-235 esetében már nagyjából 400kg.

Még ebből se lehet kiindulni, mert aztán jönnek az olyan tényezők, mint neutron-reflektor (a kiszabaduló, "kifelé" tartó neutronokat a hasadóanyag felé irányítják vissza), extra neutron-forrás és a többi.

A kritikus tömegnek a reaktorok belsejében is meg kell lennie ahhoz, hogy a láncreakció önfenntartó legyen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) Chaser válasza t72killer (#82) üzenetére


Chaser
titán

azt mondtam annyira nem díjazom
szabályzás alatt nyilván az alaktrészek gyártása is értendő, emellett viszont épp elég ipari hulladék van aminek semmi értelme, mégis szennyez
lényeg a lényeg, meg lehetne oldani más úton is az energia megoldását

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) t72killer válasza Chaser (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"meg lehetne oldani más úton is az energia megoldását"

pl?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#86) dabadab válasza Chaser (#81) üzenetére


dabadab
titán

"továbbra sem vagyok atomfizikus, nem is érdekel túlzottan a téma"

Nem értesz hozzá, nem érdekel, de azért jobban tudod. :U

DRM is theft

(#87) Realradical válasza t72killer (#82) üzenetére


Realradical
őstag

Legalább gondolkodj egy kicsit.
Terrorista vagy. Van egy védett agyonoptimalizált rendszer amit 0-24-ben figyelnek és hosszú idő alatt, talán ki tudsz juttatni szennyezést a környezetbe. Nekimennél? Nem véletlenül nem ezek a célpontok.

Ha a szimpla ész nélküli pusztítás lenne a cél egy erdő, víztározó, gát, vagy hegyoldal sokkal sebezhetőbb.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#88) Realradical válasza Realradical (#87) üzenetére


Realradical
őstag

Upsz, ez Chasernek akart menni. Bocs.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#89) Chaser válasza t72killer (#85) üzenetére


Chaser
titán

nem én vagyok a us president, sem egyéb államfő, h nekem kelljen megmondanom a megoldást, szerintem
ha a fentebb vázolt technológiákat - víz/szél/nap energia - legalább az új építésű épületeknél alkalmaznák, már sokkal előrébb lennénk - meg tudják oldani azt is, h az épületek teteje parkosítva legyen, mert ugye az előírás xy régióban, no, erre is lehetne előírás -
és akkor semmi újról nem beszéltünk

dabadab
véleményem lehet a témáról, te sem értesz hozzá, ha értenél nem itt lennél ( : max többet olvastál ebből a témából nálam
én ellenzem az atomenergiát, elmondtam mért, az emberiség ehhez még nagyon hülye gyerek, ha nem tetszik ignorálsz

Realradical
annyit segítek, ha én terrorista vagyok, és van hozzá elég pénzem, azt robbantok fel amit akarok....pénz= hatalom, legtöbb embernek van családja, van mit félteni, ha vmelyik fejes kislányának a fejéhez fegyvert fognak valószínűleg rettenetesen segítőkész lesz, általában ilyen helyeken elég 1-2 belső ember is aki a megfelelő időben besegít, hiába dolgoznak benn 500-an
mint tudjuk rengeteg pszichopata van, soknak pénze is van, aki nem riad vissza attól h menet közben meghalhat, bármit el tud érni, pláne ha hasonló emberek dolgoznak neki is

és továbbra is ott vannak a környezeti hatások

én ellenzem, ez a véleményem, ennyi, nem a ződség' miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) laceszgamer válasza Chaser (#89) üzenetére


laceszgamer
addikt

Most ilyen téren akkor már anno 2001-ben is atomerőművet támadtak volna, hisz ott volt az eltérített gép. Egyszerűen nem hiszem, hogy olyan célpontok lennének amikkel úgymond sokat lehetne pusztítani, hisz ahhoz minimum azt kéne kivitelezniük, hogy legalább annyira beterítsen mindent mint pl. Csernobilban történt.

Annak meg azért végképp kicsi az esélye, hogy úgymond ha valaki segítene is ilyesmiben, akkor be tudná juttatni anélkül, hogy bárki gyanút fogna, hogy valami készül. Pakson például lehet látogatni az erőművet ugye... komolyabb biztonsági intézkedések vannak mint egy reptéren, pedig végig kísérettel lehet csak menni, de még az is meg van szabva, hogy mit lehet fényképezni és mit nem. Nem veszik félvállról a dolgokat ilyen tekintetben.

Aztán tényleg még akkor ott van az a része, hogy teszem azt be is jut pár rosszat akaró terrorista, akkor mit csinál? Visz magával annyi robbanószert ami elég, hogy annyi pusztítást okozzon amitől a szabadba juthatna sugárzó anyag? Vagy épp megpróbálnak eltulajdonítani egy kis fűtőanyagot? Szintén kérdés, hogy miként viszik ki, mert értelemszerűen csak nem vihetik ki " zsebben ", főleg feltűnéstől mentesen.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#91) Realradical válasza Chaser (#89) üzenetére


Realradical
őstag

aha
általában ilyen helyeken elég 1-2 belső ember is aki a megfelelő időben besegít, hiába dolgoznak benn 500-an
Nagy gyakorlatod lehet ilyen kijelentéssel :U

@laceszgamer
Meg lett mondva, mit nem értessz?
Mindenki lányának a fejéhez nyomja a fegyvert, bemennek, a sugárzó elemekből instant atomot csinálnak, összeeszkábálnak egy ballisztikus rakétát Paks szívében, majd felrobbantják a röppálya tetején. Mivel mindenki gyermeke sakkban lesz tartva az egész világ elpusztul :DDD

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#92) Kalandor válasza Chaser (#89) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

annyit segítek, ha én terrorista vagyok, és van hozzá elég pénzem, azt robbantok fel amit akarok.
Pakson a födém és a falak sokmindent kibírnak, de addig se jutsz el, mert légtérzár van, egy túlsúlyos kacsáért is felküldik a Gripeneket, a földön meg se tudod megközelíteni sem. Látogatóként behatolni nem tudsz, a biztonsági szolgálat felkészült, ha erővel támadsz, ott a Neutron kommandó, akik a világ élvonalában vannak.
Paksot annyira éri meg "terrorizálni", mintha bankrablásra Fort Knoxot választanád.

De még ha valami extra szerencséd is lenne Pakssal, üsd be a Google-be, hogy "Magyarország népsűrűség", és a térképen az a világos folt Paks környéke. Sokmindent nem érnél el.

Paksra az alatta levő tektonikai törésvonal a veszély.

[ Szerkesztve ]

(#93) dabadab válasza Chaser (#89) üzenetére


dabadab
titán

"véleményem lehet a témáról, te sem értesz hozzá"

Neked enm véleményed van, hanem folyamatosan tényszerű hülyeségeket nyomsz.

És persze én se vagyok egy Aszódi Attila, de azért minimális rálátásom van az atomenergiára meg úgy általában az áramtermelő erőművek működésére - legalább annyi, hogy észrevegyem, hogy mikor kellene inkább csendben maradnom meg mikor kellene kérdeznem.

DRM is theft

(#94) kenwood


kenwood
veterán

[link]
80 milliard font :Y

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#95) mickemoto


mickemoto
őstag

Az atomenergia a legtisztább energiaforrás? Ez elég vicces kijelentés.😊
Majd a jövő nemzedék megoldja a kiégett 500 ezer évig sugárzó veszélyes hulladék problémáját, a lényeg hogy most jó legyen.
Az atomenergia a legszennyezőbb és legdrágább energiaforrás amennyiben a káros anyag keletkezést és ezzel járó hatásokat és költségeket is figyelembe vesszük.És miért ne tennénk ha már a fosszilis energia esetében is figyelembe vesszük.
A dolog ott nem áll meg hogy valahova elássák azt csókolom. Az nem oldott meg semmit max ideig óráig elodázza a bajt,vagy még azt sem mivel bármikor a környezetbe juthat.
A cikket olvasva egyébként nekem sem tűnt úgy hogy az atomenergiát démonizálni próbálná, kissé túlreagáltnak érzem a bejegyzést. Persze amihez anyagi érdek fűződik arra érzékenyebben reagálunk.😁

(#96) dabadab válasza mickemoto (#95) üzenetére


dabadab
titán

"Az atomenergia a legtisztább energiaforrás? Ez elég vicces kijelentés.😊"

Hát akkor sorold a tisztábbakat!

"Az atomenergia a legszennyezőbb és legdrágább energiaforrás amennyiben a káros anyag keletkezést és ezzel járó hatásokat és költségeket is figyelembe vesszük"

Ez elég vicces kijelentés így a globális felmelegedés közepén.

DRM is theft

(#97) t72killer válasza mickemoto (#95) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az atomenergia a legszennyezőbb és legdrágább energiaforrás "

Ez nem igaz (annyira nem, h a sötétzöld németek erősen lignites energiamixe piszkosabb és drágább is az atomnál), de az se igaz, hogy a legtisztább lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) ncc1701 válasza dabadab (#58) üzenetére


ncc1701
veterán

Piszkos bombának lehetne használni épp a fűtőelemet. Igazi paraszt dolog, de lehet.

(#99) t72killer válasza ncc1701 (#98) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgybizony. Sőt, még szétszórt közepes aktivitású kacattal is lehetne akkora pánikot kelteni, ami napokra megbénít egy nagyvárost.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#100) laceszgamer válasza t72killer (#99) üzenetére


laceszgamer
addikt

Anno volt rá példa, hogy atombomba hullott ki véletlenül repülőgépből, illetve azzal együtt zuhant le gép, pontosan nem tudom hol, de az USA területén volt ilyesmikre példa.

Elvileg máig nem találtak meg minden darabot...

Oké, hogy nem ma volt, de valahogy érdekes azért meg tudott róla feledkezni az emberiség. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.