Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) darkarthur


darkarthur
senior tag

Jó cikk! :C
Bár engem nem igazán vonz még ez a dolog. Megelégszem egy monitorral. :DD

Samsung S23 Ultra 5G

(#52) pointer4 válasza Depression (#49) üzenetére


pointer4
tag

Jó gondolat !

(#53) izee


izee
senior tag

Üdv

Nekem olyan (közép távú) elképzeléseim vannak, hogy 3 széles monitort pivot módban(tehát függőlegesen) rakok össze. Hogyan tudnék megbizonyosodni róla, hogy az eyefinity rendben teszi a dolgát 3 függőlegesbe állított monitorral? (van rajtuk displayport is)

Köszönöm a válaszokat.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#54) Menthirist


Menthirist
veterán

bennem csak az merült fel a cikk kapcsán, hogy ha sok usb-s cuccod van, miért nem veszel egy elosztót? minden usb port azt hiszem 128 eszközt tud kezelni (meg úgy összességében is ennyit tud a rendszer), így ha mondjuk a 8 usb portodon van 8 eszköz, és kéne még hely, az egyik helyett beteszel egy elosztót, és máris van hely... nálam is 10 usb-s eszköz van 6 külső porton (egy 5-ös elosztóval)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#55) neilszab válasza Menthirist (#54) üzenetére


neilszab
őstag

A játék nem kezeli az eszközeit egy bizonyos szám felett....

Komolyan mondom, ilyen problémák.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#56) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

nem olvastam még végig de az apple átalakítójának ki be huzkodását nem lehet kiküszöbölni azzal h kikapcsolod az usb energia gazdálkodását eszközkezelőben? olyankor nem kapcsol ki ha nem működik.

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#57) schawo


schawo
titán

A fő különbség a 3x1 monitor és az egy nagy fullhd-s között, hogy az újabb szimulátorok támogatják vagy hamarosan támogatni fogják, hogy az egyes kijelzőkön más és más tartalom jelenjen meg.

Ennek akkor van különösen előnye, ha a két szélső monitort beforgatod, egy bizonyos szögbe és oda nem a síkban renderelt képet teszi be a játék, hanem egy jobb- és egy baloldali síkban renderelt képet. Ekkor a szélső képeken nem előre látsz, hanem bizonyos szögben oldalra, tehát látod, hogy mi folyik melletted.
Azt hiszem nem kell ecstelni, hogy mennyivel jobb ez, mintha csak előre látnál egy nagy képernyőn.

Ezért van jelentősége a 3 monitoros megjelenítésnek (jobb közép bal), míg a kétmonitoros jelentéktelen (vagy 2x előre vagy csak oldalra látsz), és helyettesíthető egy nagy kijelzővel.

Az egész elsősorban egy 3.0 hangrendszerhez hasonlít, ahol van két sztereó és egy center sugárzó.

Kíváncsi leszek mikor jutunk el a monitoros körbebástyázásig. Ehhez min. 8 monitor és megfelelő szoftver szükséges (1 elöl, 2 féloldalt, 2 oldalt, 2, félhátul, 1 hátul).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58) neilszab válasza schawo (#57) üzenetére


neilszab
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, de sztem még 1 monitorral sem csak előre nézel, hanem egy bizonyos perspektívát látsz, melynek a látószöge szoftveresen van szabályozva

Szóval ha kiraknál a falra egymás mellé egysíkban 8 db monitort öszekötve, akkor a legszélsőkön már azt látnád, ami mögötted van, mint egy nagylátószögő kamerával készített képen. (Ugyan ez lenne, ha mindezt 1 db monitorral csinálnád, ami 8 monitor széles)

Szóval azt akarom mindezzel mondani, hogy ehhez nem kell semmi modern technika, vagy újabb játék, mert ez már alapból így van, és ez egyáltalán nem a monitorok számátol függ, hanem a megjelenített képkockáktól. A legideálisabb az lenne, ha minden monitor már eleve meg lenne görbítve, ezért jobb a 3, mert azzal némileg hajazni lehet rá.

És még hozzátenném azt is, hogy...szerintem :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#59) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a CRT ilyen célra használhatatlan. próbálkoztam vele, a probléma az, hogy ha nem teljesen derékszögben nézi az ember (a szélsőknél márpedig ez megoldhatatlan), akkor zizegni fog, ami pillanatok alatt lefárasztja az ember szemét. max 1 óra, és jön a kifolyás effekt.

ez a DisplayPort nagy bumburnyákság.

én anno Supreme Commandert nyomtam két 19"essel, a káva tényleg nem volt zavaró egy idő után. viszont érdemes egyforma monitort venni, különben tényleg esélytelen összehangolni őket. főleg, ha az egyik digitális, a másik analóg, persze eltérő panellel... a desktopra való kiugrálás ott sem volt tökéletes, konkrétan a SupCom nem tudott visszajönni AltTab után két monitorral. viszont a dupla desktop is hatalmas fíling volt.

kellett volna egy harmadik kijelző is (TV), de ahhoz CF kellett volna, ahhoz meg jobb lett volna x38, meg mégegy vidkari, meg arra rendes hűtés (hangkártyám is van), meg ezek szerint driverpara miatt nem is ment volna. ez mindenesetre szép húzás az Atitól, hogy a három kijelző megint nem megy. kíváncsi vagyok mikor lesz erre hack...

Menthirist: a játék max 4 beviteli eszközt kezelt egyszerre. egy kormány, egy váltó, egy pedálsor és egy talán kézifék volt ez a cikkírónál. hiába tudna többet rákötni, ha a programmal már nem lehet kezeltetni őket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!

Ha van 2 monitorom és DVI-n csatlakozik mind a 2, akkorsem megy az eyefinity. Ezis csak úgy müködik, ha az egyik displayportos? Valamilyen más megoldás van rá?
Köszönöm a válaszokat.

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#61) neilszab


neilszab
őstag

Na, én is elkezdtem gondolkodni vmi kis okosításon cockpit téren, lenne is néhány kérdésem, hátha azóta okosabbak vagyunk: :B

- Crossfire-ben kiderült-e már, hogy működik-e a cucc, ha mondjuk két 5770-esből állna a gépház? Mármint a csatlakozós mizéria nélkül...
- Az 5870-nel milyen FPS tudsz kicsikkarni így a rendszerből, és milyen grafika mellett? Mondjuk vmilyen Simbin és iRacing esetében...
- Lehet-e olyat csinálni az Ati szoftverében, hogy "belefoglalni" a moncsik káváját a képbe? Úgy értem, hogy nem ott folytatódna a kép 3-4 centivel arrébb, ahol a másik monitoron abbamaradt , hanem mintha folymatos lenne, csak a montor kávája épp kitakaraja azt a részt... nem tudom érthető-e így a dolog? Más szavakkal, lehet-e a megjelenített képkockáktat vízszintesen pozícionálni az egyes moncsikon? A TripleHead2Go tud ilyet...

Köszi

Aztán a pályán is lássalak majd vmikor... iR-hez jön a Póni, asszem nekem ott a helyem! ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#62) neilszab


neilszab
őstag

Jah, illetve még egy kis újdonság, az árát nem tudni: Radius 320

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#63) pointer4 válasza neilszab (#61) üzenetére


pointer4
tag

-Crossfire-ben menne, igen, de a DualDVI adapter mindenféle képen kell.
-FPS tesztet pár hét múlva tudok csak adni, de kb a felére lehet számítani
-a káva kivágás nem megy eyefinity mellett, legalábbis még semmi ilyennel nem találkoztam

(#64) neilszab válasza pointer4 (#63) üzenetére


neilszab
őstag

Úgy értet Crossfire-ban is marad ez a 2 DVI + 1 DisplayPort felállás és nem használható a társkari DVI kimenete?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#66) pointer4 válasza neilszab (#64) üzenetére


pointer4
tag

Ezt nem tudom. Sajnos még csak 1 kártyám van :D

Előzetesnek meg ezt:

kép

(de ez még félig titkos) :D

[ Szerkesztve ]

(#67) neilszab válasza pointer4 (#63) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, nemrég láttam egy videót erről, hogy az Ati Driverben ott van az eszköz a 3 monitor képének pozícionálásához, csak most hirtelen nem tudom hol... de majd megkeresem neked a vidit. De sztem vagy olyan ügyes, hogy magadtól is rájössz, mindenképpen érdemes lenne megpróbálnod.

Egy gyors kérdés:
a 3 monitoros rendszerhez elég csak a VGA-t felturbózni, vagy a procira is rá kell gyúrni hozzá?

Köszi...és szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#68) pointer4 válasza neilszab (#67) üzenetére


pointer4
tag

Milyen jellegű pozicionálásra gondolsz?
Mert pl overscan van rajta, és tényleg ki tudom tolni a képet, hogy egy keretnyi kilógjon, de csak ésszerű határokon belül, akár azt is mondhatnám elég kicsit :D
És köszi :D

Hát számolj úgy, hogy kb felére esik le az FPS, ha az úgy kevés, akkor procit is izmosíts :D
Ha van egy játék, ami kifejezetten érdekel, mond melyik az, és lemérem neked így is úgy is.

Poi

(#69) neilszab válasza pointer4 (#68) üzenetére


neilszab
őstag

Hát engem az iRacing érdekelen főleg, no meg a gmotor-os játékok, de leginkább a GTL, természetesen :B

Bár azt nem tudom, hogy hogy lehetne lemérni, hogy a proci mennyire kell hozzá. Ja, de mondjuk van rá ötletem,de majd MSN-en megdumáljuk... már ha a pici mellett van mostanában erre időd... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#70) Encipoly válasza pointer4 (#1) üzenetére


Encipoly
csendes tag

Ez egy nagyon jó cikk, köszönjük szépen.

FONTOS:

A Sapphire megoldotta a kártyáin azt, hogy egy viszonylag olcsó (6000Ft) Sapphire aktív display port átalakítóval használhassuk az Eyefinity technológiát, display porttal nem rendelkező monitor hiányában is.

Az átalakító könnyen és gyorsan beszerezhető !

Katt a lenti linkre.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71) pointer4 válasza Encipoly (#70) üzenetére


pointer4
tag

Igen, hála égnek, nálunk is hamar megjelent a forgalomba.
Viszont 1-2 napja megjött egy új figyelemre méltó driver az ATI-tól, Eyefinity szempontból, tényleg stabilabb lett a group készítés.
De az igaz fejlődés, a 3db TV-vel is elindul a bezel compensation.
Nem kell neki hogy azonos EDID firmware-el rendelkezzenek a kijelzők, és azonos méretet jelentsenek.

AMD Catalyst 11.4 Early Preview 7 Vista x32 x64

AMD Catalyst™ Driver 11.4 early Preview Features:

Delivers performance enhancements for the AMD Radeon™ HD 6000 Series & Windows 7.
Includes enhancements to the AMD Catalyst Control Center™
New task based Display Management controls

* Simplifies the configuration of displays and display settings
New Eyefinity setup group
* Setting up an Eyefinity group has never been easier
New branding (based on system configuration)
* AMD based platform – AMD VISION Engine Control Center
* Discrete AMD GPU with Intel CPU – AMD Catalyst Control Center™
AMD Catalyst update notification (found within the Information Center)
* Please note this functionality is not yet enabled, but will be in a future AMD Catalyst release
* This feature will be used to notify users that new AMD Catalyst software packages are available
* Fixed cases where Dragon Age 2 would hang in DirectX11 on ATI Radeon™ HD 5800 Series products.

Lehet most mindjárt bele is vésem ezeket a cikkbe...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.