Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kampó válasza trufa12 (#50) üzenetére


Kampó
senior tag

volt valami Sherwood erősítőm anno 2db istentudja milyen hangfallal. 3 utasak voltak és mély meg magas hangszín állogató potik voltak gyárilag be építve. Azokat szerettem nagyon jol is szóltak de a márkájukat nemtudom Valami lengyel vagy cseh... de 80as évek vége technológia ...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#52) trufa12 válasza Kampó (#51) üzenetére


trufa12
addikt

Am most nem tudom de a sherwood az a kenwoodra hajaz erősen :)

de mondjuk jók azok, meg van ugye még fisher stb márkák .

De azokat még nem próbáltam .

Van am még 1 pihlips fa 931 em is . Csak a kicsike most szerelő havernál van, aztán majd meg csinálja mikor éppen nem iszik :D meg nem a csöves régi erősítőket javítgatja, mondtam neki rá ér .

Meg addig még iszunk rá vagy kettőt :DDD Aztán majd kész lesz egyszer.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#53) dlaj válasza trufa12 (#45) üzenetére


dlaj
őstag

Kár volt fáradoznod. (Gondoltam, hogy jön majd valaki ezzel a dumával)

Az első mondatod után írom ezt a pár sort. A többit el sem olvasom.

Itt ez a srác (vagy lány) megvette-örült-tesztelte a hangkeltőjét.
Nem olvastam sehol sem az írása alján, hogy tanácsot kér: "mit kellett volna vennem helyette?"

Leírta, hogy mit akart (új, 2.1), és mennyiért (szállítással 20K).

Nem értem miért kell osztani az észt? Én sem ezt vettem volna, de kussolok!

(#54) trufa12 válasza dlaj (#53) üzenetére


trufa12
addikt

Bocsáss meg hogy leírtam a gondolatom. Én szerintem nem őt véleményeztem , hanem magát a kínai piacot ....

Szerintem ez egy forum ahol le lehet írni hogy mi a gondolata az embereknek .

Én nem írtam hogy dobja ki. Meg írta volt már neki régebbi cucca, de hely végett is vette amit vett . Nekem nem gond. Ő használja egyébként is nem én . :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#55) n@p@lm válasza trufa12 (#5) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem trust gxt10 volt véletlenül?
csak mert nálam kettő is ment a levesbe....

[ Szerkesztve ]

(#56) trufa12 válasza n@p@lm (#55) üzenetére


trufa12
addikt

De de , tescoban vettem , mikor még volt tesco :D xD , a mikrofonja rendben van azóta is használom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57) Kirrr válasza mmdms (#24) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Most elnéztem a monitor mellé és tényleg!

(#58) orion1025 válasza Kampó (#14) üzenetére


orion1025
őstag

Egy kicsi erősítő és egy "kicsi" hangfal bőven kijön annyiból, amihez hozzá sem kell nyúlni. Pl. egy Vidi dp 202 letolja az ember fejét mélyebb hangokban, de találni 7-9000Ft között szinte hibátlan darabokat. Erősítő szintén megáll 10-12000 Huf környékén, ami azért nem csak egy tejesbödön hangjával vetekszik. Példának okáért, egy Sony TA-212-es erőlködőt 15000Ft-ért vettem, na annak berosálnál a hangjától, nem mellesleg egészen pofás darabok egyike.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#59) trufa12


trufa12
addikt

ha már 2.1 , z4 et láttam itt hirdet valaki.. 15 k inkább akkor már egy olyan :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#60) Kampó válasza orion1025 (#58) üzenetére


Kampó
senior tag

15000 az erősítő az oké.. és 5000 a 2 hangfal neám:D:D Voltak nekem is erősítőim hangfalaim de ha szépet igényeset akar az ember az azért nem 20e ft az egész.. erre felénk tuti nem. Az ország túlvégén meg hiába van bagóért ha posta nincs.. pénzt nem küldök elöre.. amig nem hallotam hogy szól pláne.. 2-3száz km-et meg had ne autozzak érte:) Több ezer ft benyapénzért... :)

EZ AMIT EL IS FOGADNÉK de ez is hol van??:D:D habokbaaaaaa akkor miről is beszélünk??:D:D

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#61) orion1025 válasza Kampó (#60) üzenetére


orion1025
őstag

Szépet, igényeset? A két említett példány teljesen megfelel ennek, a Vidi igényelne egy kis esztétikai törődést, ami a feketére alakítását igényelné. Ellenben nem értem az érvelésed, szénné alázná a 2.1-ed egy kis orion1025 erősítő, meg a szóban forgó hangfal. Nem véletlenül emeltem ki ezeket, mivel kis méretűek, de dinamikusak és van bennük erő, na meg nem utolsó sorban mély is. De említhetném még a régi furnéros Wharfedale dobozokat, amit hasonló áron ki lehet fogni, tökéletes állapotban. 30-40000 Ft-ért meg középszintet lehet összehozni egy kis szerencsével. Bár ahogy előttem írva lett, nem baj, legalább mi sztereó pártiak válogathatunk ezekből a cuccokból. A linkelt doboz pedig közelében nincs a minőségnek, túl van hájpolva, nem is kicsit.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62) trufa12 válasza Kampó (#60) üzenetére


trufa12
addikt

csak most 1 példa ,de van még bőven eladó hangfala...

tőle bátran vásárolhatsz , mert nem egyszer vásároltam már tőle így úgy gondolom nem ver át .

v ez , még nem a kínai :) hanem dán ha jól veszem ki :)

Sajnos az tény mióta a hifi piac megint beindult , azóta a nagyobb hangfalak eléggé drágák lettek főleg ami jó állapotban is van, de ilyen kisebb de jó hangú hangfalakból viszont elég jókat ki lehet fogni jó áron.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#63) Kampó válasza trufa12 (#62) üzenetére


Kampó
senior tag

Látom a lényeget még mindig nem értitek xdxd
Az ország másik feléről rendeljen az aki megvan hülyülve.. amig nem hallom a hangfalat én aztán nem hiszek senkinek hogy jó... Előre meg a Pápának sem utalnék 1000ft ot sem:) itt meg is bukott a mutatvány:) szóljon akármilyen jól a 20éves hangfal ... a lefikázott 2.1emre legalább van 2év gari:) ami nem hátrány. máspdszor a linkelt cucc is 16000.. akor még hol az erősítő??? ergo nem ál meg 20e ft bol:) Mint feljeb irtam ha "gagyi salból" épitek hangfalakat sincs kint 20e ből nem hogy ha valami minőségit akarnék venni:) De nem is értem minek hasonlitjátok a 2.1eket meg az 5.1 eket a hifikhez... Felesleges...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#64) orion1025 válasza Kampó (#63) üzenetére


orion1025
őstag

Teljesen mindegy hogy szól egy rendszer, mert ha valakitől venni akarsz valamit, és nála meghallgatod, aztán úgy érzed jól szól, nálad már nem biztos ezt a képet mutatja. Más az erősítő, más az akkusztika, így bukott is a jó hangkép mutatványa, legyen az sokpontegy, vagy sztereó. Mellesleg egy hangfalban mi is menne tönkre olyan könnyen? Erősítőben sem a Videoton, Orion, Technics, Akai háza táján kell kalandozni elsődlegesen. Hány erőlködőm volt, amihez sosem nyúlt hozzá még senki, ez pedig egyértelműen a panel forrasztásain látszik. Egy 2.1-nek egyébként sincs értelme egy sztereóhoz viszonyítva, de az 5.1 vagy 7.1 már más tészta, elvégre ez is csak egy sztereó, hiába van egy mélysugárzód.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#65) trufa12 válasza orion1025 (#64) üzenetére


trufa12
addikt

Ha végfokot cseréltek benne az nem biztos hogy annyira látszik :) első ránézésre . Esetleg a trafót szerelték, ezt azért nem tudhatod olyan biztosra...
De az tuti nem mennek olyan könnyen gajra a régi dolgok .

Hát ennyi erővel vehetnék én most 2.1 et 20 k-ért,

sőt a modecomom is használhatnám, és eladnám az összes cuccom :D fel is szabadulna 150 ezrem :D

De valahogy maradok a hifi-nél .

Én teljesen megértem az álláspontodat, nem szeretsz látatlanba vásárolni, de ahogy itt a kolléga említi , hiába hallgatod máshol meg ha nálad más a környezet.

Pl nálam kifejezetten szarul szólnak a hangfalaim, mert kevés a szoba. De majd ha elköltözöm egyszer, akkor jó lesz :) addig meg elfér, meg hallgatom ahogy tudom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#66) Kampó válasza trufa12 (#65) üzenetére


Kampó
senior tag

De azt hallom hogy nem recseg nem susog és hogy müködik:) Az hogy a hangkép más egy szobába mert kisebb vagy nagyobb az totál más dolog......

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67) orion1025 válasza Kampó (#66) üzenetére


orion1025
őstag

Vannak megbízható eladók is a világon....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#68) trufa12 válasza Kampó (#66) üzenetére


trufa12
addikt

Erre mondhatom azt is hogy befújta előtte kontakt spray-vel, aztán mire haza érsz hallgatod 1-2 napig és előjöhet a baja...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#69) Kampó válasza trufa12 (#68) üzenetére


Kampó
senior tag

nem csak a kontakthiba miatt susog recseg :D:D:D vagy zug búg :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#70) trufa12 válasza Kampó (#69) üzenetére


trufa12
addikt

hát nem , de azt meg én nem tudom , sok baja lehet :D

De én megértem az álláspontod, és használd egészséggel a kis puttyogót, én is el-el evickélek a magam módján :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71) akosakosz válasza Kampó (#20) üzenetére


akosakosz
csendes tag

Ahoj!

Velemenyem szerint kimerito az irasod, de tenyleg a belepo kategoriabol emeltel ki egy emlitesre nehezen meltot.

Ha nem akar az ember raaldozni, a piac kimeletlen - en is erzekeltem, ugyanis abban sikerult meggyoznod, hogy jol tettem a figyelmedbe is ajanlott Genius 1250B-s hangfalpar vasarlasat (en is messze vagyok perpill. mindentol), en egy 2.1-es Canyon 2x pici, lapos(!) hanfgal+30*30-as erosito+melynyomo kombot csereltem le ra. Meg 3x korbefordulva, fellabon allva vagy akar viz alatt is szo nelkul az elobbit valasztanam.
Ahogy irva is vagyon a rovid mobilarenas horizont-tagitasban, ezen is hallhatoak voltak mas hangok is a melyen, nem tudom nalad ez jelentkezik-e. Mondjuk azt is illik megemlitenem, hogy ennel a Genius-nal biz. hangero alatt (keso este gep elott ulve van amikor erre van igeny ugye) meg a suket fulem ellenere is nagyon "mono"-nak, laposnak erzem a hangzasat.
Szerencsemre itt a kommentekben a vasarlas elott kitalalt tervemre nyertem igazolast, azaz ha lesz hozzaferesem, vadaszok egy erositot meg hozza egy hangfalparat, addig talan meg meg is oroklom fater regi Orion-jait, vicc, hogy mit tudnak meg mindig az uj+olcso szegmenshez kepest. :)

Tovabbi kellemes cikkezgetest!
Udv

(#72) Kampó válasza akosakosz (#71) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem azért irtam mert kiemelkedő darab lenne.. Hanem azért mert ezt vettem. Ennyi XDXD ha egy 3000ft os fost veszek arról is írtam volna mert időtöltésnek remek.:) Nem említetem sehol hogy ez high end.. nemtudom miért kell azt hinni vagy hol van az kőbe vésve hogy csak a 100ezres űber kütyükről lehet bemutatót írni. Mellesleg Látatlanba nem tudom hogy lehet akár mit is minősíteni átlag felhasználásra teljesen megfelelő hangkeltő és ebben az árban ha leszámítom a postát 18000ft nem kapni jobb minőséget. De a továbbiakban a én ezt meg azt vennék hozzászólásokat nem értékelném:) Nem ma kezdtem én sem.. nem vagyok hang mérnők sem pedig milliomos, irtam már kb 5x nekem is voltak régi hifi hangfalaim erősítőim de eladtam elcseréltem őket... aztán jött ez jelenleg megfelel 3 hónap múlva lehet veszek 2d 600wos ládát mert akkor ép az kell . Nem kell többet látni a cikkbe mint ami valójában.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#73) akosakosz válasza Kampó (#72) üzenetére


akosakosz
csendes tag

Jogos, nem kene itelkezni felette.
Ahogy Te is irtad, idotoltesnek remek - sajnalom, unalmas a munka. :B
Irj meg batran, szemely szerint szivesen olvasnam.

[ Szerkesztve ]

(#74) trufa12 válasza Kampó (#72) üzenetére


trufa12
addikt

Azt hittük egy 10 éves muksó vagy ;]

Nah de legalább jó a kis kínai :) ha még azóta is szól . :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#75) Kampó válasza trufa12 (#74) üzenetére


Kampó
senior tag

:DD :DD :DD :DD szól igen a frontokat lecseréltem kis hifi hangfalakra igy pazar a hangzás:P

AMD volt AMD van AMD lesz

(#76) cellpeti


cellpeti
veterán

Trust Tytan másnéven

Tigris, tigris, csóvafény...

(#77) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Elolvastam a tesztet és úgy döntöttem ennyiért (8900) akcióban jó lesz ez. :)
És valóban elég jól néz ki, ráadásul a távszabályzón lévő be és kimenet is elég hasznos számomra.

(#78) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Clips... :C

(#79) #31600896 válasza trufa12 (#45) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ekkora ökörséget se hallottam még egyszer sem... miért kéne mindig fél milliót költeni egy kocsira? Volt neked kocsid egyáltalán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.