Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Traxx válasza galocza (#8) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem az első Bookworms könnyedén ment, vagy 5 szó volt, ami megakasztott...de amúgy baromi jó, mert (nekem) érdekes és olvasmányos. Szóval a sikerélmény mellett még érdekes is volt.Le is szedtem egy párat, amit kinyomtatok, és úgy olvasgatom (és így az ismeretlen szavak jelentését is oda tudom firkálni, amelyek utána mehetnek fel az ANKI-ba :) ).

Én a legjobb angolból gimi végén voltam, jó tanárokat fogtam ki. Utólag akkor kellett volna letenni a nyelvvizsgát, de egyrészt anyagi okból sem tettem (pár hónappal az érettségim halt meg az édesapám), másrészt meg ahova felvételiztem, csak 3 pont járt volna pluszban a közép C-ért. Én meg úgy voltam vele, hogy azt úgyis összeszedem máshogy (és így is lett, a 120 max-ból lett 110 körüli :D ) Az egyetemen viszont a katasztrófa szó sem adja vissza tökéletesen a nyelvoktatás minőségét. Egy nagy nulla volt, csak azt mondták, hogy tanítanak, de valójában semmi nem volt. Pedig nem lettem linkebb, nem lógtam el az órákat, stb... Viszont a német gimiben is KO volt, 4 év alatt 3 némettanár, és 2 különböző osztályhoz csapás. Nem is sikerült megszeretnem...

A határidő tudom, hogy hosszú, de egyrészt nincs semmilyen kényszer vagy nyomás rajtam, hogy még az idén érjem el ezt a szintet, másrészt mivel ismerem magam, így láttam a legtutibbnak, és jobban eredményesnek.Na meg inkább öngól lenne az, ha kijelölném pl. az idei év végét, és akkor a kedvem is elmenne, mert jönne a "csessze meg, már megint van mára is 2 feladat" effektus. Idővel megunnám, és elszállna a lelkesedésem. Így jobb lesz :K

Nekem sincs egyébként okostelóm (bár érintős), de szótár van rajta. A savvy viszont ismeretlen volt...és kellemes szabit :R

Crystalheart: én szépirodalmat lefordítani nem hiszem, hogy szeretnék...ezzel a szöveggel nagyon komolyan bajban lennék :B

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.