Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

érdekes cikk, bár szerintem az rtorrentnek kevesebb az erőforrása
sok dolgot szerintem túlbonyolítottál benne, ennyire nem vészes a feltelepítése, beállítása
hiányoltam a config fájl bemutatását, vagy legalább egy linket róla
nem kötözködni akarok csak én így látom :)

ezzel esetleg még ki lehetne egészíteni: max fel/le töltés

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) korcsi


korcsi
veterán

Én a deluge-t használom, webes illetve gtk-s felület linux és windows alá is.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3) #13260800


#13260800
törölt tag

jó kis írás. bár én az rtorrent, rtgui párossal tökéletesen elégedett vagyok. De jó tudni, hogy az alternatív lehetőségek is nagyon jók. Mondjuk sokan ilyenkor legyintenek a linuxra. Windows szerverre hagyányit könnyebb ezeket az egyszerű alkalmazásokat feltolni.

Nem értem ezekre miért nem írnak egy telepítő scriptet. Aki akar szarakodni az szarakodjon aki meg nem akar futassa a scriptet oszt csókolom.

(#4) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Megláttam a cikket: na, akkor én is belevágok. De ez nekem így is zöld... :O
Hiába na, láma vagyok. ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#5) Speeedfire válasza LamerGyuri (#4) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem vészes, ubuntu alatt csak annyit kell csinálnod h:

sudo apt-get update && sudo apt-get install transmission-daemon transmission-cli transmission-web

A cli nem fontos az csak nekem kellett h tudjam szabályozni a max fel/le töltést!
Ezek után már csak szerkeszteni kell a config fájlt, ami ubi alatt ha jól tudom a $HOME/.config/transmission/setting.json alatt van.

Majd futtathatóvá kell tenni az indítófájlt, ha jól emlékszem akkor itt van:

sudo chmod a+x /etc/init.d/transmission

ezek után már amikor indul a rendszer a transmission is indulni fog.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6) qqcqqc


qqcqqc
őstag

tök jó ez a távoli elérés.
freenas transmission-jét végre tudom a wines gépemen is buzerálni és nem csak böngészőből

(#7) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nálam a Windowsos uTorrent színvonalát csak a qBittorrent éri el.

sweetlou6.wordpress.com

(#8) DarkByte


DarkByte
addikt

Kb. 3 hete ketyeg a D945GSEJT-em Ubuntu 9.10 Server-el és transmission-daemon-al. Durván egy délután belőttem az igényeimre, azóta jóformán csak a GTK-s felülettel piszkálom vagy az asztali gépről vagy távolról (mivel Android-on is van Transdroid nevű progi, azzal is be tudok rá jelentkezni). Ügyes cumó, mivel a lényeges funkciókban a távoli felület leutánozza az uTorrent-et és be tudom társítani a .torrent fájlokhoz Windows-on tényleg olyan mintha helyben futna egy torrent kliens, de közben mégsem. :)

(#9) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Úgy látom, nem jön több hozzászólás, ezért reagálnék néhányra:

Speedfire!

Nálam az erőforrásigény pont fordítva alakult. Kevesebb prociterhelés és RAM felhasználás melett tette a dolgát, jelentős (több tíz) számú torrent kezelésekor. Lehet, h ez disztribúció függő, de ez itt így van. A max fel/le töltést beletettem, valóban jó dolog.

Túlbonyolítás dolga:
Nem csak egy next,next,OK szerű leírást akartam, hanem attól kicsit részletesebbet.

Ubuntun 9.10-ben ez csak így működik. Nem elég csak úgy telepíteni mint ahogy Lamer Gyurinak leírtad. A config.json NEM szerkeszthető, mert rögtön felülírja a defaultra, mihelyt elindul a szolgáltatás. Ez a default pedig nem más mint amit [itt] is van:

Some Linux distributions' start script for transmission-daemon use different location. This varies by distribution, but two paths sometimes used are /var/lib/transmission-daemon and /var/run/transmission.

Már pedig ez egy ilyen diszrib, mivel ez vagyon neki mondva az /etc/defaults/transmission-daemon-ban.

A ~/.config/transmission/setting.json létre sem jön, de ha létre hozod a transmission-daemon -g -vel akor sem fogja azt használni

Itt látható is, hogy mi történik ha egy alap telepítés elindul.

emerson@Mint-8 ~ $ ps ax | grep transmission
114 1484 1 0 10:29 ? Ssl 0:00 /usr/bin/transmission-daemon --config-dir /var/lib/transmission-daemon/info

Ami még szép benne, hogy 114-es UID-el indul, és a később belépő user azt sem tudja majd mi a username/passwd mer nem ő adta meg.
Szóval kell a rendes konfigolás, mert nélküle zsákutca az egész.

Sweet Lou 6!

A qBittorrent tényleg jó, KDE-s korszakomban használtam, de QT4 óta már kerülöm a KDE-t. Itt pedig, mivel ez egy szerver az X/QT nem kívánatos.

DarkByte!

Nekem is ez a deszkán fut a dolog, és nagyon szépen muzsikál. Egy [ilyen] dugasztáp elég hozzá! Gigabites hálón a kliens SSD-ről a szerver 7200rpm-es HDD-re átlag 80 megával másol. Többek közt ezért építettem szervert, és nem gyári NAS-t vettem, mert ott több tipusnál is elkeserítően gyenge ( 10-20 mega) sebességek érhetők csak el. Az USB-s routerek detto. A transmission mellett pedig a tényleg multiplatform jellege miatt döntöttem.

(#10) Speeedfire válasza Csicsóka (#9) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

én mondjuk jelenleg egy routerben használom a transmission-daemon-t
előtte egy régi kis p3 gépem volt azon rtorrentet használtam
amúgy kis kliens ez a transmission, nagyon sok okos dolog elérhető hozzá

én úgy tudtam h csak akkor írja felül a config fájlt ha valami rosszul van beállítva alatta
mondjuk nálam nem kellett vele sokat vacakolni, szerencsére :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11) sanp


sanp
tag

Egy ideje én is transmission-daemon-t futtatok Ubuntu 9.10 Serveren. Tudtok valami megoldást hogy hogyan kellene törölni azon .torrent fájlokat amiket már hozzáadott a letöltési listához?
Mostanában gyakran kell újraindítani mert mindig úgy lehal a hálózati interface hogy a restart nem segít és újrainduláskor a már letöltött és eltávolított torrenteket megint elkezdi letölteni, manuálisan meg nem akarok mindig tökölni a törléssel.
A GUI verzió tudja ezt, de a deamon-ban még nem implementálták. Ötlet, javaslat?

(#12) g_miki


g_miki
csendes tag

Sziasztok!

Egy traxdata mms 1080 ra erőszakoltam fel a transmission daemont, és hál istennek még fut - 2 órája:D viszont nem tölt fel. Van valami ötletetek, hogy hol lehet ezt beállítani? a settings.json ban le van tiltva az upload limit, lehet hogy valami port beállítási gond van, sajnos nem nagyon vágom hogy megy ez.

köszi előre is!

(#13) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Van egy NS-K330 eszközöm, és Transmission 2.0 fut rajta, viszont szörnyű a peer csatlakozása, most fut benne 90torrent, felfelé mind, köztük az Black OPS amit több mint 1000töltenek le még sem tölti felfelé, betettem utorrentbe asztali gépem ott pedig elindult, a másik meg hogy 300k helyett csak 160-250között tölt, van mikor annyival sem, hiába seedelik sokan a torrentet.

SSH-t el tudom érni ha arról van szó, és transmission GUI-ról irányítom, aktív is vagyok, valami más ötlet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) balage25 válasza Csicsóka (#9) üzenetére


balage25
senior tag

Jó írás, grat!

A konfig fájlt (setting.json) akkor írja felül, amikor leállítod a daemont. Ha nem fut a transmission akkor szerkeszthető a konfig fájl, megmaradnak a beállítások, és használja is.

(#15) Berygood


Berygood
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki Zyxel NSA-210 -en Transmission elérésében?
A Transmission telepítve van ELVILEG fut is, de sajnos nem érem el a 9091-es porton.
Ha valakinek sikerült már megoldani, segíthetne miért nem megy a dolog.
Előre is köszönöm! :F

(#16) boatkiller


boatkiller
tag

Szaisztok!

DNS320-as NAS-ra tettem fel Debian Squeeze-t. A transmission telepítése gond nélkül repoból történt. Viszont van egy elég érdekes problémám:

ha a következő paranccsal indítom a transmissiont:
transmission-daemon -f -T -a 192.168.1.* -w /home/username/Torrents

akkor a webes felületen keresztül gond nélkül elérem, használom.

Viszont ezt írja ki: Port Forwarding State changed from "Not forwarded" to "Starting" (port-forwarding.c:89)
Port Forwarding State changed from "Starting" to "???" (port-forwarding.c:89)

Ha viszont a következő paranccsal indítom:
sudo /etc/init.d/transmission-daemon start

akkor nem tud kapcsolatot létesíteni.

Mi a szöszt kellene módosítani rajta? A port-forwardingról lövésem sincs. A NAS egy TP-Link routerre van kötve(openwrt), static ip-t kapott.

(#17) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

HUH srácok ne tudjátok meg hogy én mennyit szenvedtem vele ,de mikor sikerünt az annál nagyobb örömet okozott :)
Még mindíg nem tökéletes de mostmár látom a fényt az alagút végén
Köszönöm a leírást nagyon sokat segített
Egy home servert akarok ,Linuxot gondoltam rá csak úgy áltam hozzá hogy elöször a rendszert megpróbálom telhessen megcsinálni virtualboxba

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#18) kejfel


kejfel
tag

Én XBMCbuntu 12.2-t használok, és ez a leírás már úgy tűnik idejétmúlt úgyhogy belinkelném ami alapján megcsináltam a transmissiont-daemont. Jó szórakozást! :R

(#19) RobiZrt


RobiZrt
újonc

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, hogy a jelszót azt hol kell beállítani ha azt szeretném, hogy legyen azonosítás?

(#20) RobiZrt


RobiZrt
újonc

Sziasztok!
Szeretném elérni webről is, de nem tudom hol kell beállítani a jelszót a felhasználóhoz.

(#21) poli27


poli27
veterán

Tudja valaki hogy a Tranbsmisson qt van feltelepítve a szerveremre itthon (windows) a transguiban hogyan tudom az elérési utat beállítani nem jövök rá... Fel van csatolva a szerver megosztása Z meghajtót kapta, de sehogy se sikeról beállítani elérési útnak!

(#22) poli27


poli27
veterán

Tudja valaki hogy a Transmisson qt van feltelepítve a szerveremre itthon (windows) a transguiban hogyan tudom az elérési utat beállítani nem jövök rá... Fel van csatolva a szerver megosztása Z meghajtót kapta, de sehogy se sikeról beállítani elérési útnak!

(#23) zsolt501 válasza poli27 (#22) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is ez a bajom, jó lenne rájönni

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24) Vladi válasza zsolt501 (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Namármost linuxon a beállításait a settings.json fájlban tartja. Pontosabban:
/home/user/.config/transmission

Ott bele lehet írni defaultnak az elérési utat. gondolom winwen is meg kell lennie. Úgy nem jó?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.