Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-15 22:11:35

LOGOUT.hu

TP-Link WR710N - N150 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) PistiSan


PistiSan
addikt

Szia!
Átérzem a router hegesztés szépségeit, anno egy Asus WL500GP V2 routerem volt, direkt azért vettem olyat mert lehetett okosítani.
Első körben én DDWRT-vel próbáltam, utána jött a Tomato, és végül az OpenWrt maradt fent.
Először csak pár csomag volt fent, utána jött az extroot nekem is, mert egyszerűen nem fértem el.
Mondjuk én sokat szívtam vele, egy aktív usb hub elengedhetetlen volt hosszú távon a routernek, ott meg állandóan érintkezési problémák voltak. Akkoriban 2mb-es netem volt, hasított 120kb-el minden lefelé, nagyon jó volt.
Utána egy RaspBerry pi-vel váltottam ki a média igényeimet, végül egy NAS lett a befutó, amin szintén fut minden szolgáltatás ugyan úgy mint az első routeremen, csak már itt jóval nagyobb sebességgel.

Összességében nem bántam meg a sok mókolást, rengeteget tanultam a linuxról ez idő alatt.

DLNA-nál én jobb szeretem a Samba megosztást, DLNA szinte soha nem kezeli a fájl mellé tett feliratot, csak ha benne van a filmben, nyilván aki soha nem néz ilyen filmet/sorozatot, annál ez nem szempont.

----------

suste firmware

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) sto1911


sto1911
veterán

100k le, 50k fel? Kilobyte? Megeri ennyiert beuzemelni? Bar nem tudom milyen nete van, de ha a gepet benyomja, es ott jon 2 MB-al, akkor mar nem erte meg.

cash > cache
médiák > média (egyes száma médium)

(#3) XtremLor válasza sto1911 (#2) üzenetére


XtremLor
őstag

Elegge kompromisszumos megoldasnak tunik nekem, igaz en legtobbszor BD-t kolcsonzok, ilyen letoltesi sebesseg mellett felejtos lenne, a hit'n'run kikerulheto, de van ara a dolgonak.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) nednez


nednez
tag

Jó cikk ;) pont ilyet keresek nyomtatni :C

(#5) Mardel92


Mardel92
tag

Hát, ha csak nyomtatni kellett volna, arra bőven jó az árához, de ennyi mimdenre kicsit gyengének tűnik. Szerintem megérte volna egy erősebb OpenWrt-s router, vagy ha nem kell a router funkció akkor egy RasPI.

SZVSZ: Csak a RasPI :P

(#6) gghrtz


gghrtz
őstag

Grat a cikkhez nagyon tetszett. Nekem egy 1043nd-m van, idom meg nem volt mokolni vele openwrtvel, de szeretnek, mert linuxot akarok tanulni meg amugy is jo moka, bar sok mindent nem fogok hasznalni ezekbol, mert mk802IV 4 magos androidos stickre ra lesz pakolva a linux es azzal fogok osztani dlna+samba es torrent is lesz ra. USB-LAN adapterrel fogom csatlakoztatni a halozathoz. Remelem menni fog rajta a gigabites adapter( megha csak usb2.0-val, a driver lesz itt necces), de a 100Mbps-es adapter az tuti mukodik vele. Remelem sikerul majd BD503D-t a szgeppel lejatszani tv-n samba megosztassal, meg mkv-t DLNA-n, mikozben toltok is le ko kemeny 7 Mbps-sel.

(#7) ivana


ivana
Ármester

Én hasonló dologra egy régi egymagos sempronnal szerelt gépet használok, undervoltolva. Ezen a routeres dolgon gondolkodtam régebben, de 100k/50k az nagyon kevés, a sempron simán visz 2MB/s-et és közben sambán lehet rajta nézni fullhd filmet.

(#8) suste válasza PistiSan (#1) üzenetére


suste
veterán

Szia!

Samba szerintem is jó lenne, de a mostani okost tv-k sem ismerik, meg a wdtv play sem (ezen azért meglepődtem rendesen). Azért is jobb lenne, mert akkor 1 szolgáltatás elég lenne a 2 helyett, mert a samba a PC miat amúgy is kell.
Egyébként a DLNA is kezeli a külső feliratokat, sőt tudtommal pont a belsőket nem. Nálam simán rárakja a Samsung tv, ha ott van a film melllett.

(#2) sto1911:
A blogomban a teljes leírás, ahol le van írva mire/miért jó ez, csak a cikkbe nem kerülhetett bele:).
Köszi, javítom....éjszaka készült....

(#3) XtremLor:
Nem mindenkinek kell állandóan a fullhd, pl nekem sem, pedig a TV tudja. 2013-ban kb 2-3 filmet szedtem le HD minőségben, de azokból sem érdemelte meg mindegyik. 1,5-2GB-os dolgok bőven elegendők, főleg ha 32coloson nézi valaki. Napi1-2 filmnél ki tud megnézni többet? Ennyihez meg bőven elég. Persze ez a én magánvéleményem.

(#4) nednez:
Közben elkészült a saját FW is, amibe bőven belefért a samba ,meg más is, ha érdekel olvasd el a blogomban.

(#5) Mardel92:
A fő cél az alanyony ár, kis méret és kis fogyasztás és xvid volt.

(#7) ivana:
Még undervoltolva is a többszörösét eszi ennek a rendszer szerintem, így nem hasonlítható össze.

Természetesen, ha valakinek fontos a több Mbites sebesség, meg a FULLHD, akkor mást rak össze, és elfogadja annak a fogyasztását........

[ Szerkesztve ]

(#9) suste válasza sto1911 (#2) üzenetére


suste
veterán

elnéztem.....azt hittem pont cash-t akartál:)

[ Szerkesztve ]

(#10) Mardel92 válasza suste (#8) üzenetére


Mardel92
tag

Akkor így oké, ha a sebesség annyira nem lényeg. Fogyasztásban a PI se rosszabb, nekem 7-8W-ot eszik a 1.5TB külső hdd-vel együtt.

(#11) Oliverda


Oliverda
félisten

Ugyanilyet szereztem, bár én végül kénytelen voltam a német eBay-ről lőni. Kicsi, két LAN port van rajta, 8 MB Flash és 32 MB RAM. Szinte tökéletes paraméterek. Mondjuk nekem majd egyszerű AP módban fog menni DD-WRT-vel, ha elkészül hozzá az fw. Fog kapni egy nagyobb teljesítményű belső antennát, és meg lesz oldva, hogy a WAN portjáról is lehessen etetni táppal.

Esetleg ha valakit érdekel, itt a bele:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) suste válasza Oliverda (#11) üzenetére


suste
veterán

miért jobb a ddwrt Neked?
milyen szolgáltatásokat akarsz futtatni rajta?

menyi volt e-bay-ről?
itthon is lehet kapni....

[ Szerkesztve ]

(#13) Oliverda válasza suste (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert már megszoktam, minden cuccomon ez fut, és jobban tetszik az elrendezése is. Semmit nem futtatok rajta majd, egyszerű AP lesz. Az OpenWRT nekem egyszerűen nem tetszik.

7000, de itthon akkor sehol nem volt kapható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) suste válasza Oliverda (#13) üzenetére


suste
veterán

Az alap Bootstrap felület nekem sem jön be, nem tudom ezt láttad-e.
Az Openwrt-s felület már sokkal jobban tetszik.

Az biztos, hogy nem túl sok bolt árulja itthon.
Számomra meglepő, hogy nem terjedt el még nagyon, hiszen gyári szoftverrel is sokat tud, és sok háztartásban már nincsen szükség a kábelre, hiszen mindenen van már wifi......

(#15) Peter789 válasza Mardel92 (#5) üzenetére


Peter789
senior tag

Az RPi tud router is lenni, de nem a legalkalmasabb eszköz se erre, se fájlszerver / torrent célra a suta USB-s LAN + USB-s egyéb háttértár + USB-s Wifi illeszthetősége miatt - működik, de nem egy atomvillanás...

Natív SATA porttal rendelkezik pl a cubieboard és a cubieboard2 - de ezeknek is még erős korlátai vannak: 100mbit-es háló és wifi csak USB-re dugható ami erőforráspazarló és relatív lassú lesz

Komolyabb megoldás a cubieboard3 immár natív gigabites vezetékes hálózattal így itt nincsen kompromisszum. Az integrált wifi-je egyelőre még ismeretlen típusú, nem lehet tudni hogy USB vagy SDIO, netán PCIe illesztésű, de ha nem az utóbbi akkor továbbra is erősen erőforráspazarló és az integrált chip antennával amúgy sem érdemes tartós masszív adatmozgatásra tervezni

@ (#11) Oliverda

Ha pont nem kell a belső hálózati tápja, akkor miért ez? Kell a 2 LAN port? Az MR3020 még kisebb és olcsóbb is valamennyivel... Illetve most kezdtem el használni az apró carambola2 modult és nagyon pozitívak eddig a tapasztalataim - 64MB RAM, 16MB flash, de saját nyák is kell hozzá ami elsőre hátrány, de mivel jobban formálható a célfeladathoz ezért már inkább előny...

@ suste

A helyhiányt egy flash cserével lehet orvosolni, bár némi macerával jár de 16MB-on már kényelmesen el lehet férni... Esetleg a RAM upgrade is megoldható 64-re, bár ez egyáltalán nem veszélytelen művelet - van több működő 3020, 3220, 3420-am sikeresen 64-megásítva de már nem egy megdöglött a művelet során úgyhogy mostmár inkább nem játszok ilyet

----------------------------------

Projektezéshez jó alternatíva lehet még pl a HLK-RM04 is - bár nagyon korlátozott a tudása lévén hogy 16MB RAM / 4MB flash, de kisebb hálózatba illesztett vezérlési feladatokra így is lehet jó openwrt-vel és az ára igazán baráti. Gyakorlati tapasztalatom még nincsen vele, de rendeltem belőle próbálgatásra. Első körben egy CAN > Wifi illesztőt szeretnék belőle építeni, de jó lehet akár időjárásállomásnak, egyéb IO vezérlőnek is - GPIO-k, Wifi, 2 LAN, I2C, 2 UART, USB natívan van neki...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#16) Oliverda válasza suste (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha jól rémlik fehér-narancs színű volt az a GUI amit anno én próbáltam. Elégedett vagyok a DD-WRT-vel, és már eléggé kiismertem az évek során.

Szerintem is egy méltatlanul népszerűtlen eszköz.

Peter789: Igen, a 2 LAN port miatt. Majd megy tovább az UTP kábel a második portból. Nem találtam másik olyan eszközt, ami hasonlóan kompakt lett volna, és két LAN porttal rendelkezne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) suste válasza Oliverda (#16) üzenetére


suste
veterán

Meg a 8MB flash is sokat számít szerintem. Ebbe már jó sok szolgáltatás belefér. Most én is csak nyomtatószervernek használom, de késöbb a gyerkőcnek is jól jöhet majd egy külön kis rendszerként, hogy ne fő routert nyúzza.

(#18) Oliverda válasza suste (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, bár az 1.0-ban még csak 2MB volt, de szerintem az már nincs forgalomban.

Amúgy a TL-WR740N-ben is csak 4MB van, bár igaz hogy az olcsóbb is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) suste válasza Oliverda (#18) üzenetére


suste
veterán

A TL-WR740N szóba nem jöhetne, mert nincsen rajta USB, ha jól tudom.
Ebben a minirouterben pont az a jó, hogy minden éppen együtt van ami kell:
-8MB flash
-32MB ram
-400Mhz-es proci
-USB 2.0
(Persze lehetne mindenből nagyobb/gyorsabb is, de az meg nem enyibe kerülne most......majd talán egy év múlva.....)

(#20) perovics


perovics
csendes tag

Köszönöm a cikket, pont ilyen kis routert kerestem, és ez a cikk segített. A extra mókolt funkciókra nincs szükségem, csak arra, hogy pici legyen (ne külön táp) és LAN-ból WIFI-t tudjak csinálni. A plusz USB és LAN port csak hab a tortán.
Egyébként korábban azt gondoltam, hogy az ún. WIFI extenderek (pl. TP Link TL-WA850RE) is tudják ezt, de aztán jobban utánaolvasva kiderült, hogy azok csak a WIFI jelet tudják továbbadni, WIFI-n is megerősítve, illetve a LAN porton. De a LAN porton kapott jelből nem tud WIFI-t csinálni.
Szóval nagyon örülök ennek, olcsóbb is, többet is tud...Megrendeltem az iponon, jövő héten jön.

(#21) hurjup válasza Peter789 (#15) üzenetére


hurjup
csendes tag

Újabban eljátszottam a gondolattal, hogy 64 megásítanék; pont az a kis plusz hiányzik a tp-linkemből (khm... torrent). A megvalósíthatóság meglepetésre nem a jól forrasztó ismerősnél, hanem már a 32Mx16-os memóriacsip felhajtásánál megbukna.
Volt valami trükköd, vagy egyszerűen csak kitartóan kerestél?

(#22) Totis válasza Oliverda (#11) üzenetére


Totis
aktív tag

Szia Oliverda!

Nagyobb teljesítményű antennát miként rögzíted majd? Kiforrasztod a meglévőt vagy megfúrod és a meglévőt bővíted ki?

Üdv.:
Totis

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#23) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

A TL-WR710N USB portja képes (akár gyári firmware-rel, akár OpenWRT-vel) kezelni 3G stick-et?

:R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) suste válasza Tim82 (#23) üzenetére


suste
veterán

openwrt-vel biztosan (a stick-től is függ persze,hogy van-e támogatás rá)
gyárival tuti nem

(#25) Tim82 válasza suste (#24) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm a gyors választ! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) Oliverda válasza Totis (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Hello!

A régit nem lehet kiszedni, mivel az a NYÁK része. Amúgy a műanyag fedél belső oldalára tervezem rögzíteni egy öntapadós kétoldalú ragasztóval.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Totis válasza Oliverda (#26) üzenetére


Totis
aktív tag

Szia!

Köszi a választ! Erősen gondolkodom egy ilyen router beszerzésén mert az Airport Express-el ellentétben 3-4x olcsóbb.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#28) suste válasza Totis (#27) üzenetére


suste
veterán

jó kis cucc ez!
én most üzemeltem be egyet repeaterként
állati jó benne, hogy nem foglal külön helyet, egyszer beállítottam neki és bárhol bedughatja a tulaj ahol még elérhető a fő router jele, és onnan továbbszórja
és akár vezetékes kapcsolat is kiépíthető így, csak viszi magával a lakáson belül a 710-est, és bedugja, ahol netezni akar
ennél olcsóbban csak egy olcsó normál méretű wifis routerrel oldható ez meg, de ott nagy hátrány hogy a routert pakolászni kell, meg a tápjával/zsinórjával is vacakolni kell
1-2000 pluszt szerintem megér a kompakt kivitel

(#29) Totis válasza suste (#28) üzenetére


Totis
aktív tag

Csak a 150Mbit miatt aggódom kicsit de a mostani 54Mbit-nél azrt gyorsabb. Mennyivel tudtok másolni N-es eszközökkel a router-en keresztül?

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#30) suste válasza Totis (#29) üzenetére


suste
veterán

én eleve csak egy csatornára állítottam, mert a fő router is azon van, így meg csak 75Mbit a max
de csak webezésre használják, arra meg tökéletes
amiket én állítottam be, ott egyiknél sem a nagy sebesség volt a cél, hanem az elérhetőség
így nem teszteltem hálózaton belüli másolásra
szerintem túl sokat ne várj ettől, mert nem valalmi bika a jele (a beépített antenna mérete is sokat sejtet:) )
a mostani 54Mbit az miből adódik? hogy csak ennyire éri el a kliensed a főroutert? vagy csak G-s a mostani repeatered?

(#31) Totis válasza suste (#30) üzenetére


Totis
aktív tag

G-s maga a router. Igazából 2 router van. Amit a T adott és az kell is (homegateway) illetve egy másik ami G-s. Sajnos a T által adott állandóan megállt ha nagyobb adatfolyam ment rajta (NAS-ról másoltam és közben ment a torrent). Viszont a mostani második router egy TP-Link ami foglalja a helyet igaz, hogy egy 7dBa-s antenna van rajta. Viszont ez meg kicsi.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#32) suste válasza Totis (#31) üzenetére


suste
veterán

ez mögé a 710-es mögé wifin NAS-t ne tervezz az tuti
egyéb klienseknek webes kiszolgálásra jó, talán másolgatásta is, de ezt nem teszteltem
ha a 710 wifin kapcsolódik a HGW-hez, akkor tuti a másolás sem lesz olyan jó

(#33) Totis válasza suste (#32) üzenetére


Totis
aktív tag

Úgy terveztem, hogy a WAn-ra menne a HGW. A másik portra a NAS. A maradék 2 notebook, tablet, telefonok pedig WiFi-n.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#34) suste válasza Totis (#33) üzenetére


suste
veterán

így ok, hogy a NAS és a másik router kábelen csatlakozik
de a laptop és a NAS között így sem biztos hogy elég lesz neked a wifi sebesség ha sokat másolgatsz
van egy ismerős akinél hasonló gondok miatt lecseréltem a 710-est 842-esre inkább, hogy legyen több lancsati, és a laptop tudjon vezetéken is csatlakozni, ha kell a sebesség
persze a 842 már nem ilyen kompakt, ott van külön táp, viszont csak egy ezressel drágább, és 300Mbit a wifi is

[ Szerkesztve ]

(#35) Oliverda válasza Totis (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

150 megabitből jó eszközökkel és beállítással 10 MB/s átviteli sebességet is ki lehet hozni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) Totis válasza Oliverda (#35) üzenetére


Totis
aktív tag

Nekem ez tökéletesen elég lenne mert most max. 3MB-al másol.
Van egy másik külső 9dBa-s antennám. Azt kellene belerakni...:) vettem 3M-es 2 oldalú ragasztót legutóbb. Azzal tökéletes lenne a felragasztása a belső házra.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#37) suste válasza Totis (#36) üzenetére


suste
veterán

3MB-nál (28Mbit) biztos hogy többet kell tudnia még ezzel a minirouterrel is, még 20Mhz (75Mbit) esetén is.
Egyedüli kérdés a stabilitás lesz, hogy mennyit fog ugrálni le/fel ez a sebesség, és majd a végeredmény átlagban mennyi Mbit vagy MByte lesz. Ezeknél az olcsó wifi eszközöknél komoly ingadozás érezhető. Pl nálamis, ha csak webezek, akkor maximális jelet mutatja a laptop(144Mhz), de ha elkezdek másolni, akkor kapásból leesik (130Mhz) a sebesség, aztán végig ingadozik amíg másolok (és ez nem a 710-esen hanem a 3600-ason van így!).
Szóval messze nem olyan satabil, mint mondjuk a kábeles kapcsolat, így hiába hívják 150Mbites-nek a wifit, valójában nem ér annyit, mint a 100Mbites kábel, és ezért jó ha van szabad kábeles csatlakozási hely szerintem....

(#38) Totis válasza suste (#37) üzenetére


Totis
aktív tag

Köszi az infókat!
Szerintem jövő hónapban beszerzek egy ilyen router-t. Aztán meglátom, hogy mit produkál. A mostanihoz képest sebességben illetve méretben is előrelépés lenne.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#39) urbi107 válasza Totis (#38) üzenetére


urbi107
tag

Torrentezésnél 50/5-ös nettel töltene annyival mint a laptop?

(#40) suste


suste
veterán

Ha valaki ezen vagy ehhez hasonló minirouteren/repeateren gondolkodik, akkor most érdemes vásárolni, mert már 4000ft -ért elérhető itthon MO-n!

[ Szerkesztve ]

(#41) sonka99 válasza suste (#40) üzenetére


sonka99
csendes tag

suste olyan kérdésem lenne hozzád, hogy ha letöltötök vmilyen nagy felbontású mondjuk 1080p filmet akkor azt gond nélkül ráhuzza a tv re? semmi laggolás akadás vagy bármi hiba nem vehető észre? köszönöm a válaszodat! :) :R

(#42) Oliverda


Oliverda
félisten

Végre elkészült hozzá a DD-WRT:[link] :K

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.