Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Ez egy elég kilátástalannak tűnő próbálkozás. Szerintem.

(#2) UnA válasza Oldman2 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Ettől még nem szabad feladni.

(#3) Razzul


Razzul
senior tag

"Tap and go" alatt itt gondolom a home gomb kettős koppintására gondolnak, de javítsatok ki ha tévedek. Hasonló funkció Android telefonok esetében elérhető?

Stat crux dum volvitur orbis

(#4) -Skylake- válasza Razzul (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#5) dajkopali válasza Razzul (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, ez a polcnál történő érintéses fizetést jelenti

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nagyon helyes büntessék is csak meg őket. Míg almám volt álmodni se lehetet itthon Applepay-ről, mióta dróidot használok(mondjuk a mobil fizetés akkor is ment már a dróidos telókkal) azóta már minden bank is tudja az almás fizetést. :)

(#7) joey04


joey04
titán

Mint a legtöbb eb vizsgálat/büntetés, ez is bullshit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) joey04 válasza INGJOKE (#6) üzenetére


joey04
titán

dögöljen meg a szomszéd tehene is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) btotyi


btotyi
tag

OK lehet szidni az Apple-t, (nincs iPhoneom!) de amikor androidon mindenféle tákolmánnyal kell küzdeni, hogy működjön az nfc-s fizetés (lásd. simple és 1+ 7T Pro esete) akkor azért elgondolkodik az ember. Valami köztes megoldást kellene kitalálni csak nem tudom mit. Az Apple megoldás gond nélkül müködik az óráin is, androidon ???

[ Szerkesztve ]

(#10) Jim Tonic válasza UnA (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ennyi.
Aki bullshitel, az nincs vele tisztában, mekkora károkat okozhat ilyen működés. Lásd MS és Intel balhék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) sztanozs válasza btotyi (#9) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából senkinek nem a technológiával van a baja, hanem, hogy pofátlanul sokat kérnek az integrációért.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) btotyi válasza sztanozs (#11) üzenetére


btotyi
tag

Igen, ezért mondtam, hogy valamit ki kellene találni, de mondjuk ne az legyen, hogy nyissák fel az nfc apit és akkor megindul a tákolás.

(#13) sztanozs válasza btotyi (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

vagy felnyitja az nfc api-t 30%-ért cserébe

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) Mumukuki válasza btotyi (#9) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Ezt nem teljesen ertem. Google pay beallitasa volt kb 1 perc es nehany kattintas androidos telefonon. Hibatlanul mukodik jo nehany kozelemben levo telefonon. Milyen takolas kell oda?

(#15) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Pontosan mi a baj az Apple Pay-jel?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) -Skylake- válasza bLaCkDoGoNe (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

2020-ban nem birjak elviselni a munkanelkuli jogaszok, ha valaki a sajat hardware-en a sajat software-e ala fejleszt egy sajat szolgaltatast. Ezen kivul az egvilagon semmi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) bLaCkDoGoNe válasza -Skylake- (#16) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Akkor helyes volt az első tippem, hogy ezek a rohadt bürokraták annyira nem tudnak magukkal mit kezdeni, hogy gyártani kell valami ügyet a saját fontosságukat hangsúlyozandó.
Ezek szerint a Samsung-ot is elkezdik csuklóztatni a Samsung Pay, valamint a nagy Gét a Google Pay miatt?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) hakosh válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


hakosh
tag

Nem erted a problemat. Androidra barmilyen payment app telepitheto es azt hasznalod, ami neked a legjobb. iOS-en csak az Apple Pay-jel fizethetsz, nincs valasztas. Ez az EU problemaja.

(#19) bLaCkDoGoNe válasza hakosh (#18) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Na, pontosan ez az, én sem értem a problémát, ti. hogy ez miért probléma; azt meg főleg, hogy mi köze ehhez az EU-nak. Elmennek a picsába.
Ezer fontosabb dolog van, amivel foglalkozni kellene, ha már, csak hát ahhoz ugye tutyi-mutyi, tehetetlen, töketlen banda.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#20) Razzul válasza bLaCkDoGoNe (#19) üzenetére


Razzul
senior tag

Versenykorlátozás. Az Apple letiltotta a külső fejlesztők NFC-hez való hozzáférését, ezt vizsgálják. Tehát nem az a gond, hogy az Apple NFC fizetést nyújt, hanem hogy másoknak nem ad erre lehetőséget. Az, hogy ezt ki tartja jogellenesnek az másik kérdés.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#21) bLaCkDoGoNe válasza Razzul (#20) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Világos, ez megvan. Én továbbra is úgy vélem, hogy ez mondvacsinált fingreszelés ebben a kérdésben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) -Skylake- válasza hakosh (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Persze, csak az iPhone-ra amúgy csak iOS telepíthető , android meg Win Phone nem. Amint elmagyarázza nekem valaki, hogy a két esetben mi a valódi eltérés , azonnal és szó nélkül elfogadom , hogy tévedtem.
Van egy hardwarem , az iPhone. Én terveztem , én gyártom , minden évben pontosan azt adja a készülék amit én döntök, hogy adhat. Van hozzá egy szoftverem , amit én terveztem , én programoztattam , én gyártom. Én döntöm el milyen funkciókat kaphat , én döntöm el, hogy mit engedek és mit nem. Anno nem engedték a csengőhangnak betenni külsős zenét. Nem akarták , nem engedték. Nem engednek külső forrásból alkalmazást telepíteni , mert nem. iPhone-ra akarsz appot ? AppStore , vagy dobd ki.

Magyarázd meg nekem, hogy egy olyan eszköznél aminek minden egyes négyzetmilimétere , a szoftvernek minden egyes bite az én saját találmányom és az egész rendszert a teljesen nullától a kész termékig én építem fel , ott mégis kinek és mi a picsa köze van ahhoz, hogy én mint engedek ? Ha az apple holnap azt mondja, hogy minden 2020.06.18 (holnapi nap) után eladott készüléken kizárólag egyszínű rózsaarany háttérkép lehet , akkor ebbe hogy kötsz bele ? A teljes rendszer az övé, szó nélkül mondhatja , hogy mostantól iPhoneon senki soha nem állíthat be más hátteret , kizárólag rózsaaranyat. Mi a kérdés ?
Ha az apple monopol helyzetben lenne (amiben darabszám alapján egyáltalán nincsen , de még csak elméleti szinten sem) , akkor jogos lenne. Mert akkor kényszerítve lennél. De basszus , hát nem vagy kényszerítve. Ha neked nem tetszik , hogy nem tudsz appot letölteni apkmirror-ról iphonera , márpedig te nem akarsz fizetni , szépen fogod magad oszt van 867 különböző droid telefon 5ezertől 1,2 millió forintig. Mindenkinek ott a választás és még csak nem is olyan kamuválasztás mint a win helyett linux , mert gyakorlatilag az apple exkluzív dolgokon kívül mint icloud meg társai , a droid tökéletesen szinten van az iphonenal , senki nem gondolja azt hogy egy s20+ az egy rakás szar egy i11-hez képest , mert egyértelműen nem. Az egyik a merci , a másik a bmw , más és más autok , de mindkettő prémium , mindkettő kávzi ugyan azt adja csak más köntösbe. Itt ugyan ez van , ha nem tetszik az APPLE pay akkor talán ne APPLE telefont vegyél...
Jó hogy nem majd még baszki jogászok fogják eldönteni , hogy egy tech cuccnak milyen képességei lehetnek meg mik nem... Addig örüljön mindenki ameddig ez többségében mérnökökön múlik , addig lesznek értelmes készülékek. Ha ezeken múlna akkor lenne benne rendszerszintű rainbow téma , nehogy már egy gui kirekesztő legyen a lmbtq társadalommal szemben... Kell ez ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) hakosh válasza bLaCkDoGoNe (#19) üzenetére


hakosh
tag

Nagyon is van koze hozza, mert az Apple EU-s polgaroknak okoz kart (legalabb is ezt vizsgaljak). Jelenleg egy harmadik fel nem tud jobb/olcsobb szolgaltatast nyujtani, mert az Apple nem engedi. Es mivel nincs verseny, annyit kernek erte, amennyit akarnak. A felarat vegul persze a fogyasztok fizetik meg, hiszen a kereskedok beepitik az arakba a koltsegeket. Es emiatt azok is tobbet fizetnek, akik pl keszpenzzel fizetnek.

(#24) Razzul válasza -Skylake- (#22) üzenetére


Razzul
senior tag

Tegyük föl, hogy felépítesz egy kisvárost Dániában. Minden szög, üzlethelyiség, vízvezeték és buszmegálló a te kezed munkája. Te leszel a kisvárosod vezetője, hiszen te húztad fel és a tiéd, ez rendben is van.

Egy nap úgy döntesz, hogy szeretnél kisboltot nyitni, ahol jó drágán árulnád a parizert az ott lakóknak. Mellesleg hozol egy szabályt, hogy innentől kezdve más nem nyithat boltot a városban.

Nos, ezt az EU-ban nem teheted meg, nem mondhatod a nálad lakóknak, hogy csak tőled vehetik a parizert, ha nem tetszik költözzenek máshova. Hiába te építetted a várost, vannak olyan szabályok, amiket ettől függetlenül is be kell tartanod, az ott lakók és más kisboltosok miatt.

Stat crux dum volvitur orbis

(#25) sztanozs válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


sztanozs
veterán

Az a gondjuk bizonyos piaci szereplőknek, hogy az apple pay integrációért sokkal többet kell (arányaiban) fizeni, mint bármilyen megoldásért androidon, de iOS-en nincs más megoldásra lehetőség. Ez a versenykorlátozás.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#26) Jim Tonic válasza bLaCkDoGoNe (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha nem érted az ügyet, miért ítélkezel? :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Tetsuo válasza bLaCkDoGoNe (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Most akkor érted, vagy nem érted? Vannak a törvények, meg van az Apple. Jelenleg a kettő nem kompatibilis ezügyben. ;)

(#28) btotyi válasza Mumukuki (#14) üzenetére


btotyi
tag

Volt némi levelezésem a Simple ügyfélszolgálattal, de inkább hagyjuk. A popup ablakot 9 hónap alatt nem tudták megoldani (eltér az android 9 és 10 ebben a tekintetben), végül a OnePlus lépett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.