Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pointer4


pointer4
tag

Akkor, jöhet hideg is meleg is :D

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát így már nem valami nagy szám ez a sokmonitoros cucc. Bár el kell kezdeni valahol...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Cleinor


Cleinor
tag

Nah valahol itt kezdődik egy jó cikk.
Iszonyatosan részletekbe menő, és élvezet volt olvasni!

Grat, és köszi!!!! :R

Ésbammeghogyvan3fullhdtvreésradeon5XXXrapénzedésnemszégyenledeztnekünkmutogatni :DDD

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

(#4) baleee89


baleee89
aktív tag

grat :C

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#5) BiP válasza Cleinor (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is irigykedek :)
Főleg a távirányítóállvány durva, meg persze a cockpit.

(#6) Levin01


Levin01
őstag

Hát én örülök ha a mostani célkitűzésem meg tudom valósítani, ami egy 106-os FullHD-s LCD tv, egy gépfejlesztés, meg egy jó szék és kormány.
Biztosan nem tud akkora látószöget nyújtani mint 3db monitor, de azért egy 106-os tv-n már nem lehet rossz a játékélmény, és lényegesen kevesebb erőforrást igényel :DDD

(#7) Peter13 válasza Levin01 (#6) üzenetére


Peter13
senior tag

Biztos nem okoz majd csalódást...én nemrég cseréltem egy 46"-os full hd TV-re, és miután beállítgattam (azért erre szánj egy kis időt :) ), lenyűgöző lett az eredmény. Biztos nem olyan mint egy hárommonitoros cucc (már csak a képarányok miatt sem), de éles és homogén a kép, elég nagy ahhoz hogy már a periférikus látásodat is megbizgesse, és persze még mindig egyszerűbb összerakni (filmet nézni meg... :D )

A cikk szerzőjének viszont minden elismerésem: szép cikk lett, tanulságos, olvasmányos...le a kalappal :R :C

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) Mushroom válasza Levin01 (#6) üzenetére


Mushroom
tag

Megerősíthetem, hogy nem rossz élmény:)
Nagyon jó a cikk, de mondjuk én nem adnék ki három monitorért ennyi pénzt, meg a vidk-a se olcsó. Én egy 42"-os Full HD Tv-n szimulátorozok és így azért már be lehet állítani olyan látószöget, amivel már jó játszani, és természetesen ez a házimozi is, míg egy ilyen rendszer csak szimulátorozásra használható!
De ha valakinek sok pénze van biztos jó, de engem így látatlanba zavarnának a keretek, bár lehet, hogy tényleg meg lehet szokni, de ennyi pénzért már ne szoktassák az embert semmire:)

(#9) bufurc válasza Mushroom (#8) üzenetére


bufurc
tag

A keret miatt élvezhetetlen. Sokkal kevesebb macerával jár 1 bazi nagy 16:9es tv ami hd-ben 2 méterről azért nem olyan szar. Vagy akár 16:9es projektor amit szépen rá lehet igazítani 1 görbe vászonra. 250ért már vannak ilyenek.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#10) zera


zera
csendes tag

Hogy is volt azzal a sok macerával a projectorral? :)) Árban már bőven megvan egy Full HD-s projector árával ez az egész, és azon filmezni is jobb ;]

Jó cikk! Grat!

[ Szerkesztve ]

„Ki mint net, úgy adat!"

(#11) nixx-21


nixx-21
senior tag

érdekes.....nem gondoltam volna hogy ennyit kell szöszmötölni vele, hogy összejöjjön :U :N
mellesleg engem az idegbaj kerülgetett volna h még ennyit kell költeni kábelekre :D már majdnem egy 4. monitor ára :D

nem tudom ki hogy van vele de engem érdekelne az anyagi része :U
mondjuk a végére lehetne egy összegzés, hogy:
átalakító X forint
monitorok X forint
stbstb :K

hogy úgy valójában mennyibe van egy ilyen rendszer :R

mod:
mellesleg nem rég még én is kipróbáltam (persze sehol nem volt még az Eyefinity)
még az X1600PRO-ra kötöttem kettő monitort...
hatalmas szabadságérzetet ad az embernek hogy az egyiken nézhet mondjuk egy filmet (vagy akár youtubeot) másikon msnezhet, Photoshop, PH! vagy akármimás..

aztán jött a HD4670-es kari itt újra összehoztam a 2 monitoros rendszer-t és már játszottam is vele:
-Crysis [igen a kis 4670-esen is egész jól futott]
-Call of Duty 4
-Burnout Paradise

utóbbi hihetelenül kompatibilis a többmonitoros megoldásokkal;
személyre szabhatod hova rakja a HUD-ot,
kiválszthatod h melyik oldalon legyen az a +1 monitor vagy netán középre legyen rakva a történet és mindkét oldalon szélesedjen

összegezve nekem ugye csak 2 monitor volt egymás mellé rakva felbontás 2560*1024-es volt középen volt a kávája a monitornak Burnoutnál nagyon hamar hozzá szoktam h középen van egy fekete csík szinte már el is tűnt...
FPS-eknél volt egy kicsit érdekes mert ugye a célzás szempontjából középre helyezett célkereszt megszélesedett :D de hozzászoktam :K
irtózatosan emg tudja növelni a játékélményt az egyszer biztos :K :R

ha igény van rá linkelhetek pár screenshot-ot :R

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#12) 3aTi3


3aTi3
tag

a távirányítótartós képen a cockpit előtt (monitor alatt/mögött) mintha lenne egy-két kik*rt nagy hangszóró. azok valóban ott vannak, vagy csak poszter? :)

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#13) engusz


engusz
veterán

Nagyon korrekt cikk, alapos, nagyszerű. Viszont szomorúan olvasom az ATI Eyefinity-vel kapcsolatos tapasztalatokat. Direkt egy kisebb HD 5xxx modellre várok, hogy egy kártyával meg tudjam hajtani az asztalon lévő két TFT-t, illetve a szoba másik részén lévő LCD TV-t. Viszont az aktív DP adatper meglövi az egész témát, leginkább az ára miatt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) pointer4


pointer4
tag

Hát 65" meg 103" os plazmán is próbáltam, de ugyan azt láttam mint a 32"-os on. Csak nagyobban, itt igazából a méretaránnyal van gond. Ezen meg ezen (munkahelyi ártalom.

Projektornak az árával, az izzóköltségével, a vászon árával meg, elhelyezésével, meg a sötétítéssel van gondom. Plusz nem egy esetről tudok, amikor a 3000 üzemóra helyet csak 1000 órát ment az izzó, és garancia csak 150 órára van, az izzócsere meg 60-180 ezerig simán megvan :S

(#15) pointer4 válasza engusz (#13) üzenetére


pointer4
tag

Óóó, az nem gond, a négy kimenet alapból is megy, bármelyikre kapcsolhatsz. Így a Displayport kimenet is működik az 5000ft-os átalakítóval is. És bármelyik kettő használható, a gond ott kezdődik, ha egyszerre akarsz hármat. Van DP-HDMI átalakítóm eladó, olcsón, alig használt :D :D

(#16) engusz válasza pointer4 (#15) üzenetére


engusz
veterán

Minden egyes alkalommal bele kell nyúlnom a Catalyst Control Center-be, ha a TV-re is szeretnék képet kérni? Ilyenkor lekapcsol valamelyik TFT?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) pointer4 válasza 3aTi3 (#12) üzenetére


pointer4
tag

Ott vannak, ők az én drágaszágaim :)

(#18) pointer4 válasza engusz (#16) üzenetére


pointer4
tag

Ha csak kettő monitor van a gépen, akkor win7 alatt a 'WIN'+'P' gombokkal válthatsz (korábbi oprendszereken pl a Ultramon-al tehetsz billentyűre váltást). Ha bonyolultabb a helyzet, akkor be ell sétálni a CCC be.

(#19) engusz válasza pointer4 (#18) üzenetére


engusz
veterán

Két monitor és egy TV. És persze Windows 7. De ez lehet működne a jelenlegi kártyával is? Három kimenet van rajta. :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) nixx-21


nixx-21
senior tag

mellesleg ezek fix h nem aktív átalakítók :U :D

engusz: ha nem szeretnéd hogy a mind a 3 működjön akkor nem kötelező az új kárty mert akkor 1 asztali monitort lekapcsolsz addig amig a TV-re is szeretnél képet viszont ha 3 fejes (monitoros) képet akarsz azaz egyszerre szeretnéd üzemelni mind a 3 kijelzőt, akkor bizony kell az új kártya és a DP-os macera

ha ien könnyű lenne akkor nekem is jó lenne 4 kijelzővel
(Gainward 4670: HDMI,DP,D-sub,DVI) :D

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#21) pointer4 válasza engusz (#19) üzenetére


pointer4
tag

Egyeszerre kettő bármikor.

(#22) pointer4 válasza nixx-21 (#20) üzenetére


pointer4
tag

Az tuti, de az is, hogy a monitornak van DisplayPort bemenete.

Ár tekintetben meg a tv árakat nem írom le, mindenki tudja mennyibe van a monitorja, ha még kettőt szeretne venni mellé.
Az aktív apple adapter boltban 28k-35k között mozog.
Két átalakító kábelt rendeltem meg, az 11k-ra jött ki amit levontak, a FedEx-es vám meg áfa címén még elkért 5400-at, tehát egy kábel ~8.000,- (mellesleg jelzem, hogy 18$-ról ~volt szó)

[ Szerkesztve ]

(#23) nixx-21 válasza pointer4 (#22) üzenetére


nixx-21
senior tag

de ez mekkora kib@szás nem elég h megveszed a kártyát és a 3 monitort még azt is szabályozzák, hogy az a 3 monitor milyen legyen(legalábbis az egyik DP-s) :N tuti valmai driveres történet (és pénz) van a háttérben... :D

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#24) engusz válasza pointer4 (#21) üzenetére


engusz
veterán

Uhh, ez nekem nagyon új volt, köszönöm!

Szerk.: ha CCC-ből cserélgetem a második megjelenítőt, akkor képtelen megjegyezni a natív felbontásokat, míg ha Windows-ból, akkor azonnal tudja. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) nixx-21


nixx-21
senior tag

ha úgy nézzük ez a macera csak akkor van ha 1 kártyára akarsz eröltetni 3 monitort...
ha veszel 2db 5770-est akor teljesítméynben (szinte) ugyanott vagy
(sőt még több VRAM-od is van mert ugye 2*1G-s HD5770 > 1*1G-s HD5870)
és ott kényelmesen lehet használni a portokat első karira dugod az első két moncsit a másodikra pedig a 3.at és voilá :C

szerintem ez olcsóbban kihozható tekintve h 2db 5770-es olcsóbb mint egy 5870 viszont az egyetlen para a Crossfire ha nem működik elég sovány teljesítménye lesz a kis HD5770-esnek 3 monitorra :U

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#26) pointer4 válasza nixx-21 (#23) üzenetére


pointer4
tag

Ilyet vadul ajánlanak pl :D
Amúgy sok-sok külföldi fórumon fel-fel háborodnak az emberek az adapter miatt. De hát mit ér az? :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Antibazsi válasza nixx-21 (#25) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

semmivel sem lesz több VRAM-od. magonként 1GB lesz így is úgy is és az a lényeg.

Nagyon frankó írás lett, gratula. Én is csak irigykedve és ámulva olvastam.
Viszont az érdekelne,h inputlag-ot mennyire tapasztaltál? Engem ez az egy ami visszatart a TV vásárlástól, mert mindenhol azt olvasom,h iszonyat magasak ezek az értékek és a reakcióigényes játékoknál sokszor a játékélményt erősen befolyásolják.

Üdv, Balázs

(#28) BiP válasza nixx-21 (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Tehát ha 2 kártyával (Crossfire) nyomod a 3monitoros widescreen mókát, akkor tök jól megy, csak akkor van gáz, ha 1 kártyára akarsz 3 monitort dugni?

(#29) nixx-21 válasza BiP (#28) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát igen mert ugye ha 1 kártyára csak 2 monitort dugsz akkor az tökmindegy h HDMI vagy DVI vagy D-sub vagy DP-ra kötöd...
mert csak akkor kikötés a DP használata ha egy kártyán akarsz 3 monitoros megoldást alkalmazni :U :K

(#27) Antibazsi: ez igaz de a HD5770-nál 1 SP-re több VRAM jut így nehezebben is tud kifogyni belőle meg ugye ha CF-ben egymás után felváltva generálják a képet (mert ugye az AFR lényege ez) akkor összeségében később fogynak ki megint csak a VRAM-ból a 5770-esek mint az egyedüli 5870 :U

mondhatni a két 5770 VRAM-ja összeadódik de ezt így nem mondjuk ki mint ahogy a 4 magos prociknál sem adjuk össze a magok frekijét :U :K

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#30) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Grat szep iras:)

Udv tacsek

(#31) pointer4 válasza Antibazsi (#27) üzenetére


pointer4
tag

Ezt a kifejezést most hallom először. Olyat már láttam, hogy egy lcd tv tuneréről egy fél másodpercel később mutatta a műsort mint egy egyszerű képcsöves társa. A sok digitális szűrés, meg modifikáció miatt, de videójelről ilyet még sosem figyeltem meg.

(#32) pointer4 válasza nixx-21 (#29) üzenetére


pointer4
tag

Szerintem ha két kártyát bedugsz a képbe, és sli-be, vagy crossfirebe kötöd őket, semmi sem fog történni a kimenetekkel. A teljesítmény ugyan nőni fog, de attól még mindig csak az alap négy vagy kettő vagy három kimeneted lesz. A második kártya kimenetei vagy nem is élnek, vagy ugyan azt küldik majd, mint az első.

(#33) nixx-21 válasza pointer4 (#32) üzenetére


nixx-21
senior tag

szerintem élnek a második kártya kimenetei....egy Abu kéne ide leginkább aki kioktat mindenkit hogy mi és hogy van :D

de ez lenne az ésszerű ha az Eyefinity működne CF-ben is

jaaaaaaaaaa hát most jut eszembe persze hogy működik hát mikor a 24 monitoros demonstrációt csinálták ott 4db 5870-es futott a gépben :K :K :K :K

"...A megoldás segítségével az egyetlen grafikus processzorral felszerelt kártyák akár hat darab monitort is képesek kezelni, sőt CrossFireX felállásban a megjelenítők száma megduplázható. Példaként az AMD egy Quad CrossFireX rendszer keretében összesen 24 kijelzőt kapcsolt össze, amin a Microsoft Flight Simulator X című játékprogramja futott..."
[link] ;)

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#34) pointer4 válasza nixx-21 (#33) üzenetére


pointer4
tag

De ott crossfirébe voltak kötve?

(#35) nixx-21 válasza pointer4 (#34) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát szerinted egyetlen 5870-es megbirkózik 63 Megapixel-el? :U
vagy akár elfér a 63 megás kép egyetlen 5870 "Eyefinity version" 2gigás VRAM-jában? :U
erősen kételem, és ebből feltételezem hogy Crossfire-be voltak kötve mert azért elég folyamatosan képet adott a dolog :K

"...Each monitor was 1920x1200 with a small amount of bezel correction (150 H, 120 V). So the effective displaysize is 1920*6+150*5 = 12270 horizontally and 1200*4+120*3 = 5160 vertically for a total effective resoltuion is 12270*5160 = 63,313,200 pixels!..."
nem kis kép...:D

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#36) pointer4 válasza nixx-21 (#35) üzenetére


pointer4
tag

Nem erre gondolok épp :D
És végül is mind1, hogy rá volt-e dugva a híd vagy sem, mert ugye egy kártyába akkor se tudnál 24 monitort rádugni.
Viszont lehet ez még mindig eyefinity sajátosság. 8800gtx sli -vel se tudok meghajtani 4 moncsit egyszerre, legalábbis úgy nem, hogy más-más desktop legyen mindegyiken.

[ Szerkesztve ]

(#37) nixx-21 válasza pointer4 (#36) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát én se látom de a leírtakból következtettem arra, hogy:
igen CF-be vannak kötve :U
és valószinűleg Eyefinity sajátosság. :K

vagy ha jól tudom az ellentétje van a dolgoknak..
csak az SLi-nél kizáró ok a több monitor/desktop.... :U aztán kitudja lehet tényelg csak egy Eyefinity sajátosság

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#38) pointer4 válasza nixx-21 (#37) üzenetére


pointer4
tag

De azt is eltudnám képzelni, hogy bent van 4 ilyen ATI kari. Ha összekötöd QuadroCrossfirébe akkor kapsz egy 6 monitor kimenettel rendelkező szörnyeteget.
Vagy ha nem tolod rá a hidakat, akkor kapsz egy 24 monitoros rendszert, ami számítási igényre kártyánként 6 monitorral foglalkozik. És az Ati driver okosan és szépen kezelgeti a dolgokat.

(#39) capulet75 válasza pointer4 (#38) üzenetére


capulet75
addikt

Nem egyszerübb egy 120 plazmára kikötni a pc-t?Ott is lehet képarányt állitani.Vagy most nagy baromságot irtam?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#40) pointer4 válasza capulet75 (#39) üzenetére


pointer4
tag

Igazából, belehetne állítani egy elég nagy fov-ot, és a képernyő felső-alsó részével nem foglalkozni. De ha már kifizettük, érdemes lenne használni :D
1db 24" monitor képe 53cm széles, háromnál ez 159 cm, ami szélességében egy 183cm-es képátlónál kapod meg, 72"-kijelző olyan 2 milló körül mozoghat, szemben a 3 db 24" moncsi, ami 180.000 pezóból összehozható, de amit te említettél 50" fullhd se nagyon van 300.000 Ft alatt. (Persze a gépednek cserébe nem kellene olyan erősnek lennie)

Viszont filmet nézni 1000x jobb 50"-on :D

Ezen a képen meg csak találgatni mernék, hogy mi lenne az ami látszana fent meg lent, amivel persze nem törődnék.

[ Szerkesztve ]

(#41) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ááá, nagyon jó kis élménybeszámoló. :)
Jó dolog ez. A driverek minden bizonnyal gyorsan fejlődnek majd.
Én is használtam régen két monitort, LFS alatt, azok CRT-k voltak, de élveztem.. szépen láttam, ki jön bal oldalt... :) ott még nem volt ilyen macera, két monitort szépen kezelt a HD2600 és a CCC.

(#42) Antibazsi válasza pointer4 (#38) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

így van! 0:50-től látható a megoldás.

az input lag lényegében a reakció idő az adott bemeneten. ez tesztek szerint pl. egy sony w5500 tv-nél minimum 28 ms, normál esetben 52 ms,de ez még egy igen jó érték LCD TV-nél,nem ritka a 100 feletti sem. És ez elég elkeserítő egy átlogos 8ms-os monitorhoz képest,de amin most játszok azé pl 2ms. Igazából ennél roszabbon még nem játszottam így nem tudom,h valóságban mennyire érzékelhető az eltérés a rosszabb reakcióidőnél,de állítolag nagyon, főleg fps játékoknál. Te is könnyen meg tudod mérni az input lagot otthon. Kösd az egyik TV-t és egy olyan monitort a gépedre aminek ismert a reakcióideje (legjobb egy CRT,annak tuti 0). állítsd be úgy a ccc-t,h mindkét kijelzőn ugyanazt mutassa. Indíts el egy stoppert ami a milisekundumokat is számolja és készíts egy fényképet róluk. Ha jó lesz a kép akkor rögtön leolvasható a két kijelző közötti eltérés. mint pl itt

Üdv, Balázs

(#43) Foo


Foo
tag

kiváló írás! tenkjúúú! ;)

(#44) pointer4 válasza Antibazsi (#42) üzenetére


pointer4
tag

Okéé, meglesem majd :D Thnx
Bár az egéren nem veszek észre ilyet, de az még nem jelent semmit.

(#45) FID


FID
őstag

Egyből tudtam h te írtad :DD Bakker ha nekem ennyi pénzem lenne ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#46) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Grat nagyon jó írás.
Ennyiért már veszek egy szakadt verdát falu szélén azt szétcsapatom a szánton több adrenalin.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#47) neilszab válasza pointer4 (#1) üzenetére


neilszab
őstag

Kiváncsi leszek, hogy asszonypajtás mikó mongya majd nekek, hogy ELÉG.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#48) Egzee


Egzee
őstag

Amikor 2-3 monitor egymás mellett van, hogy széles látókört biztosítson azt megértem. De aki elforgatja a monitorokat az miért nem vesz egy problémamentes 1 nagy tv-t???

Vááá ezt jólmegaszontam... 1 kiló magyartalanság! maradhat? :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Depression


Depression
veterán

Szép írás.

1db nagy TV-vel ugyanúgy nem lenne megoldva az oldalnézet, amire a kedves író panaszkodott, így az lehet akármekkora, ha ugyanazt a kicsi képet mutatja.

Input lag: 2 fajta is van. Az egyik a monitoroké (TV-é), ami elekrülhetetlen, de nem adódik össze. Ezért is érdemes ugyanolyan monitorral/TV-vel csinálni, hogy az input lagben való eltérés miatt ne térjen el a többi monitor/TV képe.
A másik input lag viszont a CFX tulajdonsága, ami 2 VGA-nál még nem észrevehető, 3-nál viszont már észrevehető lehet. Ugyanis itt tényleg összeadódik, viszont semmi köze az eyefinity-hez, 1 monitoron is ugyanúgy jelentkezik.

Szerintem mindenki, aki hasonlóban gondolkozik fontolja meg, hogy rögtön display portos monitort vesz, lehet, hogy még olcsóbban is kijön, minthogy ilyen méregdrága (és szinte nem is kapható) adapterekkel vacakoljon. Ez jó lenne, ha a cikk végére kerülne. Gondolom te sem vetted volna meg ezeket a monitorokat, ha ezt előre tudod.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) Antibazsi válasza Egzee (#48) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

én egyedül a 3600x1920-as felbontással tudom magyarázni, de ilyen esteben sztem is jobb egy nagy TV. egy rts játéknál biztos zavaróbb a káva ami belóg a képbe,mint egy autós játéknál ahol ált az ember a középső monitor közepére fókuszál szinte állandóan.Na meg az igazi autóban is ott vannak az oldalpenlek...így legalább realisztikusabb.

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.