Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Ennyi pénzért szerintem jó vétel!

(#2) ktamask válasza Angel1981 (#1) üzenetére


ktamask
tag

Vertex 2, Agility 3 (60GB) tesztek vannak valahol?

(#3) fatallerror


fatallerror
addikt

erről a márkáról keveset tudok de a múltkori usb 3as pendrive tesztben is eremekelt meg ssd-ben is jó, lehet szemmel tartom a jövőben :]

pont azt néztem h nem is fontos 90-120 gb-os ssd nekem, elég a 60 is mert 15 gb a win a users is 15 szóval még pár játék is odaférne, csak tudnám miért 84 gb most a cuccos :U bár nem 1 játék van fent :B samsung 830as már 25 ezerért van

don't tell me what i can't do!

(#4) hfrankee


hfrankee
senior tag

Azért az kiderül,hogy általánosságban,nagy különbség nincs az ssd márkák között.
Mindegyik gyors,néhol árnyalattal egyik-másik jobb.

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nekem a Transc-tól gumiborítású külső vinyóm van. Jó dizájn, jó minőség jellemzi. Kedvelem ezt gyártót. Pendrájvot is tőlük fogok venni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) #21346560 válasza hfrankee (#4) üzenetére


#21346560
törölt tag

No igen, főleg egy HD csere után mindegy, hisz borzalmasan gyors lesz ahhoz képest....

(#7) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Azért mindenképp érdemes megjegyezni hogy a 96 gb os Kingston nem sokkal volt tőle lemaradva néhány tesztben, és sok tesztben pariban volt vele. Pedig általában a nagyobb méret nagyobb teljesítményt is jelent.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Olyan kicsi már a szórás az egyes SSD-k között, hogy az már ráfogható a mérési ingadozásokra.

Lassan az SSD-k esetében is inkább a márkahűség lesz a döntő.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) lujó55


lujó55
őstag

Az OCZ revodrive mitől tért el ennyire a mezőnytől? :F

(#10) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

120GB-sra beruháznék lassan! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#11) csaabz


csaabz
őstag

Úgy látom, OCZ revodrive 3-at kell venni :U

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#12) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

De kemény. Nem semmi. Így kell ütősen belépni a piacra.

#11: ha tudnád, mi az, akkor nem mondanál ilyeneket. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) lujó55 válasza csaabz (#11) üzenetére


lujó55
őstag

nekem is ez jött le. vagy az már túl húzós ár?

(#14) fatallerror válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


fatallerror
addikt

mert az gáz ha pcie-s? :U vagy az ára miatt mondod? :]

don't tell me what i can't do!

(#15) csirkés11


csirkés11
tag

Meglepett a sebességével.

(#16) freemanone


freemanone
őstag

Semmi extra, ez is csak egy a többivel azonos árkategóriában lévő SF vezérlős ssd, aminek nincs kirívó IOPS teljesítménye, de legalább szekvenciálisban gyors. Nem ájultam el tőle. :N
Azt is mondhatnám, hogy ennyiért már inkább Kingston Hyperx 240GB. Az legalább kelemes IOPS-ot is ad a szekvenciális sebesség mellé.

[ Szerkesztve ]

(#17) csaabz válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


csaabz
őstag

Miért, mibe különbözik a többitől? Foglalat más?
Akármiben is, attól még gyorsabb! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#18) Jim Tonic válasza fatallerror (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Telejesen más termék. Sem a felhasználási területe, sem a célközönsége, és utóbbival együtt az ára sem egyezik a hagyományos SSD-vel.

#17: egyszerűen nem egy termékcsoportról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Teréz Atya válasza fatallerror (#3) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Windirstat a barátod!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#20) freemanone válasza Teréz Atya (#19) üzenetére


freemanone
őstag

jah... meg a total commander shift+alt+enter

(#21) staccato


staccato
tag

komoly ssd.szivesen elfogadnám. :K és az árak is kezdenek alakulni lassan.

üdv

(#22) bestyen

vertwx 4 teszt várható?

(#23) madgie válasza fatallerror (#3) üzenetére


madgie
titán

Sok-sok Transcend SD-kártyám volt az utóbbi években, nagyon jó ár/érték aránya van és egy darab nem krepált még be eddig (kopp-kopp).

A kártyaolvasóm is Transcend :)

(#24) Vico87


Vico87
tag

Nekem ebből a tesztből is az jött le, hogy mindegy milyen SSD-t veszel, ugyanolyan gyorsnak fogod érezni.

(#25) cbr688


cbr688
senior tag

minek ez a sok sok teszt,ahogy az előttem szólok is mondták semmi érezhető különbség nincs köztük inkább lennének olcsóbbak...
256giga 88k-ért?...pff

amúgy én egy 16gigás transcend pendrive-ot nyúzok usb3 és nagyon meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#26) Jester01


Jester01
veterán

huppsz. felfogtam, azt hiszem :B

[ Szerkesztve ]

Jester

(#27) .mf válasza hfrankee (#4) üzenetére


.mf
veterán

"Azért az kiderül,hogy általánosságban,nagy különbség nincs az ssd márkák között."

Mivel, ha megnézed, a tesztelt 9 db közül 6 db mind SF-2281-chipes, rosszmájúan csak a matricában tér el (na jó, a felhasznált flash chipekben és a fw-ben is, de a vezérlő a domináns).

Meg a többiek is, ütős belépő, meg miafene... hagyjatokmá'. Csak egy újabb SF-rókabőr, matricagyár.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) hfrankee válasza .mf (#27) üzenetére


hfrankee
senior tag

Azért azt lásd be,hogy eget verő különbségek nincsenek még vezérlő specifikus összehasonlításban sem.
Vannak,lehetnek differenciák,de nem szignifikáns.

(#29) .mf válasza hfrankee (#28) üzenetére


.mf
veterán

Jm60x ;]

Vannak különbségek azért itt is, ha jobban megnézed az eltérő vezérlőket használókat összehasonlítva. A különböző generációk között mégtöbb. De nyilván egy igazán csak HDD-hez képest ég és föld.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Crytek


Crytek
veterán

"A Windows 7 betöltési idejét a post után eltűnő "Boot from CD-ROM" felirattól mértük odáig, hogy teljesen felállt a rendszer, tehát betöltődött az összes ikon, az összes gadget és a tálcára az összes program "

20 sec aztarohadt. Ez kb nekem olyan lenne mintha elutazék a jővőbe.
Igaz nekem HDD-m van és a gépbekapcsolástól mérem de így is 3,5 perc kb mire feléled rendszer :C

Next PC Upgrade: 2022

(#31) Killer01 válasza Crytek (#30) üzenetére


Killer01
őstag

Könnyen megszoknád a jót :D Az elején mondjuk nekem is gondjaim voltak az ssd-vel, olyan gyorsan felállt a rendszer, hogy nem tudtam belépni a bios-ba :DDD Most már azonnal rácuppanok a del-re a bekapcsológomb megnyomása után...

(#32) Destructo


Destructo
aktív tag

Hmm..ugyancsak jó..:)

(#33) Entryy


Entryy
aktív tag

Imádom ezeket az ssd teszteket,
Telorol nézem, nem számoltam, de meg merem kockáztatni, h nagyságrendileg 9sor eltérés van a korábbihoz képest.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#34) janos1988 válasza hfrankee (#4) üzenetére


janos1988
addikt

Meg van amelyikről eltűnik az adat és van amelyekről nem :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35) BlackPriest


BlackPriest
őstag

én is azt nézem, hogy a tesztekben van eltérés, de használat közben pár másodperc ide vagy oda már tökmindegy. akinek ez számít, az be van speedezve :D ha fejlesztenék, én is revodrveira váltanék, ott érezhető lenne a különbség

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#36) Chaser válasza Vico87 (#24) üzenetére


Chaser
titán

Messze nem igaz. Vannak elcseszett szériák és vannak megbízatatlanok...meg ezek kombinációi. Nem árt vásárlás előtt utána nézni a kiszemelt példánynak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) audi100td válasza Chaser (#36) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak ezek nem igazán derülnek ki a tesztekből, max ha valamelyik nagyon durván bugzik vagy egyszerűen lassú, lásd Kingston V200.

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser válasza audi100td (#37) üzenetére


Chaser
titán

Ennyi a lényeg. v100 után senki nem gondolta volna hogy a v200 egy fosch lesz, mert az előddel nem volt gond, hozta a kötelezőt. v200+ viszont jó lett. Vagy ott a vertex plus, nagyon agyaltam rajta de úgy hullik mint a légy, ami kis utánaolvasás után kiderült. Szóval nem merném kijelenteni, hogy mind1 milyen ssd mert úgy is jó lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) audi100td válasza Chaser (#38) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, én sem értek azzal a kijelentéssel egyet, fórumokban érdemes mindenképp utánaolvasni vásárlás előtt, én is majdnem megrendeltem szó nélkül egy vertex plus-t aztán olvastam, hogy mik vannak.

(#40) Vico87 válasza Chaser (#36) üzenetére


Vico87
tag

Természetesen úgy értettem, hogy a hibátlanok közül, teljesítmény szempontjából mindegy. Ha nem hulladék a cucc, akkor ugyanolyan gyorsnak érzed a "sima" SSD-t, mint az "ultra performance extreme tuning powa edition limited ultimate" SSD-t, ami ráadásul többszörösébe kerül, a különbség csak szintetikus teszteken mutatható ki.

(#41) dezz


dezz
nagyúr

Kár, hogy az Intel 330-as most kimaradt.

(#42) Chaser válasza Vico87 (#40) üzenetére


Chaser
titán

Úgy igaz, csak akkor fogalmazzunk úgy:) Tavaly volt 96-os kingston v100+ ssd-m, most samu 830 lett .Nem mondanám meg melyik van a gépben ha nem tudnám. Talán amit még érdemes figyelni az a fogyasztás, notebooknál érdekes lehet. Abban talán jobb a mostani samu.

szerk: dezz: Volt róla már kis ph hír, ahogy néztem nem nagy eresztés. Ha minden igaz SF vezérlő van benne, iops értékei elég kevesek.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) dezz válasza Chaser (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt gondoltam, de jó lett volna látni, hogy mennyi az annyi. No mindegy, majd rákeresek (ha igazán érdekelni fog :) ). Csak mondjuk elég kevés helyen tesztelnek ilyen alaposan és/vagy alig van összehasonlítási alap, stb.

[ Szerkesztve ]

(#44) fatallerror válasza madgie (#23) üzenetére


fatallerror
addikt

jaja már körbejártam és arra jutottam h h-h nem ismertem eddig : D

don't tell me what i can't do!

(#45) hzcs


hzcs
senior tag

Nekem olyan gondom van az SSD sebességével (Vertex2), hogy win 7 indulásakor néha olyan gyorsan betöltenek a driverek, hogy nem működik rendesen :D Konkrét példa: Lenovo SL300 touchpad. Ez valamikor nem működik, hanem indulás után be kell kapcsolni az FN+f8 kombinációval. Most gariztatni van, addig HDD-zek, és azzal nincsen gond :) Olyan lassan indul, hogy felfogja a hardver, mit akar a driver :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.