Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A napokban küldök majd újra levelet a SIG-nek (múltkor már sikerült felvenni a kapcsolatot az egyik vezetővel), ha lesznek frissebb információk (pl. a fejlesztésekről más rendszerekre) akkor ide írom.

(#2) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Érdekes megoldás, de szvsz ez a technika annyira korlátozott, hogy önmagában hordozza az elterjedésének gátjait. Kliens és szerveroldalon is túl komplikáltnak tűnik a procedúra így első ránézésre.

Ilyesmi célra - rövid adatok átküldése gépről mobilra - szerintem a 2D-s vonalkódok jobban használhatóak, ezeket szerveroldalon létrehozni sokkal egyszerűbb, kliensoldalon meg kevesebb a követelmény - bármilyen böngésző, ami meg tud jeleníteni képeket :), beolvasáshoz meg elég egy kamerás mobil, valamilyen vonalkód-olvasó programmal (nekem a Kaywa Reader jött be)

╚╦╦╦

(#3) Kobaljov válasza RedAnt (#2) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Szerveroldalról egyszerűbb, de a vonalkód-olvasó programmal eszközoldalról meg bonyolultabb volna szerintem (minden platformra + mire elterjesztik vs Bluetooth). Meg több hely is kéne neki a weboldalakon, kevésbé lehetne beilleszteni a meglévő design-ba stb.

(#4) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

No, pár levélváltás után SIG-ék (csókoltatom őket) úgy tűnik nem tudnak 2 igen/nem, és 1 rövid kifejtős kérdést megválaszolni 3 hét alatt :(( (a felvetett fejlesztési javaslatokra meg pláne), úgyhogy ezek alapján arra sem adok nagy esélyt, hogy komolyabban foglalkoznának a továbbfejlesztéssel. :(

Korábban azon gondolkodtam, hogy ha POI-kat is lehetne ezzel PDA-kra/PNA-ra küldeni az még hasznos lehetne a navigációhoz. Mint az eheti sajtótájékoztatójuk beszámolóiból kiderült az új 8-as iGO tud már olyat, hogy névjegykártyákból kiszedi a címet és útvonalat tervez rá, így ez a mostani TransSend mellett is kielégítheti ezt az igényt. :K (Így még egyszerűbb lenne eljutni a cikkben elképzelt étterembe ;) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.